Pre deti

Najlepšie zimné fusaky (pre bábätko, do kočíka) | Test a recenzie

Najlepšie zimné fusaky pro bábätko Či už je vaše dieťa stále v kočíku alebo už v „bugine“ – keď sa teplota blíži k bodu mrazu, zimný fusak je pre vaše bábätko rovnako nevyhnutný ako čiapka a rukavice. Bábätká a batoľatá sa v kočíku takmer nehýbu a preto potrebujú špeciálnu ochranu pred chladom. Zimný fusak je len zriedka súčasťou kočíka, spravidla sa musí zakúpiť samostatne ako príslušenstvo. Tie najlepšie zimné fusaky sú útulné, hrejivé, funkčné a kvalitne vypracované.

V húštine množstva rôznych značiek, veľkostí, farieb, materiálov a funkcií sa však  musíte najskôr zorientovať. Potomok by sa podľa možnosti nemal vo fusaku potiť, ale ani by nemal mrznúť. Fusak musí byť samozrejme dostatočne veľký, predsa len by mal vydržať minimálne do jari. A keby bol ešte kompatibilný aj s popruhmi buginy, bolo by to dokonalé…

Najlepšie zimné fusaky pro bábätko na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Zopa Zimný FLUFFY
+ hrejivý a odolný fusak
+ štýlový dizajn
+ tri farebné varianty
+ jednoduchá inštalácia do kočíka
+ extra hrejivý
[usr 5 text="true" tooltip="true"]77,50 EURČítať recenzie
2.COTTONMOOSE Combi YUKON 3v1
+ predný diel je možné po oboch stranách úplne odopnúť
+ predĺženie na zips
+ otvory pre 5-bodový pás
+ materiál odolný proti vetru a dažďu
+ na zadnej časti fusaku je látkový popruh na pripevnenie na operadlo kočíka
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]91,95 EURČítať recenzie
3.Womar 3v1 s ovčím rounem
+ multifunkčné využitie v rôznych autosedačkách aj kočíkoch
+ dve verzie dĺžky vďaka odopínaciej časti
+ kvalitný vnútorný i vonkajšii materiál
+ postranné zipsy umožňujú úplné rozopnutie vreca
+ zloženie z vlny a polyesteru
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]31,44 EURČítať recenzie
4.New Baby Zimní Classic Wool
+ teplý vnútorný materiál z ovčej vlny
+ zadné vrecko pre uchytenie na operadle kočíka
+ rozopínanie po celej dĺžke na zipsy
+ sťahovacie gumičky na prispôsobenie potrebám dieťaťa
+ pomáha udržiavať stálu teplotu tela





[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]18,38 EURČítať recenzie
5.SENSILLO zimný Combi polar 3v1
+ možnosť regulácie dĺžky v rozmedzí 100–80 cm
+ fusak je vhodný do kočíka či autosedačky
+ kapucňu je možné stiahnuť pomocou sťahovacej šnúrky
+ 5bodové pásy umožňujú bezpečné upevnenie dieťaťa
+ univerzálne riešenie pre cestovanie s dieťaťom v zimný mesiacoch
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]44,95 EURČítať recenzie
6.Petite&Mars fusak nastavitelný 3v1
+ stredový zips na jednoduché rozopnutie
+ vodoodolná a vetruodolné ochrana pred dažďom, vetrom a snehom
+ reflexné prvky
+ ľahké pranie v práčke
+ vhodný pre deti od narodenia do 3 rokov
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]47,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zimných fusakov pro bábätko


Ako vybrať zimný fusak pro bábätko?

Pri fusakoch na jeseň a zimu je najdôležitejšie to, čo je vo vnútri. Vonkajší plášť sa zvyčajne skladá z umývateľných umelých vlákien, väčšinou polyesteru, ktorý by mal byť aj vetruvzdorný. Rôzne modely sa tu takmer nelíšia. Rozhodujúcimi kritériami pri výbere sú materiál výplne/podšívky, veľkosť, tvar, otvory na pásy a systém zipsov.

Materiál

  • Jahňacina – zimný fusak s jahňacou alebo barančinou je obzvlášť útulný a udrží vaše dieťa v teple aj v najväčšej zime. Veľká výhoda jahňacej kože: Ide o prírodný produkt, ktorý má klimaticko-regulačný účinok. To znamená, že v chladných dňoch  zahreje a v teplých ochladí. Vaše dieťatko sa vo fusaku z jahňacej kože nebude potiť. Nevýhoda jahňacej kože: Materiál je pomerne ťažký, „vonia“ po ovciach a stojí podstatne viac ako zimný fusak s fleecovou podšívkou. Starostlivosť o jahňaciu kožu je tiež o niečo zložitejšia. Odporúčajú sa medicínsky vyčinené žlté jahňacie kože, ktoré sa dezinfikujú a dajú sa prať v práčke. Bielu kožušinu je potrebné ošetriť v čistiarni.

Upozornenie! Ak má vaše bábätko menej ako 12 mesiacov, nemalo by spať na brušku na jahňacej koži, pretože podľa odborníkov existuje zvýšené riziko náhleho úmrtia dojčiat. Na zimných prechádzkach však fusak z jahňacej kože nepredstavuje riziko, uvádzajú pediatri.

  • Umelá kožušina – lacnejšou alternatívou zimného fusaku z jahňacej kože je fusak s podšívkou z umelej kožušiny, takzvaný Teddy plyš. Umelá kožušina z polyesteru je navyše veľmi útulná a okrem nízkej ceny má veľkú výhodu v tom, že sa o ňu veľmi ľahko stará. Nevýhody polyesteru sú známe: vnútorná podšívka izoluje teplo, ale nie je priedušná, takže sa tu deti môžu potiť.
  • Fleece – rovnako ako termo-fusaky podšité umelou kožušinou, aj fusaky zateplené flísom sú celé vyrobené z umelého mikrovlákna. High-tech materiál obľúbený pri outdoorových športoch má vlastnosti, vďaka ktorým je kočík odolný voči zime: fleece hreje, je útulný, rozmaznávajúci, ľahko sa udržiava a rýchlo schne. Kvalitný fleece odvádza vlhkosť z vnútornej strany fusaku a chráni tak vaše dieťa pred nadmerným potením. Flísové fusaky patria tiež k najlacnejším. Nevýhoda: Fleece, ako všetky syntetické vlákna, sa môže elektrostaticky nabiť a na pokožke potom nie je taký príjemný ako napríklad jahňacia koža, ktorá navyše aj lepšie hreje.
  • Perie – páperový fusak udrží dieťa v teple aj pri teplotách pod nulou bez prehrievania. Vďaka tomu je ideálny na zimu. Jeho výborná tepelná izolácia však má aj svoju cenu. Kvalitné zimné fusaky pre bábätko plnené výberovým páperím stoja od 100 do 200 eur. Ďalšou nevýhodou materiálu je náročná starostlivosť: aby sa perie nezhlukovalo, musí sa fusak po vypraní vložiť do sušičky spolu s loptičkami na bielizeň.

Veľkosť

Ak nechcete k detskej sedačke menší zimný fusak, na celé obdobie bábätka a batolaťa väčšinou postačí fusak v takzvanej univerzálnej veľkosti. Na rozdiel napríklad od spacích vakov pre bábätká, veľkosť nezávisí od samotného dieťaťa, ale skôr od kočíkov a bugín, pre ktoré je fusak určený. Zimné fusaky na buginy majú spravidla dĺžku 90 až 100 cm a zimný fusak do vaničky cca 75 až 85 cm. Na detskú sedačku sa už zmestí mnoho univerzálnych zimných fusakov. Pre deti do 6 mesiacov sa oplatí kratší model, ktorý sa zmestí do vaničky kočíka a detskej sedačky – za predpokladu, že má správne otvory na pásy.

Pozrite sa na špecifikácie dĺžky a vekové odporúčania výrobcu, aby ste posúdili, či je zimný fusak pre vaše dieťa správnou veľkosťou. Výrobca tiež zvyčajne uvádza, či je možné fusak použiť na detskú sedačku, kočík a buginu.

Kvalitný fusak má okrem funkčného materiálu a správnych rozmerov aj rôzne ďalšie vlastnosti, na ktoré by ste si pri kúpe mali dať pozor.

Otvory pre pásy

Moderné fusaky majú minimálne 5 otvorov na pásy a preto sú vhodné pre 5- alebo 3-bodové pásy.Otvory na pásy umožňujú nielen pripútať dieťa vo fusaku, ale tiež zaisťujú, že sa v kočíku nešmýka. Ak má vaša bugina vysoké operadlo a viacnásobne výškovo nastaviteľné ramenné popruhy, fusak by mal mať príslušné otvory.

Zips

Zips je buď na boku alebo v strede. Mal by sa ľahko zatvárať a otvárať. Zipsy sú ideálne prekryté látkovými pásikmi, aby bábätko nepoškriabali.

  • Bočný zips je sotva viditeľný a neobťažuje vaše dieťa. Nevýhoda: Ak ho otvoríte napr. v supermarkete alebo v autobuse, vrchná časť visí nabok alebo ju musíte nejako podstrčiť. Pre fusaky s bočným zipsom sú preto praktické modely, kde sa dá predná časť úplne odopnúť.
  • Ak je zips v strede, môžete ho jednoducho otvoriť a zatvoriť, ak sa dieťa príliš zahreje.
  • Mnohé modely sa dajú úplne rozložiť, takže ich môžete použiť aj ako podložku na hranie. Napríklad pri cestovaní máte vždy so sebou mäkkú podložku pre bábätko.
  • Niektoré fusaky majú dodatočný zips, pomocou ktorého môžete otvoriť oblasť chodidiel. To je skvelé pre deti od chodiaceho veku, pretože zablatené zimné topánky ostanú vonku.

Vonkajšia tkanina odolná voči poveternostným vplyvom

Nezáleží na tom, či je to jahňacia koža, páperie alebo fleece: dbajte na to, aby bol vonkajší materiál odolný proti vetru a dažďu – aspoň ak používate fusak na buginu alebo kočík. Takže pri prvých snehových vločkách alebo krátkej prehánke nemusíte hneď vyťahovať pláštenku. Odolný vonkajší materiál je navyše menej náchylný na vznik škvŕn.

Praktické extra doplnky

Tieto doplnky robia fusak ešte praktickejším v každodennom živote:

  • protišmyková vrstva na spodnej časti, ktorá udrží nánožník na mieste v kočíku,
  • reflexné lemovanie, alebo pruhy pre lepšiu viditeľnosť v tme,
  • prepravná taška, ktorá sa zmestí do úložného priestoru kočíka.

Kvalita a vypracovanie

Najmä pri polstrovaných modeloch je kvalita veľmi rozdielna. Dobrý fusak nemusí byť nutne drahý! Pri kúpe fusaku venujte pozornosť nasledujúcim kritériám:

  • podšívka je mäkká a príjemná,
  • materiál je priedušný,
  • zipsy sa nezadrhávajú a majú chránič brady,
  • švy sú pevné a dobre ukončené, najmä na štrbinách na pásy,
  • látka nezapácha „chemikáliami“ ani sa elektrostaticky nenabíja,
  • pre kožušinu alebo páperie: dajte si pozor na pôvod.

Pomocou pri výbere konkrétneho modelu môžu byť aj recenzie zákazníkov, poprípade online testy daného produktu.

Ako vybrať fusak pre dieťa s alergiou

Ak ste vy alebo váš partner alergici, môžete mať obavy, či vaše dieťa nie je alergické na obsiahnutý materiál. Tu sú k tomu najdôležitejšie informácie.

Žiadna jahňacia koža pri alergii na lanolín

Pre deti ohrozené alergiou fusak z jahňacej kože väčšinou nerobí problém, pokiaľ je srsť medicínsky vyčinená (Relugan tanning). Zatiaľ čo sa kedysi odporúčalo, aby deti neboli vystavené alergénom počas prvého roku života, dnes sa vedci domnievajú, že prístup k určitým alergénom počas detstva môže znížiť riziko alergií a astmy v neskoršom veku. Riziko vzniku alergie na vosk z vlny (lanolín) obsiahnutý v jahňacej koži je veľmi nepravdepodobné. V súčasnosti trpí alergiou na lanolín približne 0,6 až 1,4 % populácie. Ale: Ak na jahňacinu alebo kozmetické výrobky s voskom z vlny reagujete svrbením alebo začervenaním kože, zrejme by ste sa mali fusaku z jahňaciny pre svoje dieťa zaobísť.

Pri alergii na roztoče: Lepšia syntetika ako páperie

Alergici bežne nespia pod perovými paplónmi – nie je to však spôsobené alergiou na perie, ako sa často predpokladá, ale tým, že v páperí sa radi uhniezdia roztoče. Každý, kto je alergický, by mal preto uprednostniť model so syntetickým výplňovým materiálom a pravidelne ho prať v čo najhorúcejšej vode. Postupom času to tiež redukuje potenciálne obsiahnuté chemické látky, ktoré môžu tiež spúšťať alergie. Mimochodom, účinným zabijakom roztočov je mraznička – takže ak je zimný fusak už nejakú sezónu v pivnici, stačí ho na chvíľu odložiť k ľadu.

Nech už si vyberiete akýkoľvek dizajn, zimný fusak by mal byť testovaný na škodlivé látky, certifikovaný a dobre vypracovaný. V ideálnom prípade ho môžete používať aj niekoľko zím a neskôr ho posunúť priateľom a rodine.


Lacné zimné fusaky pro bábätko už od 14 EUR

Pomohol vám náš test zimných fusakov pro bábätko? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší zimné fusaky pro bábátko na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

four + 13 =