Pre deti

Test dojčenských fľašiek

Dojčenské flaše Spočiatku sa môže zdať, že idete predsa iba kúpiť jednu dojčenskú fľašu, no na predajni zistíte koľko rôznych druhov existuje. A, samozrejme, každý výrobca presviedča o svojej pravde a tie jeho fľaše patria medzi najlepšie na trhu.

S výberom to napokon nebude až také jednoduché – ide totiž nielen o samotný materiál, ale aj o tvar fľaše a v neposlednom rade potrebujete dokúpiť aj nejaké tie cumlíky. Nezabúdajte tiež, že jedna kojenecká fľaša nestačí a budete potrebovať aspoň tri.

Pri výbere sa spoľahnite na vlastnú intuíciu, prípadne si nechajte poradiť od blízkych. Nápomocné vedia byť aj informácie dostupné online. Preto sme zaradili do našej ponuky aj test dojčenských fliaš, ktorý je plný užitočných rád. Okrem toho, že náš článok obsahuje top najlepšie dojčenské fľašky aké teraz na trhu máme, prináša aj praktické postrehy pre všetkých rodičov.

Ďakujeme, že aj tento rebríček zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a tešíme sa na všetky vaše postrehy, ktoré nám píšete v závere do diskusie. Spolu s nami tak tento článok tvoríte aj vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie dojčenské fľaše – TOP 6

ProduktBalenieHodnotenieCena odRecenzie
1.Štartovacia sada Avent Natural
2x - 125 ml fľaša
2x - 260 ml fľaša
1x - Kefa
1x - Cumlík
[usr 5 text="true" tooltip="true"]44 EURČítať recenzie
2.NUK FC flaša Love
1x - 240 ml fľaša[usr 5 text="true" tooltip="true"]6 EURČítať recenzie
3.Antikoliková fľaša Tommee Tippe
2x - 260 ml fľaša[usr 5 text="true" tooltip="true"]15 EURČítať recenzie
4.Tommee Tippee sada
2x - 150 ml fľaša
2x - 260 ml fľaša
1x - Kefa
1x - Cumlík
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]27 EURČítať recenzie
5.Philips Avent SCF673/17 - SKLO
1x - 240 ml fľaša - SKLO[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]14 EURČítať recenzie
6.Mam Anti-Colic fľaška
1x - 160 ml fľaša[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5,5 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku dojčenských fľašiek


Aké sú najlepšie dojčenské fľaše na trhu?

 1. Štartovacia sada Avent Natural
 2. NUK FC flaša Love
 3. Antikoliková fľaša Tommee Tippe
 4. Tommee Tippee štartovacia sada
 5. Philips Avent SCF673/17 – SKLO
 6. Mam Anti-Colic fľaška

Ako vybrať najlepšiu dojčenskú fľašku pre dieťa?

 • Materiál dojčenských fľašiek. Stretnete sa najmä s kojeneckými fľaškami zo skla alebo z plastu, no rozhodnúť sa môžete aj pre menej tradičnú nerezovú dojčenskú fľašku.
 • Tvar dojčenskej fľašky. Pokiaľ ide o hrdlo fľaše, na rozrábanie mliečka bude užitočnejšia fľaška so širším hrdlom, pretože sa ľahšie plní aj umýva. Na čajík bude skvelá fľaška s užším hrdlom. Pokiaľ ide o celkový tvar, ak už dieťatko pije samé, vezmite fľašku s pohodlným tvarovaním, vďaka ktorému sa bude dobre držať v detských rukách.
 • Objem dojčenských fľašiek. Pre malé dieťatko, ktoré budete kŕmiť mliečkom, sú ideálne fľašky s objemom do 125 ml, pretože aj tak potrebujete jednu dávku mlieka spotrebovať do dvoch hodín od prípravy. Od troch mesiacov sa odporúča dojčenská fľaška s objemom do 220 ml a pre detičky staršie ako šesť mesiacov sú ideálne dojčenské fľašky s objemom do 330 ml.
 • Dojčenské fľašky proti kolike. Ak u svojho bábätka spozorujete problémovejšie trávenie, riešenie môže byť úplne jednoduché vo forme antikolikovej dojčenskej fľašky, vďaka ktorej bábätko zbytočne neprehĺta veľa vzduchu. Zbavíte sa koliky či grgania iba zmenou fľaše.
 • Doplnky k dojčenskej fľaške. Pokiaľ cestujete alebo chodíte na dlhé prechádzky, oceníte termo obal, ktorý udrží pripravený nápoj dlhšie teplý. Určite budete potrebovať niečo na sterilizáciu fľašky a nezabudnite na cumlíky. Ako sme spomenuli v úvode, majte tri fľašky, nech nemusíte používať iba jednu, uľahčíte si tak prípravu mliečka alebo detských čajíkov.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kojeneckých fliaš na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody medzi fľaškami z rôznych materiálov?

Kvalitná dojčenská fľaška môže byť aj z plastu, pretože momentálne v rámci EÚ sú dovolené len fľašky bez škodlivých látok – nájdete na nich označenia ako “BPA free” alebo “bisfenol A free”. Môžete ich sterilizovať a používať na čajík aj mliečko. Sú nerozbitné, a tak sa obvykle kupujú tiež deťom, ktoré už vedia samé držať fľašku v rukách. Nevýhodou je, že plast ako materiál sa časom zafarbí a aj detské dojčenské fľašky sa časom zafarbia od mliečka alebo čajíkov, preto ich podľa potreby vymeňte.

Kvalitné dojčenské fľašky zo skla sú ťažšie, preto ich kupujú mamičky pre batoľatá, kedy ešte dieťa nedrží fľašku samé a kŕmi dospelá osoba. Výhodu je, že sa časom nezafarbia a veľmi dobre sa umývajú. Hlavnou nevýhodou je možnosť rozbitia, ďalej tekutiny sa v nich dlhšie zohrievajú.

Obvykle sa mamičky na začiatku rozhodnú pre dojčenskú fľašku zo skla a neskôr, keď už vie dieťatko držať fľašku samé, prejdú na plastovú. Výber je len na vás, v oboch prípadoch nájdete na trhu naozaj kvalitné modely.

Akú výhodu má dojčenská fľaška z nerezu?

Nerezové dojčenské fľašky sú menej tradičné a cenovo náročnejšie, no veľmi jednoducho sa čistia a spájajú výhody plastových fľašiek a fľašiek zo skla – sú pomerne ľahké a nerozbitné. Väčšinou sa však kupujú pre staršie detičky.

Ako mám správne sterilizovať detské fľašky?

Máte niekoľko možností, ako sterilizovať cumlíky.

Tradične varom po dobu 3 až 5 minút. Sterilizovať môžete aj v mikrovlnke, sú dostupné rôzne nevyhnutné doplnky pre takúto bezpečnú sterilizáciu. Ideálne a najjednoduchšie na používanie sú však sterilizátory detských dojčenských fliaš.

Musím sterilizovať dojčenské fľašky a cumlíky?

Áno. Aj tie kvalitou najlepšie dojčenské fľašky na trhu potrebujú sterilizáciu, pretože bábätko nemá vyvinutú imunitu a je tak mimoriadne citlivé.

Dokedy musím sterilizovať dojčenské fľašky a cumlíky?

Dojčenské fľašky sterilizujte do momentu, kedy vaše dieťatko začne loziť a brať všetko nové do pusy – vtedy sa už imunita “trénuje” a vy môžete prejsť od sterilizácie k dôkladnému umývaniu.

Pozrite tiež: Test ohrievačov dojčenských fliaš a mlieka


Lacné dojčenské fľašky už od 4,5 EUR

Pomohol vám náš test kojeneckých fliaš? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné dojčenské fľaše na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × four =