Šport / Outdoor

Test svetiel na bicykel

Cyklosvietidlo Fenix Svetlo na bicykel je absolútnou samozrejmosťou pre každého cyklistu bez ohľadu na to, či využíva bicykel v meste, alebo mimo mesta. Ide o nevyhnutnú súčasť bicykla aj na základe aktuálne platnej vyhlášky.

Najlepšie svetlo na bicykel spĺňa základné kritériá – má pre vás pohodlný spôsob napájania, skvelý svetelný výkon a vyhovuje vám aj jeho spôsob uchytenia. Zámerne píšeme, že kritériá musia vyhovovať predovšetkým vám, lebo vy ste cyklista a viete, čo potrebujete. Vyberajte si podľa vlastných nárokov. Zohľadnite najmä to, kde a ako často bicyklujete.

Kvalitné svetlo na bicykel zabezpečí, že vás bude na ceste vidieť, ale aj uvidíte pred seba. Či už je hmla, jeseň a skôr sa stmieva, alebo sa chystáte bicyklovať medzi obcami, potrebuje mať prehľad o tom, kam s bicyklom idete. Svetlo na bicykel pomôže včas zareagovať v krízových situáciách.

S výberom nového svetla na bicykel vám iste pomôže aj náš článok, v ktorom nájdete užitočné informácie. Okrem toho, test svetiel na bicykel obsahuje aj malého sprievodcu a časté otázky kupujúcich, aby ste vedeli, na čo sa pri kúpe zamerať.

Ďakujeme, že rebríček spolu s nami tvoríte aj vy, naši čitatelia, a to napríklad zapojením sa v závere textu do diskusie; aj vďaka vašim postrehom môžeme byť užitoční. Ponuka na trhu je naozaj pestrá a my veríme, že si napokon vyberiete to najlepšie pre svoju bezpečnú jazdu.

[ssba]

Test – najlepšie svetla na bicykel – TOP 6

ProduktVýkonDosvitMax. výdržHodnotenieCena odRecenzie
1.Fenix BC30R
1 800 lm161 maž 36 h[usr 5 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie
2.Fenix BC25R
600 lm106 maž 36 h[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
3.Moon Meteor Storm Lite
1300 lm-až 200 h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
4.Sigma Buster 700
700 lm100 maž 8 h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]51 EURČítať recenzie
5.Sigma Buster 100
120 lm35 maž 8 h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
6.Moon Meteor + Ring
300 lm-až 80 h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]26 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku svetiel na bicykel


Aké sú najlepšie svetla na bicykel na trhu?

 1. Fenix BC30R
 2. Fenix BC25R
 3. Moon Meteor Storm Lite
 4. Sigma Buster 700
 5. Sigma Buster 100
 6. Moon Meteor + Ring

Ako vybrať najlepšie svetlo na bicykel?

 1. Bezpečnostné alebo výkonné svetlo na bicykel. Najprv treba vedieť, či potrebujete povinné tzv. “blikačky”, alebo chcete poriadne svetlo na bicykel vpredu, nech vidíte na cestu. Bezpečnostné svetlo na bicykel je súčasťou výbavy každého cyklistu v zmysle vyhlášky, výkonné svetlo na bicykel na používa v noci, pri zhoršenej viditeľnosti a samozrejme i v náročnom teréne.
 2. Výkon a svietivosť. Svietivosť, nazvaná tiež laicky ako výkon svietenia, je svetelný tok udávaný v jednotkách Lúmen. Doslova ide o to, ako dobre bude svetlo na bicykel svietiť. Vyberajte podľa toho, kde najčastejšie bicyklujete, lebo napríklad v meste je okolo vás osvetlenie a nepotrebujete prehnaný výkon. Naopak, keď zvyknete jazdiť aj neskoro večer menej osvetlenými ulicami či medzi obcami, určite potrebujete výkonné svetlo na bicykel.
 3. Odolnosť svetiel na bicykel. Možno sa zdá, že svetlo na bicykel len namontujete, a hotovo. Pri kúpe však treba myslieť aj na okolie, najmä zmenu počasia. Nielen dážď, ale i silný vietor, môžu svetlo na bicykel v zlej kvalite poškodiť. Kvalitné modely sú odolné voči vode a vyhotovené z pevných materiálov, ktoré zvládnu aj pád bicykla alebo jeho buchnutie.
 4. Spôsob napájania svetiel na bicykel. Ďalšia mimoriadne dôležitá vec – ako sa svetlo na bicykel nabíja. Ide o to, čo vám bude najviac vyhovovať. V ponuke sú svetlá na bicykel napájané klasickými “tužkovými” baterkami, potom sú tu svetlá na bicykel nabíjateľné pomocou USB kábla a ešte niektoré s možnosťou používať nabíjateľné baterky.
 5. Upevnenie svetla na bicykel a režimy svietenia. Upevnenie by malo byť pevné, stabilné, aby sa pri nerovnostiach na ceste nezošmyklo. Taktiež by jeho demontáž mala byť pomerne jednoduchá, nech sa v prípade potreby nezdržiavate. Drvivá väčšina svetiel na bicykel je uspôsobená pre riadidlá bicykla, niektoré je však možné namontovať buď na riadidlá, alebo aj na cyklistickú helmu. Čo sa týka režimov svietenia, kvalitné svetlá na bicykel majú aspoň 2 základné – stále svietenie a blikanie.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test svetiel na bicykel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vybrať správnu svietivosť pre svetlo na bicykel?

Orientačne:

 • bicyklovanie po cyklotrasách v meste a celkovo pre cyklistiku v rámci už osvetleného mesta postačí svietivosť 300 až 500 lúmenov,
 • pre bicyklovanie po neosvetlených cestách alebo lesných cestičkách vyberte kvalitné svetlo na bicykel so svietivosťou 600 až 1000 lúmenov,
 • cyklistika v teréne alebo nočná jazda bicyklom po neosvetlených cestách vyžaduje kvalitné svetlo na bicykel so svietivosťou viac ako 100 lúmenov.

Určite je dobré môcť regulovať intenzitu svietenia, takže si pri nákupe pozrite režimy svietenia.

Aké režimy svietenia môže mať svetlo na bicykel?

Kvalitné svetlá na bicykel majú spravidla 3 režimy svietenia – stále svietenie, blikanie a svietenie na maximum výkonu. Ideálne je, ak viete intenzitu svietenia ovládať, lebo určite nebudete potrebovať stále rovnako silné svetlo počas celej trasy.

Moderné svetlá na bicykel majú aj režim eco/eko pre šetrenie batérie a samozrejme SOS blikanie pre volanie o pomoc.

Čo je to dosvit?

Dosvit udáva, ako ďaleko pred vás bude svetlo na bicykel svietiť. Kvalitné svetlá na bicykel majú dosvit okolo 250 metrov.

Čo znamená pojem svetelný kužeľ?

Svetelný kužeľ je vlastne šírka svietenia – ako dobre čo sa týka šírky dokáže dané svetlo na bicykel osvetliť priestor pred vami.

Najlepšie svetlá na bicykel majú možnosť prepínať svetelný kužeľ funkciou narrow/wide, nech raz svieti naširoko a inokedy užšie.

Ako dlho sa nabíja svetlo na bicykel cez USB nabíjanie?

Ak si vyberiete svetlo na bicykel s nabíjaním cez USB kábel, doba nabíjania bude individuálna u každého modelu. Priemerne trvá nabitie 3 hodiny.

Určite si pozrite aj svetlá na bicykel s indikátorom nabitia, budete tak vedieť kedy je už svetlo nabité.

Ako dlho vydrží svietiť svetlo na bicykel po nabití?

Po nabití vydržia niektoré kvalitné modely svietiť nepretržite aj viac ako 12 hodín. Ide o to, akú kapacitu má batéria, aký režim svietenia použijete a aký výkon má svetlo na bicykel.


Lacné svetla na bicykel už od 3 EUR

Pozrite tiež:

Pomohol vám náš test svetiel na bicykel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné svetlo na bicykel na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

19 − 2 =