Test outdoor kamier

gopro hero 8 black edition Klasické kamery sú vynikajúce na bežné natáčanie videa, trebárs z rodinných osláv. Profesionálnejšie dokážu aj z bežných okamihov vyčariť výnimočné spomienky vďaka vysokej kvalite rozlíšenia. Na športovanie alebo natáčanie vlastných videí počas jazdy na bicykli sú však bežné kamery nevhodné pre svoju veľkosť, váhu a tiež slabú odolnosť voči nárazom. Ak teda potrebujete vytvárať videá v exteriéri za náročnejších podmienok, hľadajte najlepšie outdoor kamery (alebo tiež športové kamery).

Najlepšia outdoor kamera dokáže natočiť video v skvelej kvalite bez ohľadu na to, že nebola na stabilnom podklade. Viaceré outdoor kamery môžete používať pod vodou, aby vám neunikol žiaden nádherný okamih. Funkcií je dosť, len si treba správne vybrať. Pri výbere vám určite pomôže aj prehľadný test outdoor kamier poskytujúci rebríček najlepších kamier. Náš test je vždy aktuálny a zostavený na základe výsledkov testovacích spoločností, no zohľadňujeme aj názory odborníkov z tejto oblasti.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie outdoor kamery – TOP 7 (2019)

  HodnotenieCena odRecenzie
1.GoPro HERO 8 BLACK
5 out of 5 stars (5 / 5)438,90 EURČítať recenzie
2.GoPro HERO 7 Black
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)360,90 EURČítať recenzie
3.GoPro HERO 7 Silver
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)229 EURČítať recenzie
4.Niceboy VEGA 6 star
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)94,90 EURČítať recenzie
5.LAMAX X10.1
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)174,90 EURČítať recenzie
6.Niceboy VEGA 4K
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)339 EURČítať recenzie
7.Lamax X7.1 Naos
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)73,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku OUTDOOR KAMIER


Najlepšie outdoor kamery (recenzie)

1. GoPro HERO 8 BLACK

Najlepší spoločník pre profesionálne zábery. GoPro HERO 8 Black má všetky štandardné funkcie ako jeho predchodcovia, napríklad Bluetooth a Wifi, ale tiež mnohé vylepšenia. Prekvapí vás naozaj vynikajúca stabilizácia obrazu, tri mikrofóny s prepracovanou redukciou šumu, viac než len slušná stabilizácia obrazu a funkcia Night Lapse Video pre krásne nočné zábery v 4K kvalite.

Nechýba ovládanie hlasom, ktoré zvláda 14 príkazov. Pre všetkých nadšencov, ktorí chcú zážitky digitálne upraviť, má táto kamera podporu formátu RAW. Samozrejmosťou sú funkcie TimeWarp (zrýchlenie alebo spomalenie videa jedným ťuknutím), SuperPhoto (krásny kontrast a ostré detaily), LiveBurst (statické snímky), HyperSmooth (vyrovnávanie horizontu). GoPro HERO 8 Black má 12 Mpx, dotykový displej a možnosť 4K v 60 fps za sekundu. V balení je aj uchytenie na prilbu.


Ukázať v obchode


2. GoPro HERO 7 Black

Poteší všetkých milovníkov akčných športov. GoPro HERO 7 Black vás poteší všetkým, čo budete potrebovať pre naozaj kvalitné záznamy. Konštrukcia je pevná a kamera je vodeodolná aj bez puzdra, takže nemusíte myslieť na príslušenstvo navyše, keď potrebujete hneď niečo natočiť. Stabilizácia krásne funguje aj pri 4K videách a máte dokonca možnosť priamo natáčať aj vertikálne videá. Poteší praktická možnosť streamovať videá naživo. Slo-motion funkcia sa postará o pekné pomalé zábery. V balení nájdete už aj ochranný kryt, ktorý využijete napríklad pri cestovaní. Kamera podporuje aj formát RAW. GoPro HERO 7 Black má 12 Mpx fotoaparát, možnosť 4K v 60 fps za sekundu a dotykový displej.


Ukázať v obchode


3. GoPro HERO 7 Silver

Univerzálna outdoor kamera. GoPro HERO 7 Silver má 10 Mpx fotoaparát s možnosťou nastavenia kvality v 4K. Fotografie majú formát JPEG a využijete tu pamäťové karty microSDHC alebo microSDXC. Nám sa páči funkcia Burst umožňujúca vytvoriť 15 fotiek za jednu sekundu, detekcia tváre, dobre prepracované ovládanie hlasom a samozrejme dotykové ovládanie. Svoje zážitky a spomienky viete s touto kamerou jednoducho zdieľať vďaka spoľahlivej a rýchlej komunikácii so smartfónom. V balení sa nachádza aj praktický ochranný kryt, ktorý využijete napríklad počas cestovania, aj keď už samotná kamera je konštrukčne pevná a odolná. Viete si dokúpiť ďalšie príslušenstvo. Batéria nie je vyberateľná, čo môže byť pre niekoho výhodou.


Ukázať v obchode


4. Niceboy VEGA 6 star

Outdoor kamera s bohatým príslušenstvom. V balení nájdete aj puzdro, držiak, diaľkový ovládač, uchytenie na prilbu a aj handričku na čistenie. Niceboy VEGA 6 star má 16 Mpx fotoaparát, podporuje pamäťové karty microSD/microSDHC/microSDXC do 64 GB. Zábery sú vo formáte JPEG a viete natáčať aj v 4K kvalite. Odolnosť voči vode je zabezpečená vďaka vodeodolnému krytu. Poteší aj nízka hmotnosť, len 60 gramov. Menším sklamaním je absencia závitu pre statív a pri niektorých športoch horšia kvalita zvuku. Medzi funkciami nájdete širokouhlé zábery do 170° uhla a samozrejme obľúbenú funkciu SlowMotion pre pomalé zábery. Chýba formát RAW, čo však laikom nemusí vôbec prekážať.


Ukázať v obchode


5. LAMAX X10.1

Poteší začiatočníkov. Outdoor kamera LAMAX X10.1 bude zaujímavá napríklad pre tých, čo s natáčaním ešte len začínajú a netušia, či ich to bude baviť. V balení nájdete zaujímavé príslušenstvo, ale chýbajú viaceré funkcie aké poskytujú drahšie outdoor kamery. Okrem vodeodolného puzdra, utierky na čistenie a cestovného puzdra tu nájdete aj adaptér na statív s redukciou. Zaujímavý je náramok na diaľkové ovládanie a musíme pochváliť dve batérie v balení. Tieto maličkosti vám uľahčia začiatky s natáčaním a ľahké ovládanie bude vyhovovať i menej skúseným. Kamera poskytuje 12 Mpx a zábery budú vo formáte JPEG, ale môžete si nastaviť aj 4K kvalitu. Niektorým môže vadiť dlhšie nabíjanie, slabšia stabilita obrazu a trochu horšia kvalita záberov pri slabom svetle.


Ukázať v obchode


6. DJI osmo Action

Skvelá outdoor kamera aj na vlogovanie. DJI osmo Action má pre vás 12 Mpx s možnosťou natáčať v 4K kvalite, podporované formáty sú JPEG a aj RAW. Nechýba populárna funkcia Slo-motion a displej nielen vzadu – ale dokonca aj vpredu pre dokonalé selfie. Zvládne 5 hlasových príkazov, s ktorými si pri natáčaní úplne vystačíte. DJI osmo Action pracuje s pamäťovými kartami až do 256 GB, takže poskytuje dostatok priestoru v porovnaní v niektorými inými outdoor kamerami. Oceňujeme aj odolnosť do -10°C. Jediné, čo môžeme vytknúť, je občas problematické automatické ostrenie obrazu a mobilná app k tejto kamere by chcela ešte nejaké vylepšenia.


Ukázať v obchode


7. LAMAX X7.1 Naos

Dobrá cena za slušný výkon. Outdoor kamera LAMAX X7.1 Naos má 16 Mpx fotoaparát s možnosťou natáčať v 4K kvalite. Aj keď podporuje len formát JPEG, bežným smrteľníkom to určite nebude prekážať. V balení nájdete okrem detailnej príručky rovno už aj držiak, čistiacu utierku, diaľkový ovládač a vodeodolné puzdro s ktorým je možné ísť až do 30 metrov. Kapacita pamäte je len do 64 GB a maximálna dĺžka záznamu 90 minút, čo ale začiatočníkom, alebo príležitostným športovcom pravdepodobne nebude vôbec vadiť. Síce chýba pripojenie cez Bluetooth, máte stále wifi. Širokouhlé zábery je možné robiť do 170° tak, ako je tomu štandardne pri mnohých iných outdoor kamerách.


Ukázať v obchode


Ako vybrať outdoor kameru?

  1. Kvalita obrazu. Keď sa vyberiete na túru do zahraničia, určite nechcete mať pre spomienku natočené nekvalitné video. Jazdu si predsa nahrávate preto, aby ste sa na ňu mohli pozrieť kedykoľvek neskôr, a teda sa neoplatí povedať si „stačí mi aj toto“. Vyberte si full HD kameru alebo kameru so 4K rozlíšením. Šetriť sa naozaj neoplatí.
  2. Uhol záberu. Tieto športové kamery/outdoor kamery natáčajú videá so širším uhlom, tzv. rybie oko. Uhol snímania je od 100° do 170°, nie menej.
  3. Rozmery a hmotnosť. Outdoor kamery sa označujú aj ako športové kamery preto, lebo sú malé, ľahké a počas športovania nijako neprekážajú. Na hmotnosť prihliadajte ešte väčšmi v prípade, že chcete kameru upevniť na prilbu alebo svoje oblečenie. Ak chcete natáčať videá pod vodou určite potrebujete kvalitnú vodeodolnú outdoor kameru. Vo všeobecnosti je ale dobré priplatiť si za vode odolnosť lebo nikdy neviete, či nespadne do vody alebo nezačne v polke túry pršať.
  4. Uchytenie, pripevnenie. Podľa toho, kde chcete mať kameru počas pohybu, zisťujte možné spôsoby uchytenia. Obvykle je možné tieto kamery pripevniť na odev, bicykel, prilbu a pod. nakoľko vy potrebujete voľné ruky.
  5. Značka, recenzie, testy. Pozrite si amatérmi natočené videá s rôznymi kamerami, aby ste vedeli porovnať rozdiel. Čítajte recenzie, dôkladne prejdite viaceré nezávislé testy a zistite si viac informácii o konkrétnej značke.
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test outdoor kamier vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké príslušenstvo je možné dokúpiť k outdoor kamere?

Zakúpiť môžete rozličné puzdra, plastové uchytenia a ďalšie užitočné príslušenstvo, ktoré využijete pri využívaní outdoor kamery aj ako bežnýcestovateľ. Pri kúpe je dobré vedieť, či konkrétna značka ponúka pre svoje typy kamier nejaké príslušenstvo, alebo budete musieť dokupovať neznačkové príslušenstvo.

Priekopník na trhu outdoorových kamier – spoločnosť GoPro

Prvýkrát pred 12tich rokmi bola predstavená prvá outdoorová kamera spoločnosti GoPro. Počas nasledujúcich dlhých rokov sa na trhu objavila kopa viac či menej kvalitných kópií. Avšak GoPro si svojou kvalitou a technológiami drží výsadné postavenie a ponúka aktuálne najlepšie modely na trhu.

Vývoj a svetlo sveta uzrelo už niekoľkých modelových radov. Od Gopro WIDE Hero, HD Hero, HD Hero2, Hero3, Hero3 +, Hero4, Hero5. Hero6, Hero7, GoPro HERO, Hero Session až k momentálnej absolútnej špičke GoPro HERO8 vo verzii Black Edition. Buďte hrdina a zaznamenávajte svoje najlepšie okamihy a míľniky života podľa nás, na to najlepšie zariadenie.


Lacné OUTDOOR KAMERY už od 26 EUR

Pomohol vám náš test outdoor kamier? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie športové kamery na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *