Počítače a príslušenstvo

Test tlačiarní (laserové, multifunkčné a atramentové)

tlaciaren-samsung-sl-2070w Akonáhle potrebujete niečo tlačiť, vlastná tlačiareň sa stáva nevyhnutnosťou – dokáže vám ušetriť predovšetkým čas a zachráni vás v prípadoch, kedy potrebujete niečo vytlačiť, no kopírovacie centrum je už zatvorené. Okrem klasických tlačiarní vedia byť nápomocné aj multifunkčné tlačiarne, ktoré dokážu viac než len tlačiť dokumenty.

Aká je však najlepšia tlačiareň? V prvom rade riešte účel používania, teda aké dokumenty potrebujete tlačiť a čo všetko od tlačiarne očakávate. Kvalitné modely zvládajú viac než len tlač – napríklad kopírujú, skenujú a viete ich pripojiť aj bezdrôtovo. V ponuke sú 2 hlavné skupiny tlačiarní: laserové tlačiarne a atramentové tlačiarne.

S výberom vám vie pomôcť aj prehľadný test tlačiarní zostavený na základe výsledkov testovacích spoločností a s ohľadom na názory odborníkov z tejto oblasti. Okrem toho svoj názor môžete vyjadriť aj vy – test obohaťte o vlastné postrehy prostredníctvom diskusie.

[ssba]

Najlepšie multifunkčné tlačiarne

HodnotenieCena odRecenzie
1.HP LaserJet Pro MFP M28w
[usr 5 text="true" tooltip="true"]119 EURČítať recenzie
2.Xerox WorkCentre 3025Bi
[usr 5 text="true" tooltip="true"]94 EURČítať recenzie
3.HP Color Laser MFP 178nw
[usr 5 text="true" tooltip="true"]227 EURČítať recenzie
4.Epson EcoTank L3150
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]174 EURČítať recenzie
5.HP LaserJet 135a
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]109 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tlačiarní


Najlepšie laserové tlačiarne

HodnotenieCena odRecenzie
1.Xerox WorkCentre 3025BI
[usr 5 text="true" tooltip="true"]94 EURČítať recenzie
2.Brother DCP-L2532DW
[usr 5 text="true" tooltip="true"]150 EURČítať recenzie
3.HP LaserJet Pro MFP M28w
[usr 5 text="true" tooltip="true"]127 EURČítať recenzie
4.HP LaserJet Pro M15w
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]59 EURČítať recenzie
5.Epson EcoTank L1110
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tlačiarní


Najlepšie atramentové tlačiarne

HodnotenieCena odRecenzie
1.Canon PIXMA TS5150
[usr 5 text="true" tooltip="true"]72 EURČítať recenzie
2.Epson EcoTank L3150
[usr 5 text="true" tooltip="true"]174 EURČítať recenzie
3.Epson Expression Premium XP-6000
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]115 EURČítať recenzie
4.HP OfficeJet 8013 All-in-One
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]79 EURČítať recenzie
5.HP DeskJet 3639 All-in-One
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]53 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tlačiarní


Ako vybrať najlepšie tlačiarne?

 • Funkcie tlačiarne. Tlač priamo z USB kľúča môže byť obrovskou výhodou, ktorá vám ušetrí čas. Parádná je tiež funkcia automatickej obojstrannej tlače, aby ste nemuseli ustavične otáčať ručne každý jeden papier. Šikovná je možnosť pripojiť fotoaparát a tlačiť fotky priamo z neho, pripojenie smartfónu pomocou bluetooth funkcie alebo prostredníctvom wifi.
 • Účel používania tlačiarne. Ak potrebujete naozaj len občas niečo vytlačiť, vystačíte si s obyčajnejšou atramentovou tlačiarňou. Pokiaľ ale máte doma napríklad školáka, študenta alebo častejšie musíte niečo vytlačiť, určite kupujte laserovú tlačiareň. Porozmýšľajte aj nad multifunkčnými tlačiarňami, ktoré toho dokážu ešte viac a určite sa v domácnosti nestratia.
 • Spôsoby pripojenia tlačiarne. Pripojenie pomocou NFC znamená, že svoj smartfón len priložíte ku tlačiarni alebo ho na tlačiareň položíte a už môžete tlačiť dokumenty. Pripojenie USB káblom je klasikou, ale obvykle takýto kábel nezvykne byť súčasťou tlačiarne, treba ho dokúpiť zvlášť. Wifi pripojenie zaručuje odosielanie dokumentov a fotiek do tlačiarne bezdrôtovo. Niektoré tlačiarne môžete ethernet konektorom spojiť s ethernet sieťou, vďaka čomu ju môžu používať viacerí užívatelia danej siete.
 • Laserové tlačiarne alebo atramentové tlačiarne? Laserové tlačiarne tlačia dokumenty vo vynikajúcej kvalite aj na bežný kancelársky papier a sú vhodné i vtedy, keď potrebujete dokumenty dlhodobo uchovávať niekde v archívoch. Spotreba tonera je podstatne nižšia v porovnaní s atramentovými tlačiarňami a nižšia je i hlučnosť. Atramentové tlačiarne sú skvelé na tlač fotografií (samozrejme pri použití fotopapiera) a vystačíte si s nimi v prípade, že budete tlačiareň využívať naozaj len veľmi zriedka. Pri atramentovej tlači sa rozpíjajú písmenká nech použijete akokoľvek kvalitný zvýrazňovač.
 • Značka tlačiarní. Nie je celkom jedno od akej značky chcete tlačiareň či multifunkčnú tlačiareň zakúpiť. Overená značka je na trhu dlho, vylepšovala technológiu tlače a ani nájsť autorizovaný servis nebude problémom. Taktiež bude jednoduchšie zháňať nové tonery. Medzi také značky patrí napríklad: HP, Canon, Samsung, Xerox či Brother.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test tlačiarní na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vyberať 3D tlačiareň?

3D tlačiarne dokážu vytlačiť vopred vymodelované objekty. Pri kúpe si treba všímať najmä:

 • rozmery tlače – aký najväčší objekt je 3D tlačiareň schopná vytlačiť;
 • farba – či vytlačený objekt bude len jednofarebný, alebo vie tlačiareň pracovať aj s viacerými farbami;
 • materiály – aké materiály vie tlačiareň používať pri tlači alebo či zvláda tlač len jedným (napríklad iba plast);
 • filament – filament je náplň do 3D tlačiarne, ktorú treba dokupovať podobne ako tonery (je dobré pozrieť si cenu takýchto náplní);
 • rýchlosť tlače – udáva sa v mm/s.

Čo zvládajú multifunkčné tlačiarne?

Každá multifunkčná tlačiareň zvláda tlač (ako bežná tlačiareň), skenovanie a kopírovanie dokumentov. Od konkrétneho typu potom závisí napríklad aj či má fax, NFC pripojenie a i.

Aké sú ihličkové tlačiarne?

Ihličkové tlačiarne sa ešte stále používajú, a to predovšetkým v priemyselných podnikoch a všade tam, kde je nutná veľmi častá administratíva (sklady, továrne, tlač formulárov a pod.). Moderné ihličkové tlačiarne majú pekný dizajn alebo aj možnosť pripojenia USB. Na bežné používanie do kancelárie alebo do domácnosti sú nevhodné.

Čo je to DPI?

DPI znamená „Dots Per Inch“ (počet bodov na palec) a záleží od toho napríklad tlač obrázkov, pdf dokumentov alebo veľmi malých písmenok. Väčšina tlačiarní a multifunkčných tlačiarní má 1200 DPI (tieto sú lepšie), ale nájdu sa aj modely so 600 DPI (ak vám to stačí).


Lacné tlačiarne už od 37 EUR

Pomohol vám náš test tlačiarní? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie tlačiarne na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

20 + 12 =