Pre deti

Najlepšie elektrické autíčko pre deti

elektrické auto pre deti Okrem toho, že elektrické autíčko zabezpečí pre dieťa veľa zábavy na dlhý čas, má aj ďalšie výhody. Trénuje motoriku dieťaťa, koordináciu, ďalej zlepšuje orientáciu v priestore a v neposlednom rade zvyšuje sebavedomie dieťaťa, pretože mu riadením autíčka dávate dôveru aj slobodu. Nutnosť obchádzať prekážky a vyhýbať sa nárazom cibrí reflexy.

Dokonca viacerí odborníci tvrdia, že je kvalitné elektrické autíčko bezpečnejšie ako bicykel – predsa len, tu dieťa pevne sedí a je chránené bezpečnostným pásom. Keď náhodou narazí do steny alebo inej prekážky, nič strašné sa nestane a nehrozia tak rozbité kolená. Aj to je jeden z dôvodov, prečo rodičia nechávajú svoje deti vyblázniť sa na elektrických autíčkach.

Ako však vybrať najlepšie elektrické autíčko, keď ich je na trhu tak veľa? Pripravili sme tento rebríček, aby ste sa lepšie zorientovali v ponuke. Test zahŕňa užitočné informácie, ktoré by ste mali pred kúpou vedieť, a tiež odpovede na časté otázky. Budeme radi, keď sa v závere zapojíte s vlastnými postrehmi do diskusie a pomôžete tak ostatným čitateľom.

Ďakujeme, že nás zdieľate na sociálnych sieťach.

[ssba]

Najlepšie elektrické autíčko pre deti podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktDĺžka jazdyVhodné odHodnotenieCena odRecenzie
1.Audi R8 Spyder
3 h3 rokov[usr 5 text="true" tooltip="true"]196 EURČítať recenzie
2.Mercedes-Benz A 45 AMG
3 h3 rokov[usr 5 text="true" tooltip="true"]232 EURČítať recenzie
3.Mercedes Unimog
3 h3 rokov[usr 5 text="true" tooltip="true"]353 EURČítať recenzie
4.BMW S 1000 RR trojkolka
3 h1,5 rokov[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]64 EURČítať recenzie
5.BMW 6GT
2 h3 rokov[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]178 EURČítať recenzie
6.Mercedes G
1,5 h3 rokov[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]167 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku elektrických autíčok pre deti


Aké sú najlepšie elektrické autíčka pre deti na trhu?

 1. Audi R8 Spyder
 2. Mercedes-Benz A 45 AMG
 3. Mercedes Unimog
 4. BMW S 1000 RR trojkolka
 5. BMW 6GT
 6. Mercedes G

Ako vybrať najlepšie elektrické autíčko pre deti?

 • Vek dieťaťa. Vek dieťaťa netreba nikdy podceniť, pretože do elektrického autíčka nedorastie – ovládanie autíčok je prispôsobené veku detí. Pre najmenšie deti je určené jednoduchšie ovládanie, staršie deti majú sofistikovanejšie ovládanie a viac vychytávok.
 • Nosnosť elektrických autíčok pre deti. Nepodceňujte nosnosť, lebo ide o dôležitý údaj. Ak je hmotnosť dieťaťa hraničná, radšej vezmite autíčko s tou vyššou nosnosťou. Elektrické autíčka pre deti do 5 rokov zvyknú mať orientačne nosnosť do 30 kg, pre deti do 12 rokov zvykne byť udávaná nosnosť do 60 kg. Staršie deti nad 12 rokov potrebujú autíčko s nosnosťou nad 60 kg.
 • Typ elektrického autíčka pre deti. Rozlišujeme predovšetkým sedan a jeep. Jeep zvládne rozličné nerovnosti v teréne, jazdu po trávniku či nespevnenej ceste a predovšetkým staršie deti sa vedia vyblázniť práve s jeepom. Sedan je pohodlnejší, stavaný predovšetkým na jazdu po spevnených cestách a asfalte. Sedan bude skvelý pre menšie dieťa.
 • Vlastnosti batérie. Najlepšie elektrické autíčka pre deti majú čo možno najdlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie, aby sa dieťa mohlo vyhrať. Výkon batérie tiež ovplyvňuje celkovú svižnosť elektrického autíčka, preto sa zaujímajte aj o parametre týkajúce sa batérie. Napríklad batéria s 10 Ah vydrží na jedno nabitie najviac 3 hodiny, v závislosti od hmotnosti dieťaťa a terénu.
 • Výkon elektrických autíčok pre deti. Udáva sa v jednotke Watt a platí jednoduché pravidlo – čím je výkon vyšší, tým je autíčko svižnejšie, silnejšie a poradí si aj s jazdou do kopca alebo s nerovným terénom.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test elektrických autíčok pre deti na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké kolesá sú pre detské elektrické autíčko lepšie?

Kvalitné elektrické autíčko pre deti bude mať zrejme gumené kolesá, a nie plastové. Hlavným dôvodom je komfortná jazda, autíčkom sa dobre manévruje a nezničia sa tak skoro.

Plastové kolieska sú hlučnejšie a spravidla menej trvácne.

Má elektrické detské autíčko bezpečnostný pás?

Áno. Najlepšie autíčka pre deti majú bezpečnostný pás – dieťa sedí pevne a nevypadne z autíčka ani pri náraze.

Čo znamená, že má detské elektrické autíčko diaľkové ovládanie?

Obvykle kvalitné elektrické autíčka pre deti do štyroch rokov majú diaľkové ovládanie – niektoré úkony viete v prípade potreby urobiť vy, akoby ste ovládali klasické autíčko na baterky. Ak by bolo treba rýchlo prevziať kontrolu, môžete mať ako rodič väčšiu istotu, že sa autíčko neobije niekde o stenu a dieťa zbytočne nenarazí o rôzne prekážky najmä v začiatkoch.

Ako rýchlo môže ísť detské elektrické autíčko?

Na trhu sú rôzne modely s rozličným výkonom motorov. Spravidla elektrické autíčko pre najmenšie deti do troch rokov ide rýchlosťou len okolo 3 km/hod., čo je naozaj pomalé a bezpečné. Elektrické autíčka pre deti do piatich rokov idú do 6 km/hod. Do dvanástich rokov zvládnu elektrické autíčka rýchlosť tak 11 km/hod. Ešte staršie deti sa môžu zabávať pri rýchlosti do 30 km/hod.

Tieto údaje sú, samozrejme orientačné. Výrobca ich vždy zreteľne uvádza.

Ako funguje obmedzovať rýchlosti pri elektrických autíčkach?

Niektoré kvalitné modely majú aj tzv. obmedzovač rýchlosti – vy nastavujete, do akej rýchlosti autíčko pôjde. Vďaka tomu elektrické autíčko rastie spolu s vaším dieťaťom – viete rýchlosť obmedziť kým sa dieťa učí alebo je ešte menšie, a potom ju naplno zapnúť napríklad keď sa naučí autíčko ovládať.

Čo znamená “SLA batéria”?

SLA je skratka od Sealed Lead Acid Battery a ide o tzv. bezúdržbové batérie s dobrou životnosťou. Mnohé elektrické autíčka pre deti majú práve tieto batérie.

Akú výbavu ešte môže mať detské elektrické autíčko?

Najlepšie elektrické autíčka pre deti sú v mnohom podobné tým dospeláckym. Zvyknú mať sklápanie spätných zrkadiel, sedadlo z kože, LED svetlá a disponovať plynulým rozjazdom. Vo výbave môže byť aj rádioprijímač a počúvanie hudby z USB kľúča. Mnohé majú ako samozrejmosť podsvietenie budíkov.

Kvalitné autíčko pre deti určite bude mať uchytenie pre nosenie v rukách alebo ťahanie keď dôjde “benzín”.

Sú v ponuke aj elektrické autíčka so sedením pre dvoch?

Áno. Niektoré detské autíčka majú miesto na sedenie ešte pre jedno dieťa, čo využijete napríklad pri súrodencoch.

Má elektrické autíčko indikátor stavu nabitia batérie?

Kvalitné elektrické autíčko pre deti určite zobrazuje aj stav nabitia batérie.


Lacné elektrické autíčko už od 63 EUR

Pomohol vám náš test elektrických autíčok pre deti? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné elektrické autíčko na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nine − three =