Šport / Outdoor

Test turistických batohov

turistický batoh Husky Sloper Turistický batoh je výborný na akúkoľvek jednodňovú túru. Tým, že nepotrebujete so sebou brať priveľa vecí, je menší než trebárs trekingový batoh.

Kvalitný turistický batoh je neodmysliteľnou súčasťou každého výletu v prírode či dlhšej prechádzky, kedy so sebou potrebujete vziať aj občerstvenie, pitie a ďalšie nevyhnutné maličkosti. Najlepšie turistické batohy v súčasnosti poskytujú nielen dostatok priestoru napríklad aj na pršiplášť pre prípad nečakanej nepriazne počasia, ale disponujú tiež dostatočnou oporou v chrbtovej časti. Vďaka tomu sa kvalitný turistický batoh postará aj o vašu chrbticu, čo oceníte najmä po celodennom nosení.

Najlepšie modely sú najuniverzálnejšie – využijete ich okrem peších výletov aj v prípadoch, kedy sa potrebujete niekam zbaliť na cestu autom kvôli predĺženému víkendu na chate. Taktiež sú niekedy skvelými pomocníkmi počas pracovných ciest. Určite tak pri výbere investujte, vráti sa vám to v podobe naozaj kvalitného batoha, ktorý vám ešte dlho bude dobre slúžiť.

Pripravili sme test, aby ste sa lepšie zorientovali v aktuálnej ponuke a mohli si tak vybrať to najlepšie. Kvalitný turistický batoh bude mať široké využitie, rozhodne stojí za to brať jeho kúpu ako menšiu investíciu. V prípade túry vám zachráni desiatu alebo oblečenie pred dažďom. Preto môže byť pri kúpe užitočný aj náš rebríček.

Ďakujeme, že článok obohacujete o svoje vlastné postrehy zapojením sa do diskusie v závere článku. Spolu s nami tak tvoríte rebríček aj vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie turistické batohy – TOP 7

ProduktHmotnosťMateriálHodnotenieCena odRecenzie
1.Osprey KESTREL 48L
1630 g210D x 630D
Nylon Dobby
[usr 5 text="true" tooltip="true"]155 EURČítať recenzie
2.Osprey TALON 11L
630 g-[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
3.Husky Sloper 45L
1300 g420D 2-tones ripstop
600D Polyester
[usr 5 text="true" tooltip="true"]67 EURČítať recenzie
4.DEUTER Futura PRO 36L
1580 gDynajin 210,
Polyester 600
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]150 EURČítať recenzie
5.Deuter Trans Alpine 30L
1230 g210D PA,
600D PES
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]230 EURČítať recenzie
6.H500 QUECHUA 30L
1000 g100% polyester
100% polyamid
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]33 EURČítať recenzie
7.Travel FORCLAZ 10L
45 g100% polyester
100% polyuretán
[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]3 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku turistických batohov


Aké sú najlepšie turistické batohy na trhu?

 1. Osprey KESTREL 48L
 2. Osprey TALON 11L
 3. Husky Sloper 45L
 4. DEUTER Futura PRO 36L
 5. Deuter Trans Alpine 30L
 6. H500 QUECHUA 30L – nejprodávanější z Decathlonu
 7. Travel FORCLAZ 10L – nejlevnější (Decathlon)

Ako vybrať najlepší turistický batoh?

 • Veľkosť turistických batohov. Menšie turistické batohy majú objem približne do 30 litrov – dobre sa nosia, neprekážajú pri pohybe a po túre sú dobre skladné. Stredne veľké turistické batohy do 50 l odnesú viac vecí, sú priestranné a disponujú obvykle aj väčšou variabilitou vnútorného priestoru, napríklad majú priečinky. Veľké turistické batohy poskytujú priestor o objeme viac ako 50 l, vďaka čomu sú skvelé na túry, kde potrebujete mať so sebou viac vecí (aprílové počasie, kedy oceníte v batohu tenkú vetrovku s čiapkou aj pršiplášť).
 • Pre koho je turistický batoh určený. Unisex turistické batohy sú v neutrálnych farbách a v minimalistickom dizajne, no nezohľadňujú individuálne potreby z hľadiska odlišností stavby tela mužov a žien. Dámske turistické batohy sú prispôsobené na užšie ramená a celkovo ženskú postavu. Pánske turistické batohy sú v decentných farbách a hodia sa pre širšie ramená a mužský hrudník. V ponuke sú aj kvalitné detské turistické batohy s hravým dizajnom.
 • Spôsob plnenia turistických batohov. Turistické batohy môžu byť plnené zhora, alebo vpredu. Plnenie zhora je osvedčenou klasikou, takéto turistické batohy sú často odolnejšie, no na druhej strane sa ťažšie dostanete k veciam úplne dolu. Plnenie vpredu je lepšie pre organizáciu vecí v batohu, ale sú viac po váhou vecí zaťažené zipsy. Vyberajte podľa toho, čo vám príde komfortnejšie.
 • Nosný systém pri turistických batohoch. Nosný systém a vystuženie batoha rozhoduje nielen o rozložení váhy, ale tiež aj o komforte počas nosenia, čo je mimoriadne dôležité. Kvalitné turistické batohy zabezpečia, že sa vyhnete bolesti chrbta a odľahčíte bedrovú časť. Sú turistické batohy bez konštrukcie, ktoré sú výborne skladné ale zároveň nie sú vhodné na dlhé nosenie. Turistické batohy s konštrukciou majú najčastejšie plastovú výstuž vo vnútri a môžete ich nosiť na chrbte aj dlhé hodiny.
 • Účel používania a vaše preferencie. Ak radi organizujete veci, potom oceníte priečinky, vrecká so zipsom a zvlášť priestor pre vodu. Pokiaľ chcete chodiť na túry často a za každého počasia, potom potrebujete určite aj pláštenku, ktorá spoľahlivo obalí turistický batoh a vy tak budete mať svoje veci schované aj pred dlhým lejakom. Pri väčších turistických batohoch, ktoré zvládnu odniesť veľa, určite nezabudnite na kvalitné bedrové popruhy. Chrbtová časť musí byť dostatočne odvetraná a poskytovať pohodlie. Aj preto sa oplatí pozerať najlepšie modely na trhu, aby netrpelo vaše telo pod záťažou.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test turistických batohov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Je nepremokavá úprava turistických batohov spoľahlivá?

Kvalitný turistický batoh má určite nepremokavosť v základnom popise. Na druhej strane, hustý a dlhý lejak vyžaduje predsa len pláštenku – určite chcete mať istotu, že všetko zostane naozaj v suchu.

Ako sa lepšie zorientovať vo veľkostiach turistických batohov?

Kvalitné turistické batohy nájdete v každej kategórii, aj malé, aj stredné a aj veľké môžu byť z kvalitných materiálov.

Malé turistické batohy môžete nosiť aj v meste, do práce v prípade že sa potrebujete pobaliť a/alebo dlhšie dochádzate a beriete si trebárs so sebou i desiatu. Sú hmotnosťou ľahké a často za dobrú cenu. Neunesú veľa, preto aj chrbtová časť je jednoduchšia a väčšinou bez nosného systému.

Stredne veľké turistické batohy ba vám už niekde v mhd mohli prekážať, sú praktické naozaj len na túry. Odnesú viac vecí, majú spravidla lepšie vyriešenú chrbtovú časť a disponujú tiež bedrovými popruhmi. Batohy tejto kategórie majú až aj nosný systém a dobré odvetrávanie chrbtovej časti.

Veľké turistické batohy majú výborne vyriešené odvetrávanie a aj dobrý nosný systém pre lepšie rozloženie hmotnosti. Majú aj variabilitu vnútorného priestoru a sú celkovo viac prepracované, nakoľko sa predpokladá, že ponesú veľa vecí a budete mať takýto turistický batoh na chrbte celé hodiny.


Lacné turistické batohy už od 22 EUR

Pomohol vám náš test turistických batohov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný turistický batoh na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

17 − 16 =