Šport / Outdoor

Test podložiek na jogu

Najlepšie podložky na jogu Mnohí sa nad podložkou ani nezamýšľajú, lebo v podstate všetky vyzerajú na prvý pohľad rovnako – až keď sa začnete o rôzne druhy cvičenia zaujímať, odrazu si potrebujete naozaj vybrať. Kvalitná podložka na jogu by mala vyhovovať vám, teda napokon si môžete vybrať úplne inú než má vaša kamarátka.

Najdôležitejší je totiž materiál, ktorý si vyberajte nielen podľa podlahy, na ktorej budete cvičiť, ale aj podľa svojho tela, pretože niekomu sa potia ruky viac a potrebuje iný materiál. Výnimkou nie sú ani hrubé podložky, ktoré vyhovujú ľuďom s bolesťami chrbta alebo pri problémoch s kĺbmi. Vaša najlepšia podložka na jogu bude spĺňať vaše vlastné parametre.

Vo výbere vám môže pomôcť práve test s ktorým ľahšie získate prehľad a dozviete sa aj rôzne rady od iných spotrebiteľov. Náš rebríček je obohatený o praktické odpovede na časté otázky.

Vždy nás teší, keď sa čitatelia zapájajú do diskusie pod článkom, pretože nám svojimi postrehmi pomáhate robiť tento web ešte užitočnejším. Ďakujeme!

[ssba]

Najlepšie podložky na jogu podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Manduka eKO Superlite
[usr 5 text="true" tooltip="true"]43,90 EURČítať recenzie
2.Bodhi LEELA MANDALA
[usr 5 text="true" tooltip="true"]22,90 EURČítať recenzie
3.Prana Henna E.C.O. Yoga Mat
[usr 5 text="true" tooltip="true"]48,90 EURČítať recenzie
4.Bodhi RISHIKESH PREMIUM 60 mat
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]21,90 EURČítať recenzie
5.Nike Fundamental Yoga Mat
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]23,60 EURČítať recenzie
6.inSPORTline Spirit
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]11,90 EURČítať recenzie
7.Lifefit YOGA MAT EXKLUZIV PLUS
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]13,50 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku podložiek na jogu


Ako vybrať najlepšiu podložku na jogu?

 • Materiál podložky na jogu. Aby vám podložka na jogu naozaj vyhovovala, potrebujete vyriešiť najprv samotný materiál, z ktorého je podložka vyrobená. Niekomu vyhovuje pena, niekomu juta a vám možno najlepšie poslúži podložka na jogu z bavlny. Každý materiál má odlišné vlastnosti a je na dotyk iný, preto je vhodné skúsiť vziať do rúk podložku osobne, alebo vopred zistiť podmienky vrátenia/výmeny, pokiaľ chcete nakúpiť online.
 • Veľkosť podložky na jogu. Vaša nová podložka by mala mať aj správnu veľkosť. Ak ste vyšší, potom zvoľte podložky „large“ alebo označené aj ako „xxl“ podložky, ktoré sú dlhšie a poskytnú vám komfort. Čo sa týka šírky, tá je štandardne 60 cm, ale sú v ponuke aj širšie. Platí jednoduché pravidlo: čím je podložka na jogu väčšia, tým pohodlnejšie sa budete cítiť a aj vaše cvičenie bude smelšie.
 • Hrúbka podložky. Univerzálna hrúbka je 6 mm až 7 mm. Pokiaľ sa budete venovať relaxačnej joge, možno oceníte hrubšiu podložku, napríklad 10 mm aj viac.
 • Priľnavosť a spoľahlivosť. Snáď ani netreba pripomínať, že sa kvalitná podložka na jogu nemá šmýkať po podlahe a nemajú sa na nej šmýkať ani vaše dlane, ak sa počas cvičenia spotia. Kvalitná podložka je teda na svojom mieste a poskytuje vám tak počas cvičenia komfort a bezpečie.
 • Možnosti údržby. Podložky na jogu z umelých vlákien je možné prať v práčke na nízkych teplotách (najčastejšie je to 30°C), prírodné materiály radšej len vlhčenou handričkou, alebo dezinfekčným prípravkom, ak je spotená. Informácia o správnom ošetrovaní musí byť vyznačená.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test podložiek na jogu na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Prečo je dobré mať vlastnú podložku na jogu?

Vlastná joga podložka „jogamatka“:

 • je hygienická, pretože na nej cvičíte iba vy (aj keď sú v centrách, kde sa cvičí joga, podložky pravidelne dezinfikované, táto bude jednoducho vaša a vy budete mať lepší pocit),
 • zaistí pohodlné cvičenie aj doma,
 • bola vami vybraná, takže ide o materiál, ktorý vám najlepšie vyhovuje,
 • je využiteľná aj na pilates alebo strečing,
 • má dizajn, veľkosť a hrúbku presne podľa vášho vkusu.

Časom vám ostatní, ktorí cvičia jogu potvrdia, že vlastná podložka je nutnosť a ak vlastnú ešte nemáte, určite si nejakú vyberiete.

Sú v ponuke aj eco-friendly podložky na jogu?

Áno. Kvalitné podložky na jogu nájdete samozrejme aj z prírodných materiálov. Takéto podložky zároveň aj dobre sajú pot. Dobré „jogamatky“ z ekologických materiálov viete nakúpiť ako v kamenných obchodoch, tak aj online.

Aké vlastnosti majú podložky na jogu vyrobené z umelého vlákna?

Podložky na jogu z umelého vlákna majú tieto základné vlastnosti:

 • mnohé z nich sa dajú prať v práčke (ošetrovanie si overte na štítku),
 • sú cenovo dostupné a aj keď sa zničia, viete ich rýchlo nahradiť za nové,
 • spravidla neabsorbujú pot a môžu sa vám na nich šmýkať spotené dlane alebo chodidlá,
 • sú ľahké a teda nie je problém ich so sebou prenášať aj v autobuse.

Aké vlastnosti majú podložky na jogu vyrobené z juty?

Podložky na jogu vyrobené z juty majú tieto základné vlastnosti:

 • sú z prírodného materiálu,
 • sú trochu ťažšie ako podložky na jogu z umelých materiálov,
 • o čosi skôr za opotrebujú,
 • majú dobre priľnavý povrch.

Aké vlastnosti majú podložky na jogu vyrobené z kaučuku?

Podložky na jogu z kaučuku majú tieto základné vlastnosti:

 • kaučuk má svoju špecifickú vôňu a „jogamatka“ teda bude mať kaučukovú vôňu, čo nemusí každému vyhovovať,
 • podložka je vždy vystretá, čiže sa neroluje a ani sa nestáča sama naspäť,
 • o čosi skôr sa opotrebujú.

Ako vybrať podložku na jogu podľa typu jogy?

Platí jednoduché, zovšeobecňujúce pravidlo. Relaxačnejšie, menej dynamické typy jogy vyžadujú pokojne aj hrubšiu podložku (cca 1 cm aj viac), pretože budete v jednej polohe dlhšie. Pre dynamickejšie typy jogy je obvykle lepšia tenšia podložka.

Všetko záleží od vás a od toho, čo je pre vás pohodlné.

Potrebujem si k podložke na jogu ešte niečo dokúpiť?

Pravdepodobne sa vám zíde nejaký obal, v ktorom ju budete na hodiny jogy nosiť. Takýto obal oceníte najmä počas daždivých dní alebo počas zimy keď vonku sneží.

Sú v ponuke aj podložky na jogu pre alergikov?

Ak potrebujete podložku pre alergikov, sú na trhu už aj hypoalergénne podložky na jogu.

Prečo koberček na jogu nie je vhodný pre začiatočníka?

Na koberček si treba zvyknúť a často je začiatočníkom nepohodlný, a tak skúsení školitelia jogy odporúčajú najprv dobrú podložku, a až tak koberček.

Je bavlnená podložka na jogu vhodná pre všetky typy podlahy?

Bavlnená podložka na jogu obvykle nie je veľmi vhodná pre hladkú podlahu, pretože sa na nej môže šmýkať a byť tak pre vás nepohodlná.


Lacné podložky na jogu už od 3 EUR

Pomohol vám náš test podložiek na jogu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú podložku na jogu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

11 + 11 =