Pre deti

Test dojčiacich vankúšov

dojčiacie vankúše Na prvý pohľad jednoduchý vankúš toho dokáže veľa. Od nepamäti si mamičky pomáhali pri dojčení vankúšom, ktorý šikovne poskladali pod dieťa, aby si nemuseli príliš namáhať chrbticu. Doba sa síce v mnohých smeroch zmenila, no dojčenie je stále rovnaký proces, akým bol aj predtým, takže aj teraz padne vhod kvalitný dojčiaci vankúš pre spríjemnenie týchto chvíľ v pohodlí domova.

Najlepší dojčiaci vankúš viete nájsť vo viacerých prevedeniach, niektoré vám pomôžu už pred narodením dieťaťa – šikovne s nimi viete spať a podporiť tak bruško a chrbticu počas spánku. Neskôr uberiete z výplne a získate menší vankúšik skvelý na dojčenie. Určite teda nekupujete iba jednorazovú vec, ale vankúšik bude spoločníkom aj pre vaše rastúce dieťa.

Ako však vybrať ten najlepší dojčiaci vankúš? Pomôcť vám môže nielen test vankúšov na dojčenie a hodnotenia mamičiek, ale predovšetkým váš vlastný vkus. Viete čo sa vám páči a intuícia vám iste napovie správne. Nás poteší, ak práve tento rebríček bude pre vás nápomocný a plný zaujímavých rád. O vlastné skúsenosti z nakupovania sa môžete podeliť zapojením sa do diskusie v závere.

[ssba]

Najlepší dojčiaci vankúš – TOP 6

ProduktObvodHodnotenieCena odRecenzie
1.Babymatex Relax
170 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]23,99 EURČítať recenzie
2.New Baby
125 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]15,14 EURČítať recenzie
3.EKO Vankúš na dojčenie
180 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]39,90 EURČítať recenzie
4.CANDIDE Multirelax
74 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie
5.Ingenuity Let's Flip Again
cca 62 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]23,99 EURČítať recenzie
6.INGENUITY s hrazdičkou Hop Art™
cca 62 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]27,99 EURČítať recenzie
7.CHICCO Boppy Cream Life Tree
-[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]45,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku dojčiacich vankúšov


Ako vybrať vankúš na kojenie?

  • Veľkosť vankúša na kojenie. Malé vankúše pripomínajú detský vankúšik do postieľky, ale sú tvarované obvykle do písmena „U“ vďaka čomu pohodlne obkolesia dieťa počas dojčenia. Viacúčelový vankúš je veľký, 170 cm alebo aj 200 cm dlhý, aby sa dal rôzne tvarovať. Najčastejšie sa kupujú práve tieto veľké, lebo poskytujú počas spánku pohodlie tehotnej mamičke, a potom po narodení dieťaťa sú oporou pri dojčení.
  • Materiál výplne vankúša na dojčenie. Používa sa molitanová drť, PES vlákna, EPS guličky a stretnete sa aj s alternatívnymi eko výplňami. Každý materiál má svoje výhody, ale aj nevýhody. Ideálne je vyskúšať si vankúš naživo, niekde v predajni, a potom sa rozhodnúť pre to najlepšie.
  • Spôsob čistenia vankúša na dojčenie. Tak ako všetko v domácnosti, aj vankúše treba niekedy vyprať, a to platí aj pre vankúš na kojenie. Niektoré môžete prať celé, nemajú obliečku. Iné majú obliečku, takže vyperiete zvlášť obliečku a zvlášť samotný vankúš. Sú aj také, ktoré majú na štítku uvedené len čistenie v čistiarni.
  • Hmotnosť vankúša na kojenie. Vankúš na kojenie má byť vaším pomocníkom, nie ťažkým balvanom, s ktorým nevie poriadne pohnúť. Ideálne je, ak váži najviac 1,5 kilogramov. Ťažší znamená horšiu manipuláciu, a keď budete po pôrode unavená, asi vás posúvanie ťažkého vankúša nepoteší.
  • Cena a značka. K obľúbeným výrobcom patria značky Chicco a New Baby. Cena sa pohybuje od asi 15 € do viac ako 100 €.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test dojčiacich vankúšov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké hlavné výhody a nevýhody majú jednotlivé materiály výplne vankúša na kojenie?

Molitanová drť nie vždy zvládne pranie, môže totiž stratiť svoj tvar. Mnohé vankúše na dojčenie z tohto materiálu majú len možnosť čistenia v čistiarni, čo nie je veľmi pohodlné pre mamičky. Výhodu je mäkkosť a nižšia cena.

PES vlákna sú príjemné, dobre sa perú aj v práčke a prispôsobia sa mamičke aj dieťatku. Často sú vankúše s PES vláknom nastaviteľné, teda viete si výplň pridať alebo ubrať podľa toho, ako hrubý vankúš práve potrebujete.

EPS guličky sa dajú prať v práčke. Vankúš je ľahký a dobre ohybný. Drobné guličky však nemusia byť vždy pohodlné, najmä novorodenec má jemné telíčko a tieto guličky môžu pri dlhom dojčení bábätko mierne tlačiť.

Ekologické náplne (ako napríklad pohánka) sú fajn, ale obvykle je takýto vankúš ťažší, čo nie je v konečnom dôsledku vôbec pohodlné – niektoré výplne vážia aj 3 kg alebo 4 kg. Ideálna váha dojčenského vankúša je tak najviac 1,5 kg. Navyše, nie vždy po vypratí majú svoj tvar. Výhodou je najmä prírodná výplň.

Aké hlavné výhody a nevýhody majú jednotlivé spôsoby čistenia dojčiaceho vankúša?

Vankúš, ktorý nemá obliečku, má priamo výplň. Periete ho celý, najčastejšie v práčke podľa štítka, kde nájdete aj informáciu o najvyššej teplote prania. Výhodou je, že sa vyperie jednoducho celý.

Vankúše s obliečkou majú hlavnú výhodu v tom, že môžete prať pravidelne len obliečky a samotný vyplnený vankúš vyperiete len v prípade potreby. Striedate tak rôzne pekné obliečky s veselými motívmi lienok, kvetín, macíkov alebo si vyberiete jednofarebné obliečky či obliečky bodkované alebo kárované.

Zvážte, či vám vyhovuje dojčiaci vankúš s praním len v čistiarni, pretože nie vždy budete mať čas ísť do čistiarne vankúš odniesť, a potom poň ísť. Má to však výhodu – netreba to riešiť doma, v čistiarni rovno aj vyschne.

Ako vybrať správny rozmer vankúša na dojčenie?

Najlepší dojčiaci vankúš je ten, ktorý vám vyhovuje. Na trhu sú malé vankúšiky v tvare štvorca, potom vankúšiky v tvare písmena „U“ a aj vankúšiky v tvare písmena „O“. Vyberajte taký, ktorý vám príde pohodlné držať v rukách počas dojčenia niekoľko minút.

Populárne sú dlhé vankúše valcovitého tvaru, ktoré majú dĺžku do 210 cm. Vďaka tomu ich viete šikovne ohnúť do rôznych tvarov. Takýto kvalitný dojčiaci vankúš využijete najprv ako mamička – počas spánku poskytne oporu nohám, brušku aj chrbtici. Po narodení dieťaťa ho využijete ako vankúš na dojčenie a neskôr ním vyplníte postieľku. Pri prvých pokusov dieťatka sedieť, bude taktiež pomocníkom na oporu chrbátika. No a ešte neskôr poslúži ako ohrádka alebo vankúš na hranie.


Lacné dojčiacie vankúše už od 21 EUR

Pomohol vám náš test dojčiacich vankúšov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný vankúš na dojčenie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

14 − one =