Šport / Outdoor

Test outdoor kamier

gopro hero 8 black edition Klasické kamery sú vynikajúce na bežné natáčanie videa, trebárs z rodinných osláv. Profesionálnejšie dokážu aj z bežných okamihov vyčariť výnimočné spomienky vďaka vysokej kvalite rozlíšenia. Na športovanie alebo natáčanie vlastných videí počas jazdy na bicykli sú však bežné kamery nevhodné pre svoju veľkosť, váhu a tiež slabú odolnosť voči nárazom. Ak teda potrebujete vytvárať videá v exteriéri za náročnejších podmienok, hľadajte najlepšie outdoor kamery (alebo tiež športové kamery).

Najlepšia outdoor kamera dokáže natočiť video v skvelej kvalite bez ohľadu na to, že nebola na stabilnom podklade. Viaceré outdoor kamery môžete používať pod vodou, aby vám neunikol žiaden nádherný okamih. Funkcií je dosť, len si treba správne vybrať. Pri výbere vám určite pomôže aj prehľadný test outdoor kamier poskytujúci rebríček najlepších kamier. Náš test je vždy aktuálny a zostavený na základe výsledkov testovacích spoločností, no zohľadňujeme aj názory odborníkov z tejto oblasti.

[ssba]

Test – najlepšie outdoor kamery – TOP 7 (2021)

HodnotenieCena odRecenzie
1.GoPro HERO9 BLACK
[usr 5 tooltip="true" text="true"]420 EURČítať recenzie
2.GoPro HERO 8 BLACK
[usr 5 tooltip="true" text="true"]350 EURČítať recenzie
3.Insta360 One R
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]460 EURČítať recenzie
4.DJI Osmo Action
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]280 EURČítať recenzie
5.LAMAX W9.1
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]150 EURČítať recenzie
6.Niceboy VEGA X PRO
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]130 EURČítať recenzie
7.Niceboy VEGA X
[usr 4.4 tooltip="true" text="true"]85 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku OUTDOOR KAMIER


Ako vybrať outdoor kameru?

  1. Kvalita obrazu. Keď sa vyberiete na túru do zahraničia, určite nechcete mať pre spomienku natočené nekvalitné video. Jazdu si predsa nahrávate preto, aby ste sa na ňu mohli pozrieť kedykoľvek neskôr, a teda sa neoplatí povedať si „stačí mi aj toto“. Vyberte si full HD kameru alebo kameru so 4K rozlíšením. Šetriť sa naozaj neoplatí.
  2. Uhol záberu. Tieto športové kamery/outdoor kamery natáčajú videá so širším uhlom, tzv. rybie oko. Uhol snímania je od 100° do 170°, nie menej.
  3. Rozmery a hmotnosť. Outdoor kamery sa označujú aj ako športové kamery preto, lebo sú malé, ľahké a počas športovania nijako neprekážajú. Na hmotnosť prihliadajte ešte väčšmi v prípade, že chcete kameru upevniť na prilbu alebo svoje oblečenie. Ak chcete natáčať videá pod vodou určite potrebujete kvalitnú vodeodolnú outdoor kameru. Vo všeobecnosti je ale dobré priplatiť si za vode odolnosť lebo nikdy neviete, či nespadne do vody alebo nezačne v polke túry pršať.
  4. Uchytenie, pripevnenie. Podľa toho, kde chcete mať kameru počas pohybu, zisťujte možné spôsoby uchytenia. Obvykle je možné tieto kamery pripevniť na odev, bicykel, prilbu a pod. nakoľko vy potrebujete voľné ruky.
  5. Značka, recenzie, testy. Pozrite si amatérmi natočené videá s rôznymi kamerami, aby ste vedeli porovnať rozdiel. Čítajte recenzie, dôkladne prejdite viaceré nezávislé testy a zistite si viac informácii o konkrétnej značke.
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test outdoor kamier vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké príslušenstvo je možné dokúpiť k outdoor kamere?

Zakúpiť môžete rozličné puzdra, plastové uchytenia a ďalšie užitočné príslušenstvo, ktoré využijete pri využívaní outdoor kamery aj ako bežnýcestovateľ. Pri kúpe je dobré vedieť, či konkrétna značka ponúka pre svoje typy kamier nejaké príslušenstvo, alebo budete musieť dokupovať neznačkové príslušenstvo.

Priekopník na trhu outdoorových kamier – spoločnosť GoPro

Prvýkrát pred viac ako 12tich rokmi bola predstavená prvá outdoorová kamera spoločnosti GoPro. Počas nasledujúcich dlhých rokov sa na trhu objavila kopa viac či menej kvalitných kópií. Avšak GoPro si svojou kvalitou a technológiami drží výsadné postavenie a ponúka aktuálne najlepšie modely na trhu.

Vývoj a svetlo sveta uzrelo už niekoľkých modelových radov. Od Gopro WIDE Hero, HD Hero, HD Hero2, Hero3, Hero3 +, Hero4, Hero5. Hero6, Hero7, Hero8, GoPro HERO, Hero Session až k momentálnej absolútnej špičke GoPro HERO9 vo verzii Black Edition. Buďte hrdina a zaznamenávajte svoje najlepšie okamihy a míľniky života podľa nás, na to najlepšie zariadenie.


Lacné OUTDOOR KAMERY už od 26 EUR

Pomohol vám náš test outdoor kamier? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie športové kamery na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Téma

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

seven − 4 =