Test plienok pre dieťa

Najlepšie plienky Kým nepotrebujete vybrať kvalitné plienky pre novorodenca, ani netušíte, ako veľmi náročný proces z toho môže byť. Vďaka bohatej ponuke od rôznych výrobcov, môžete pre svoje dieťatko vybrať tie najlepšie plienky, avšak zo začiatku je to niekedy mätúce, pretože sa potrebujete zorientovať vo veľkostiach, v materiáloch a tvarovaní plienok, pretože čo výrobca, to iné špecifiká.

A, samozrejme, čo vyhovuje jednému bábätku, tomu druhému už nemusí. Svoje o tom vedia dokonca aj mamičky s viacerými deťmi – pri prvom bábätku kupovali inú značku než teraz, pri druhom alebo treťom.

Sme radi, že vám môžeme ponúknuť test plienok plný zaujímavostí a praktických rád. Veríme, že aj tento rebríček môže byť pre vás nápomocný. Budeme radi, keď sa zapojíte do diskusie s otázkami a vlastnými postrehmi, aby sme tak spolu tvorili obsah tohto webu. Ďakujeme!

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie plienky podľa nás – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
NOVORODENCI
1.Pampers Premium Care 1 NEWBORN
2-5 kg / 88 ks
5 out of 5 stars (5 / 5)12,99 EURČítať recenzie
2.Pampers Active New Baby 2
3-6 Kg / 3x76ks
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)36,40 EURČítať recenzie
DOJČATÁ A BATOĽATÁ
1.Pampers Plienky S4 Active Baby
9-14 kg / mesačné balenie
5 out of 5 stars (5 / 5)32,90 EURČítať recenzie
2.Bella Happy Maxi Plus Box
9 - 20 kg / 124 ks
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)22,69 EURČítať recenzie
3.Pampers Pants Junior S5
12-18 kg / 96 ks
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)25,71 EURČítať recenzie
EKO TIP
1.Moltex Nature No.1
rôzne veľkosti
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku plienok


Ako vybrať najlepšie plienky pre dieťa?

 • Typ detských plienok. Detské plienky môžeme rozdeliť na dve veľké skupiny: látkové a jednorazové.
  a) Látkové detské plienky potrebujete prať, žehliť a zrejme budete prebaľovať častejšie, kvôli možnému premočeniu.
  b) Jednorazové detské plienky sú praktickejšie, ale cenovo náročnejšie a nešetrné k životnému prostrediu.
  Je len na vás aký variant si vyberiete, prípadne môžete striedať látkové plienky s jednorazovými.
 • Veľkosť detských plienok. Veľkosť detských plienok je naozaj kľúčová, pretože aj tie najlepšie detské plienky pretečú alebo dieťa otlačia, ak ste nezvolili správne veľkosť. Ak sa bábätko nachádza medzi dvoma veľkosťami, vezmite radšej malé balenie menších plienok a potom kúpite väčšie, než veľké balenie väčších plienok – väčšia plienka totiž pretečie, menšia bude držať spoľahlivo na svojom mieste.
 • Materiál plienok. Výrobcovia ponúkajú najrôznejšie materiály detských plienok, od klasickej výplne z vaty a ďalších prímesí pri jednorazových plienkach, až po plienky bambusové, alebo konopné na viaceré použitia. Pokojne vyskúšajte viaceré a zostaňte pri tých, ktoré vám budú najlepšie vyhovovať.
 • Spôsob zapínania detských plienok. Pre najmenšie batoľatá sú spravidla najlepšie plienky na suchý zips, lebo sa dá prakticky rozopnúť aj niekoľkokrát (keď kontrolujete, či už treba prebaliť, alebo ešte nie). Lepiaci pásik už po rozlepení nemusí držať na mieste, čo je nepraktické ak potrebujete skontrolovať dieťaťu plienku.
 • Kvalita detských plienok. Látkové plienky by mali byť jemné, samozrejme s možnosťou prať na vysokých teplotách. Jednorazové plienky by mali byť priedušné a spoľahlivé, teda savé.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test plienok na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké veľkosti jednorazových detských plienok poznáme?

Najprv je vhodné poznamenať, že detská plienka má byť v páse dieťaťa, nie vyššie a ani nie nižšie.

Poznáme vo všeobecnosti tieto veľkosti detských jednorazových plienok *:

 • Veľkosť 0 – pre predčasne narodené deti do 2,5 kg
 • Veľkosť 1 – novorodenecké plienky od 2 do 5 kg; kvalitné plienky pre novorodenca majú okolo pupka špeciálny tvar kvôli pupočnému pahýľu
 • Veľkosť 2 – mini detské plienky od 3 do 6 kg
 • Veľkosť 3 – midi detské plienky od 4 do 9 kg
 • Veľkosť 4 – maxi detské plienky od 7 do 9 kg; tu sú zaraďované aj detské plienkové nohavičky, ideálne keď dieťa začínate učiť na nočník
 • Veľkosť 4+ – pre deti od 9 do 16 kg
 • Veľkosť 5 – od 9 do 25 kg
 • Veľkosť 6 – od 15 kg

  *veľkosť plienok vždy udáva výrobca na obale a môžu sa u rôznych výrobcov líšiť

Kedy je detská plienka už malá?

Plienky sú dieťaťu v danej veľkosti už malé vtedy, keď na pokožke dlhšie badáte odtlačenia na stále rovnakom mieste, najčastejšie okolo stehien.

Kedy je detská plienka veľká?

Plienky sú dieťaťu veľké, ak je medzera medzi telom a plienkou. Plienky sú veľké tiež vtedy, keď moč a stolica vytekajú von – kúpte menšiu veľkosť.

Môžem používať jednorazové detské plienky do vody namiesto plaviek?

Detské jednorazové plienky do vody slúžia ako plienka a plavky v jednom – neprepustia moč ani stolicu do vody, a zároveň nenasávajú vodu do plienky.

Sú na trhu aj plienky pre alergikov?

Atopická pokožka alebo citlivá pokožka batoliat určite ocení detské extra plienky, ktoré sú vyrábané bez parfumov a sú nebielené. Pozrite si aj ponuku ekoplienok.

Aké sú látkové bambusové plienky?

Látkové plienky z bambusu sú savejšie než bavlnené, ale po vypratí dlhšie schnú.

Aké sú látkové konopné plienky?

Konopné detské plienky dobre sajú a rýchlo schnú po vypratí, len sú niekedy cenovo náročnejšie. Často sa preto využíva kombinácia bavlny a konope.

Koľko plienok potrebujem do pôrodnice?

Do pôrodnice kupujte len jednorazové plienky, nie látkové.

Budete potrebovať jeden veľký balík, ktorý vám vydrží aj na prvé dni doma. Veľkosť pre novorodencov, teda veľkosť 1. Výnimkou sú detičky predčasne narodené, ktoré potrebujú veľkosť 0.

Aké sú hlavné rozdiely medzi látkovými a jednorazovými plienkami?

V skratke:

 • Jednorazové detské plienky – pohodlné, jednoduché na používanie, v mnohých veľkostiach, netreba ich prať, sú skvelé aj na cestovanie nielen na doma, majú vysokú absorpčnú schopnosť a sú už v ponuke aj eko jednorazové plienky.
 • Látkové detské plienky – sú o čosi šetrnejšie k životnému prostrediu, treba ich prať minimálne každý druhý deň, nie sú praktické na cestovanie, majú nízku savosť takže prebaľujete častejšie.

Lacné plienky pre dieťa už od 1 EUR

Pomohol vám náš test plienok? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné plienky pre novorodenca na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *