Šport / Outdoor

Test korčúľ na ľad

Zimné korčule Bauer Korčuľovanie na ľade patrí medzi obľúbené zimné športy aj preto, že si rozhýbeme prakticky celé telo rovno von na mrazivo čerstvom vzduchu, udržíme si dobrú kondíciu a zobudíme brušné svaly. Na tento zábavný šport potrebujete vlastne len jediného pomocníka – kvalitné zimné korčule na ľad. Na rozdiel od niektorých iných zimných športov, ku ktorým treba väčšiu výbavu, na korčuľovanie stačia skutočne iba korčule. A, samozrejme, bezpečná plocha s ľadom na veselé korčuľovanie.

Pre všetkých, čo teraz hľadajú najlepšie zimné korčule tu máme dobrú správu. Práve sme pripravili tento test korčúľ na ľad so zaujímavými informáciami. Nechýbajú ani odpovede na časté otázky kupujúcich, ktoré nesmú chýbať. Tak ako stále, aj teraz budeme radi ak obohatíte náš rebríček vlastnými pripomienkami a postrehmi.

[ssba]

Najlepší zimné korčule na ľad – TOP 6

ProduktUrčenieHodnotenieCena odRecenzie
1.Bauer Vapor X2.5 SR
Pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]129,99 EURČítať recenzie
2.Bauer NS SR
Pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]59,99 EURČítať recenzie
3.CCM TACKS 9040 SR
Pánske[usr 5 text="true" tooltip="true"]59,99 EURČítať recenzie
1.Tempish Dream Lady
Dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]37,99 EURČítať recenzie
2.Tempish North
Dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]53,99 EURČítať recenzie
3.Tempish Giulia
Dámske[usr 5 text="true" tooltip="true"]66,99 EURČítať recenzie
1.SPARTAN Kombi 2v1
Detské[usr 5 text="true" tooltip="true"]35,70 EURČítať recenzie
2.Bauer Supreme S140 Youth
Detské[usr 5 text="true" tooltip="true"]39,99 EURČítať recenzie
3.Tempish RS Verso Girl
Detské[usr 5 text="true" tooltip="true"]44,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku korčúľ na ľad


Ako vybrať najlepšie korčule na ľad?

 • Zimné korčule na ľad podľa typu. Rozlišujeme dámske, pánske a detské typy korčúľ na ľad. Pánske sú spravidla mohutnejšie a s vyvýšenou pätou, dámske majú elegantne pôsobiaci opätok a nože so zúbkami. Detské korčule na ľad sú farebnejšie, často aj s motívmi hrdinov z detských rozprávok.
 • Šírka a hmotnosť zimných korčúľ na ľad. Pri kúpe netreba podceniť šírku korčúľ na ľad, pretože musia sedieť naozaj dokonale na vašu nohu, a to myslite ešte na ponožky. Na trhu sú korčule s užším strihom a aj širšie pre širšie typy nôh, čiže si určite vyberiete také, ktoré vás nebudú tlačiť. Čo sa týka hmotnosti, najlepšie zimné korčule sú ľahké, takže nezaťažujú nohu ani pri dlhom korčuľovaní. Podobne je to aj s detskými korčuľami, ktoré majú časti z tvrdého plastu, pre čo najnižšiu hmotnosť.
 • Spôsob zaväzovania. Najrozšírenejší spôsob zaväzovania je klasické šnurovanie, a tento spôsob je zároveň podľa odborníkov aj najlepší, lebo môžete korčuľu presne utiahnuť pevne na svoju nohu aj členky bez prílišného tlačenia. Korčule vďaka tomuto uväzovaniu sedia skrátka na nohách najlepšie. Deťom často vyhovuje jednoduché uväzovanie na suchý zips. V ponuke sú ešte korčule s uťahovaním, čo je fajn na príležitostné korčuľovanie len tak v zime počas sezóny.
 • Druhy zimných korčúľ na ľad. Profesionálne korčule na ľad sú pre hokejistov a krasokorčuliarov, pri nich sú kladené vysoké nároky na kvalitu materiálu aj na kvalitu samotných nožov. Poloprofesionálne sú kompromisom medzi drahými a lacnými korčuľami na ľad, ocenia ich všetci aktívny korčuliari počas zimnej sezóny. Príležitostní korčuliari nemusia investovať do korčúľ veľa, keďže si ich často neobujú.
 • Príslušenstvo. Odporúčame chrániče na nože, aby sa neotupili, a zároveň, aby nepoškodili veci okolo. Je skvelé mať aj vak určený len na korčule so spevneným dnom, v ktorom ich môžete bezpečne prenášať, kamkoľvek budete potrebovať.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test korčúľ na ľad na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako je označovaná šírka zimných korčúľ na ľad?

 • Zimné korčule na ľad s klasickou šírkou (ako sú aj bežne topánky) majú označenie D alebo niekedy aj R.
 • Úzke zimné korčule na ľad sú označené písmenom C alebo niekedy písmenom N.
 • Široké korčule na ľad majú označenie E alebo tiež niekedy W.
 • Extra široké korčule na ľad majú označenie EE, prípadne 2E.

Aké sú to korčule na ľad pre deti s označením 2 v 1?

Detské korčule na ľad označené ako 2 v 1 sú korčule s dvoma podvozkami – viete nasadiť v lete kolieska a v zime nože. Dieťa tak má korčule na zimnú aj letnú sezónu, čím si ušetríte starosti.

Aké sú to detské korčule kačičky?

Detské korčule na ľad označované ako kačičky (kačky, kačenky) sú určené pre najmenších, teda pre deti ešte v predškolskom veku okolo 4 rokov. Kačičky sú vlastne popruhy s tenkými nožmi, ktoré sa obúvajú na detskú obuv a slúžia na to, aby sa dieťa zoznámilo s ľadom a s korčuľovaním.

Ako správne skúšať zimné korčule na ľad?

Zimné korčule musia na nohe naozaj pevne sedieť, a to aj v časti kde je členok, pretože v opačnom prípade hrozia pády až vyvrtnutie členka kvôli zlej stabilite. Korčule skúšajte vždy s ponožkami (aké budete obvykle nosiť na nohách počas korčuľovania) a postavte sa v nich, čiže len posediačky skúšať nestačí. Ak sú na nohách pevné, ale netlačia, ide o správnu veľkosť.

Korčule z kože sa časom mierne poddajú, aj tak z nich však nesmie noha vyskakovať von alebo byť priveľmi stlačená.

Je nutné zimné korčule na ľad najprv nabrúsiť?

Áno. Všetky zimné korčule na ľad sú predávané nenabrúsené z bezpečnostných dôvodov.

Ako často treba brúsiť zimné korčule?

 • Profesionálny korčuliari a hokejisti raz za týždeň.
 • Amatérsky korčuliari korčuľujúci na ľade dvakrát za týždeň, brúsia korčule približne raz za mesiac.
 • Rekreačný korčuliari, ktorí korčuľujú raz alebo dvakrát za týždeň len počas sezóny, brúsia korčule raz alebo dvakrát ročne.

Aké sú hlavné rozdiely medzi detskými, pánskymi a dámskymi korčuľami na ľad?

Detské korčule na ľad majú plastový skelet z tvrdého plastu, ktorý nohu chráni, ale zároveň sú korčule ľahké na nohách. Najlepšie detské korčule na ľad majú nastaviteľnú veľkosť až o štyri alebo dokonca päť veľkostí, čiže korčuľa „rastie“ spolu s nohou dieťaťa.

Pánske korčule na ľad majú vyvýšenú pätu, pevnú konštrukciu a zosilnenú špičku. Nože sú bez zúbkov, ale zaoblené.

Dámske korčule na ľad majú efektný opätok, vďaka ktorému je päta vyššie, nože majú namiesto zaoblenia zúbky a zvyknú byť v mnohých farebných prevedeniach.


Lacné zimné korčule už od 35 EUR

Pomohol vám náš test korčúľ na ľad? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné zimné korčule na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × two =