Šport / Outdoor

Test posilňovacích strojov

multifunkčná fitness stanica Klarfit Či už je pohyb každodennou súčasťou vašich dní a chcete zostať aktívny aj počas obdobia, kedy sa nedá športovať vonku, alebo len začínate s pohybovými aktivitami a hľadáte, čo vy vás mohlo baviť, najlepšie posilňovacie stroje viete mať dnes už aj doma rovno vo svojej obývačke. Môžete cvičiť absolútne kedykoľvek pri obľúbenej hudbe, alebo počas sledovania dokumentov či seriálov.

Dokonca sú posilňovacie stroje na doma s tichým chodom naozaj tak decentné, čo sa týka hluku, že ich mnohí majú v byte absolútne bez problémov. Konštrukčne sú pevné, no rozmermi skladné a zmestia sa aj do menších priestorov.

Ktoré sú však tie najlepšie posilňovacie stroje na domáce použitie? Ako sa zorientovať v ponuke a vybrať si čo najlepšie?
Pripravili sme test plný užitočných rád.

Veríme, že vám aj náš článok poradí pri nakupovaní a vy si tak zaobstaráte na cvičenie to najlepšie. Ďakujeme sa zdieľania na sociálnych sieťach a tešíme sa na všetky vaše reakcie, ktoré si nájdeme v závere testu. Aj vy, naši čitatelia, tak tvoríte rebríček posilňovacích strojov spolu s nami.

[ssba]

Test – najlepšie posilňovacie stroje – TOP 6

ProduktBalenieHodnotenieCena odRecenzie
1.KLARFIT Ultimate Gym 5000
Viac ako 50 rôznych cvičení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]800 EURČítať recenzie
2. Capital Sports Tubey mini
Početné možnosti cvičenia[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]300 EURČítať recenzie
3.Spartan Pro Gym II
Zameranie na celé telo[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]627 EURČítať recenzie
4.KLARFIT Workout Hero 3000
Bench lavica[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]430 EURČítať recenzie
5.Spartan Ab Lifter Easy
Posilňovač brušných svalov[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
6.Lavička na posilňovanie DOMYOS
Lavička na posilňovanie[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku posilňovacích strojov


Aké sú najlepšie posilňovacie stroje na trhu?

 1. KLARFIT Ultimate Gym 5000
 2. Capital Sports Tubey mini
 3. Spartan Pro Gym II
 4. KLARFIT Workout Hero 3000
 5. Spartan Ab Lifter Easy
 6. Lavička na posilňovanie DOMYOS

Ako vybrať najlepší posilňovací stroj?

 • Účel cvičenia. Predovšetkým ide o to, aké časti tela chcete precvičiť. V ponuke sú posilňovacie stroje na hornú časť tela, na nohy, chrbticu alebo aj na pevnejšie bruško. Pre tých, ktorí sa chcú rozhýbať komplexne, bude ideály kvalitný domáci stroj na posilňovanie celého tela.
 • Priestorové možnosti. Zvážte svoje priestorové možnosti, lebo ak vám nový posilňovací stroj bude zavadzať, prestane vás cvičenie baviť a skončí ako ďalšia nepotrebná haraburda kdesi v skrini. Na výber máte stroje menších rozmerov, ale aj také, ktoré môžete po docvičení poskladať a odložiť. Je len na vás, pre akú konštrukciu sa rozhodnete. Niekoho rozkladanie a skladanie nebaví, iný s tým nemá problém.
 • Nosnosť posilňovacích strojov. Odporúčanú nosnosť udávanú výrobcom nikdy neprekračujte. Hrozí nielen poškodenie stroja, ale riskujete aj zranenia v dôsledku narušenia stability či poškodenia konštrukčných častí. Určite majte vždy rezervu – ak vážite 110 kíl a posilňovací stroj má nosnosť 120 kíl, určite si vyberte iný napríklad s nosnosťou 150 kíl. Navyše, vyššia nosnosť posilňovacieho stroja obvykle svedčí o kvalite konštrukcie.
 • Financie. Najlepšie posilňovacie stroje jednoducho niečo stoja. Ak má posilňovací stroj zvládnuť záťaž počas cvičenia, musí byť vyrobený z kvalitných materiálov. Obvykle sa šetrí na lanách, plastových častiach alebo na celkovom doliehaní jednotlivých dielov. Radšej jeden kvalitný domáci stroj na posilňovanie, ako viacero menej stabilných. Kvalita je jednoducho aj tu dôležitejšia než kvantita.
 • Pozrite si recenzie, záruku a aj montáž. Plánujete si kúpiť posilňovací stroj na cvičenie, ktorý má dobre slúžiť po niekoľko rokov. Práve preto je ideálne pozerať okrem ceny aj na výrobcu a hodnotenia ostatných, ktorí už daný stroj majú doma. Test posilňovacích strojov z rôznych zdrojov prinesie do nakupovania prehľad a možno nájdete aj iný posilňovací stroj, ktorý vás osloví ešte viac. Taktiež myslite na záruku, mnohí výrobcovia poskytujú záruku po dobu 5 rokov. Čo sa týka montáže, niektoré posilňovacie stroje majú zložitejšiu konštrukcie a ak sa nevyznáte, využite k nákupu aj profesionálnu montáž.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test posilňovacích strojov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody najbežnejších posilňovacích strojov?

Posilňovacie veže sú ideálne pre posilnenie celého tela, no potrebujete viac priestoru, minimálne 3 m. Najzákladnejšie posilňovacie veže nájdete od 300 €, lepšie v cene okolo 800 € a tie najkvalitnejšie posilňovacie veže pre náročných aj za viac ako 1000 €. Výhodou je, že precvičíte hornú aj dolnú časť tela, niektoré dokonca majú už aj stepper.

Posilňovacie lavice sú vynikajúce v prípade, že s posilňovaním začínate a ešte neviete, či vás to bude baviť, alebo máte málo miesta pre posilňovaciu vežu. Kvalitné posilňovacie lavice sú skladné, konštrukčne jednoduché, na cvičenie efektívne a ešte sú aj cenovo dostupné. Posilníte aj problémové brušné svalstvo.

Stepper nie je celkom ideálny na chudnutie, skôr je vynikajúci na posilnenie nôh a sedacieho svalstva. Často sa stepper dokupuje k inému posilňovaciemu stroju alebo je super v prípade, že chcete vytvarovať dolnú časť tela. Výhodou je, že nie je vôbec hlučný.

Eliptický trenažér precvičí celé telo a zlepší kondíciu. Výhodou je aj to, že v porovnaní z bežeckým pásom menej zaťažuje kĺby, čím je ideálny aj pre starších. Rozhoduje kvalita prevedenia a konštrukčné vlastnosti. Pozrite sa na najlepšie eliptické trenažéry.

Bežecký pás je dokonalý posilňovací stroj pre všetkých milovníkov behu a dobrej kondície tela. Precvičí celé telo, najmä však sedacie svaly a všetky svaly na nohách vrátane zadnej strany stehien. Skvelý aj pre kardio tréning a ideálny na spaľovanie kalórii. Pri výbere rozhoduje hlučnosť a kvalita prevedenia. Pozrite sa na najlepšie bežecké pásy.

Rotoped je cenovo dostupný a vynikajúci aj pre ľudí so značnou nadváhou. Navyše nezaberá veľa miesta a nie je hlučný. Okrem toho, že precvičí celé telo, podporuje aj celkovú kondíciu. Pozrite sa na najlepšie rotopedy.

Vibračná plošina je skvelá pred alebo po behu, často sa využíva rekreačne na celkové spevnenie tela a efektívne pomáha zatočiť s problémovými partiami, ako sú napríklad u žien boky. Pozrite sa na najlepšie vibračné plošiny.

Veslovací trenažér je skvelý pre pokročilejších fitness nadšencov, lebo počas cvičenia treba vedieť, ako správne držať telo. Zlepší vytrvalosť, vyformuje svaly a ako jeden z mála trenažérov posilňuje aj chrbát. Spája kondíciu s kardio cvičením, zapája ruky aj nohy. Ak viete ako správne cvičiť na tomto trenažéry, cvičenie vás len tak neomrzí. Pozrite sa na najlepšie veslovacie trenažéry.

Ako vybrať posilňovací stroj pre ženu a ako pre muža?

Často má byť nový kvalitný domáci posilňovací stroj darčekom pre niekoho blízkeho.

Ženy obvykle potrebujú postavu vyformovať, zlepšiť si kondíciu a zbaviť sa kalórii. Ideálne sú multifunkčné veže, bežecké pásy, eliptické trenažéry a posilňovacie stroje určené pre problematickú časť bruška a bokov. Ak ju baví rôznorodosť športov, potom sa poteší veslovaciemu trenažéru.

Muži spravidla chcú naberať svalovú hmotu a vyformovať postavu. Ideálne sú posilňovacie lavice, bežecké pásy a veslovacie trenažéry.

Ktorý posilňovací stroj je ideálny pre viacero cvikov?

Ak potrebujete niečo, čo vás len tak neomrzí, potom hľadáte posilňovací stroj ideálny pre viacero cvikov. Skvelé sú posilňovacie veže, posilňovacie lavice a určite vás neomrzí ani bežecký pás a samozrejme veslovací trenažér. Nič nepokazí obľúbený eliptický trenažér.


Lacné posilňovacie stroje už od 45 EUR

Pomohol vám náš test posilňovacích strojov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné posilňovacie stroje na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eighteen + six =