Pre deti

Najlepšie spoločenské stolové hry

Spoločenská hra Activity Stolové spoločenské hry zažívajú v súčasnosti návrat. Záujem o bežné spoločenské hry, aké si pamätáme z detstva, neustále narastá. Možno je to aj kvôli tomu, že sme sa rôznych online hier už presýtili a nadišiel čas byť spolu, za jedným stolom a baviť sa. Spoločenské hry sú výborné nielen pre chvíle s priateľmi, ale dokážu zabaviť celú rodinu vrátane detí.

Vedia sa postarať o vynikajúcu zábavu doma, na chate či počas cestovania, keď máme pred sebou dlhšiu trasu. Nám sa páčia aj čoraz viac populárne party hry, ku ktorým potrebujete dobrý drink a večer môže začať.

Najlepšie spoločenské hry súčasnosti sa postarajú o naše odreagovanie, zábavu a naozaj príjemne strávený večer, alebo aj víkend niekde na chate. Detské stolné hry sú zaujímavé rozličnou náročnosťou, podľa veku dieťaťa. Postupne sa tak dieťa hravou formou učí plniť rôzne úlohy, získava nové vedomosti a tieto hry rozvíjajú tiež fantáziu či dokonca cibria detskú logiku a počítanie.

Ako však vybrať spoločenskú hru, keď je ich na trhu tak veľa?

Pripravili sme rebríček s ktorým získate lepší prehľad. Veríme, že vám článok prinesie užitočné informácie a dozviete sa viac o tom, ako vybrať stolnú hru pre rôzne príležitosti. Náš rebríček obsahuje nielen aktuálne najlepšie spoločenské hry, ale tiež praktické rady.

[ssba]

Test nejlepších spoločenských hier – TOP 10 podle nás

ProduktPočet hráčovVhodnéDĺžka hryHodnotenieCena odRecenzie
1.Dino Človeče nehnevaj sa!
2-6od 6 rokovcca 30 min[usr 5 text="true" tooltip="true"]5 EURČítať recenzie
2.Dobble: Základní hra
2-8od 6 rokovcca 15 min[usr 5 text="true" tooltip="true"]12 EURČítať recenzie
3.Mattel Scrabble original
2-4od 10 rokovcca 60 min[usr 5 text="true" tooltip="true"]29 EURČítať recenzie
4.Dostihy a sázky: Nová edice
2-6od 10 rokovcca 60 min[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
5.Piatnik Tik Tak Bum!
2-12od 12 rokovcca 15 min[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]12 EURČítať recenzie
6.Albi Ubongo
2-4od 8 rokovcca 30 min[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]39 EURČítať recenzie
7.Krycie mená
2-8od 10 rokovcca 15 min[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15 EURČítať recenzie
8.Hasbro Monopoly Classic
2-8od 8 rokovcca 120 min[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
9.Piatnik Activity: Original 2 Legend
3-16od 12 rokovcca 60 min[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
10.Kouzelnické šachy Harry Potter
2??[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]66 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku spoločenských hier


Aké sú najlepšie spoločenské hry na trhu?

 • Človeče nehnevaj sa!
 • Dobble: Základní hra
 • Scrabble original
 • Dostihy a sázky: Nová edice
 • Tik Tak Bum!
 • Albi Ubongo
 • Krycie mená
 • Monopoly Classic
 • Activity: Original 2 Legend
 • Kouzelnické šachy Harry Potter

Ako vybrať najlepšiu stolnú spoločenskú hru?

 • Počet hráčov. Tento údaj je kľúčový a obvykle sa stretnete s hrami pre aspoň dvoch hráčov, aj keď niektoré spoločenské hry sú minimálne pre troch hráčov. Maximálny počet hráčov je najčastejšie 6, sú ale spoločenské hry pre niekoľko tímov, kde je veľký počet hráčov. Vždy je uvedený minimálny a maximálny počet hráčov na obale.
 • Časová náročnosť spoločenskej hry. V podstate poznáme tri typy stolných hier – rýchle, ktoré trvajú do 20 minút. Potom spoločenské hry so strednou dĺžkou hracieho času do 45 minút a spoločenské hry na viac ako hodinu hrania. Je len na vás, čo preferujete, resp. koľko času spravidla máte pre hranie hier. Tento herný čas je uvedený na obale spoločenskej hry a myslite na to, že je orientačný. Sú v ponuke napríklad strategické spoločenské hry, ktorých hranie môže trvať aj celý deň.
 • Jazyk spoločenskej hry. Pri mnohých spoločenských hrách sa bez slovenského, alebo aspoň českého jazyka jednoducho nezaobídete. Pozrite si ešte pred kúpou jazyk, v ktorom daná spoločenská hra je, aby ste mali istotu. Pokiaľ viete, že ostatní členovia rodiny alebo priatelia zvládnu angličtinu, potom sa nemusíte až tak obávať. I keď podľa nás je predsa len materinský jazyk omnoho komfortnejší, chceme sa pri hre odreagovať, a nie príliš premýšľať.
 • Zameranie spoločenskej hry. Môžete si vybrať z nepreberného množstva spoločenských hier na trhu – strategické, party, rodinné, vedomostné, erotické, logické alebo aj spoločenské hry zamerané na sebareflexiu. Pokiaľ kupujete spoločenskú hru na chatu alebo pre priateľov, myslite aj na ich preferencie a vyberte čo možno najuniverzálnejší typ spoločenskej hry, nech sa každý zabaví.
 • Finančná náročnosť. Tu už ide o vaše možnosti. Existujú trebárs zberateľské spoločenské hry, napríklad limitované edície, ktoré majú špeciálne figúrky, alebo sa inak odlišujú od klasiky a ich cena je pochopiteľne vyššia. Niekedy sa len chceme zabaviť, zahnať nudu alebo začať príjemne večer s dobrým vínom, a tak nechceme úplne vyberať z najdrahších hier na trhu. Podľa účelu vyberte z vhodnej cenovej kategórie.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte recenzie spoločenských hier na internete, čítajte testy a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa odlišujú jednotlivé typy spoločenských hier podľa ich okruhu zamerania?

Medzi najpredávanejšie spoločenské hry patria tie z kategórie rodinných hier alebo party spoločenské hry. Často sú obľúbené aj klasické, jednoduché spoločenské stolné hry a do popredia sa dostávajú vedomostné spoločenské hry.

 • Rodinné spoločenské hry sú iné ako detské – dokážu totiž zabaviť dospelých, no zároveň sú zrozumiteľné aj pre deti. Všetky hry pre rodiny majú hneď vyznačený minimálny vek.
 • Party spoločenské hry naberajú na popularite a pomaly sa stávajú súčasťou napríklad aj osláv Silvestra v kruhu priateľov. Hlavnou myšlienkou je zabaviť sa, niekedy obsahujú aj alkoholové výzvy. Mnohé z nich sú výborné na odreagovanie, často sa vďaka nim ľudia lepšie spoznajú, lebo môžete odpovede na nejakú otázku aj tipnúť. Party spoločenské hry majú jednoduché pravidlá.
 • Strategické spoločenské hry sú často s dlhým hracím časom a majú náročnejšie pravidlá. Cibria taktiku. Môže ísť o výborné strategické hry, kde sa zapoja aj deti.
 • Spoločenské hry pre dvoch môžu byť logické, zábavné, alebo aj vedomostné vo forme kvízu.
 • Stolné hry z kategórie erotických sú pre dvoch, alebo aj pre viacerých hráčov, kedy sa plnia rôzne úlohy zamerané na vzájomné spoznávanie sa a zábavu. Pochopiteľne, sú určené osobám starším ako 18 rokov.

Za kvalitné spoločenské stolné hry považujeme aj klasiku, akou je Človeče, nehnevaj sa!, ktorú azda všetci poznáme a neomrzí deti ani dospelých. Dodnes sú klasické spoločenské stolné hry mimoriadne obľúbené naprieč všetkými vekovými kategóriami.

Aké sú to kompetitívne spoločenské hry?

Ide o spoločenské stolné hry, v ktorých každý hrá sám za seba a víťaz je len jeden. Podporujú súťaživosť medzi hráčmi.

Naproti tomu, obľube sa tešia tímové stolné spoločenské hry, alebo spoločenské hry v ktorých nie je na konci nikto víťazom a išlo tak len o príjemne strávený spoločný čas.


Ukázat kompletní nabídku spoločenských hier


Pomohol vám náš test spoločenských hier? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie spoločenské hry na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × 2 =