Pre deti

Najlepšie sánky a boby

Detské boby Mnohí z nás si pamätajú sánkovanie a všetku tú zábavu v zime, keď napadal krásny biely sneh a vonku bolo mrazivo, až štípali líca. Aj dnešné deti sa chcú zabávať a spoznávať krásy zimy. Najjednoduchšie je začať sánkovaním a bobovaním niekde za mestom alebo za dedinkou.

Aj keď boby a sane prinášajú veľa zábavy a radosti, nejde o hračky. Sánkovanie aj bobovanie sú vlastne športy, a tak ako dôkladne vyberáte bicykel alebo futbalové kopačky, tak treba venovať pozornosť aj novým sánkam alebo bobom. Krásne spomienky na obdobie detstva bude mať vaše dieťa iba ak bude bez zbytočných úrazov. V súčasnosti sú kvalitné detské sánky cenovo dostupné a od rôznych výrobcov, takže si viete vybrať. Sedacia časť môže byť z látky v rôznych farbách, a tak sú ideálne pre dievčatko aj pre chlapčeka; niektoré sú v neutrálnych farbách aby ich využilo aj mladšie dieťa alebo niekto z rodiny.

Ako však vybrať najlepšie sánky a boby keď je ich na trhu tak veľa? Okrem odporúčaní z rodiny alebo od priateľov môže byť nápomocný aj náš test detských bobov plný zaujímavostí a praktických rád.

Budeme radi, keď rebríček doplníte o vlastné informácie zapojením sa v závere článku do diskusie. Ďakujeme aj za všetky zdieľania.

[ssba]

Najlepšie detské sánky a boby – TOP 6

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.SULOV Champion Extreme
[usr 5 text="true" tooltip="true"]13,20 EURČítať recenzie
2.HS Sport HORNED SLEDGE 120CM
[usr 5 text="true" tooltip="true"]50,95 EURČítať recenzie
3.Plastkon STRATOS

Boby s volantom
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]61,95 EURČítať recenzie
4.Stiga PACER BRAKE DUO

Boby pre dvoch
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]34,90 EURČítať recenzie
5.Skibob STIGA Snow Racer SX PRO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]155,50 EURČítať recenzie
6.Plastkon BABY RIDER
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]21,95 EURČítať recenzie
7.Sánkovací tanier Tornado
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]5,80 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku saní a bobov


Ako vybrať najlepšie sánky a boby?

  • Vek dieťaťa. Najmenšie deti, ktoré ešte len začínajú chodiť, potrebujú predovšetkým bezpečnostné pásy a opierku. Ideálne sú preto boby určené pre najmenšie deti, alebo sane s opierkou, ktorú je potom možné odmontovať. Kvalitné detské sánky pre malé deti majú aj fusak, ktorý je k sánkam pripevnený a okrem tepla pre dieťa plní aj bezpečnostnú funkciu, lebo počas sánkovania bezpečne leží a nevypadne.
  • Nosnosť bobov a saní. Vždy dodržujte maximálnu nosnosť saní alebo bobov v záujme bezpečnosti, je to údaj, ktorý netreba podceniť. Spravidla drevené sane majú vyššiu nosnosť, ako boby z plastu.
  • Materiál saní a bobov. Sane sú vyrábané najčastejšie z dreva, ale môžu mať aj kovové prvky, alebo byť kombináciou dreva a plastu, prípadne celé plastové. Miesto na sedenie je pri saniach z textílie alebo z dreva. Boby sú vyrábané z mrazuvzdorného plastu, ktorý sa po snehu dobre kĺže a vydrží aj mráz. Novinkou sú nafukovacie sane.
  • Dĺžka saní a bobov. S dĺžkou sa spája aj nosnosť a čím sú boby alebo sane dlhšie, tým je vyššia aj nosnosť, lebo sú určené pre staršie dieťa. Menšie sane alebo boby sú pre menšie deti, a teda majú aj nižšiu nosnosť. Priemerne sú drevené sane dlhé 100 cm a boby zvyknú byť rozdelené podľa veku.
  • Kvalita prevedenia. Ak plánujete sánkovať alebo bobovať celú zimu pravidelne, potom potrebujete pozerať na kvalitu. Pokiaľ má byť sánkovanie a bobovanie len príležitostnou aktivitou, nepotrebujete investovať veľa. Navyše, možno tento šport vaše dieťa nebude baviť a radšej si užije stavanie snehuliaka s väčšou radosťou.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test saní a bobov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Z akého dreva sú vyrábané drevené detské sánky?

Najčastejšie sa môžete stretnúť s drevom z borovice, alebo sa používa buk, prípadne aj iný druh dreva. Myslite na to, že sane z akéhokoľvek dreva sa používaním jednoducho opotrebujú.

Aké výhody majú sane?

Sane môžu byť z dreva alebo z plastu.

Kvalitné sánky z dreva majú svoju tradíciu, sú pevnejšie a môžu vydržať celé detstvo. Kvôli vyššej hmotnosti sa ťažšie ovládajú, nie sú tak klzké, preto majú popruhy na ťahanie.

Plastové sánky pre deti sú ľahké, dobre sa kĺžu a obvykle sú pre menšie deti. Ich údržba je jednoduchá a na trhu nájdete viaceré tvary aj farby.

Aké výhody majú boby?

Boby sú určené predovšetkým pre staršie deti, ktoré vedia manévrovať, ale na trhu sú už aj boby pre najmenšie deti s opierkou a bezpečnostnými pásmi, takže nemusíte mať ťažké sane z dreva. Sú ľahké, ovládajú sa jednoducho a krásne kĺžu po snehu vďaka plastu. Ak sa vaše dieťa už nebude chcieť hrať, boby jednoducho unesiete v jednej ruke bez námahy.

Koľko vážia sane?

Drevené sane obvykle vážia 4 až 6 kíl. Plastové sane najviac 3 kg.

Aké výhody majú nafukovacie sane pre deti?

Sane z PVC sú teplejšie na pocit, zložite ich aj do tašky a zmestia sa do každého auta k batožine. Sú ľahké, veľmi dobre kĺžu po snehu a pre dieťa poskytujú pohodlné sedenie na mäkkej sedacej časti.

Aké výhody majú boby s volantom?

Volant uľahčuje ovládanie, takže bobovanie deti ešte viac baví. Majú lepšiu kontrolu nad zatáčaním bobov a ľahšie sa brzdia.

Môžem dať opierku dole z drevených saní?

Áno. Kvalitné detské sánky majú odnímateľné operadlo. Keď dieťa vyrastie, operadlo už nebude potrebovať. Pokiaľ nebude v cene pri sánkach, určite ho budete môcť dokúpiť. Na túto možnosť sa vždy pred kúpou opýtajte.


Lacné sánky a boby už od 2 EUR

Pomohol vám náš test detských saní? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné boby na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twelve − 1 =