Pre deti

Test detských cyklosedačiek

Cyklosedačka Hamax Siesta Vášniví cyklisti sa nemusia vzdávať svojho koníčka ani po narodení dieťaťa; práve naopak – cyklosedačky sú mimoriadne obľúbené pre svoje praktické využitie. Navyše si ich obľúbili aj mamičky, ktoré chcú zostať aj po pôrode fit a v pohybe. V súčasnosti máte na výber z množstva rozličných typov a značiek, takže si určite vyberiete tú kvalitnú.

My vám prinášame šikovný test cyklosedačiek, aby ste si pozreli najlepšie cyklosedačky na trhu. Určite vám poslúžia ako inšpirácia pri nakupovaní. Aj tento náš rebříček cyklosedačiek sme obohatili o praktické rady, ktoré sa oplatí pred výberom detskej cyklosedačky prečítať.

Okrem cyklosedačiek musíme spomenúť aj tzv. detské vozíky, ktoré vyzerajú ako kočík pripevnený o bicykel. Sú hitom viacerých mamičiek a oteckov, ktorí chcú svoje dieťa prevážať bicyklom od útleho veku. Navyše niektoré z nich sú prispôsobené rovno pre dve deti alebo dvojčatá.

Ak máte vlastné skúsenosti s výberom cyklosedačiek pre deti, podeľte sa o ne prostredníctvom diskusie. Test tak môžu dopĺňať naši čitatelia.

[ssba]

Najlepšie detské cyklosedačky na trhu – TOP 6

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2021 
HodnotenieCena odRecenzie
1.Thule Yepp Nexxt Mini
[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
2.Thule Yepp Maxi EasyFit
[usr 5 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
3.Thule Ride Along
[usr 5 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
4.Hamax Caress
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
5.Hamax Siesta
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie
6.KELLYS Keeper 30
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]88 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku cyklosedačiek


Ako vybrať najlepšiu cyklosedačku pre dieťa?

  • Umiestnenie cyklosedačky na bicykli. Rozlišujeme dva základné typy cyklosedačiek – umiestnené pred cyklistom alebo za cyklistom. Predné cyklosedačky majú spravidla nižšiu nosnosť (zvládnu dieťa do 15 kíl), kým zadné cyklosedačky unesú dieťa do 22 kíl, čo je pre mnohých rodičov efektívnejšie po finančnej stránke (cyklosedačka sa využije na dlhší čas).
  • Spôsob upevnenia cyklosedačky. Spôsobov upevnenia sedačky je viacero. Cyklosedačky za cyklistom sú buď samonosné (majú vlastnú konštrukciu, ktorá ich spája s rámom bicykla), alebo s montážou na nosič. Existujú však aj upevnenia k sedadlovej trubici a súčasne aj k nosiču pre maximálne uchytenie cyklosedačky.
  • Možnosti nastavenia cyklosedačky. Sledujte pri kúpe napríklad možnosť polohovania cyklosedačky, lebo sa bežne stáva, že dieťa zaspí, takže bude potrebovať pevnú oporu celého tela. Dôležitá je hĺbka a šírka opierok na nohy, v ktorých ich bude mať dieťa počas celej doby sedenia (nesmie hýbať nohami za jazdy). Všimnite si pevnosť bezpečnostných pásov a spôsob ich zapínania. Opierka musí byť nad hlavu dieťaťa.
  • Správne označenie cyklosedačiek. Každá cyklosedačka musí mať vyznačeného výrobcu a/alebo značku, mesiac a rok výroby, vyznačené ťažisko a v neposlednom rade označenie EN 14344. Len bezpečné cyklosedačky splnili túto normu a sú vhodné pre vaše dieťa.
  • Cyklistická helma. Každé dieťa sediace v cyklosedačke musí mať na hlave cyklistickú helmu (pozrite si ponuku zde).
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test cyklosedačiek pre dieťa vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Kedy môžem dieťa usadiť do cyklosedačky?

Dieťa môže byť v cyklosedačke vtedy, ak už dokáže samo sedieť. U každého dieťaťa je to individuálne, obvykle od 18 mesiacov veku dieťaťa. Nikdy do cyklosedačky neukladáme dieťa, ktoré nedokáže udržať hlavičku a sedieť, pretože by došlo k vážnemu poškodeniu chrbtice.

Aká je nosnosť cyklosedačiek?

Nosnosť cyklosedačiek sa pohybuje od 9 kíl až do 23 kíl. Tento údaj musí mať každá cyklosedačka vyznačený a treba to rešpektovať. Cyklosedačka nezaručí bezpečnosť, ak do nej posadíte dieťa pod hranicou deviatich kíl, alebo staršie s váhou nad maximálny limit.

V akých cenách sa pohybujú cyklosedačky?

Najlepšie cyklosedačky sú v cenách nad hranicou 100 €, štandardom sú sedačky okolo 80 eur.

Aké výhody/nevýhody má cyklosedačka umiestnená vpredu pred cyklistom?

Nevýhodou môže byť menšia nosnosť a fakt, že dieťa nie je kryté pred vetrom či prachom na lesných cestičkách. Tým, že je táto cyklosedačka trošku menšia (aby mal cyklista výhľad), dieťa môže mať menšie pohodlie. Výhodou je, že sa s ním môžete rozprávať, viete ho skontrolovať a má krásny výhľad na celú trasu.

Aké výhody/nevýhody má cyklosedačka umiestnená vzadu za cyklistom?

Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že dieťa nemá výhľad, a zároveň cyklista nemôže kontrolovať jeho správanie (či náhodou neťahá okolité konáre za jazdy čo by bolo veľmi nebezpečné). Výhodou je, že cyklista má dobrý výhľad na trasu, cyklosedačka je trošku širšia a má vyššiu nosnosť.

Čo je to detský vozík (cyklovozík)?

Detský vozík pre bicykel je ako malý kočík, ktorý pripevníte na konštrukciu bicykla, a tak ho „ťaháte“ všade so sebou. Jeho obrovskou výhodou je, že v ňom dieťa pohodlne leží, čiže doň môžete dať aj malé niekoľkomesačné dieťa a používať ho môžete až do piatich rokov veku dieťaťa.

Niektoré cyklovozíky sa dokonca vyrábajú pre dve deti, čiže v ňom spoľahnete odnesiete dvojčatá alebo dve deti naraz. Konštrukcia je pevná, niektoré majú aj menší priestor na batožinu (detská taška na plienku, mlieko a i.). Musíme však podotknúť, že vzhľadom na nízky vek prepravovaného dieťaťa sa odporúča jazdiť len po spevnených cestách (hrbolce môžu dieťaťu prekážať a zaťažovať chrbticu) – je to taký vozík na mestské bicyklovanie po asfaltových uličkách. Najväčšou nevýhodou môže byť cena; tá sa pohybuje okolo 400 € a vie sa vyšplhať až na sumu 900 €.


Lacné cyklosedačky už od 56 EUR

Pomohol vám náš test cyklosedačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie detské cyklosedačky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

15 − eleven =