Pre deti Šport / Outdoor

Test hoverboardov

hoverboard, kolonožka nejlepšia Tí pozornejší z nás si určite všimli, že okolo nás občas niekto prejde na „dvojkolke“. Hoverboard (alebo tiež balančný skúter, gyrowheel, gyroboard, kolonožka či smartboard) je niečo medzi segwayom, ktorý má kormidlo, a klasickým skateboardom. Hoverboardy oslovili spočiatku len mladých, ktorí ako prví vždy odsledujú najnovšie trendy, no neskôr sa aj u nás rozšírili medzi strednú vekovú kategóriu. Samozrejme v zahraničí nájdete na hoverboarde šikovného dôchodcu alebo skladníkov pracujúcich vo veľkých skladoch.

Nech už chcete hoverboard na čokoľvek, pomôžeme vám s výberom – test hoverboardov je pravidelne aktualizovaný a zostavovaný na základe výsledkov zahraničných testovacích spoločností s ohľadom na názory zákazníkov veľkých eshopov a recenzií spotrebiteľov. Aby toho nebolo málo, dopĺňame tento rebríček hoverboardov o praktické odpovede na najčastejšie otázky zákazníkov kupujúcich hoverboard.

Ako vybrať vlastný hoverboard? Čo si všímať pri kúpe? Ktoré parametre sú dôležité? Prečítajte si test a získajte informácie. Najlepšie hoverboardy súčasnosti vám môžu poslúžiť ako praktické typy pri vlastnom výbere. Budeme radi, ak sa zapojíte do diskusie o svoje vlastné postrehy a rady.

[ssba]

Najlepšie hoverboardy podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Future board G21 Pro
[usr 5 text="true" tooltip="true"]192,90 EURČítať recenzie
2.Kolonožka Graffiti Offroad
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]198,80 EURČítať recenzie
3.Kolonožka Standard
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]149 EURČítať recenzie
4.Urbanstar Gyroboard OFF85
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]291,90 EURČítať recenzie
5.Eljet Offroad E1
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]194,56 EURČítať recenzie
6.Hoverboard Smart 8,5"
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]399 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku hoverboardov


Ako vybrať najlepší hoverboard?

  1. Dojazd. Dojazd hoverboardov závisí od batérie, terénu a hmotnosti osoby, ktorú má nosiť. Priemerom je však 15 kilometrov. Tento údaj si však vždy overte pri nakupovaní pri konkrétnom modely.
  2. Nabíjanie. Priemerný čas nabíjania je 2 až 3 hodiny. Čo sa týka životnosti batérie, treba brať do úvahy viaceré faktory, ako napríklad váhu danej osoby, frekvencia používania hoverboardu a v neposlednom rade i terén po ktorom sa hoverboard pohybuje.
  3. Rýchlosť jazdenia na hoverboarde. Vzhľadom na bezpečnosť sa rýchlosť jazdy na hoverboarde pohybuje okolo 15 km/h až 18 km/h, spravidla by ste to však nemali preháňať a jazdiť v priemere 10 km/h.
  4. Indoor a outdoor hoverboardy. Niektoré modely sú určené aj na outdoor vychádzky, teda zvládnu trávnik aj menej rovný asfalt. Kupujú si ich osoby, ktoré sa takto chcú odviesť do práce, alebo sa ísť niekde s hoverboardom zabaviť mimo upravených chodníkov.
  5. Doplnkové funkcie. Samozrejmosťou je už LED osvetlenie, ktoré je nielen efektné, ale i praktické. V súčasnosti sú populárne hoverboardy s možnosťou bluetooth pripojenia, takže môžete cez reproduktory na hoverboarde počúvať svoju obľúbenú hudbu alebo rádio vďaka spárovaniu so smartfónom (iOS, Android).
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test hoverboardov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aká je štandardná nosnosť hoverboardov?

Štandardná nosnosť hoverboardov sa pohybuje od minimálne 20 kíl až do 120 kíl.

Aké sú prevádzkové podmienky hoverboardov?

Takmer všetky hoverboardy zvládnu teploty od -15 °C do +50 °C.

Aký výkon by mal mať hoverboard?

Určite by ste si mali vybrať výkonnejší hoverboard od 250 W vyššie.

Ako sa hoverboard používa?

Intuitívne. Hoverboardy dnes už disponujú automatickým balansom rovnováhy, takže sa pádov nemusíte báť, samozrejme pokiaľ používate hoverboard podľa návodu. Hoverboard teda ovládate veľmi jednoducho vlastnou váhou, resp. prenášaním váhy, vlastným tlakom. Treba si to vyskúšať na vlastnej koži pretože jazdenie na hoverboarde si pochvaľuje každý bez rozdielu veku.


Lacné hoverboardy už od 197 EUR

Pomohol vám náš test hoverboardov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný hoverboard na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 3 =