Šport / Outdoor

Test snowboardov

Najlepšie snowboardy Všetky snowboardy vyzerajú pre laika úplne rovnako až do chvíle, kým sa tomuto športu nezačnete venovať – až potom začínate riešiť ako vybrať naozaj kvalitný snowboard. Výber nie je jednoduchý, pretože snowboardy sú vyrábané z viacerých materiálov a vo viacerých veľkostiach, navyše je rozdiel aj v cene.

Práve preto sme pre našich čitateľov pripravili test snowboardov plný zaujímavých postrehov a rád. Navyše vždy tento náš rebríček obohacujeme v závere aj o diskusiu do ktorej sa zapájajú naši čitatelia s vlastnými otázkami.

Veríme, že vám naše stále aktuálne informácie pomôžu vybrať ten najlepší snowboard pre seba alebo aj pre celú rodinu.

[ssba]

Najlepšie snowboardy podľa nás – TOP

HodnotenieCena odRecenzie
Pánske snowboardy
1.NITRO PRIME RAW
[usr 5 text="true" tooltip="true"]330 EURČítať recenzie
2.Salomon Craft
[usr 5 text="true" tooltip="true"]375 EURČítať recenzie
3.DREAMSCAPE All Road 500
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]170 EURČítať recenzie
4.Head FUSION
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie
Dámske snowboardy
1.TRANS CU CAMBER
[usr 5 text="true" tooltip="true"]215 EURČítať recenzie
2.Salomon Oh Yeah
[usr 5 text="true" tooltip="true"]215 EURČítať recenzie
3.DREAMSCAPE Park & Ride 500
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]170 EURČítať recenzie
4.Drake Charm
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]129 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku snowboardov


Ako vybrať najlepší snowboard?

  • Štýl jazdy. Začiatočníci budú jazdiť opatrnejšie, a tak nepotrebujú snowboard určený na skoky a rýchlu jazdu. Pri výbere by ste teda mali zohľadniť svoje schopnosti a štýl jazdy. Snowboard s označením „all mountain“ alebo tiež „allround“ je vhodný pre začiatočníkov, skúsenejší ocenia „freestyle“ snowboard.
  • Dĺžka snowboardu. Najlepší snowboard je ten, ktorý má správnu dĺžku vzhľadom k vašej postave. Najjednoduchšie je zapamätať si, že by vám mal siahať po bradu. Druhý spôsob je jednoducho odčítať 20 centimetrov od vašej výšky.
  • Šírka snowboardu. Platí hlavné pravidlo: prsty nesmú presahovať von z dosky. Keď sa postavíte na snowboard, celá noha má byť na doske. V ponuke sú najrôznejšie šírky vrátane snowboardov s označením WIDE, čiže si vyberie naozaj každý. Okrem toho, extra široké snowboardy využívajú skúsenejší aj na jazdu po neupravenom snehu.
  • Konštrukcia a materiál snowboardu. Cenovo najdostupnejšie sú snowboardy s penovým jadrom, najdrahšie a zároveň aj najlepšie snowboardy sú z dreva. Ak so snowboardovaním ešte len začínate a neviete či vás bude baviť, siahnite po lacnejšom snowboarde na vyskúšanie pre začiatočníka. Neskôr môžete siahnuť po drahšom, kvalitnejšom.
  • Ohnutie, tvarovanie snowboardu. Keď položíte snowboard na rovnú podlahu, uvidíte z profilu tvarovanie/ohnutie dosky. Poznáme štyri základné tvarovania: hybrid (univerzálny pre všetkých), flat (univerzálny, ale spomedzi všetkých je takýto snowboard najstabilnejší), camber (pre skúsených) a rocker (pre začiatočníkov lebo sa s ním jednoduchšie manipuluje).
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test snowboardov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aký je snowboard FREESTYLE?

Snowboard s týmto označením je určený na skákanie a rôzne triky, teda je ideálny pre pokročilých. Doska nie je veľmi tvrdá a je obvykle trochu kratšia, aby bolo manévrovanie a skákanie jednoduchšie.

Aký je snowboard FREERIDE?

Takýto snowboard je tvrdší a dlhší, ideálny napríklad do voľnej prírody.

Aký je snowboard ALL MOUNTAIN?

Ide o univerzálny snowboard, často sa hodí začiatočníkom a mierne pokročilým, ktorí sa v snowboardovaní hľadajú.

Sú všetky snowboardy rovnako tvrdé?

Nie. Najlepší snowboard je taký, ktorý vám bude vyhovovať aj tvrdosťou. Začiatočníci by mali siahnuť po mäkšom snowboarde, ktorý sa hodí tiež do nejakého snowparku. Tvrdšie snowboardy sú vhodné pre pokročilých, ktorí už vedia snowboard dobre ovládať a zvládajú aj rýchlejšiu jazdu.

Ako je označená tvrdosť snowboardu?

Stretnúť sa môžete s 3 označeniami:

  • STIFF: tvrdá doska snowboardu,
  • MID STIFF: stredne tvrdá doska snowboardu,
  • SOFT: mäkký snowboard.

Ako je označená šírka snowboardu?

Najčastejšie je to STANDARD pre bežné šírky a WIDE pre širšie, ale v ponuke sú aj snowboardy MID WIDE alebo EXTRA WIDE.
Správne by ste si mali vybrať najprv topánky a až potom určiť správnu šírku snowboardu.

Aké viazania poznáme pri snowboardoch?

Poznáme 2 základné viazania, a to FLOW pre všetkých jazdcov a teda aj pre začiatočníkov (má viac nastavení čiže aj drží pevnejšie na nohe ale obúvanie trvá trochu dlhšie), a potom STEP-IN viazanie (podobá sa na lyžiarske nazúvanie).

Podľa odborníkov na snowboardovanie by ste si najprv mali vybrať topánky a až potom riešiť viazanie.

Ako vybrať detský snowboard?

Detské snowboardy sú určené deťom od štyroch rokov. Najlepšie detské snowboardy sú pevné, majú spoľahlivé zapínanie a samozrejme správnu veľkosť. Nikdy nekupujte snowboard dieťaťu s myšlienkou, že ešte dorastie, pretože aj dieťa potrebuje správnu veľkosť.
Dĺžka snowboardu by mala dieťaťu siahať k brade, prípadne k nosu.

Čo znamená označenie WOODCORE?

Najlepšie snowboardy majú práve toto označenie, pretože sú vyrábané z dreva – jadro je často vyrobené z viacerých vrstiev dreva a niekedy dokonca aj z viacerých druhov dreva. Takýto snowboard je cenovo náročný ale zároveň pružný, pevný, veľmi odolný a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

Čo znamená označenie FOAMCORE?

Cenovo najdostupnejšie snowboardy majú toto označenie čo znamená, že majú penové jadro. Sú ideálnou voľbou ak so snowboardovaním ešte len začínate a neviete či vás tento šport bude baviť, prípadne nechcete veľa investovať nakoľko chcete jazdiť na snowboarde len príležitostne. Často sa kupujú tiež teenagerom, ktorí striedajú farbu a motívy snowboardu podľa trendov, čiže nepotrebujú jeden na niekoľko rokov.

Čo znamená označenie FIBERGLASS?

Takéto snowboardy sú kombináciou dreva a laminátu. Sú mäkšie a veľmi dobre sa ovládajú pri pomalšom jazdení. Ak majú tri až štyri vrstvy, sú už aj celkom tvrdé. Cenou patria niekam do stredu a často sú akýmsi kompromisom, ak nechcete veľa míňať, ale chcete kvalitnejší snowboard.

Ako vybrať prilbu na snowboardovanie?

Prilba na snowboardovanie sa od prilby na lyžovanie líši napríklad tým, že ochrana uší je mäkšia a prilba je celkovo ľahšia, vďaka čomu je pohodlnejšia.

Najpredavanějšie snowboardy

Najpredavanějšie snowboardy dla portálu Heureka.sk

Mohlo by vás zaujímať


Lacné snowboardy už od 130 EUR

Pomohol vám náš test snowboardov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný snowboard na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

16 − ten =