Počítače a príslušenstvo

Test mobilov pre seniorov

Mobil pre seniorov Evolveo EasyPhone EP-500 To, čo sa strednej generácii zdá primerané a mladým samozrejmé, je niekedy pre seniorov poriadne náročné. Kým mládež využíva naplno sociálne siete a mobil bez internetu akoby ani nikdy neexistoval, senior potrebuje predovšetkým jednoduchosť. Najlepší mobil pre dôchodcu je ten, ktorý sa jednoducho ovláda a nedisponuje zbytočnými funkciami.

Obyčajnosť vám pripomenie tento test mobilov pre seniorov, v ktorom sú zahrnuté len klasické modely, na ktoré sme pri rozšírených smartfónoch aj zabudli. Test obsahuje najlepšie mobily pre dôchodcov, s ktorými je telefonovanie čo najjednoduchšie. Okrem toho majú dostatočne veľké písmená, disponujú SOS voľbu rýchleho vytočenia čísla a vyznačujú sa výraznejšou hlasitosťou v porovnaní s bežnými smartfónmi.

[ssba]

Najlepšie mobily pre seniorov podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Nokia 3310 2017 Dual SIM
[usr 5 tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
2.EVOLVEO EasyPhone XD
[usr 5 tooltip="true"]34 EURČítať recenzie
3.CPA Halo 18 Senior
[usr 4.8 tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
4.Evolveo EasyPhone EP-500
[usr 4.7 tooltip="true"]31 EURČítať recenzie
5.CPA Halo 11
[usr 4.5 tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
6.ALIGATOR VS900 Senior
[usr 4 tooltip="true"]36 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mobilov pre seniorov


Ako vybrať najlepší mobil pre seniorov?

  • Vyberajte tradičnú klávesnicu. Dotykový displej, nech je akokoľvek pohodlný, drvivej väčšine seniorov nevyhovuje. Pokiaľ nemáte technicky zdatnú babičku alebo dedka, ktorého zaujíma nová technika, s dotykovým mobilom nepochodíte. Mobily pre dôchodcov sú vyrábané len s klávesnicou, teda sa ovládajú tlačidlami. Ak predsa len by ste radšej zaobstarali dotykový mobil, môžete sa pozrieť na rebríček tu.
  • Výdrž batérie. Starší ľudia nemyslia ustavične na nabíjanie mobilu, preto sledujte pri lúpe aj tento údaj. Mobily pre seniorov vedia vydržať zapnuté aj týždeň. Je teda menej pravdepodobné, že sa starší človek niekam nedovolá len preto, že sa mobil zase vybil.
  • Zamykanie a odomykanie. S najväčšou pravdepodobnosťou bude mobil ľahko odomykateľný, ale radšej si to overte vyskúšaním priamo na predajni, prípadne si pozrite pred kúpou na internete video recenzie na konkrétne typy mobilov pre seniorov.
  • Nastavenia „user friendly“. Zaujímajte sa o nastavenie veľkosti písma, o hlasitosť zvonenia a aj o možnosti vytáčania rýchlej voľby. Telefón predsa kupujete na to, aby si vaša stará mama vedela poradiť i keď zostane niekde sama, alebo aby sa vám starý otec vždy v prípade núdze dovolal.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test mobilov pre seniorov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čím sú mobily pre seniorov iné?

Základom je jednoduchosť – práve tá ich odlišuje od ostatných mobilov. Na trhu nájdete viaceré lacné mobily, ale to ešte neznamená, že sú vhodné pre starších ľudí. Mobil pre seniora je úplne prispôsobený jeho potrebám, od dizajnu až po funkcie. Niektoré mobily majú napríklad na zadnom kryte miesto pre napísanie telefónneho čísla, na ktoré treba volať v prípade núdze; aj keby si blízka osoba nevedela sama vytočiť číslo niekto bude mať kontakt na vás a zavolá vám.

Ako funguje rýchla voľba?

Závisí to od modelu konkrétneho mobilu. Niektoré umožňujú rýchlu voľbu nastaviteľnú trebárs na čísla na klávesnici (1 pre lekársku pomoc, 2 pre vaše telefónne číslo, 3 pre vytočenie čísla na vnučku,…), ako to majú vlastne aj iné mobily s tlačidlami, alebo sú na trhu aj také, ktoré disponujú špeciálnym SOS tlačidlom. Po jeho stlačení sa vytočí nastavené číslo.

Čo v prípade, že sa senior k mobilu nedostane?

Naučte svojho blízkeho ku zvyku nosiť mobil stále pri sebe. Sú totiž výrobcovia, ktorí predávajú mobil schopný rozoznať pád – ak vaša babička spadne a mobil má vo vrecku, vytočí sa vaše číslo (ak ste voľbu nastavili na vše číslo), vďaka čomu ihneď zavolá bez toho, aby musela čokoľvek ohľadom hovoru riešiť.


Lacné mobily pre dôchodcov už od 26 EUR

Pomohol vám náš test mobilov pre seniorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší mobil pre dôchodcu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 + 12 =