Pre deti

Test elektronických opatrovateliek

Elektronická pestunka Starostlivosť o dieťa je mimoriadne náročná úloha v živote rodičov, pretože okrem iného vyžaduje aj množstvo vašej pozornosti. Každý rodič určite súhlasne prikývne hlavou pri tvrdení, že nie vždy je možné byť pri dieťati v jeho detskej izbičke. Množstvo povinností, ktoré treba stíhať, si vyžaduje pomoc v podobe šikovnej elektronickej opatrovateľky.

Ak chcete stále sledovať svoje dieťatko a byť včas upozornení na niečo nezvyčajné, rozhodne začnite hľadať elektronické opatrovateľky (alebo niekedy aj elektronické pestúnky), ktoré vás budú spoľahlivo informovať o všetkom nech už sa nachádzate v ktorejkoľvek izbe.

Najlepšia elektronická opatrovateľka v súčasnosti prenesie dokonca aj obraz dieťaťa do vášho smartfónu, takže kedykoľvek sa napríklad počas varenia pozriete na svoj tablet alebo smartfón, uvidíte svojho spinkajúceho drobca (tzv. videoopatrovateľky). Máte tak dieťa pod kontrolou, a zároveň stíhate aj domáce práce v iných izbách.

Keďže ponuka výrobcov je v celku bohatá, máme pre vás prehľadný test elektronických opatrovateliek s ktorým sa lepšie zorientujete v ponukách a vyberiete pre seba a svoje dieťa to najlepšie. Test je navyše obohatený o časté otázky zákazníkov a praktické rady. Zapojením sa do diskusie môžete aj vy doplniť tento náš rebríček kvalitných elektronických opatrovateliek o vlastné názory a postrehy.

[ssba]

Najlepšie elektronické opatrovateľky na trhu – TOP 7

 Poslední aktualizace: 2020/2021 
HodnotenieCena odRecenzie
1.TRUELIFE NannyCam H32
[usr 5 text="true" tooltip="true"]92 EURČítať recenzie
2.TrueLife NannyCam V24
[usr 5 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie
3.TRUELIFE NannyWatch A15
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]147 EURČítať recenzie
4.Philips Avent SCD721
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
5.Babymoov Easy Care
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie
6.VTech video pestúnka
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku elektronických opatrovateliek


Ako vybrať najlepšiu elektronickú opatrovateľku?

  • Dosah elektronickej opatrovateľky. Výrobcovia vo väčšine prípadov udávajú vzdialenosť dosahu bez prekážok, teda merajú dosah na voľnom priestranstve. V skutočnosti je táto vzdialenosť aspoň dvakrát kratšia, nakoľko budete mať v ceste minimálne jednu stenu, stromy pokiaľ ste vonku na záhrade, ako aj iné prekážky.
  • Napájanie elektronickej opatrovateľky. Spravidla sú elektronické opatrovateľky napájané do siete, ale niektoré modely sú aj na baterky. Vyberte si také napájanie, ktoré vám najviac vyhovuje. Ak máte rodinný dom určite oceníte elektronickú opatrovateľku na baterky, pretože môžete pokojne sedieť na záhradke, kým v paneláku si možno viete vystačiť aj s klasikou do elektrickej siete.
  • Digitálne alebo analógové elektronické opatrovateľky?
    a) Digitálne elektronické opatrovateľky – ideálne do rušnejších obydlí, ako sú napríklad paneláky, pretože si poradia s okolitým rušením oveľa lepšie, takže zvuk bude čistejší. Okrem toho sú menej náchylné na prijímanie iného signálu, čo určite oceníte.
    b) Analógové elektronické opatrovateľky – hodia sa do obydlí, kde je menšia koncentrácia ľudí a rušivých vplyvov, ako je napríklad vidiek, nakoľko sú náchylnejšie na rušenie inými prístrojmi.
  • Kombinácia rôznych setov. Niektorí výrobcovia ponúkajú celé sety elektronických opatrovateliek obsahujúce okrem vysielačiek aj monitorovaciu podložku na kontrolu dýchania dieťaťa. Je len na vás, či potrebujete celý set, alebo sa rozhodnete pre klasickú opatrovateľku či videoopatrovateľku.
  • Najlepšie značky elektronických opatrovateliek. Populárna je značka Philips, ale dobre sa predávajú aj elektronické opatrovateľky Sencor, Motorola alebo BAYBY.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektronických opatrovateliek vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čo znamená pojem obojsmerná prevádzka?

Vysielačka umožňuje rozprávať k dieťaťu. Bežné elektronické opatrovateľky vám umožnia dieťa počuť, ale nemôžete sa k nemu prihovoriť. V prípade obojsmernej prevádzky môžete k dieťaťu rozprávať z iných izieb, čo sa dá využiť napríklad v prípade, že chcete dieťa uspať vlastným slovom ale venujete sa niečomu inému mimo detskej izby.

Aké funkcie by mala mať elektronická opatrovateľka?

Medzi top funkcie elektronických opatrovateliek patrí:

  • Wifi (pripojíte smartfón alebo tablet, prípadne aj notebook alebo PC),
  • vibrovanie a/alebo vyzváňanie (detská opatrovateľka vás vie upozorniť aj vibrovaním a/alebo zvonením),
  • konektor pre slúchadlá,
  • signalizácia straty dosahu (veľmi dôležitá funkcia aby ste vedeli kedy už elektronická opatrovateľka nie je schopná monitorovať vaše dieťa),
  • vyhľadanie rodičovskej jednotky (ak neviete kde v byte/dome/záhrade ste ju nechali),
  • infračervené nočné videnie.

Čo zvláda elektronická videoopatrovateľka?

Klasické elektronické opatrovateľky zvládnu prenášať len zvuk, kým tieto modernejšie už zvládnu prenášať aj obraz vďaka kamere umiestnenej v miestnosti, kde máte dieťa. Hitom sú tzv. sledovacie kamery, ktoré vedia reagovať na pohyb dieťaťa a podľa toho sa nakloniť. V prípade videoopatrovateliek vidíte svoje dieťa v smartfóne, tablete, notebooku alebo v PC podľa toho, čo umožňuje konkrétny model videoopatrovateľky.


Lacné videoopatrovateľky už od 32 EUR

Pomohol vám náš test elektronických opatrovateliek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie elektronické pestúnky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

12 − 9 =