Smart Things

Test chytrých hodiniek (smartwatch)

Chytré hodinky Motorola Moto 360 2gen Vývoj ide neustále dopredu, a tak máme možnosť zakúpiť si inteligentné hodinky (alebo tiež smartwatch), ktoré dokážu omnoho viac než len informovať nás o aktuálnom čase alebo dátume. Najlepšie chytré hodinky sú kompatibilné s vaším smartfónom, aby vedeli zobraziť zmeškané hovory, upozornili vás ikonkou na nové emaily a ukázali počet krokov, ktoré ste dnes urobili. Tieto chytré hodinky zvládnu dokonca merať kvalitu vášho spánku, alebo ovládať fotoaparát na smartfóne pre dokonalé zábery z dovolenky, pričom vás nikto ďalší nemusí odfotiť.

Často hľadáte svoj smartfón? Niektoré smart hodinky disponujú funkciou prezvonenia – prezvoníte si vlastný smartfón, aby ste ho ľahšie našli. Alebo dostanene upozornenie na to, že sa blíži búrka vďaka zobrazovaniu počasia. Rozhodne teda nejde len o obyčajné hodinky.

Ponuka na trhu je celkom široká, a tak výber tých správnych nie je jednoduchý. Test chytrých hodiniek (smartwatch) vám pomôže lepšie sa zorientovať v ponuke a vybrať si čo najlepšie. Náš test je vypracovaný na základe výsledkov rozličných hodnotení, pričom je vždy priebežne aktualizovaný. Vďaka tomu máte po ruke stále aktuálny test chytrých hodiniek. Okrem toho vám poradíme, ako treba postupovať pri výbere tých najvhodnejších hodiniek práve pre vás.

[ssba]

Test – najlepšie smartwatch hodinky – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Samsung Galaxy Watch
[usr 5 tooltip="true" text="true"]209 EURČítať recenzie
2.Apple Watch Series 5
[usr 5 tooltip="true" text="true"]454 EURČítať recenzie
3.Huawei Watch GT2
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]183 EURČítať recenzie
4.Honor MagicWatch 2
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]159 EURČítať recenzie
5.Garmin vívoActive 3
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]154 EURČítať recenzie
6.Xiaomi Amazfit GTR
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]138 EURČítať recenzie
7.Xiaomi Amazfit Bip
[usr 4.3 tooltip="true" text="true"]56 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku chytrých hodiniek


Ako vybrať najlepšie chytré hodinky (smartwatch)?

  1. Zohľadnite svoje vlastné potreby. Najprv sa zamyslite nad tým, čo od smart hodiniek očakávate. Pokiaľ vám stačia len základné funkcie, nemusíte zbytočne platiť vyššie ceny, ale ak chcete sledovať kvalitu svojho spánku alebo využívať hodinky aj pri športovaní, cena bude pravdepodobne vyššia. Nikdy však nešetrite na kvalite – dôverujte radšej značke s dobrým menom a skúsenosťami.
  2. Kompatibilita so smartfónom. Smartfón s operačným systémom Android vyžadujú hodinky kompatibilné s Androidom. Ak máte Windows Phone, taktiež hľadajte chytré hodinky schopné komunikovať s platformou Windows. Užívatelia značky Apple majú k dispozícii len hodinky od tejto značky (spravidla žiadne iné ako Apple nie sú kompatibilné).
  3. Vlastnosti chytrých hodiniek. Niektoré sú určené špeciálne pre športovcov, napríklad cyklistom ukážu dĺžku trate, ktorou už prešli. Tie kvalitné sú odolné voči poškriabaniu, čo určite využijete aj v bežnom živote, kedy nikdy neviete o čo sa hodinky môžu počas dňa poškriabať.
  4. Pánske, dámske, unisex. Najčastejšie nájdete na trhu chytré hodinky rozdelené do dvoch základných skupín: dámske a pánske. Niektorí výrobcovia však ponúkajú aj unisex, no obvykle sú viac vyhľadávané pánske alebo dámske.
  5. Vlastný štýl a váš vkus. V ponuke sú chytré hodinky v športovom štýle, decentné, luxusné aj klasické na bežné nosenie. Niektoré majú vymeniteľný remienok v rôznych farbách pre dokonale zladený outfit.
  6. Konektivita. Smartwatch spravidla disponujú funkciou Bluetooth, NFC alebo Wi-Fi. Poniektoré zvládajú všetky tri spôsoby pripojenia naraz.
  7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test chytrých hodiniek (tzv. smartwatch) vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aká je výdrž batérie?

Tento údaj je pri každých chytrých hodinkách individuálny. Ide však o jeden zo základných údajov, takže ho výrobca musí uviesť. Chytré hodinky s naozaj dobrou výdržou zvládnu vydržať bez nabitia aj 90 hodín. Záleží to však od vašej aktivity a nastavení, aké zvolíte (dĺžka podsvietenia a pod.).

Ako chytré hodinky nabíjať?

Chytré hodinky sa nabíjajú pomocou microUSB. Výnimočne sa môžete stretnúť s iným typom nabíjania.

Aké senzory majú moderné chytré hodinky?

K moderným chytrým hodinkám patrí senzor merania tepu srdca, barometer, gyroskop, akcelerometer, teplomer a meranie UV žiarenia.


Lacné CHYTRÉ HODINKY už od 25 EUR

Pomohol vám náš test smartwatch hodiniek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie chytré hodinky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twenty − 19 =