Pre deti

Ako správne vybrať najlepší šliapací traktor

Najlepšie šlapacie traktory Každé dieťa sa chce správať ako dospelý a robiť veci, ktoré robia dospelí. Ktoré dieťa nesníva napríklad o jazde po záhrade s vlastným traktorom? Ak je k dispozícii aj správne príslušenstvo, ako napríklad príves alebo čelný nakladač, zábave sa medze nekladú!

Potomkovia môžu napríklad odviesť pokosenú trávu alebo mulč zo záhrady. Detský šliapací traktor dáva dieťaťu možnosť prežiť svoje fantázie a zároveň sa správať ako poľnohospodár pracujúci na farmárskom dvore. Ale ktorý traktor kúpiť? Aký je kvalitný šliapací traktor pre deti? Na čo si musím dávať pozor? Toto všetko vám prezradíme a kým prídete na koniec článku, parametre, ktorými musia disponovať najlepšie šliapacie traktory, budete mať v malíčku.

Najlepšie šlapacie traktory na trhu – TOP 6

ProduktOdporúčaný vekRozmerNosnosťHodnotenieCena odRecenzie
1.Rollytoys s Farm vlečkou
Rolly Junior
od 3 rokovHĺbka (cm): 54 cm
Šírka (cm): 162 cm
Výška (cm): 62 cm
100 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]135 EURČítať recenzie
2.Jim Loader BIG
od 3 rokovHĺbka (cm): 46 cm
Šírka (cm): 169 cm
Výška (cm): 54 cm
50 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]180 EURČítať recenzie
3.Fendt BIG na reťazový pohon
od 3 rokovHĺbka (cm): 46 cm
Šírka (cm): 102 cm
Výška (cm): 54 cm
50 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
4.Traktor s bagrom a nakladačom
Builder Max Smoby
od 3 rokovHĺbka (cm): 44 cm
Šírka (cm): 182 cm
Výška (cm): 66 cm
25 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
5.DOLU Veľký šliapací traktor
od 3 rokovHĺbka (cm): 45 cm
Šírka (cm): 82 cm
Výška (cm): 52 cm
50 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
6.Traktor s vyklápačkou
Jim Dumper BIG
od 3 rokovHĺbka (cm): 46 cm
Šírka (cm): 94 cm
Výška (cm): 56 cm
-[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku šliapacích traktorov


V akom veku dieťaťa má zmysel kupovať šliapací traktor?

Väčšina výrobcov uvádza vstupný vek do sveta pedálových traktorov 2,5-3 roky. Rozhodnutie však treba robiť aj v závislosti od individuálnych schopností dieťaťa. Existujú aj rôzne veľké traktory. Samozrejme, väčšie modely sa dajú používať dlhšie, no tie menšie dieťa veľmi rýchlo vyrastie. Tu by stálo za zváženie, s kúpou ešte chvíľu počkať, kým dieťa dorastie na ten väčší traktor. To znamená, že traktor môže používať oveľa dlhšie.

Špecifikácie výrobcu sa líšia od 2,5-5 rokov alebo od 3-8 rokov. Vidíte teda, že krátka čakacia doba môže predĺžiť použiteľnosť až o tri roky. Sú to však len teoretické informácie, v konečnom dôsledku je rozhodujúca telesná veľkosť, ako dlho môže vaše dieťa šliapací traktor používať.

Pre koho je šliapací traktor vhodný?

Jazda na šliapacom traktore baví snáď každé dieťa. Recenzie svedčia o tom, čo je mimochodom zrejmé, že hlavnou cieľovou skupinou sú samozrejme chlapci, ale prekvapujúco veľa zábavy si jazdou na traktore užijú aj dievčatá. Ako rodič by ste mali sami posúdiť, či má vaše dieťa o takúto hračku záujem.

Okrem toho, traktor má zmysel vtedy, ak je dostatok miesta na jazdu. V malom byte sa pochopiteľne zábava veľmi rýchlo skončí. Šliapací traktor podľa nás jednoznačne patrí von. A pohyb na čerstvom vzduchu, ako všetci vieme, nezaškodí!

Na uskladnenie by mala najväčší zmysel garáž, ale funguje aj pivničná miestnosť. Keďže traktor pri hraní určite nezostáva čistý, nebolo by veľmi praktické skladovať ho v byte. Úvaha, kam dať traktor, nie je úplne nepodstatná. Najmä vtedy nie, keď sa do „vozového parku“ pridajú prívesy a iné príslušenstvo, priestor môže byť rýchlo tesný. Dostatok úložného priestoru je preto veľmi dôležitý!

Ako vybrať šliapací traktor pre deti

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými traktormi?

Rozmer

Veľkosť traktora určuje, ako dlho môže jazdiť. Okrem toho aj to, v akom veku si váš potomok môže urobiť prvú jazdu!

Dizajn

Existuje veľa pedálových traktorov, ktoré sú veľmi podobné veľkým predlohám a sú licencované výrobcom. To znamená, že môžu byť použité značky ako Fendt, Claas, John Deere, Deutz atď. Samozrejme, veľa detí chce jazdiť na rovnakom traktore ako ich otec, dedko, sused či iní známi! Originálny vzhľad sa žiaľ odráža na cene, licencované modely väčšinou stoja o niečo viac ako traktory s fantasy vzhľadom.

Pneumatiky

Existujú tri varianty pneumatík – plastové, gumové alebo vzdušné pneumatiky.

Gumové pneumatiky vydávajú menej hluku pri jazde. Tento variant stojí trochu viac. Vzdušné pneumatiky sú samozrejme luxusnou verziou. Tiež veľmi tiché pri jazde a so zvýšeným komfortom jazdy, pretože drsné nárazy sú tlmené. Nevýhodou týchto pneumatík je však nebezpečenstvo, že pri prejazde ostrým predmetom môžu prasknúť.

Rastie traktor s dieťaťom?

Ak chcete šliapací traktor využívať čo najdlhšie, mali by ste pri kúpe dbať na to, aby traktor vedel „rásť“ s vašim dieťaťom. To znamená, že sedadlo možno nastaviť viac dozadu. To znamená, že nohy dieťaťa, ktoré sa predlžujú, pohodlne dosiahnu na pedále. V niektorých modeloch je sedadlo aj zvýšené, aby bolo sedenie pohodlnejšie.

Ak kúpite traktor s touto funkciou, môžete si byť istí, že ho vaše dieťa môže používať roky!

Údržba

Keďže sa pri náročnom nasadení (piesok, zem, slaná voda v zime) môže traktor veľmi zašpiniť alebo sa aj niečo zlomí, je aj tento bod dôležitý, aby ste sa mohli z vozidla dlho tešiť.

Rozhodujúca je dostupnosť pohyblivých dielov a či sú tam náhradné diely, aby sa pri menšom poškodení nemusel vymieňať celý traktor. Značkoví výrobcovia majú veľký výber náhradných dielov, od novej reťaze, volantu, pedálu až po náhradné pneumatiky.

Testy ukázali, že najdôležitejším bodom údržby je reťaz. Mala by sa pravidelne premazávať alebo olejovať, aby sa predišlo nadmernému opotrebovaniu! Okrem toho treba z času na čas skontrolovať napnutie reťaze a v prípade potreby dotiahnuť. Opätovné napnutie je

možné na traktoroch všetkých cenových kategórií, ale nie na všetkých modeloch! Preto je dôležité sa za tým pozrieť! Ak si kúpite značkový výrobok, určite máte možnosť napínania reťaze!

A nemusíte sa obávať, uvedené úkony údržby zvládne každý sám doma!

Pohon

Existujú rôzne varianty pohonu, ktoré sú hlavným dôvodom enormných rozdielov v cene traktorov.

 • pedálový pohon – Najjednoduchším a najlacnejším variantom je bežný reťazový pohon. Traktor je tu poháňaný priamo pedálmi. Kvalitnejšie traktory majú dvojrýchlostnú prevodovku. To znamená, že môžete jazdiť na pomalom aj rýchlom prevodovom Keďže je tu samozrejme nainštalovaný rozsiahlejší mechanický systém, tieto traktory sú drahšie ako tie bez radenia.
 • elektromotor – Ďalšou možnosťou pohonu je elektromotor. Samozrejme je to pre deti skvelá zábava, ak nemusia sami šliapať do pedálov. Dieťa by malo zvládnuť aj takéto vozidlo! Nevýhodou je, že zábava sa náhle skončí, akonáhle je batéria vybitá. Motorizované detské traktory nemajú prídavné pedále! Ak vám tento bod a vysoká cena neprekáža, získate veľmi zábavné vozidlo (s trochu obmedzenou hracou dobou kvôli batérii).

Brzdy

K téme pohonu samozrejme patrí aj téma bŕzd. Idúci traktor by mal byť samozrejme opäť bezpečne zastavený.

Väčšina detských traktorov sa jednoducho brzdí pomocou pedálov, keďže pohon nemá voľnobeh, ako napríklad bicykel. Existujú však aj traktory s prídavnou ručnou brzdou, ktorá pôsobí na pneumatiky. Takáto brzda je zvyčajne k dispozícii iba na traktoroch vyššej cenovej kategórie. Ak ale žijete v kopcovitom alebo horskom regióne, mali by ste zvážiť kúpu traktora s ručnou brzdou.

Prídavná brzda dodáva vozidlu extra porciu bezpečnosti!

Bezpečnosť šliapacieho traktora

Samozrejme, pri detskom traktore hrá hlavnú úlohu bezpečnosť, aby sa predišlo nehodám a zraneniam. Preto existujú rôzne pečate kvality od rôznych testovacích orgánov. Označenie CE by malo byť určite umiestnené na traktore. Bez nej hračku nemožno ponúkať v EÚ. Nechýba ani známa pečať GS, ktorá predstavuje test bezpečnosti a udeľuje ju napríklad TÜV. Okrem toho existujú individuálne testy a pečate od TÜV, Dekra a mnohých ďalších nezávislých testovacích centier!

Príslušenstvo

Čo by to bol za traktor bez prívesu a príslušenstva? Príves je určite povinný, aby bolo možné prepravovať širokú škálu materiálov!

Príves

 • jednoduché prívesy bez pohyblivých častí
 • sklápač s funkciou vyklápania
 • tandemový príves s funkciou vyklápania
 • trojstranný sklápač, plne funkčný
 • príves na prepravu dreva
 • otočný príves

Pracovné nástroje

 • pluh
 • rôzne valce
 • snežný pluh
 • rýpadlo-nakladač
 • zametač, funkčný
 • navijak
 • a oveľa viac

Extra tip

Ak máte manuálne zručnosti, môžete si samozrejme sami postaviť rôzne nástavce z dreva a/alebo kovu. Fantázii sa teda medze nekladú a na šliapací traktor môžete pripevniť aj špeciálne stroje, ktoré na trhu nenájdete!

To, ktorý šliapací traktor kúpite, závisí vo veľkej miere od vášho rozpočtu. Aj lacné modely sľubujú veľa zábavy, možno budete musieť urobiť kompromisy v kvalite a vzhľade. Ak má traktor používať viacero detí, oplatí sa značkový traktor napríklad od Rolly Toys alebo BIG. Príslušenstvo ako príves a čelný nakladač by sa nikdy nemalo vynechať. Len tak zaistíte hernú zábavu na veľmi dlhú dobu. Jazdiť len s traktorom samotným je z dlhodobého hľadiska nudné! ! Množstvo dostupných doplnkov, ako je radenie alebo rôzne príslušenstvo, zvyšuje zábavu z hry, ale nie je absolútne nevyhnutné.

Najpredávanejšie šlapacie traktory

Najpredávanejšie šlapacie traktory na trhu podľa portálu Heureka.sk


Lacné šlapacie traktory už od 72 EUR

Pomohol vám náš test šliapacích traktorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší šlapací traktor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

20 − 12 =