Pre deti

Test cumlíkov pre novorodenca

Cumlíky Bibs Cumlíky sú späť – kedysi boli samozrejmosťou, neskôr ich niektorí rodičia zatracovali, no v súčasnosti sa k nim mamičky opäť vracajú.

Avšak teraz je výber omnoho väčší a okrem lekárskeho silikónu sa o pozornosť hlásia aj latexové cumlíky. Existujú tiež anatomicky tvarované cumlíky pre maximálny komfort bábätka a správny vývoj ústnej dutiny. Myslite na to, že najlepší cumlík pre novorodenca je ten, ktorý si vyberie. Možno kúpite modernejší so špeciálnym tvarovaním, no napokon dá vaše dieťatko prednosť obyčajnému. Ono už vie, čo je najlepšie.

Kvalitný cumlík pre novorodenca sa stal samozrejmosťou a je súčasťou výbavy každej mamičky. Stačí si už “len” vybrať – a tak sme pripravili test pre všetkých rodičov, ktorí sa potrebujú v tejto téme zorientovať. Aj tento článok, tak ako všetky naše testy, sme doplnili o rady a zaujímavé informácie.

Budeme radi, keď sa o svoje skúsenosti s nakupovaním cumlíkov podelíte s nami a doplníte tak informacie pre ďalšie čitateľky a čitateľov.

[ssba]

Najlepšie cumlíky pre dieťa podľa nás – TOP 6

ProduktZloženieBalenieHodnotenieCena odRecenzie
1.BIBS Colour cumlíky
prírodný kaučuk2 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]9 EURČítať recenzie
2.MAM Cumlík Air night 6m+
silikón1 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]5,5 EURČítať recenzie
3.Curaprox Bio Functional 0-7 m
silikón2 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
4.Philips Avent ultra air
silikón2 ks[usr 5 text="true" tooltip="true"]7 EURČítať recenzie
5.LOVI Stardust 0-3m
silikón2 ks[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7 EURČítať recenzie
6.Nuk dojčenský Happy Nights
silikón2 ks[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku cumlíkov


Ako vybrať najlepší cumlík pre novorodenca?

  • Ortodontické cumlíky alebo klasika. Ortodontické cumlíky pre novorodencov boli navrhnuté tak, aby podporovali správny vývoj ústnej dutiny a následne aj zúbkov. Niektorí novorodenci však spontánne dajú prednosť klasickému tvaru cumlíka a ten špeciálne tvarovaný im nevyhovuje. Vyskúšajte oboje a uvidíte, čo si vaše bábätko vyberie.
  • Správna veľkosť cumlíka. Na obale je vždy vyznačený vek dieťatka a tento údaj je nevyhnutné rešpektovať. Príliš veľký cumlík je rovnako zbytočný ako malý cumlík. Sú aj kvalitné cumlíky pre predčasne narodených novorodencov.
  • Materiál cumlíka. Môžete sa rozhodnúť pre najrozšírenejší materiál, lekársky silikón. Kvalitný cumlík pre novorodenca z lekárskeho silikónu je komfortný pre väčšinu bábätiek, dobre sa sterilizuje a nemá chuť ani vôňu. Kaučukový, latexový cumlík je pružnejší, skôr sa teda aj opotrebuje. Má špecifickú vôňu “ako guma”, čo môže niektorých novorodencov odrádzať.
  • Štít cumlíka. Štít cumlíka je vlastne tá plastová časť, ktorá je vonku z úst na tvári bábätka. Dbajte na to, aby štít dieťatko neotláčal a tvár tak nemala podráždené miesta otlačené od cumlíka.
  • Špeciálne cumlíky. Sú v ponuke napríklad kvalitné cumlíky pre novorodencov s digitálnym teplomerom, aby ste vedeli odkontrolovať teplotu čo najpohodlnejšie bez stresovania novorodenca. Taktiež mnohí považujú za najlepšie cumlíky také, ktoré sú vyrobené z jedného kusu, čiže dieťatko nikde netlačia a nevie takýto cumlík nijako rozobrať. Nevyhnutnosťou je svietiaci cumlík, ktorý nájdete v tme aj v noci, keď sa dieťa zobudí hľadajúc vypadnutý cumlík.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test cumlíkov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké rôzne tvary môže mať cumlík pre novorodenca?

Ako sme spomínali, poznáme ortodontické cumlíky pre novorodencov, ktoré podľa odborníkov patria medzi najlepšie cumlíky. Sú v tvare polgule – plochá časť ide na jazyk, vypuklá na podnebie. Takto sa stále vkladá cumlík do úst dieťatka, nikdy nie naopak.

Potom máme klasické cumlíky v tvare slzičky alebo čerešne. Sú to najbežnejšie cumlíky pre novorodencov.

Sú aj symetrické cumlíky, a tie sú ploché po oboch stranách, takže vyzerá ako placka. Takýto cumlík najviac pripomína dieťatku bradavku matky a zároveň vyvíja len minimálny tlak na podnebie.

Koľko cumlíkov potrebujem?

Mali by ste mať doma asi 3 kvalitné cumlíky, aby ste v prípade potreby mali jeden v zálohe a dva striedali podľa potreby, napríklad jeden sa práve vyvára, kým ten druhý sa používa.

Ako často potrebujem kúpiť nový cumlík pre novorodenca?

Vždy, keď starý je nepoužiteľný, alebo znečistenejší. Napríklad raz za 2 mesiace. To už uvidíte, že vaše dieťatko potrebuje nový cumlík, navyše rastie, takže sa budú nároky na správnu veľkosť cumlíka prirodzene meniť.

Potrebujem aj nejaké doplnky k cumlíku?

Viaceré cumlíky pre novorodencov sa už predávajú s klipom na oblečenie, aby cumlík nespadol na zem.

Určite oceníte puzdro na cumlík počas cestovania.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody používania cumlíka pre novorodenca?

Hlavnou výhodou je, že dieťatko pokojne zaspí, pretože sací reflex prirodzene upokojuje. Kvalitný cumlík pre novorodenca môže výrazne uľahčiť cestovanie, návštevu lekára a pokiaľ si zvykne vaše dieťatko na ortodontický cumlík, bude podporený správny vývoj ústnej dutiny a aj zúbkov.

Nevýhodou je náročnejšie odvykanie, dieťatko si pýta spontánne cumlík aj keď je už staršie, čoho dôsledkom môže byť deformácia chrupu.

Aj preto sa odporúča s cumlíkom prestať čo najskôr, lebo potom si dieťa zvykne. Podľa niektorých by sa mal cumlík pre novorodenca používať najviac do dvoch rokov dieťaťa.

Ako spoznám kvalitný cumlík pre novorodenca?

Dôverujte známym výrobcom ako Chicco, NUK alebo Philips Avent. Pozrite si aj ponuku značky Curaprox.

Najlepšie cumlíky pre novorodencov majú certifikát, informácie o postupe sterilizovania (príbalové informácie pre rodičov) a samozrejme plastová časť je bez BPA plastov pre maximálnu bezpečnosť.


Lacné cumlíky pre dieťa už od 4 EUR

Pomohol vám náš test cumlíkov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný cumlík pre novorodenca na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 + seventeen =