Šport / Outdoor

Test rotopedov

Najlepšie rotopedy Bicyklovanie je skvelou aktivitou nielen pre mladšie ročníky, ale aj pre starších. Udržiavanie dobrej kondície je kľúčové pre naše fyzické, ale i psychické zdravie, bez ohľadu na vek. Práve preto je rotoped tak populárny u všetkých vekových skupín – doma ho majú aj tí, ktorí sa bicyklovať nevedia, pretože pri rotopede neriešite svoje cyklistické schopnosti. Všetko čo potrebujete je chuť hýbať sa.

Kvalitný rotoped (stacionárny bicykel) vám bude dobre slúžiť niekoľko rokov, a to aj pri každodennom používaní. Dôležitá je pevnosť konštrukcie, kvalitné zliatiny, dobré brzdy a dostupnosť náhradných dielov v prípade potreby. U nás si môžete si pozrieť najlepšie rotopedy v stále aktualizovanom zozname a vybrať si pred kúpou čo najlepšie.

[ssba]

Test – najlepšie rotopedy – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTLine inCondi UB600i
[usr 5 text="true" tooltip="true"]658,40 EURČítať recenzie
2.HouseFit Tiro 50
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]285 EURČítať recenzie
3.inSPORTline Klegan
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]287,80 EURČítať recenzie
4.inSPORTline inCondi UB35i II
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]379 EURČítať recenzie
5.Rotoped Magnetic 400
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]109 EURČítať recenzie
6.inSPORTline Xbike
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]129 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku rotopedov


Najlepšie rotopedy (recenzie)

1. inSPORTline inCondi UB600i

Moderný, výkonný a už na pohľad zaujímavý rotoped má už 32 úrovní záťaže, aby ste si mohli vybrať správny štýl cvičenia, na aký sa budete práve v daný deň cítiť. Okrem už spomenutých úrovní záťaže s týmto rotopedom budete môcť využiť 12 prednastavených programov. Pre maximálne presné výsledky cvičenia je pribalený aj hrudný pás, s ktorým ešte lepšie odsledujete svoj výkon a celkovo aj kondíciu. Zároveň je tu aj možnosť merať tuk v tele.

Nosnosť: 200 kg. Maximálna výška osoby je do 200 cm.


Ukázať v obchode


2. HouseFit Tiro 50

Rotoped ponúka o čosi viac možností než lacnejšie modely rotopedov, ale na druhej strane možno náročným športovcom nebude stačiť. Displej má jednoduché ovládanie a zobrazuje základné informácie. Nastaviť môžete 8 úrovní záťaže, ktoré sa nastavujú jednoducho manuálne a budú stačiť začiatočníkom aj pokročilým užívateľom. Nenájdete tu držiak fľaše ako pri iných modeloch, ale má senzory v rukovätiach pre kontrolu dôležitých údajov počas cvičenia.

Nosnosť: 150 kg. Maximálna výška osoby je do 188 cm.


Ukázať v obchode


3. inSPORTline Klegan

Rotoped je ideálny na domáce použitie aj preto, že má tichý chod a prispôsobí sa viacerým členom domácnosti vďaka nastaviteľnej polohe držadiel, čiže si okrem vertikálneho a horizontálneho nastavenia sedadla dokážete prispôsobiť aj držadlá. Ponúka 8 stupňov záťaže, ktoré si viete manuálne nastaviť. Nájdete tu aj šikovný držiak na fľašu aj tablet, navyše má funkciu vyrovnávania nerovností. Frekvencia tepu je meraná rukoväťami, v ktorých sú umiestnené senzory.

Nosnosť: 130 kg. Maximálna výška osoby je do 190 cm.


Ukázať v obchode


4. inSPORTline inCondi UB35i II

Pokiaľ hľadáte zlatú strednú cestu, možno vás očarí práve tento rotoped. Má 9 prednastavených programov, s ktorými si prídu na svoje začiatočníci ale aj pokročilí športovci, a tiež až 16 stupňov záťaže. Samozrejmosťou je pri tomto rotopede tichý chod, ukladanie štatistík a HRC program, vďaka ktorému sa cvičenie prispôsobí frekvenciám vášho tepu. Cena je príjemným priemerom medzi drahým rotopedom a lacným s málo funkciami.

Nosnosť: 150 kg. Maximálna výška osoby je do 190 cm.


Ukázať v obchode


5. SPARTAN Magnetic 400

Hľadáte absolútnu klasiku? Potom máme pre vás tento tip na tradičný, klasický rotoped s jednoduchým ovládaním a základnou konštrukciou bez zbytočných prídavkov. Príjemne vás prekvapí ovládanie, ktoré je intuitívne. Nízka cena však neznamená nekvalitné prevedenie – rotoped je stabilný, poskytne až 8 úrovní záťaže pre športovca v akejkoľvek kondičke a samozrejme nechýba meranie frekvencie tepu vďaka senzorom v rukovätiach.

Nosnosť: 100 kg. Maximálna výška osoby je do 170 cm.


Ukázať v obchode


6. Skladací rotoped inSPORTline Xbike

V našom výbere nesmie chýbať tento moderný rotoped, ktorý dokážete šikovne poskladať – konečne je tak na trhu dlho očakávaný skladací rotoped, a to dokonca v modernom dizajne. Ponúka 8 stupňov záťaže a samozrejme snímače frekvencie tepu v rukovätiach. Nechýba obľúbený stojan na fľašu a aj stojan na tablet, dokonca má systém vyrovnávania nerovností. Ponúka tak všetko, čo bežné rotopedy, len je navyše aj skladací.

Nosnosť: 100 kg. Maximálna výška osoby je do 180 cm.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší rotoped?

 • Účel. Ak chcete používať rotoped len príležitostne, vystačíte si pravdepodobne s lacnejším modelom (napríklad keď chcete bicyklovať doma, keď vonku prší alebo chodíte primárne celoročne do fitka a chcete len doplniť občas cvičenie doma). Lepší model vyberte vtedy, keď chcete aktívne cvičiť (spaľovanie tukov, športovci, pravidelné udržiavanie kondície).
 • Funkcie. Displej by mal ukazovať aspoň základné funkcie, ako je prejdená vzdialenosť v kilometroch, čas ako dlho už bicyklujete, a tiež aktuálnu rýchlosť, akou bicyklujete. Bonusom sú ďalšie funkcie (spotrebované kalórie, snímač tepu a i.). Množstvo funkcii sa odráža trochu aj na cene, ale čím viac informácii budete vedieť z displeja vyčítať, tým viac spoznáte svoje telo a vlastné limity.
 • Sedadlo. Štandardom je dnes už aspoň nastavenie výšky sedadla, aby sa vám sedelo čo najpohodlnejšie a nemusela trpieť vaša chrbtica. Najlepšie rotopedy majú nastaviteľný aj sklon sedadla, pre zabezpečenie maximálneho komfortu pri dlhom bicyklovaní. Vyšší ľudia by si mali naživo vyskúšať maximálnu výšku sedadla, aby ešte pred kúpou zistili, či im sedenie na konkrétnom rotopede vyhovuje.
 • Brzdy. Poznáme štyri druhy bŕzd pri rotopedoch: čeľusťové, pásové, magnetické a indukčné. Čeľusťové a pásové sú konštrukčne jednoduchšie, hlučnejšie a menej spoľahlivejšie najmä čo sa týka bezpečnosti. Magnetické a indukčné sú novšie druhy bŕzd a sú tichšie, výkonnejšie a spoľahlivejšie.
 • Pedále. Niektoré modely majú pás na uchytenie chodidla počas bicyklovania, čo je pohodlné a bezpečnejšie (nešmykne sa vám noha, neudriete sa a pod.). Bezpečnostné pásy na uchytenie chodidiel teda považujeme za plus.
 • Ovládanie záťaže. Ešte stále sú v ponuke aj rotopedy s klasickým ovládaním záťaže, pomocou tradičného kolieska, ktorým otáčate a tým pridávate záťaž. Modernejšie rotopedy ponúkajú možnosti nastavenia záťaže elektronicky na displeji.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test rotopedov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo si ešte všímať pri kúpe rotopeda?

Pri kúpe nového rotopeda by ste sa mali zamerať aj na:

 • tvar sedadla: sedadlo by malo byť anatomicky tvarované a konkrétne pre vás pohodlné aj pri dlhom bicyklovaní,
 • materiál sedadla: niektorí výrobcovia ponúkajú okrem štandardných doteraz používaných materiálov napríklad aj gélové sedadlá na rotopedoch,
 • stabilitu: rotoped musí byť stabilný,
 • bezpečnosť: dôležité časti musia byť schované pod krytom a nikde nesmú byť ostrejšie zakončenia,
 • montáž: predajca by vám mal vedieť poradiť ohľadom otázok týkajúcich sa montáže, alebo v prípade potreby zabezpečiť profesionálnu montáž,
 • nožičky: tie majú byť samozrejme protišmykové a v niektorých prípadoch už aj s možnosťou praktického vyváženia, ak má podlaha nejaké nerovnosti alebo máte koberce a pod.

Aké vychytávky môže mať rotoped / stacionárny bicykel?

Niektoré modely majú držiak na fľašu s vodou, čo určite oceníte. Ďalej môžete mať doma rotoped s držiakom na knihu pre prípad, že by ste chceli počas cvičenia čítať knihu alebo časopis.

Pri moderných rotopedoch sú štandardom tzv. tréningové profily, ktoré si viete nastaviť a sledovať.

Môžem rotoped pripojiť napríklad so smartfónom alebo s tabletom?

Niektoré rotopedy ponúkajú aj takúto možnosť. Na kompatibilitu sa pýtajte ešte pred kúpou svojho predajcu. Po pripojení viete sledovať svoje ciele, nastaviť si nové ciele alebo aj sledovať rozličné grafy svojho cvičenia.

Všetky rotopedy majú záruku len dva roky?

Nie. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj dlhšiu záruku, napríklad päť alebo desať rokov.

Akú nosnosť má rotoped?

Štandardne rotopedy unesú osobu vážiacu do 150 až 180 kíl. Tento údaj je pri každom rotopede uvedený.

Akú záťaž si môžem na rotopede nastaviť?

Či už ide o manuálne alebo elektronické nastavenie záťaže, spravidla ponúkajú rotopedy možnosť nastaviť záťaž až do desať kíl. Tento údaj je pri každom rotopede uvedený a viete si ho pred kúpou zistiť.

Sú na trhu aj skladacie rotopedy?

Áno. Niektoré rotopedy viete aspoň čiastočne poskladať, a tak ušetríte miesto.

Môžu jeden rotoped používať aj viacerí členovia domácnosti?

Áno. V takom prípade ale zainvestujte raz, ale poriadne do naozaj dobrého rotopedu, ktorý poslúži všetkým členom domácnosti. Takýto rotoped by mal mať pevnú konštrukciu a prípadne aj možnosť nastavenia viacerých profilov pre cvičenie.


Lacné rotopedy už od 129 EUR

Pomohol vám náš test rotopedov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný rotopedov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

19 − ten =