Počítače a príslušenstvo

Test počítačových myší

Počítačová myš asus rog sica Počítačová myš už dávno nemá tradičný tvar a ani „guličku“ ako senzor – v súčasnosti sú na trhu aj také myšky, ktoré tvarom a tlačidlami už myšku ani nepripomínajú. Je len na vás aká vám bude vyhovovať najviac.

Pri kúpe novej myšky rozhodne máte z čoho vyberať. Okrem známych značiek sú v ponuke aj menej známe značky a rôzne lacné myšky. Pre váš lepší prehľad sme pripravili aj test myší k notebooku ako aj test herných myší. Máte teda pred sebou rebríček počítačových myší, vďaka ktorému sa lepšie zorientujete v ponuke a ľahšie si vyberiete tú svoju pre svoje vlastné potreby. Tie najlepšie myši sa pohybujú v trošku vyšších cenách, ako úplne obyčajné, ale je len na vás pre akú sa napokon rozhodnete.

Ak vás otravujú káble na pracovnom stole alebo počas prenášania notebooku, zaobstarajte si bezdrôtovú myš. Oživte pracovné miesto myškou v tvare jahôdky. Namiesto klikania využívajte dotykové myši. Vybrať si môžete klzkejší materiál, alebo pogumovanie. Možností je veľa a ak máte vlastné skúsenosti a postrehy, napíšte do diskusie.

[ssba]

Test – najlepšie myši k počítaču – TOP 5

HodnotenieCena odRecenzie
1.Lenovo ThinkPad
[usr 5 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
2.Logitech Marathon Mouse M705
[usr 5 text="true" tooltip="true"]36 EURČítať recenzie
3.Xiaomi Mi Portable Mouse
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
4.Genius NX-7015
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7 EURČítať recenzie
5.Logitech Wireless Mouse M185
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]12 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku myší


Test – najlepšie herné myši – TOP 5

HodnotenieCena odRecenzie
1.Logitech G502 Lightspeed
[usr 5 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
2.Razer DeathAdder V2
[usr 5 text="true" tooltip="true"]75 EURČítať recenzie
3.Logitech G203 Lightsync
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
4.Razer Naga Trinity
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
5.A4Tech Bloody V7M Ultra Core 2
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]16 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku herných myší


Ako vybrať najlepšiu myš k počítaču alebo notebooku?

  • Drôtové myšky a bezdrôtové myšky. Drôtové počítačové myši patria ku klasike, teda majú kábel ktorým sa pripoja k počítaču, notebooku alebo aj k tabletu. Bezdrôtové počítačové myši treba nabíjať alebo kupovať batérie; ich výdrž je rôzna podľa značky myšky a podľa toho, aké funkcie má. Pre náročnejších užívateľov, hlavne hráčov, ale i pre prácu môže na bezdrôtovej myške vadiť o niečo vyššia odozva medzi pohybom myšky a pohybom kurzoru na obrazovke. Bežný užívateľ toto ale pravdepodobne vôbec nepostrehne.
  • Druhy snímačov počítačových myší. Snímače na myškách môžu byť v súčasnosti laserové, optické alebo aj Bluetrack. Laserové v podstate nijako nesvietia, sú presné a majú dobré snímacie schopnosti na rôznych povrchoch. Myšky s optickým snímačom sú lacnejšie, svietia načerveno ale nie sú ideálne pre všetky podložky. Myšky s technológiou Bluetrack sú použiteľné na všetkých podložkách a povrchoch a vyznačujú sa širokým záberom snímania. V prípade optických myší platí, že ak sú kvalitné, tak majú najlepšie snímacie vlastnosti a sú na hry a prácu najvhodnejšie. Snímač nerobí chyby, je rýchly, ale potrebuje aj kvalitnú podložku.
  • Ergonomické myši. Ergonomicky tvarované myšky vyhovujú len niektorým používateľom, resp. nie sú pre všetkých pohodlné aj napriek tvarovaniu. Myšku si vždy vyskúšajte nech viete, či vám jej tvar vyhovuje. Len preto, že je tvarovaná ergonomickejšie, ešte nemusí byť práve pre vás úžasná.
  • Veľkosť myšiek. Malé myšky sú skvelé k notebookom, lebo sa dobre prenášajú. K stolnému počítaču alebo aj k notebooku či netbooku by ste mali mať pohodlnú myš tak veľkú, aby sa vám s ňou dobre pracovalo. Musí vás sadnúť do dlane, inak utrpia prsty aj karpálny tunel v zápästí.
  • Tlačidlá na myške. Okrem dvoch základných tlačidiel (pravé a ľavé) môže mať myška aj ďalšie, prídavné po bokoch. Často sa využíva aj koliesko, ktoré vybočuje do strán čím myška získava ďalšie funkcie (napríklad aj koliesko vyhnete vpravo otvoríte si Word). Funkcie jednotlivých tlačidiel si viete nastaviť úplne podľa seba – stačí len stiahnuť cez internet driver (ovládač) a v ňom určiť čo bude ktoré tlačidlo robiť.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test počítačových myší na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vybrať hernú počítačovú myš?

Hráči počítačových hier uprednostňujú väčšie myšky, ktoré sa dobre držia v ruke. Niektoré herné myšky majú dokonca vyberateľné závažie, aby si hráč nastavil akú váhu chce, aby myška mala. Počítačová myš musí mať čo najmenšiu odozvu a spravidla je drôtová. Na krátke, strohejšie pohyby myškou (vyššiu senzitivitu), je dobré vyššie DPI. Väčšina drahých myšiek má nastaviteľné DPI aj priamo na myške pomocou prepínača, alebo v ovládačoch. Čo sa týka značiek, kúpte rozhodne Razer, prípadne pouvažujte nad značkami ROCCAT a Logitech.

Čo je to DPI?

DPI (Dot Per Inch) je údaj o schopnosti senzora snímať. Myšky so 400 DPI sa dnes už vôbec neoplatia, radšej si vyberajte okolo 2400 DPI.


Lacné myši k počítaču už od 2 EUR

Pomohol vám náš test počítačových myší? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšiu myš k počítaču na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

8 + one =