Pre deti

Test detských monitorov dychu

Monitor dychu Jablotron Tak jednoduché zariadenie, akým je monitor dychu, dokáže v niektorých situáciách zachrániť život. Kvalitný monitor dychu totiž neustále sleduje, či vaše bábätko ešte dýcha – aj napriek všemožnej snahe nemôže byť rodič všade a všetko ustriehnuť, a tak práve tento prístroj kontroluje dieťatko, kým vy spíte alebo s ním práve na chvíľku nie ste v jednej miestnosti.

Najlepší monitor dychu je spoľahlivým indikátorom zastavenia dýchania, a teda pomôže predovšetkým pri syndróme náhleho úmrtia dojčiat, z ktorého má obavy nejeden rodič. Navyše pomôže včas zistiť zastavenie dýchania aj v prípadoch, kedy sa bábätko dusí a chvíľku nedýcha.

Pri výbere myslite predovšetkým na spoľahlivosť. Pomôcť môžu recenzie kamarátok alebo ľudí z rodiny, ale tiež referencie od iných mamičiek. Veríme, že aj tento náš test detských monitorov dychu bude nápomocný. Zozbierali sme aktuálne informácie a ako už je u nás zvykom, rebríček zahŕňa i odpovede na časté otázky kupujúcich k tejto téme.

Ďakujeme, že zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a tešíme sa na vaše komentáre a postrehy, ktoré nám píšete do diskusie. Spolu s nami tak tvoríte tento článok aj vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie monitory dychu – TOP 4

ProduktNapájanieHodnotenieCena odRecenzie
1.Hisense Babysense 2 Pro
4x AA batérie[usr 5 text="true" tooltip="true"]115 EURČítať recenzie
2.Jablotron Baby Nanny BM-02
2x AA batérie[usr 5 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
3.Baby Control BC-230i
pre dvojčatá
4x AA batérie[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]176 EURČítať recenzie
4.Baby Control Digital BC-210
2x AA batérie[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]58 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku monitorov dychu


Aké sú najlepšie monitory dychu pre deti na trhu?

 1. Hisense Babysense 2 Pro
 2. Jablotron Baby Nanny BM-02
 3. Baby Control BC-230i pre dvojčatá
 4. Baby Control Digital BC-210

Ako vybrať najlepší detský monitor dychu?

 • Typy detských monitorov dychu. Poznáme 2 základné typy detských monitorov dychu, a to plienkové a monitory pod detský matrac.
  Plienkové, ako napovedá už samotný názov, sú určené na upevnenie priamo na plienku dieťatka, čiže monitorujú dýchanie aj na cestách.
  Monitory dychu pre deti určené pod matrac sa vkladajú do postieľky bábätka. Vyberajte podľa toho, čo vám najlepšie vyhovuje.
 • Signalizácia, alarm a poplach. Hlavnou myšlienkou monitorov dychu pre deti je, aby upozornili na zastavenie dýchania u malých bábätiek. Každý kvalitný monitor dychu má zvukovú signalizáciu, ktorá je dostatočne hlasná na to, aby napríklad zobudila dospelého rodiča. Niektoré moderné monitory dychu majú aj svetelnú signalizáciu (kontrolku), vďaka ktorej rodič hneď na prvý pohľad vie, že je všetko v poriadku. Monitory dychu na plienku majú aj vibrovanie, ktoré má dieťatko prebudiť.
 • Napájanie monitorov dychu. Najčastejšie sa stretnete s nabíjaním, pričom najlepšie modely vydržia na jedno nabitie niekoľko dní. Niektoré typy majú vymeniteľné batérie, a teda aj indikátor výmeny bateriek.
 • Hmotnosť dieťaťa, alebo jeho vek. Tento údaj vám povie, ako dlho môžete monitor dychu používať. Obvykle je limitovaný váhou dieťatka, napríklad do 15 kg, ale sú aj monitory dychu pri ktorých je uvedený vek trebárs do jedného roka. Ak má monitor dychu pracovať právne, je samozrejmosťou dodržiavať tento údaj.
 • Niečo navyše k monitoru dychu. Niektoré modely vedia merať už i telesnú teplotu dieťatka, alebo výrobca ponúka k monitoru aj mobilnú appku. V krízovej situácii však môžete oceniť stručný návod, ako podať nedýchajúcemu bábätku prvú pomoc, ktorý už zvyknú mnohí výrobcovia pribaliť vo forme malého letáčika.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test monitorov dychu na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ak mám dvojčatá vystačím si s jedným monitorom dychu?

Nie. Potrebujete monitor dychu pre každé bábätko jednotlivo, pretože pochopiteľne, nedýchajú spolu. Ak by ste použili len jeden, pri zástave dýchania jedného bábätka by ešte stále monitor dychu chytal dýchanie druhého bábätka a nespustil by sa alarm.

V ponuke sú cenovo dostupné kvalitné monitory dychu určené pre dvojčatá – v balení nájdete dve podložky pod matrac, alebo v prípade plienkového monitora dychu 2 ks pre každé bábätko zvlášť.

Ako hlasitý je alarm monitorov dychu?

Nie všetky detské monitory dychu majú uvedenú hlasitosť zvukovej signalizácie. Obvykle sa ale hodnoty pohybujú od 80 decibelov do 85 decibelov.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody jednotlivých typov monitorov dychu?

Detské monitory dychu pod matrac sú horšie prenosné, teda môžete ich používať prevažne iba v postieľke. Na druhej strane, sú najčastejšie kupované, pretože sú cenovo o čosi dostupnejšie.

Detské monitory dychu na plienku môžu zachytiť pohyb z okolia a ich cena je vyššia. Na druhej strane sú však bezdrôtové a môžete takýto monitor dychu používať aj na cestách, resp. aj mimo postieľku. Navyše niektoré majú funkciu vibrovania, aby dieťatko prebrali ak sa zistí problém s dychom ešte pred spustením alarmu.

Koľko dosiek je v balení pri monitoroch dychu pod matrac?

Najlepšie monitory dychu pod matrac ponúkajú dve dosky, alebo jednu veľkú. Pri dvojčatách je dosiek viac, aby sa pokryla plocha dvoch postieľok.

Môžem používať monitor dychu pod matrac aj v kočíku alebo v posteli?

V posteli nie. Monitor dychu by tak zachytil miestami aj dýchanie dospelej osoby. Postieľku viete mať pohodlne pri sebe, hneď vedľa postele.

Čo sa týka kočíka, ak vaše bábätko rado spinká v kočíku aj doma, môžete dať monitor dychu aj do kočíka pokiaľ ním nebudete hojdať.

Čo znamená syndróm náhleho úmrtia?

Ide o náhle úmrtie bábätka, ktoré jednoducho prestalo dýchať, spravidla počas hlbokého spánku. Obvykle majú tieto bábätká všetky vyšetrenia v poriadku, takže dodnes nevieme určiť presnú príčinu takýchto úmrtí. Najviac sú ohrozené bábätká od dvoch do štyroch mesiacov, ale stretávame sa s týmto syndrómom až do šiesteho mesiaca.

Kvalitný monitor dychu dá rodičom okamžite (do 15 až 20 sekúnd od zastavenia dýchania) vedieť, že niečo nie je v poriadku a treba bábätku pomôcť. Práve včasná signalizácia a následné poskytnutie pomoci môžu zachrániť život.


Lacné monitory dychu pre deti už od 88 EUR

Pomohol vám náš test detských monitorov dychu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný monitor dychu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 × two =