Pre deti

Test detských jedálenských stoličiek

Detské jedálenské stoličky Spoločné stolovanie je pre mnohých z nás symbolom rodiny a domáceho pokoja. Všetky dôležité informácie a zvyky sú nám vštepované už v detstve, a preto je dôležité urobiť dieťaťu miesto za stolom.

Detské jedálenské stoličky sú od prvých príkrmov samozrejmosťou. Práve vďaka nim je aj dieťa súčasťou stolovania, môže sa pokojne najesť a ochutnávať dobroty. Rodičia majú väčší poriadok v kuchyni a budujú sa prvé stravovacie návyky. Najlepšie jedálenské stoličky pre deti sú navyše v súčasnosti už aj multifunkčné, takže najprv poslúži ako praktická kolíska a neskôr ako jedálenská stolička. Kupujete tak plnohodnotný kus nábytku, ktorý bude niekoľko rokov dobre slúžiť a robiť radosť vám aj dieťaťu.

Tie najlepšie modely sme zhrnuli do tohto článku a prinášame zaujímavý test detských jedálenských stoličiek plný užitočných rád. Budeme radi, keď naše informácie doplníte o vlastné postrehy, aby ste tak spolu s nami poradili ďalším čitateľom.

Ďakujeme, že aj tento rebríček zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach. Možno práve nasledujúce informácie budú nápomocné pri výbere a nakupovaní.

[ssba]

Test – najlepšie detské jedálenské stoličky – TOP 6

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Peg-Pérego Prima Pappa
[usr 5 text="true" tooltip="true"]145 EURČítať recenzie
2.Kinderkraft YUMMY
[usr 5 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie
3.CAM Campione 237
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
4.Baby Mix 2v1
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
5.New Baby Gray Star
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]75 EURČítať recenzie
6.Ingenuity SmartServe 4v1 Clayton™
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku jedálenských stoličiek


Aké sú najlepšie detské jedálenské stoličky na trhu?

 1. Peg-Pérego Prima Pappa
 2. Kinderkraft YUMMY
 3. CAM Campione 237
 4. Baby Mix 2v1
 5. New Baby Gray Star
 6. Ingenuity SmartServe 4v1 Clayton™

Ako vybrať najlepšiu detskú jedálenskú stoličku?

 • Materiál detských jedálenských stoličiek. Najčastejšie sa stretnete s plastom, alebo s drevom, prípadne s kombináciou týchto materiálov. Hlavnou výhodou modelov z plastu je ich jednoduché čistenie. Sú zároveň ľahké, takže sa dobre prenášajú a vďaka moderným konštrukciám patria aj k bezpečným, čo sa týka stability. Drevené stoličky pre deti na jedenie sú ideálne pre milovníkov dreva.
 • Zamyslite sa nad údržbou. Ešte pred kúpou si zistite možnosti čistenia konkrétnej jedálenskej stoličky pre deti aby sa nestalo, že potom bude nepraktická a skôr na príťaž. Dnes už je samozrejmosťou snímateľný poťah, jednoduché poutieranie mokrou handričkou, alebo dokonca viete dať dolu pult na jedlo a umyť ho v umývačke riadu.
 • Možnosti nastavenia. Kvalitné jedálenské stoličky pre deti majú viaceré nastaviteľné časti, takže vedia rásť spolu s vaším dieťaťom a prispôsobovať sa tak najmä meniacej sa výške dieťaťa. Majú nastaviteľnú opierku nôh a aj opierku chrbta.
 • Skladnosť a prenos detskej jedálenskej stoličky. Možno si poviete, že jedálenskú stoličku pre dieťa jednoducho poskladáte a bude v kuchyni. Potom ale zistíte, že niekedy ju potrebujete v obývačke pri pozeraní rozprávok, alebo na záhrade počas grilovačky. Taktiež ňou budete zrejme manipulovať aj pri vysávaní či umývaní podlahy, takže rozhodne nebude len na jednom mieste. Oceníte kolieska alebo nízku hmotnosť stoličky.
 • Nosnosť jedálenských stoličiek pre deti. Nosnosť vlastne určuje, ako dlho ju bude môcť dieťa používať. Najlepšie detské jedálenské stoličky zvyknú mať nosnosť okolo 20 kg alebo do 30 kg, niektoré masívne dokonca až do 60 kg. Tento údaj je nutné odsledovať pri každej jedálenskej stoličke zvlášť, pretože každá je konštrukčne iná. Nikdy neprekračujte nosnosť udanú výrobcom.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test detských jedálenských stoličiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné vlastnosti detských jedálenských stoličiek z dreva?

Najlepšie detské jedálenské stoličky z dreva obvykle pôsobia masívnejšie, sú ťažšie, cenovo náročnejšie ale na druhej strane viete ich v prípade poškodenia celkom šikovne opraviť. Pri kúpe si všímajte možnosti nastavenia chrbtovej opierky a opierky na nohy. Taktiež je dobré prečítať si odporúčaný spôsob údržby od výrobcu, niektoré z tých najnovších viete len poutierať a sú čisté, čiže nič zložité.

Aké sú hlavné vlastnosti detských jedálenských stoličiek z plastu

Kvalitné jedálenské stoličky pre deti z plastu sa predovšetkým jednoducho čistia, sú v mnohých variáciách a farbách. Dajú sa rôzne nastavovať a mnohé z nich aj jednoducho poskladať. Zvyknú mať pre jednoduchú manipuláciu praktické kolieska, ktoré samozrejme viete zaistiť.

Akú hmotnosť zvykne mať jedálenská stolička pre deti?

Hmotnosť sa pohybuje okolo 9 kíl. Ak ju chcete pohodlne prenášať, potom by nemala mať viac ako 9 kíl. Niektoré kvalitné jedálenské stoličky pre deti vyrobené z plastu vážia iba 7 kíl a sú tak do domácností ideálne.

Aké druhy jedálenských stoličiek pre deti ponúkajú výrobcovia?

Najčastejšie sa stretnete s jedálenskou stoličkou pre deti s klasickým pultíkom na jedlo, kde viete dieťaťu položiť tanierik a prípadne aj pitie. Zároveň tento pultík môže slúžiť aj na hranie, napríklad na kreslenie.

Okrem tejto klasiky, ktorú asi pozná každý rodič, sú v ponuke aj kvalitné jedálenské stoličky na cesty, tzv. cestovné stoličky, alebo prenosné stoličky, ktoré viete uchytiť priamo o stôl. Dajú sa poskladať, nezaberú v kufri auta veľa miesta a poskytnú dieťaťu pohodlie pri jedle.

Nevýhodou je, že sa takáto stolička nesmie uchytiť na stôl s povrchom zo skla a nie je vhodná pre neposednejšie deti.

Zaujímavé sú kombinované jedálenské stoličky – počas dňa je to malá stolička so stolčekom, ale keď príde čas obeda je to jedálenská stolička.

V podstate, akoby ste stoličku pripevnili na ten stolček a vznikne vysoká stolička na jedenie. Obvykle sú z dreva a je nutné vedieť šikovne zložiť a rozložiť takýto set.


Lacné detské jedálenské stoličky už od 50 EUR

Pomohol vám náš test detských jedálenských stoličiek ? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné jedálenské stoličky pre deti na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 2 =