Šport / Outdoor

Test veslovacích trenažérov

Veslovaci trenazer Insportline Kvalitný veslovací trenažér rozhýbe celé vaše telo – počas cvičenia pracujú sedacie svaly, brušné svaly, hýbe sa aj chrbtica najmä v bedrovej časti a samozrejme precvičujete svaly rúk i nôh. Odporúčajú sa často aj ženám a pokiaľ máte trebárs sedavé zamestnanie alebo zamestnanie, v ktorom je váš chrbát namáhaný, telo sa vám za veslovací trenažér poďakuje.

Najlepší veslovací trenažér na trhu momentálne ponúkne vášmu telu kvalitný kondičný tréning a aj kardio. Navyše obohatia tréning o niekoľko zaujímavých predvolených programov na cvičenie, alebo sa môžete tešiť na svoje top úspechy a prekonávať vlastné najlepšie skóre. Aby toho nebolo málo, cvičenie bude ešte zaujímavejšie s výzvami, ktoré vás budú motivovať – napríklad súťaženie s kamarátmi.

A pokiaľ sa rozhodnete zainvestovať, dobrý veslovací trenažér z momentálnej ponuky vydrží dlhé roky dobre slúžiť, nebude hlučný a jeho údržba bude minimálna. S výberom vám určite pomôže test, s ktorým získate prehľad a zistíte, čo sa vám hodí. Keď budete vedieť, čo môžete od veslovacieho trenažéra očakávať, ľahšie sa zorientujete v ponuke a vyberiete si tak na základe vlastných nárokov.

Budeme radi, keď tento rebríček veslovacích trenažérov doplníte o vlastné názory a postrehy, aby ste tak spolu s nami pomohli ďalším čitateľom. Ďakujeme, že nás zdieľate aj na sociálnych sieťach medzi priateľmi.

Veríme, že informácie, ktoré tu nájdete, vám pomôžu vhodne vybrať nový kvalitný veslovací trenažér či už na domáce cvičenie, alebo aj na profesionálne využitie.

[ssba]

Test – najlepšie veslovacie trenažéry – TOP 6

ProduktNosnosťStupne záťaže HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline Yukona
110 kg16[usr 5 text="true" tooltip="true"]340 EURČítať recenzie
2.Decathlon 500 DOMYOS
150 kg15[usr 5 text="true" tooltip="true"]400 EURČítať recenzie
3.inSPORTline inCondi RW600

"Profi použití"
150 kg16[usr 5 text="true" tooltip="true"]900 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Thenar
150 kg8[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]390 EURČítať recenzie
5.NordicTrack RW850
130 kg26[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1350 EURČítať recenzie
6.Capital Sports Stream M1
150 kg8[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]630 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku veslovacích trenažérov


Aké sú najlepšie veslovacie trenažéry na trhu?

 1. inSPORTline Yukona
 2. Decathlon 500 DOMYOS
 3. inSPORTline inCondi RW600
 4. inSPORTline Thenar
 5. NordicTrack RW850
 6. Capital Sports Stream M1

Ako vybrať najlepší veslovací trenažér?

 • Odpor veslovacieho trenažéra. Máte na výber z niekoľkých možností – hydraulický, magnetický, vodný, indukčný alebo vzduchovo magnetický. Pre domáce používanie sa najčastejšie nakupujú veslovacie trenažéry hydraulické alebo magnetické. Profesionáli si často nevedia vynachváliť vodné veslovacie trenažéry, pretože poskytnú pocit, akoby ste reálne veslovali, no sú náročné na používanie aj údržbu.
 • Pojazdový systém veslovacích trenažérov. Pojazdový systém je plastový alebo ložiskový. Plast sa rýchlo opotrebuje a bude nutná výmena, navyše môže byť časom počas cvičenia hlučnejší. Ložiskové pojazdy sú lepšie, menej hlučné a neopotrebujú sa tak rýchlo. Samozrejme, konštrukcia sa odráža aj na cene. Pokiaľ chcete veslovací trenažér využívať sporadicky, napríklad ako doplnok k behu počas upršaných dní, potom môžete z nárokov poľaviť.
 • Sedadlo a priestor pre nohy. Sedadlo musí byť pohodlné, tak, aby ste v ňom vedeli komfortne sedieť po celú dobu cvičenia. Madlá na držanie majú taktiež vyhovoať vašim rukám a nezabudnite pozrieť aj nášľapné plochy pre nohy. Počas celého cvičenia nohy potrebujú byť pevne a bezpečne na svojom mieste.
 • Nosnosť a kvalita konštrukcie. Základná nosnosť veslovacích trenažérov je 100 kg, najlepšie veslovacie trenažéry majú nosnosť aj 160 kg. Platí pravidlo, že čím je vyššia nosnosť trenažéra, tým je konštrukčne pevnejší a bude pravdepodobne z kvalitnejších spojov a materiálov. Ak je to možné, vyberte si robustný a naozaj konštrukčne prepracovaný model, nebudete ľutovať. Myslite na to, že veslovací trenažér slúži na cvičenie, bude sa teda opotrebovávať a musí vydržať záťaž aj pri dennom používaní.
 • Rozmery veslovacích trenažérov. Než si veslovací trenažér donesiete domov, pozrite sa na jeho rozmery. Okolo neho totiž budete chodiť, cvičiť, nemal by byť v priestore na príťaž. Niektoré kvalitné veslovacie trenažéry môžete aspoň čiastočne sklopiť, aby nezaberali veľa miesta v čase keď necvičíte niekde v obývačke. Manipuláciu uľahčujú aj kolieska na presun.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test veslovacích trenažérov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa zorientovať v odpore záťaže pri veslovacích trenažéroch?

Hydraulické veslovacie trenažéry sú klasikou, patria medzi strednú voľbu všetkých milovníkov cvičenia. Sú rozmerovo menšie, čiže sa ideálne hodia do domu alebo aj do bytu a navyše sa mnohé z nich dajú sklopiť. Potrápia počas cvičenia predovšetkým ruky a vrchnú časť tela, čo mnohým vyhovuje.

Magnetické veslovacie trenažéry sú mimoriadne obľúbené u každého, kto chce od trenažéra niečo viac a vie, že ho bude pravidelne používať. Chod je tichý, viete pohodlne nastaviť rukoväte aj sedadlo, vďaka čomu je cvičenie prispôsobené lepšie pre vašu postavu a môžete plynulejšie regulovať i záťaž. Magnetický veslovací trenažér ocenia aj tí, ktorí chcú šetriť svoje kĺby – hladké pohyby sú maximálne šetrné ku kolenám a namáhajú kĺby menej.

Vodné veslovacie trenažéry oceňujú najmä profesionálny športovci, pretože pohyby najviac pripomínajú veslovanie. Na druhej strane, záťaž regulujete doslova množstvom vody. Vodné veslovacie trenažéry patria medzi najlepšie veslovacie trenažéry, no sú cenovo náročné a počas cvičenia mierne hlučné kvôli zvukom vody. Ak ale patríte k nadšencom a chcete cvičiť na úrovni, vyskúšate si práve vodný veslovací trenažér – buď si ho zamilujete, alebo vám budú viac vyhovovať ostatné typy.

Odpor vzduchom pri veslovacích trenažéroch je najjednoduchší a v podstate čím rýchlejšie sa hýbete, tým väčší odpor pocítite. Ide o cenovo najdostupnejšie modely, no takéto veslovacie trenažéry sú hlučné a rozmerovo väčšie. Očaria však jednoduchou údržbou a stále oslovia najmä tých, ktorí cvičia sporadicky, resp. chcú veslovací trenažér ako ďalší stroj na cvičenie k iným v domácnosti pre oživenie tréningov.

Indukčné veslovacie trenažéry sa vyznačujú cenovou náročnosťou, dlhou životnosťou a môžete na nich nastaviť vysokú záťaž pre maximum z tréningu. Sú konštrukčne veľmi dobre prepracované, no u nás sú málo preferované a nenájdete ich veľmi ani v profesionálnych fitness centrách. V zahraničí sa však tešia vyššej obľube. Najlepšie veslovacie trenažéry z tejto kategórie sú takmer bezúdržbové.

Čo ešte sledovať pri kúpe veslovacieho trenažéra?

Pozrite si, čo všetko dokáže váš nový veslovací trenažér zobrazovať na displeji a aké sú možnosti nastavovania stupňov záťaže. Kvalitný veslovací trenažér by mal poskytnúť viaceré možnosti záťaže, aby ste ho mohli využívať naplno či už máte chuť cvičiť intenzívnejšie alebo viac “light”.

Rôzne režimy cvičenia, prekonávanie vlastných najlepších skóre alebo možnosť “pretekať” s trenažérom – to všetko vás ešte viac motivuje a zabezpečí, že vás cvičenie bude naozaj baviť, pozrite si test veslovacích trenažérov, recenzie a myslite aj na takéto dôležité detaily.

Nohy sa nesmú hýbať, potrebujú byť po celú dobu cvičenia bezpečne na svojom mieste. Kvalitný veslovací trenažér poskytne stabilitu aj komfort, bude konštrukčne pevný.

Ako často cvičiť pre viditeľné výsledky?

Veslovací trenažér posilní celé vaše telo a vďaka nemu môžete získať naozaj peknú postavu, športový vzhľad a viditeľne pevnejšie telo. Poďakuje sa vám aj vaša chrbtica.

Cvičiť by ste mali štyrikrát týždenne po dvadsať minút.


Lacné veslovacie trenažéry už od 200 EUR

Pomohol vám náš test veslovacích trenažérov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný veslovací trenažér na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

10 − 7 =