Pre deti

Test kočíkov (edícia 2019)

Športový kočík Valco Snap 4 Sport Kúpa detského kočíka nie je až tak jednoduchou záležitosťou. Zamyslieť sa treba nielen nad ročným obdobím, ale do úvahy vezmite napríklad aj príslušenstvo, ktoré ku kočíku dostanete (taška, pršiplášť, apod). Predajne s detskými potrebami ponúkajú množstvo variant a je len na vás aký kočík vyberiete pre svoje dieťa.

Test kočíkov je tu na to, aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť. Pozrite si prehľad detských kočíkov na našej stránke, vďaka ktorému sa lepšie zorientujete v aktuálnej ponuke a zistíte, čo vám vyhovuje najviac. Najlepšie detské kočíky sú nielen moderné a dizajnovo zaujímavé, no prvom rade bezpečné a dostatočne veľké pre pohodlné prenášanie vášho dieťaťa.

Stále aktualizovaný test kočíkov je doplnený ešte o najčastejšie otázky, ktoré si budúci rodičia kladú pri kúpe kočíka. Prinášame tak čitateľom test s rýchlym poradenstvom.

Test bol zostavený na základe analýzy trhu a niekoľkých desiatok produktov. Skúmali sme rebríčky a testy renomovaných stránok v Nemecku, Česku aj na našom trhu. Čítali sme recenzie blogerov, ale aj samotných zákazníkov a výsledkom je tento rebríček podľa nás najlepších kočíkov na trhu.

[ssba]

Test kombinovaných kočíkov – vyberáme 6 najlepších

HodnotenieCena odRecenzie
1.Britax Go Big 2 2018 / 2019
[usr 5 text="true" tooltip="true"]729 EURČítať recenzie
2.ABC DESIGN VIPER 4
[usr 5 text="true" tooltip="true"]558,95 EURČítať recenzie
3.Moon NUOVA CITY 2019
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]549,90 EURČítať recenzie
4.Moon COOL 2019
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]399,90 EURČítať recenzie
5.GMINI Lord 2018
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]269 EURČítať recenzie
6.X-lander Sport X-Cite
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]338,53 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kombinovaných kočíkov


Test športových kočíkov – vyberáme 5 najlepších

HodnotenieCena odRecenzie
1.JOIE Litetrax 4
[usr 5 text="true" tooltip="true"]229 EURČítať recenzie
2.Britax B-Motion 4 plus
[usr 5 text="true" tooltip="true"]319,90 EURČítať recenzie
3.ABC Design Mint
[usr 5 text="true" tooltip="true"]217,89 EURČítať recenzie
4.Baby Jogger City Mini
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]324 EURČítať recenzie
5.Valco Sportovní Baby Snap 4 Trend Sport
Tailor Made
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]398,97 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku športových kočíkov


Test golfových kočíkov – vyberáme 3 najlepšie

HodnotenieCena odRecenzie
1.ICOO Pace
[usr 5 text="true" tooltip="true"]279 EURČítať recenzie
2.Britax Golf Holiday 2018
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]169,90 EURČítať recenzie
3.CAM Compass 2018
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]179 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku športových kočíkov


Test kočíkov pre via detí – vyberáme 3 najlepšie

HodnotenieCena odRecenzie
1.ABC Design Zoom Air 2018
[usr 5 text="true" tooltip="true"]675,95 EURČítať recenzie
2.BRITAX B-Agile Double 2019
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]365 EURČítať recenzie
3.Peg-Pérego Book For Two Classico 2018
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]531,95 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kočíkov pre via detí


Ako vybrať najlepší detský kočík?

  • Hlboký, športový, golfový, kombinácie. Hlboký kočík je väčší a vhodný maximálne do 7 mesiacov, potom už dieťaťu začína byť tesný. Športový kočík vedia niektoré mamičky využiť aj vo funkcii hlbokého, je ideálny na sedenie dieťaťa až do 2,5 roka. Golfové kočíky sú malé, ľahké, skladné, ale pre novorodenca nevhodné. Čo sa týka kombinácii poznáme dvoj (hlboký kočík a športkový kočík) a troj (hlboký kočík, športový kočík a autosedačka pre novorodenca – vajíčko) kombinácie, s ktorými máte oba kočíky zladené a nepotrebujete riešiť neskôr kúpu.
  • Stabilita kočíka: štvorkolesový alebo trojkolka? Štvorkolesové kočíky sú stabilnejšie aj v prípadoch, kedy sa zvedavejšie dieťa začína nakláňať von. Trojkolka je bezpečná vtedy, ak má robustnejšiu konštrukciu, väčší rozstup zadných kolies a ťažisko osadené nízko. Privysoké trojkolky s blízko osadenými zadnými kolieskami nie sú príliš spoľahlivé.
  • Plastové kolieska alebo nafukovacie kolieska? Plastové kolieska sú ideálne na asfalt, rovnejšie chodníky, upravený terén, jednoducho pre mestský život. Nafukovacie sú vhodné aj na prechádzky po lese, vychádzky do prírody a na vidiecky život. Plastové kolieska s pogumovaním nahradili nafukovacie a sú dnes tou najlepšou voľbou, pretože s nimi zvládnete aj zasnežené chodníky. Nevýhodou nafukovacích je defekt, ktorý môžete dostať.
  • Umiestnenie bŕzd. Štandardne sú brzdy umiestnené pri zadných kolieskach, takže ich ovládate nohou. Niekedy, napríklad pri stúpaní po schodoch alebo v zime na ľade, nie je pohodlné brzdenie nohou, a tak niektoré kočíky majú brzdu umiestnené rovno na rúčke. Vyskúšajte si pri kúpe oba spôsoby nech sa rozhodnete správne.
  • Materiál a farba. Plánujete len jedno dieťa, alebo chcete aspoň ešte jedno? V prípade jedného dieťaťa nepotrebujete riešiť farbu, jednoducho kúpite chlapčensky alebo dievčensky ladený kočík. Ak ale plánujete viac detí, kupujte radšej neutrálne farby, aby ste kočík využili aj neskôr. Pokiaľ ide o materiál ideálny je Spylon – nevybledne na slnku. Dobrý je však aj polypropylén. Dbajte na to, aby bol kočík pogumovaný na najviac namáhaných častiach (kde dieťa bude mať topánky a kde sa drží počas sedenia).
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test kočíkov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Dá sa každý kočík hojdať?

Nie. Na hojdanie musí byť prispôsobený podvozok. Už pri kúpe zisťujte, či sa dá konkrétny kočík klasicky hojdať „hore dolu“, alebo len kývať do strán. Myslite však na to, že časté kývanie do strán môže pri nešetrnom zaobchádzaní rozkývať konštrukciu kočíka.

Aký kočík je vhodný na zimu a aký na leto?

„Zimné deti“ budú určite potrebovať aj hlboký kočík, do ktorého sa bez problémov zmestia aj vo fusaku, no a neskôr na jar dokúpite športový kočík. „Letné deti“ si často vystačia len so športovým.

Vždy je výhodnejšia kúpa celého setu, kde je športový aj hlboký kočík v jednej farbe, čo vám uľahčí neskoršie rozhodovanie a aj výdavky (sety sú v konečnom dôsledku lacnejšie, ako samostatné kupovanie dvoch kočíkov). Pokiaľ vlastníte auto určite kupujte trojkombinácie aj s vajíčkom.

Aký má byť kočík pre dvojčatá?

V prvom rade sa musíte rozhodnúť pre ich spôsob uloženia. Uloženie detí za sebou v rade ponúka užší kočík, ale je dlhší čo bude znamenať nie vždy príjemné otáčanie kočíka. Uloženie detí vedľa seba kočík rozširuje a staršie deti sa potom navzájom rušia. Len kočíky s usporiadaním za sebou ponúkajú vaničky použiteľné ako vajíčka do auta, takže ak máte auto kupujte kočík s usporiadaním za sebou, ktorý zároveň poskytne aj autosedačky pre obidve deti.


Lacné kočíky už od 33 EUR

Pomohol vám náš test kočíkov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšieho detského kočíku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 3 =