Samsung Galaxy Tab S2 Stalo sa presne to, čo mnohí odborníci z oblasti elektroniky predpokladali – tablety sa stali mimoriadne obľúbenými a našli si svoje miesto už takmer v každej domácnosti. Vieme ich ľahko prenášať a sú pre mnohých náhradou za notebook. Okrem toho sú tablety cenovo dostupné, a tak si každý z nás vie nájsť práve „ten svoj“ tablet, ktorý mu bude najviac vyhovovať.

Keďže sú práve tablety často kupovaný tovar, nechýba náš test tabletov. Ide o starostlivo zozbierané a spracované informácie nielen od širokej verejnosti, ale aj od odborníkov a testovacích organizácií. Náš test tabletov je objektívny, a tak vám vie nestranne pomôcť pri rozhodovaní počas nakupovania.

V súčasnosti najlepšie tablety na trhu nájdete v každej dobrej elektropredajni, či už v kamennej alebo v internetovej. Pred samotným výberom je dobré vedieť aký tablet vlastne potrebujete, resp. ako ho budete používať.

[ssba]

Test – najlepšie tablety  – TOP 5

HodnotenieCena odRecenzie
1.Apple iPad Pro
[usr 5 text="true" tooltip="true"]845 EURČítať recenzie
2.Apple iPad 9.7 (2018)
[usr 5 text="true" tooltip="true"]316,50 EURČítať recenzie
3.Samsung Galaxy Tab S3 9.7
[usr 5 text="true" tooltip="true"]436,70 EURČítať recenzie
4.Huawei MediaPad M5 8.4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]330,19 EURČítať recenzie
5.Lenovo Yoga Tab 3 Plus
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]334,21 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TABLETOV


Test – najlepšie tablety od 150 do 250 eur – TOP 4

HodnotenieCena odRecenzie
1.Lenovo IdeaTab 4 8 Plus
[usr 5 text="true" tooltip="true"]249,88 EURČítať recenzie
2.Lenovo Yoga Tab 3 10"
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]239 EURČítať recenzie
3.Lenovo Tab 3 10 Plus
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]195 EURČítať recenzie
4.Samsung Galaxy Tab SM
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]185,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TABLETOV


Test – najlepšie najlacnejšie tablety do 150 eur – TOP 4

HodnotenieCena odRecenzie
1.Lenovo TAB4 8
[usr 5 text="true" tooltip="true"]139 EURČítať recenzie
2.Huawei MediaPad T3 10
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]145,68 EURČítať recenzie
3.Samsung Galaxy Tab E 9.6
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]134,50 EURČítať recenzie
4.Lenovo TAB3 10 Business
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]109,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TABLETOV


Ako mám vybrať najlepší tablet?

 1. Najprv sa rozhodnite pre veľkosť. Potrebujete tablet často prenášať? Je pre vás nový tablet náhradou za notebook? Na prácu, písanie a časté používanie je ideálny väčší tablet s uhlopriečkou obrazovky 9 alebo 10 palcov. Ak plánujete tablet nosiť so sebou na cesty, často prezeráte rôzne weby, alebo čítate emaily, postačí vám tablet menších rozmerov (napríklad 8 palcov).
 2. Pozrite si údaj o operačnej pamäti RAM. Dávnejšie by ste si celkom slušne vystačili aj s 512 MB RAM, dnes je minimom aspoň 2 GB RAM. Optimálne je mať tablet s 4 GB RAM a viac, aby vaša práca mohla byť plynulá bez spomalených reakcii tabletu.
 3. Zamerajte sa na procesor. Aktuálne sú tablety aspoň dvojjadrové, aby mohol byť chod aplikácii bezproblémový. Štandardom začínajú byť tablety štvorjadrové, ktoré pracujú svižnejšie.
 4. Výdrž batérie. Tablet potrebujete predovšetkým na prenášanie, aby ste mohli mať so sebou všetko dôležité. Ak ste našli napríklad tri tablety, ktoré sú veľmi podobné (majú rovnaký rozmer aj RAM aj procesor) a neviete si vybrať, určite vezmite ten s lepšou výdržou batérie.
 5. Prikloňte sa k známej značke. Je to vždy lepšie, pretože sa výrobe tabletov venuje naozaj dlho a má na trhu už svoje meno (napríklad Samsung, Apple, Lenovo, Huawei).
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test tabletov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aký operačný systém mám vybrať?

Závisí to od spôsobu používania tabletu. Ak chcete, aby bol tablet kompatibilný s vaším smartfónom, vyberajte rovnaký operačný systém (takže k smartfónu s Androidom zakúpte tablet s Androidom). Pokiaľ chcete tablet synchronizovať s počítačom alebo s notebookom, bude najideálnejší tablet s operačným systémom Windows. Tí, ktorí majú doma výrobky od Apple, by mali mať aj tablet od tejto spoločnosti.

Môžem do tabletu vložiť pamäťovú kartu?

Ak to konkrétny tablet dovoľuje, zakúpte aj pamäťovú kartu (microSD), ktorá šikovne rozšíri úložisko tabletu. Spravidla má vstavaná pamäť tabletu 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64GB, 128 GB alebo 256 GB. Je dobré mať čo najväčšie úložisko, aby ste časom nemali nedostatok miesta. Stále totiž inštalujeme nové aplikácie, sťahujeme dokumenty, alebo pozeráme fotografie. V súčasnosti by váš tablet mal mať aspoň 16 GB úložisko, optimálne 64 GB a viac.

Kupujem tablet ako darček; existujú nejaké všeobecné rady?

 • Tablet do práce – mal by byť výkonnejší a väčší. Odporúča sa 10 palcová obrazovka (môže byť aj väčšia), 4 GB RAM, aby bol tablet schopný pracovať naozaj naplno, aspoň dvojjadrový procesor. Je dobré mať k tabletu klávesnicu (cez kábel alebo bluetooth). Pracujúci ocení dobrú výdrž batérie. Najviac sa hodí tablet s operačným systémom Windows.
 • Tablet pre rodičov – môže byť menej náročný, 2-4 GB RAM, 9 palcová obrazovka. Taktiež je vhodná externá klávesnica pre ľahšie zadávanie textu. Operačný systém Android postačí.
 • Tablet pre cestovateľov – mal by byť menší, spravidla stačí 8 palcov, aby sa zmestil do batoha alebo do kabelky. Všímať si treba najmä výdrž batérie. Obvykle postačí aj 2 GB RAM s dostatočne veľkým úložiskom (vyberte tablet s možnosťou vloženia pamäťovej karty). Postačí operačný systém Android.
 • Tablet ako náhrada za notebook – úžasný je napríklad hybrid od ASUSu, ktorý sa správa ako šikovný notebook. Má operačný systém Windows a dostatok úložiska.
 • Tablet pre hráča – 4-8 GB RAM. Android bude vhodným operačným systémom s aspoň dvojjadrovým procesorom. Hráči ocenia aj displej s full HD. Displej by mohol mať cca 9 palcov.
 • Tablet do školy – dlhá výdrž batérie, operačná pamäť 2-4 GB RAM, obrazovka okolo 9 palcov a operačný systém Android.
 • Tablet pre úplne jednoduchého užívateľa – 1-2 GB operačná pamäť RAM, jednojadrový procesor, úložisko 16 GB (s možnosťou vloženia externej pamäťovej karty), displej osempalcový.

Aký tablet kúpiť pre dieťa?

Deťom postačí aj 7 palcový tablet, pretože sa im bude ľahšie držať v rukách. Okrem toho väčšina detských hier ani nepotrebuje veľkú obrazovku, pretože zväčša ide o jednoduchšie hry. Postačí aj lacnejší model, dieťa predsa len nepotrebuje výkon, ide skôr o zapnutie nejakej hry alebo aplikácie. Neplaťte zbytočne viac za niečo, čo sa nevyužije.

Pre veľmi malé deti sú na trhu šikovné tablety určené špeciálne len pre deti, ktoré majú už predinštalované aplikácie. Takéto tablety sú v lákavých farbách (modré, žlté, oranžové) s pogumovaním okolo rámu, aby ich dieťa vedelo dobre vziať do rúk. Niektorí predajcovia majú v ponuke aj detské tablety s konkrétnym motívom nejakej postavičky (napríklad tablet Hello Kitty). Detský tablet disponuje rozšírenými nastaveniami, takže rodičia vedia vyriešiť aj bezpečnosť.


Lacné TABLETY už od 62 EUR

Pomohol vám náš test tabletov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho tabletu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

3 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

2 × 5 =

 • Prajem príjemný deň,prosím o test kvality tohto tabletu:

  TABLET T108 10.6″ IPS Screen Android 5.1 MTK8735 64-bit Quad-core 1GB 16GB 4G Tablet Phone w/ GPS ETC-494236
  T108 10,6 “Android 5.1 MTK8735 1gb 16GB 4G Tablet telefón w / GPS
  FDD-LTE 4G siete
  4G vek je teraz prichádza, T108 tabliet podporuje FDD-LTE B1 / B3 / B7 / B8 môžete všade teraz nádherný zážitok 4G.

  Podpora Dual SIM karty, 4G LTE
  T108 tabliet podporuje pripojenie Dual SIM. Vždy sa môžete zostať v kontakte s priateľmi a rodinou. Surfovanie na internete bez problémov so sieťou 4G LTE.

  GPS, Bluetooth, WiFi …
  Vydajte sa na cestu inde na vlastnú päsť, nebudete nestratíte. Všetky mapy sú v tablete, ísť kamkoľvek budete chcieť ísť.

  MTK8735 Quad-core CPU 64bit
  MediaTek MT8735 je o 20% rýchlejšie a 10% menej energie ako konkurencia, podporu prehrávania videa 1080p.
  Príklad podporné nosiče pre 4G B1 (2100MHz) / B3 (1800MHz) / B7 (2600MHz)

  veľkosť obrazovky: 10,6 palca
  OS: Android 5.1
  Typ obrazovky: Kapacitné, IPS, 5-bodový Multi-touch
  Rozlíšenie obrazovky: 1366 x 768 (16: 9)
  Sieťový štandard: 4G
  Procesorových jadier: Quad-Core, 64-bit
  CPU: MTK8735 Cortex-A53 Quad-core procesor ARMv8
  Frekvencia CPU: 1GHz
  GPU: Mali-T720 MP2
  RAM: 1GB
  ROM: 16GB
  Rozšíriteľná pamäť: Až 32 GB TF / microSD Card Support
  funkcie: Wi-Fi, Bluetooth, GPS, A-GPS, OTG, Miracast, FM rádio
  GPS: áno
  WiFi: 802.11 b / g / n, Wi-Fi hotspot
  Typ siete: 2 SIM karty v pohotovostnom režime 2 (2 štandardné SIM karta)
  4G: B1 (2100MHz), B3 (1800MHz), B7 (2600MHz), B8 (900MHz)
  3G: B1 (WCDMA 2100MHz), B2 (WCDMA 1900MHz), B5 (WCDMA 850MHz), B8 (WCDMA 900MHz)
  2G siete Frekvencia: 850MHz, 900MHz, 1800MHz, 1900MHz
  kamera: 2MP zadný fotoaparát, 0.3MP predná kamera
  Funkcie fotoaparátu: LED svietidlo
  senzor: gravity Sensor
  batérie: 7000mAh
  Jazyk: Anglicky, rusky, španielsky, francúzsky, taliansky, portugalsky, nemecky, ukrajinskej, afrikánčiny, indonézčina, Malajský, Catalonian, Čeština, dánčina, Filipino, Croatian, Zulu, svahilčina, lotyštine, litovčine, maďarčine, holandsky, nórsky, poľské, rumunské, Romansh, slovenskom, slovinskom, fínske, švédske, Vietnamci, turečtina, gréčtina, bulharčina, srbčina, Hindčina, arabčinu, hebrejčinu, Amharic, perzské, thajskej, kórejskej, japonskej, čínskej
  Formát zvuku: MP3, WAV, WMA, AMR, MID, OGG
  Picture Formát: JPG, BMP, GIF, PNG
  Formát Video: 1080P, 720P, MP4, 3GP, AVI, DAT, FLV, MPG, RMVB, MKV, MOV
  E-knihy Formát: TXT, CHM, UMD, PDF, atď.
  Google Play: áno
  Rozšíriť Port: TF Slot na pamäťové karty, Slot pre SIM kartu, Micro USB port, 3,5 mm slúchadlá Port
  farba: Silver, Golden
  Cista hmotnost: 637 g / 22.47 oz
  veľkosť: 260 x 168 x 9 mm / 10,24 x 6,61 x 0,35 palca
  Obsah balenia:
  • 1 x T108 Tablet PC
  • 1 x Nabíjačka Poznámka: Právo konektor adaptéru bude zaslaný v súlade s vašou prepravný krajiny
  • 1 x Micro USB kábel

  S úctou,3do

 • Dobrý deň potrebujem radu na dobrý tablet aby dobre slapal a potiahol aj hru dobrú a aby nesekal značku Samsung a Acer alebo niečo dobré len nie lenovo lebo to sa skoro kazi