Šport / Outdoor

Najlepšie legíny na turistiku | Test a recenzie

Najlepšie legíny na turistiku Niekto by si mohol myslieť, že legíny nie sú tou najlepšou voľbou na turistiku, no nie je to celkom pravda. Samozrejme, nemôžete si len tak nahodiť svoje obľúbené legíny na jogu a ísť sa túlať po prírode, bez ohľadu na to, aké pohodlné sú. Existuje však riešenie, ako sa cítiť komfortne a chránene zároveň – turistické legíny.

Najlepšie legíny na turistiku by mali byť odolné a mali by poskytovať ochranu proti poveternostným vplyvom na rovnakej úrovni ako klasické turistické nohavice. Turistické legíny sú pohodlným a multifunkčným kusom oblečenia, veľmi lichotivým a skvele sa hodia na takmer každú aktivitu.

Najlepšie legíny na turistiku na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.QUECHUA Dámske legíny na turistiku SH500
+ hrejivé a vodoodpudivé
+ pohodlie do 6 °C
+ strečový materiál a priliehavý strih
+ odvod vlhkosti počas turistiky
[usr 5 text="true" tooltip="true"]42 EURČítať recenzie
2.Legíny KFIT® Camo Black
+ lahká a maximálne priedušná látka
+ zadná strana je naviac zaobstaraná gumičkou
+ flexibilný materiál prispôsobený pre záťaž
+ Vyrobené na Slovensku
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]32 EURČítať recenzie
3.4F WOMENS FUNCTIONAL TROUSERS
+ moderný dizajn
+ vysoký pás a priliehavý strih
+ vyrobené z pružnej tkaniny
+ rýchloschnúca tkanina s technológiou 4FDry
+ reflexné prvky
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie
4.QUECHUA Dámske legíny na zimnú turistiku SH900
+ poskytuje dobrú tepelnú ochranu až do 3 °C
+ materiál s vodoodpudivou úpravou
+ odvod vlhkosti a rýchle schnutie
+ jednoduché otvorenie / zatvorenie
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]61 EURČítať recenzie
5.Fjällräven Abisko tights W
+ zo strečového materiálu, ktorý odvádza vlhkosť
+ udržateľné, pohodlné, atraktívne
+ dĺžka 7/8
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
6.Gymbeam Simple
+ legíny na cvičenie ale aj turistiku
+ vyrobené z kvalitného elastického materiálu
+ veľmi príjemné na dotyk
+ ľahko zateplená vnútorná časť
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku legín na turistiku


Ako vybrať legíny na turistiku?

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je druh turistiky, ktorý plánujete podniknúť. Ako dlho budete na ceste? A s akým terénom sa pravdepodobne stretnete?

  • Na krátke, ležérne denné túry sa skvele hodia vaše obľúbené mäkké, vlhkosť odvádzajúce (nie bavlnené) legíny. Ak neplánujete tráviť dlhší čas vonku a chcete niečo, čo je pohodlné a dostatočne odvádzajúce pot, klasické legíny vyrobené zo syntetických materiálov, ako je spandex alebo nylon, sú dobrou voľbou. (Prečo by ste sa mali vyhnúť bavlne: bavlna má tendenciu absorbovať pot a schne celú večnosť, takže nie je ideálna na turistiku).
  • Pri viacdňovom výlete alebo technických túrach sú v hre ďalšie faktory. Zvážte turistické legíny, ktoré vyzerajú a pôsobia podobne ako vaše klasické legíny, ale majú pridané detaily, ako sú bezpečné vrecká na nevyhnutnosti, vodoodpudivú úpravu, ktorá pomáha chrániť pred ľahkými zrážkami, a tkaninu odolná voči oderom. Tieto úvahy platia aj pre jednodňové túry, ale stávajú sa dôležitejšími, keď sa vydáte na niekoľko dní do divočiny s ťažkým batohom a nepredvídateľným počasím a terénom, alebo ak plánujete aj nejaké to lezenie po skalách.

Aké vlastnosti by mali mať kvalitné legíny na turistiku a outdoor?

Turistické oblečenie, najmä ženské, sa za posledné obdobia signifikantne zmenilo. Vďaka pohodlným turistickým legínam už nemusíte nosiť zle padnúce tradičné turistické nohavice. Nielenže sú super mäkké, teplé a dokonca aj vodeodolné, ale môžu byť aj trvácne. A môžete v nich predviesť vaše ťažko získané vyrysované turistické nohy, alebo si môžete vybrať látku, ktorá je jemne kompresná, aby lichotili postave.

Trvácnosť

Legíny sú často navrhnuté na nosenie v interiéri, v štúdiu alebo telocvični, kde sa pravdepodobne nestretnete s drsným povrchom. Tie, ktoré sú vyrobené na bežné použitie, zvyčajne nie sú skonštruované tak, aby zvládli odieranie, ktoré prichádza s motaním sa okolo kameňov, šúchaním sa o hrubú kôru stromov alebo nosením ťažkého batohu.

Pri hľadaní legín špecifických pre turistiku uprednostnite pár, ktorý vydrží aj drsné outdoorové podmienky.

  • Tkanina odolná voči oderu: Pevnejšia a hustejšia tkaná látka bude časom oveľa lepšie držať, keď sa opriete o strom, sadnete si na skalnatý povrch pri obede alebo sa pustíte do podrepu vedľa plynového horáka.
  • Vystužené panely: Legíny určené na túry sú vystužené v oblastiach, ktoré majú na základe testov tendenciu byť viac využívané, ako je sed, kolená a stehná. Na turistických legínach je často viac švov a celkovo menej streču.

Povrchová úprava odolná voči poveternostným vplyvom

Výrobcovia legín nemusia brať do úvahy živly pri navrhovaní nohavíc; turisti musia. Našťastie viac spoločností navrhuje legíny s ohľadom na turistov, čo znamená, že látka je odolná voči poveternostným vplyvom.

  • Rýchloschnúca tkanina: Vďaka tkanine navrhnutej tak, aby rýchlo uschla po včerajšom lejaku, sú vaše nohavice pripravené ráno ísť, aj keď ste zmokli.
  • Trváca vodoodpudivosť (DWR): Ak žijete na mieste, kde sa často mení počasie a mohli by ste ísť na túru v lejaku, hľadajte úpravu s DWR alebo inou vodeodolnou úpravou. Zabraňuje prenikaniu vody do látky alebo jej premočeniu až k pokožke. Ak sa počasie nečakane zmení, budete radi, že ste sa takto rozhodli.

Funkčné vlastnosti

Keď ste na túre celé hodiny, potrebujete funkcie, ktoré vám pomôžu zostať organizovaní a chránení pred živlami. Vyberte si legíny s vreckami, do ktorých si môžete schovať drobnosti, ako je mapa alebo občerstvenie – najmä ak máte na sebe obrovský batoh, ktorý sa dá len ťažko vyzliecť a obliecť. Hľadajte aspoň jedno veľké vrecko, do ktorého sa zmestí váš telefón. Vrecká na zips zvyšujú bezpečnosť. Bočné vrecká na stehnách neprekážajú lezeckému postroju.

  • Ochrana pred slnkom: Oblečenie, ktoré má hodnotenie ultrafialového ochranného faktora (UPF), pomôže chrániť vašu pokožku pred škodlivými UV lúčmi.
  • Odpudzovač hmyzu: Niektoré turistické legíny majú látku alebo technológiu, ktorá pomáha odpudzovať hmyz.
  • Zateplenie: Legíny na zimnú turistiku by mali byť zateplené. Zateplené legíny môžete nosiť ako základnú vrstvu v chladnom počasí, alebo ich nosiť samostatne.

Strih a komfort

Pohodlie je pravdepodobne najpádnejším dôvodom, prečo si vezmete svoje obľúbené legíny, keď sa chystáte na túru. Ale musíte zvážiť strih a niektoré ďalšie funkčné prvky, najmä na dlhší výlet s batohom.

Vo všeobecnosti hľadajte legíny s dostatočne priliehavým strihom, aby zostali ukotvené okolo pása, ale nie také tesné, aby ste nemohli dýchať. Legíny s kompresiou, ktorá obopína telo, pomáha udržať nohavice na páse na dlhšom výlete s batohom v porovnaní s mäkším pásom, ktorý má potenciál skĺznuť. Zvážte tiež, že vaše telo sa môže na viacdňovom výlete zmeniť prechodom v strave na dehydrované jedlá. Hľadajte preto legíny s nastaviteľnou šnúrkou, ktorú môžete utiahnuť alebo uvoľniť.

Dizajn

Turisti orientovaní na módu môžu mať všetko, čo chcú pre svoj ďalšiu  túru. Zábavné, módne možnosti, ktoré sú zároveň praktické, sú rozšírenejšie ako kedykoľvek predtým a výber módnych, no zároveň funkčných turistických legín sa neustále rozširuje. A aj keď vyzerať dobre by rozhodne nemalo byť tým najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje vaše nákupné rozhodnutie, je to príjemný bonus. To, ako sa cítite, môže výrazne ovplyvniť vašu motiváciu; s pocitom sebaistoty bude ľahšie prekonať výzvy pešej turistiky.

TOP 3 najlepšie turistické legíny

Recenzie a testy rozhodli a my vám interpretujeme výsledky:

1.    Dámske legíny Fjallraven Abisko

Tieto turistické legíny sú najdrahšie na zozname, ale aj najodolnejšie. Boli navrhnuté na turistiku v rôznych podmienkach. Vďaka perfektne umiestneným vreckám vrátane bočného vrecka a širokému pásu sa budete cítiť veľmi pohodlne počas dlhých túr v drsných podmienkach. Legíny Fjallraven Abisko vás ochránia pred vegetáciou, uštipnutím hmyzom a škrabancami od skál.

2.    Dámske legíny Columbia Titan Ultra

Legíny Columbia Titan Ultra sú ďalšou dobrou voľbou na turistiku po členitých cestách. Vďaka vystuženým kolenám a sedu sa v týchto odolných turistických legínach budete vždy cítiť chránení  Vďaka zadnej výstelke je pohodlnejšie sedieť na tvrdých povrchoch, keď oddychujete a vychutnávate si výhľady na vrchole. Priedušnosť je dobrá, ale nestačí na to, aby ste sa ochladili, ak plánujete robiť túry počas teplých mesiacov. Počas zimy sa budete v teple. Sú rýchloschnúce, takže aj keď látka nie je vodeodolná, vaše vlastné telesné teplo tieto legíny vysuší za pár minút. Sú ideálne na túry vo všetkých ročných obdobiach okrem leta.

3.    Dámske legíny The North Face Aphrodite 2.0

The North Face vyrába skvelé turistické oblečenie a Aphrodite 2.0 nie je výnimkou. Technicky to nie sú legíny ako také, ale skôr niečo medzi turistickými nohavicami a legínami. Nie sú strečové, ale priliehajú.

Sú skvelé do mierneho počasia a sú rýchloschnúce. Elastický pás je pohodlný a dobre sedí. Aphrodite 2.0 má úžasnú priedušnosť, vďaka čomu môžete vykonávať intenzívne aktivity bez prehrievania. Tieto nohavice sú veľmi pohodlné, strečový vysoký pás ponúka dostatok mobility a zároveň zabezpečí pohodlie po celý deň.

Dúfame, že sme vám pomohli vybrať tie najlepšie legíny na turistiku a vy si svoju ďalšiu túru užijete absolútne komfortne! Áno, existuje veľa možností, takže je ľahké sa nechať trochu zmiasť. Nezabudnite preto zvážiť typ túry, ktorú budete robiť (alebo zvyčajne robíte). Týmto spôsobom dokážete zabezpečiť, že budete uprednostňovať vlastnosti, ktoré sú pre danú túru najdôležitejšie.


Lacné legíny na turistiku už od 12 EUR

Pomohol vám náš test legín na turistiku? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší legíny na turistiku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fifteen + two =