Počítače a príslušenstvo

Test čítačiek kníh

Amazon Kindle Voyage čítačka kníh Čítačka kníh patrí do rúk všetkým milovníkom kníh – nielenže dokonale nahrádza klasické knihy, ale dokáže s textom a knihami aj pracovať. Viete si nastaviť štýl a veľkosť písma, nové knihy pridávať, prečítane mazať a ak máte chuť vrátiť sa k nim znova, nie je problém nahrať ich do čítačky späť. Tie najlepšie čítačky kníh dokonale imitujú bežný papier, takže sa o svoje oči nemusíte obávať.

Pri kúpe si môžete vyberať z niekoľkých druhov čítačiek, a tak je dobré sledovať recenzie a rozličné hodnotenia. Objektívne výsledky prináša test čítačiek kníh, ktorý je zostavovaný pravidelne, podľa čítačiek aktuálne dostupných v rozličných obchodoch. Máte tak istotu, že náš test prinesie len najlepšie čítačky kníh prehľadne zobrazené pre jednoduchšie porovnávanie.

Aby sme našim čitateľom ponúkli viac, test obohacujeme o praktické rady, ktoré pomôžu pri kupovaní čítačky kníh.

[ssba]

Test – najlepšie čítačky kníh – TOP 6

 Posledná aktualizácia: ZIME 2020/2021 
ModelDisplejVýdrž batérieHodnotenieCena odRecenzie
1.Amazon Kindle Paperwhite 4
6"
1448 x 1072 px
až 6 týždňov[usr 5 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
2.Pocketbook 740 InkPad 3
7,8"
1872x1404 px
-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]202 EURČítať recenzie
3.PocketBook 628 Touch Lux 5
6"
1024 x 758 px
-[usr 5 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
4.PocketBook 632 Touch HD 3
6"
1072 x 1448 px
-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]145 EURČítať recenzie
5.Amazon Kindle 2020
6"
800 x 600 px
až 4 týždne[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
6.PocketBook 616 Basic Lux 2
6"
1024 x 758 px
až 30 dnov[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]82 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ČÍTAČIEK KNÍH


Ako vybrať čítačku kníh?

  1. Veľkosť displeja. Rozmer displeja je hlavným parametrom, ktorý treba pri kúpe čítačky kníh riešiť. Ak chcete čítať často, napríklad dlhšie ako dve hodiny, vyberte väčší tablet (6 palcov a viac). Na občasné čítanie vo vlaku, alebo počas voľných chvíľ v pohodlí domova postačí aj päťpalcová uhlopriečka.
  2. E – Ink displej. Takýto typ displeja má už drvivá väčšina čítačiek. Ide o technológiu verného zobrazenia papiera, tzv. elektronický papier. Text vyzerá úplne rovnako ako na klasickom papieri bežných tlačených kníh, displej teda nie je podsvietený. Zaraďujú sa medzi najlepšie čítačky e-kníh hlavne preto, lebo šetria oči aj batériu (takáto čítačka vydrží byť nabitá aj týždeň).
  3. Možnosť pripojenia na internet. Čítačka kníh s možnosťou wifi pripojenia umožní napríklad okamžité sťahovanie práve zakúpených kníh. Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma čítačkami, vezmite tú, ktorá vám ponúkne aj takúto možnosť.
  4. Formát kníh. Čítačky kníh zvládajú knihy vo formáte ePub a Mobi, no niektoré modely si poradia aj s PDF knihou, resp. s textom uloženým v PDF formáte. Ak plánujete čítať rozsiahle dokumenty práve v PDF formátoch, zistite si či ich čítačka dokáže zobraziť.
  5. Funkcie čítačky kníh. Informujte sa o tom, aké funkcie poskytuje čítačka kníh, a potom ju porovnajte s inými modelmi. Vyberte si takú, ktorá vám bude vyhovovať nielen cenovo, ale predovšetkým možnosťami v nastaveniach a ďalšími funkciami navyše.
  6. Pamäťová karta. Pamäť niektorých čítačiek kníh môžete rozšíriť o externú pamäťovú kartu, aby ste mohli mať v čítačke uložených ešte viac kníh.
  7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test čítačiek kníh vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aký je rozdiel medzi čítačkou kníh a tabletom?

Čítačka kníh umožňuje to, čo bežné knihy nedokážu, zároveň je klasickým knihám veľmi podobná a na ovládanie jednoduchá.

Tablet vás môže pri čítaní kníh vyrušovať – rozličné notifikácie prichádzajúcich emailov alebo zo sociálnych sietí niektorých čitateľov jednoducho rušia. Okrem toho tablet neponúka E – Ink displej, takže je podsvietený celý čas.

Čítačky kníh sú prispôsobené primárne na čítanie kníh. Hlavnou výhodou je nielen displej ale aj fakt, že v jednej čítačke môžete so sebou nosiť kdekoľvek desiatky kníh. Ušetríte tak miesto doma i v kufri počas cesty na dovolenku. Ďalej si viete prispôsobiť veľkosť písma a štýl, vďaka čomu sa čítanie stáva pohodlnejšie.

Komfortný je aj nákup elektronických kníh, stačí vám na to pár klikov a knihu máte bez námahy doma, a hneď na to svojej čítačke medzi ostatnými titulmi.


Lacné ČÍTAČKY KNÍH už od 85 EUR

Pomohol vám náš test čítačiek kníh? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie čítačky kníh na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

7 + 20 =