Šport / Outdoor

Najlepšie běžecké topánky značky Nike | Test a recenzie

Najlepšie bežecké topánky značky NIKEAk ste fanúšikom „Swoosh“ a uvažujete o investícii do páru najlepšíc bežeckých topánok Nike, nemusíme vám hovoriť, že výber je ohromujúci. Odkedy Phil Knight a Bill Bowerman začali v roku 1964 experimentovať s dizajnom topánok, Nike má jeden cieľ: pomôcť športovcom bežať rýchlejšie a ďalej ako kedykoľvek predtým. Od platní z uhlíkových vlákien, ktoré používa Eliud Kipchoge, až po bežecké topánky Pegasus, na ktoré prisahá váš kamarát…

Nevedieť, kde začať, najmä pri nakupovaní online, môže byť prvou prekážkou k pohodlnejšiemu behu. Začnime ale tým, že nič také ako najlepšie bežecké topánky Nike neexistuje. Rovnako ako výber najlepších bežeckých hodiniek, alebo nájdenie perfektnej športovej podprsenky, aj toto je osobná voľba a závisí od spôsobu behania, tvaru chodidla a terénu.

Najlepšie bežecké topánky značky NIKE na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Nike Air Zoom Pegasus 39
+ neutrálny došlap
+ vhodné pre tréningový beh
+ priedušná látka
+ tlmiaci systém Zoom Air
[usr 5 text="true" tooltip="true"]119,99 EURČítať recenzie
2.Nike Air Zoom Alphafly NEXT% 2
+ bežecké topánky pre ženy
+ reflexná farba
+ vysoká miera tlmenia
+ technológie Flyknit
+ kolekcia
Nike Fast Pack
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]299,99 EURČítať recenzie
3.Nike Zoom Fly 4
+ vhodné pre preteky
+ stredná miera tlmenia
+ technológie Flyknit
+ podrážka s technológiou React
+ určené pre mužov
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]159,99 EURČítať recenzie
4.Nike React Infinity Run Flyknit 3
+ tréningové bežecké topánky
+ neutrálny došlap
+ vysoká miera tlmenia
+ vysoká podrážka
+ maximálna podpora a stabilita
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]159,99 EURČítať recenzie
6.Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
+ na stredne tvrdé povrchy
+ vysoká miera tlmenia
+ vytvorená s množstvom citlivých pružín
+ jeden z najtestovanejších modelov
+ odporúčajú profesionálni bežci
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]179,99 EURČítať recenzie
6.Nike AIR ZOOM TERRA KIGER 7
+ efektný dizajn
+ s pronačnou podporou
+ ideálny na trailový beh
+ priedušný povrch
+ kolekcia NIKE Trail
[usr 4.0 text="true" tooltip="true"]139,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku bežeckých topánok NIKE


Ako vybrať bežecké topánky značky NIKE?

Hovorí sa, že značka Nike môže tvrdiť, že sa priblížila k vytvoreniu dokonalej topánky, pretože existuje len málo bežcov, ktorí vyskúšali Nike Vaporfly a nepáčila sa im. Je to pretekárska obuv, ktorá zmenila hru a zostáva jednou z najlepších bežeckých topánok s platňami z uhlíkových vlákien. Bežci všetkých úrovní ju v posledných rokoch využili na vytvorenie svetových rekordov a osobných rekordov na rôznych vzdialenostiach.

Ale pretože sa Nike môže chváliť celým radom štýlov bežeckých topánok – od topánok pre maratóncov s maximálnym odpružením až po obuv pre drsných trailových bežcov – môže byť pre spotrebiteľov ťažké zúžiť výber na tú najlepšiu topánku pre ich potreby. Preto sme pre vás zozbierali najlepšie tipy na kvalitné topánky na behanie značky Nike, rozdelené podľa štýlu behu.Každá z topánok na tomto zozname prešla testom na množstve rôznych relácií – od dlhých, ľahkých kilometrov až po rýchlejšie tempové behy, pričom každá odbehala aspoň 100 km.

Klasický cestný beh

Takéto tenisky sú základom vašej zbierky bežeckej obuvi. Nezáleží na tom, či trénujete na 5 km alebo ultramaratón, budete po nich siahať znova a znova, aby ste mohli behať a trénovať. Shannon Sangster, bežec z Detroitu a zakladateľ Ligy majstrov, odporúča niekoľko kľúčových faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe topánok s vysokým kilometrovým výkonom: Mali by byť „univerzálne, pohodlné a podporné“. Aj keď nižšie uvedené topánky nemusia byť najlepšie, keď bežíte maratón, poskytnú vám dostatok pohodlia a podpory na každodenný beh. A pre väčšinu nadšencov, ktorí práve začínajú, budú tieto topánky dokonalým úvodom do bežeckej obuvi Nike.

Ak teda používate len jeden pár bežeckých topánok, nižšie uvedený výber vám dobre poslúži.

  • Nike Air Zoom Vomero 16 – Tieto topánky ponúkajú množstvo komfortu pre vaše každodenné behanie – majú dostatočné tlmenie na jazyku a golieri členka a penová medzipodrážka ZoomX a odpruženie Zoom Air v prednej časti chodidla vytvárajú mäkké pristátie vždy, keď vaša noha dopadne na zem. Celkovo tieto vlastnosti vedú k pohodlnejšiemu behu a aj niektorí elitní bežci na dlhé trate ich integrujú do svojej rotácie.
  • Nike Air Zoom Pegasus 38 Pegasus 38 je základom pre bežcov už roky. Najnovší model je inováciou poslednej iterácie, Pegasus 37, pretože poskytuje odolnosť a pohodlie, ktoré cestní bežci očakávajú, ale so širšou špičkou, ktorá poskytuje dodatočný priestor pre nohy, aby sa mohli prirodzene pohybovať (Tento trend je zvýraznený vo veľmi populárnych Altra trailových topánkach.) Pegasus je skvelá neutrálna topánka, ktorá bude fungovať takmer pre každého a je dostatočne nekomplikovaná na to, aby bola prístupná pre začiatočníkov.

Trailový beh

Pohyb v prírodnom prostredí je to, čím sa líši trailový beh od klasického behu.Trailové bežecké topánky sú navrhnuté úplne odlišne ako cestné bežecké topánky. Ich podošva má hlbšie výstupky pre lepšiu priľnavosť na sypkom teréne a gumu s vysokou abráziou, takže vydržia aj zlé zaobchádzanie od terénu. Keď si kupujete trailové topánky, bezpečné držanie je obzvlášť dôležité, pretože vaša noha sa bude pohybovať vo viacerých smeroch, keď narazíte na korene a skaly.

  • Nike Wildhorse 7 –Wildhorse 7 je skvelá voľba pre všetkých bežcov, ktorí radi zdolávajú drsný skalnatý terén. Majú hlboké výstupky, aby ponúkli trakciu v najnáročnejšom teréne a segmentovanú skalnú platňu na prednej strane, ktorá chráni nohy. Špička má ideálnu šírku, zatiaľ čo iné značky sú príliš široké alebo úzke. Recenzie navyše uvádzajú, že „sú super štýlové“ , pretože prichádzajú vo vzrušujúcich farbách, ako je neónová oranžová a modrozelená. Wildhorse 7 sú však čisto trailové topánky, takže pre väčšinu bežcov môžu byť „príliš“, pretože nebudú pohodlné na cestných segmentoch.
  • Nike Pegasus Trail 3 Gore – Obuv Pegasus Trail je skvelým hybridom pre bežcov, ktorí milujú nielen trail, ale aj cesty. Prichádzajú v bežnom a Gore-Tex (vodotesný exteriér) variante. Noste ich, keď potrebujete udržať nohy v suchu, pretože odvádzajú úžasnú prácu pri ochrane pred dažďom a snehom. Používajte ich na beh v rozmedzí od 5 do 15 km, ale dobre poslúžia aj pri dlhšom úsilí vďaka nafúknutému penovému odpruženiu Nike React.

Vzdialenosť, preteky, rýchlosť

Či už pridávate do svojho bežeckého plánu rýchlostný tréning, alebo sa pripravujete na svoje ďalšie cestné preteky, investovanie do špecializovanej obuvi sa vám oplatí. A práve tu Nike skutočne žiari. Ponúka modely na dlhšie cestné preteky, ako sú maratóny, ale aj na krátke rýchlostné.

Majte však na pamäti, že hoci tieto topánky ponúkajú vynikajúci výkon, sú oveľa menej odolné ako vyššie uvedené tenisky. Tiež nie sú veľmi všestranné; nebudete ich nosiť pri workoute alebo do parku.

  • Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 – Nike Vaporfly sú, so svojou doskou z uhlíkových vlákien po celej dĺžke, na preteky doslova stvorené. Na bežecké topánky sú dosť drahé, ale ak vám ide o rýchlosť, je ťažké nájsť lepšiu možnosť. V súčasnosti je Vaporfly NEXT% 2 najobľúbenejšou bežeckou topánkou a  obľúbeným nástrojom pre dlhodobé tempo. Má zo všetkého trochu: odozvu, ktorú chcete od rýchlejšej topánky, ale aj pohodlie a tlmenie, ktoré chcete od topánky, ktorá dokáže prekonať maratón.
  • Nike Air Zoom Alphafly Next% Flyknit – Po úžasnom výkone Eliuda Kipchogeho sa Nike Alphafly NEXT% vyšplhala na vrchol elitnej cestnej pretekárskej obuvi. Alphafly je o niečo okázalejší veľký brat Vaporfly, ale nie je stvorený pre bežného každodenného bežca. Má viac tlmenia ako Vaporfly a má dve jednotky Zoom Air pod prednou časťou, takže pri každom kroku zažijete vážne odskoky.

Nike vs. konkurencia

Svet sa neustále mení a napriek tomu sa vždy nájdu obľúbené značky produktov, ktoré si udržujú svoj status v celosvetovom meradle. Nike je určite jednou z nich. Od svojho založenia v roku 1971 v USA je stále jednou z najhodnotnejších značiek na svete a to aj napriek vážnym krízam.

Značka nemá chybu ani vo svete bežeckých topánok. Otázkou, ktorú si možno kladiete je, „v čom je Nike lepšia, alebo odlišná od akejkoľvek inej značky športovej obuvi? Nie je jedna, ako druhá?“ Krátka odpoveď je nie, ale ak sa chcete dozvedieť, čo ju odlišuje, pokračujte v čítaní.

Kvalita topánok

Výrobcovia športových topánok majú tendenciu zvoliť si najlacnejšiu cestu ku kompletizácii na základe dopytu. Spoločnosť Nike dala svojim spotrebiteľom prísľub, že bude udržiavať najvyššiu možnú kvalitu. Počúvala športovcov a navrhla svoje topánky tak, aby normy odolnosti, trvácnosti a výkonu spĺňali špecificky.

Komfort topánok

Jedným z najrýchlejšie rastúcich trendov vo svete módy je dnes pohodlie. S príchodom jogových nohavíc a pohodlných, strečových odevov sa ženy začínajú viac zameriavať na to, v čom sa cítia najlepšie a čo najpohodlnejšie. Nike dbá na tieto trendy. V dôsledku toho otvorila svoj prvý obchod zameraný na ženy. A propagačná technika? Pohodlie. Nike sa rozhodla, že ak chce byť naďalej svetovým lídrom v odvetví atletickej obuvi, musí sa zamerať na aktuálne trendy. Pracuje na zachovaní kvality, odolnosti, výkonu a pridáva k tomu KOMFORT. Obujete si topánky Nike a máte pocit, že patria k vašim nohám. Značka intenzívne zapracovala na tom, aby zabezpečila, že dostanete kvalitnú a super pohodlnú bežeckú obuv.

Podčiarknuté a spočítané

Ak hľadáte bežecké topánky Nike, existuje nespočet možností. Môžete však byť pokojní s vedomím, že bez ohľadu na typ, ktorý si vyberiete, bude spĺňať tie najvyššie štandardy kvality, ktorými je Nike známa a na ktorých postavila svoj brand.


Lacné bežecké topánky NIKE už od 40 EUR

Pomohol vám náš test bežeckých topánkov NIKE? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší bežecké topánky NIKEna trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

17 − 8 =