Šport / Outdoor

Test eliptických trenažérov

Elipticky trenažer Najlepšie eliptické trenažéry na trhu dokážu poriadne precvičiť celé telo v tempe, aké vám najlepšie vyhovuje. V mnohých domácnostiach ich využíva každý člen rodiny, pretože vďaka rôznym možnostiam nastavenia môžu svaly pomaly precvičiť starí rodičia na zlepšenie kondície, ale aj aktívny športovci zostať vo forme.

Postupom času sa najlepšie eliptické trenažéry stali obľúbenými aj u žien, lebo takýmto cvičením zlepšili svoju kondíciu a aj znížili hmotnosť trebárs po pôrode. Či už teda chcete spaľovať tuky, pracovať na svalstve, alebo zlepšiť celkovú kondíciu svojho tela, eliptický trenažér je vynikajúcou voľbou.

V súčasnosti sa dobre eliptické trenažéry zmestia aj k vám domov, čiže nemusíte riešiť ustavičné chodenie do fitka, čo oceníte nielen po operačnom zákroku na pomalé zotavovanie, alebo po tehotenstve, ale tiež pokiaľ žijete ďalej od fitness centra a cvičenie je pre vás kvôli tomu časovo náročnejšie. S eliptickým trenažérom môžete cvičiť v pohodlí domova pri obľúbenej hudbe, počas sledovania filmu alebo pri pozeraní večerných správ.

Ako vybrať eliptický trenažér, keď je ich na trhu také množstvo a líšia sa od seba viacerými konštrukčnými vlastnosťami? Prinášame vám test, v ktorom sme zhrnuli najdôležitejšie informácie. Taktiež náš rebríček odpovedá na najčastejšie otázky kupujúcich.

Veríme, že si vyberiete najlepší model podľa svojich nárokov a tento praktický článok vám v tom bude nápomocný.

Budeme radi, keď sa v závere zapojíte do diskusie s vlastnými postrehmi či so zaujímavou radou, aby ste hodnotenie eliptických trenažérov tvorili spolu s nami aj vy, naši milí čitatelia.

Ďakujeme!

[ssba]

Test – najlepšie eliptické trenažéry – TOP 6

ProduktDĺžka krokuNosnosťHodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline Atlanta Black
40 cm150 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]470 EURČítať recenzie
2.HOUSEFIT MOTIO 80i Train
40 cm150 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]570 EURČítať recenzie
3.FEL 520 SP DOMYOS
(Decathlon)
39 cm130 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]375 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Caracas
39 cm150 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]795 EURČítať recenzie
5.500 DOMYOS (Decathlon)
33 cm130 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]280 EURČítať recenzie
6.inSPORTline Madesto
32 cm120 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]398 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku eliptických trenažérov


Aké sú najlepšie eliptické trenažéry na trhu?

 1. inSPORTline Atlanta Black
 2. HOUSEFIT MOTIO 80i Train
 3. FEL 520 SP DOMYOS (Decathlon)
 4. inSPORTline Caracas
 5. 500 DOMYOS (Decathlon)
 6. inSPORTline Madesto

Ako vybrať najlepší eliptický trenažér?

 • Nosnosť eliptických trenažérov. Určite odporúčame vybrať vždy väčšiu nosnosť, pretože budete eliptický trenažér používať často a iste chcete, aby vydržal dobre slúžiť niekoľko rokov. Čím väčšiu nosnosť eliptický trenažér zvládne, tým je konštrukčne stabilnejší. Ak je vaša hmotnosť napríklad 120 kg, mali by ste vybrať eliptický trenažér s nosnosťou 150 kg. Pri váhe 70 kg si vystačíte aj s nosnosťou 100 kg. Keď vážite 140 kg, vyberte si eliptický trenažér s nosnosťou 180 kg alebo 200 kg namiesto nosnosti 150 kg.
 • Umiestnenie záťažového kolesa pri eliptických trenažéroch. V ideálnom prípade by ste si mali osobne vyskúšať umiestnenie vzadu aj vpredu, prípadne v strede, aby ste vedeli, čo vám vyhovuje najviac. Pri umiestnení záťažového kolesa vpredu pohyb pripomína skôr chodenie po schodoch a chrbtica je tak mierne v predklone, čo nemusí každému vyhovovať. Umiestnenie záťažového kolesa vzadu je najobľúbenejším variantom a pohyb pripomína viac chôdzu než beh. Niektoré eliptické trenažéry majú umiestnenie záťažového kolesa v strede, vďaka čomu je zaistené lepšie držanie tela.
 • Dĺžka kroku pri eliptických trenažéroch. Univerzálna dĺžka kroku je 40 cm alebo 42 cm. Menšia dĺžka kroku vyhovuje skôr nižšej postave, väčšia dĺžka kroku je ideálna pre vyššie postavy okolo 180 cm. Opäť platí, že by ste si správnu dĺžku kroku práve pre seba mali vyskúšať osobne na rôznych typoch eliptických trenažéroch.
 • Regulácia záťaže a možnosti nastavenia eliptického trenažéra. Regulácia záťaže môže byť manuálna, spravidla otočným kolieskom, alebo elektronicky nastavením na ovládacom paneli tlačidlami. Čo sa týka záťažových stupňov, v ponuke sú eliptické trenažéry s 8, 10 alebo aj s viac ako 16 záťažovými stupňami. Čím viac nastavení, tým pestrejší môže byť váš tréning.
 • Brzdy na eliptických trenažéroch. Najstaršie sú tzv. páskové brzdy, ktoré sú najlacnejšie, ale aj hlučné a skoro sa opotrebujú. Magnetické brzdy sú kvalitnejšie, často používané pri všetkých cenovo dostupných eliptických trenažéroch. Najlepšie eliptické trenažéry využívané napríklad aj profesionálne, majú elektromagnetické (indukčné) brzdy.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test eliptických trenažérov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých umiestnení záťažového kolesa pri eliptických trenažéroch?

Záťažové koleso vzadu spôsobuje, že pohyby nôh sa pohybujú skôr ako pri chôdzi a nie ako pri behu. Ide o najstarší variant umiestnenia záťažového kolesa, pri ktorom sa menej zaťažuje chrbát.

Záťažové koleso vpredu je modernejší variant a výhodou je najmä cena takýchto eliptických trenažérov. Pohyb pripomína chodenie po schodoch, čím sa viac zapájajú nohy počas cvičenia. Nevýhodou je mierny predklon, ktorý viac namáha chrbticu, a to najmä pri dlhodobom cvičení.

Záťažové koleso v strede je najmodernejším riešením a tieto eliptické trenažéry sú aj cenovo náročnejšie. Výhodou je lepšie držanie tela, prirodzenejšie pohyby a v neposlednom rade aj menšie rozmery samotného eliptického trenažéra.

Ako sa pri eliptických trenažéroch zorientovať lepšie v dĺžke kroku?

Osoba s výškou okolo 170 cm by mala mať dĺžku kroku 40 cm. Osobe s výškou nad 175 cm obvykle viac vyhovuje dĺžka kroku 42 cm alebo dokonca 50 cm. Nízka a útla postava sa môže cítiť najpohodlnejšie pri eliptickom trenažéri s dĺžkou kroku 32 cm.

Spravidla priemerom je dĺžka kroku 42 až 45 cm. Profesionálne kvalitné eliptické trenažéry ponúkajú bežne dĺžku kroku 50 cm, a teda nižšia osoba si poriadne potrénuje svaly na nohách a stehnách, čo je považované za plus. Výber je v konečnom dôsledku len na vás.

Vyberte radšej väčšiu dĺžku kroku, než menšiu. Pri menšej než potrebujete neprecvičíte poriadne nohy a stehná, takže vlastne nevyužijete naplno potenciál cvičenia na eliptickom trenažéri.

Záleží na váhe eliptického trenažéra?

Áno. Malé eliptické trenažéry s hmotnosťou okolo 30 kg sa skôr opotrebujú a sú ideálne skôr pre útlejšie ženy. Najlepšie eliptické trenažéry na doma majú hmotnosť 50 kg alebo 60 kg. Ak ste aktívny športovec alebo osoba s nadváhou, vyberte kvalitný eliptický trenažér, ktorý má hmotnosť 80 kg.

Od hmotnosti eliptického trenažéra sa odvíja kvalita konštrukcie a aj použité materiály pri výrobe (kov, plast a i.).

Čo je to HRC?

HRC program upravuje záťaž podľa vášho tepu. Kvalitný eliptický trenažér teda má v balení aj hrudný pás, aby meral vaše hodnoty počas tréningu. Vďaka tomu bude záťaž regulovaná čo najoptimálnejšie vzhľadom na váš tep po celý čas cvičenia.

Čo všetko môžem očakávať od najlepšieho eliptického trenažéra?

Kvalitný eliptický trenažér má hmotnosť od 60 kg vyššie, viacero možností nastavovania záťaže a určite má možnosť nastaviť sklon pre simuláciu pohybov do kopca.

Moderné eliptické trenažéry majú mobilnú appku, aby ste mohli cvičiť dokonca po rôznych trasách, aké si zvolíte na mape aj so simuláciou stúpania. Profesionálne eliptické trenažéry ponúkajú nastavenie polohy pedálov, napríklad v 3 úrovniach pre maximálny komfort počas cvičenia.

Odporúčame tiež: Najlepšie rotopedy; Test stepperov; Test bežeckých pásov


Lacné eliptické trenažéry už od 125 EUR

Pomohol vám náš test eliptických trenažérov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné eliptické trenažéry na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × two =