Smart Things Šport / Outdoor

Test fitness náramkov

Xiaomi Mi Band 3 Fitness náramky patria v súčasnosti k najpredávanejším doplnkom. Ide ale viac než len nejaký smart doplnok – spája štýl s užitočnosťou. Ide tak o každodenného pomocníka, s ktorým sa môžete o seba lepšie starať a žiť kvalitnejšie. Zobrazený počet krokov, nastavovanie vlastných cieľov a monitorovanie spánku sú funkcie vďaka ktorým konečne budete mať prehľad.

Najlepšie fitness náramky sú vodeodolné a odolné aj voči prachu, takže s nimi môžete spať, sprchovať sa aj športovať. Navyše sú fitness náramky aj ľahké, takže ani nebudete vedieť, že ich máte. Na konci dňa môžete vidieť grafy, svoje výsledky a nastaviť si rozličné notifikácie. Absolútnym hitom je intuitívne budenie – kvalitný fitness náramok vás dokáže zobudiť v takej fáze spánku, po ktorej vstanete sviežejší.

Ak aj vy chcete mať svoj fitness náramok, prečítajte si nasledujúce riadky plné zaujímavých postrehov a rád, ktoré sa vám pri nakupovaní môžu hodiť. Tento test fitness náramkov pravidelne aktualizujeme, aby ste mali vždy čerstvé informácie. Budeme radi, ak sa v závere zapojíte do diskusie a pomôžete tak svojimi postrehmi ďalším kupujúcim.

[ssba]

Test – najlepšie chytré fitness náramky – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Garmin Vivosmart 4
[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
2.Xiaomi Mi Band 5
[usr 5 text="true" tooltip="true"]33 EURČítať recenzie
3.Fitbit Charge 4
[usr 5 text="true" tooltip="true"]133 EURČítať recenzie
4.Samsung Galaxy Fit 2
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]49 EURČítať recenzie
5.Huawei Band 4 Pro
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
6.Honor Band 5
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]27 EURČítať recenzie
7.Samsung Galaxy FIT e
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku fitness náramkov


Ako vybrať najlepší fitness náramok?

  • Účel používania. Je dôležité vedieť hneď na začiatku, čo od fitness náramku očakávate. Pokiaľ vám stačia jednoduché funkcie ako meranie krokov, monitorovanie frekvencie tepu a zobrazenie hodín, potom si vystačíte s jednoduchšími variantami. Ak ale chcete monitorovať svoj spánok, merať spálené kalórie a zodvihnúť hovor dotykom na fitness náramku, pozerajte cenovo náročnejšie ale prepracovanejšie modely.
  • Výdrž na jedno nabitie. Priemerná výdrž je päť dní. Sú v ponuke kvalitné fitness náramky s výdržou na jedno nabitie po dobu troch týždňov, ale aj také, ktoré budete nabíjať každý druhý deň. Výdrž batérie závisí nielen od jej kapacity, ale aj od používania – ak chcete cez chytrý fitness náramok počúvať počas behania hudbu vybije sa pochopiteľne skôr, než keď ho používate iba na meranie krokov.
  • Fitness náramok s displejom alebo bez displeja. Samozrejme, fitness náramky bez displeja vydržia na jedno nabitie dlhšie, ale na druhej strane nevidíte namerané hodnoty. Keď napríklad chcete vedieť, koľko krokov ste už urobili, musíte si tento údaj pozrieť vo svojom smartfóne. Displej by v ideálnom prípade mal byť AMOLED a mal by zobrazovať základné údaje. Obľúbenejšie sú fitness náramky s displejom, nakoľko chceme vidieť všetky dôležité hodnoty, kedykoľvek počas dňa bez toho, aby sme museli stále prezerať aplikáciu v mobile.
  • Presnosť nameraných hodnôt. Je dôležité, aby fitness náramok meral hodnoty, čo možno najpresnejšie. Malé odchýlky sú prípustné, ale určite si kupujete fitness náramok práve kvôli nameraným hodnotám.
  • Dizajn a cena fitness náramkov. Cena sa odvíja od kvality spracovania a od toho, aké funkcie vám konkrétny fitness náramok ponúka. Čo sa týka dizajnu, sú na trhu už aj kvalitné fitness náramky pri ktorých viete meniť vzhľad ciferníka jednoducho pomocou appky.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test fitness náramkov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Môžem chytrý fitness náramok nosiť aj v noci?

Áno. Fitness náramok je navrhnutý tak, aby ste ho mohli mať na ruke aj počas spánku. Nosiť ho môžete stále.

Sú všetky fitness náramky vodeodolné?

Väčšina. V súčasnosti sú takmer všetky najlepšie fitness náramky vodeodolné, niektoré dokonca s certifikáciu do 5 ATM, čo znamená, že sa s nimi môžete ponoriť do vody hlbokej 50 m. Bez problémov teda zvládnu bazén, dovolenku pri mori, sprchovanie aj plávanie.

Aké sú hlavné rozdiely medzi lacnejšími a drahšími modely?

Drahšie fitness náramky majú napríklad už aj prehrávač hudby, takže počúvate počas behania svoje obľúbené piesne priamo z náramku. Viete meniť vzhľad ciferníka pomocou nainštalovanej appky, prijmete hovor a vidíte priamo na displeji notifikácie na sociálne siete, email či esemesku. Sofistikovanejšie fitness náramky rozlišujú jednotlivé aktivity – či tancujete, prechádzate sa, hráte tenis alebo plávate.

Lacnejšie fitness náramky ponúkajú základ v podobe merania krokov, zobrazia frekvenciu tepu a mnohé zaznamenávajú vašu spánkovú aktivitu. Niektoré umožnia prijať hovor alebo zobraziť (ak majú displej) pripomienky z kalendára.

Funkcie sa líšia podľa jednotlivých typov fitness náramkov a aj podľa výrobcu.

Majú všetky chytré fitness náramky GPS?

Drvivá väčšina fitness náramkov už má GPS, čo využijete pri meraní zabehnutej vzdialenosti alebo pri iných funkciách.

Je displej dobre čitateľný?

Najideálnejší je AMOLED displej s ktorým nie je problém ani pri smartfónoch, takže sú skvelé aj na fitness náramkoch, navyše šetria výdrž batérie.

Pre koho sú fitness náramky určené?

Komukoľvek. Používajú ich teenageri, dospelí, dôchodcovia a už aj deti. Často práve fitness náramok motivuje dieťa k pohybu, aby potom videlo svoje výsledky a mohlo sa nimi pochváliť v kruhu spolužiakov a kamarátov. Starších ľudí udržiavajú v dobrej kondícii. Hodia sa teda absolútne všetkým.

Sú na trhu aj modely v menej športovom dizajne?

Drvivá väčšina fitness náramkov je vyrobená z gumy a plastov, ale mnohé sú dizajnovým kúskom, ktorý vôbec svojím prevedením nepripomína fitness náramok. Moderný dizajn, čierne alebo sivé prevedenie, jemné línie a decentný displej – takýto fitness náramok môžete nosiť aj k blúzkam, kostýmom, k šatám a páni k oblekom. Odporúčame sa pozrieť aj na najlepšie chytré hodinky, ako alternatívu k fitness náramkom.


Lacné fitness náramky už od 15 EUR

Pomohol vám náš test fitness náramkov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitného fitness náramku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × one =