Pre deti

Test kočíkov pre bábiky

Skladací kočík pre bábiky s batôžkom Little Pet 2020 Výber kočíka na hranie pre bábiky môže vyzerať jednoducho až do chvíle, než zbadáte to množstvo detských kočíkov v eshope alebo v predajni s hračkami. Odrazu vybrať ten najlepší kočík pre bábiky nebude až tak jednoduché. Určite chcete pre malú mamičku a jej bábiku to najlepšie.

Kvalitný kočík pre bábiky pomáha deťom rozvíjať motoriku a komunikačné schopnosti. Cibrí sa dôležitý zmysel pre starostlivosť, a to všetko nenásilne formou zábavy počas hrania. V istom veku dieťa začína kopírovať správanie rodičov, čo je súčasťou vývoja osobnosti – vtedy chlapci chcú s ockom majstrovať, dievčatká sa starajú o svoju hračku podobne, ako sa stará mama. V kolektíve takto dievčatká lepšie nájdu nové kamarátky a samozrejme kočíkovať môžu aj chlapci, je to úplne normálne. S detskými kočíkmi pre bábiky sa deti hrajú už od nepamäti.

Mnohé dnešné detské kočíky sú vlastne zmenšeninou skutočných kočíkov, a preto nájdete v ponuke aj kočíky 2 v 1 alebo 3 v 1, teda aj hlboký aj športový kočík a aj vaničku. Detské kočíky pre bábiky z prútia alebo z dreva sú tak krásne, že neskôr slúžia ako milá dekorácia či spomienka na detstvo.

Aby ste vybrali ten najlepší kočík pre bábiky práve pre vaše dieťa, zostavili sme test, ktorý pravidelne aktualizujeme. Budeme radi ak sa aj vy zapojíte v závere do diskusie a obohatíte tak našu prácu o vlastné názory a skúsenosti. Ďakujeme.

[ssba]

Najlepšie kočíky pre bábiky podľa nás – TOP 7 modelov

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Doris 5v1
[usr 5 text="true" tooltip="true"]46 EURČítať recenzie
2.Drevený kočík pre bábiky
[usr 5 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie
3.Bino Kočík pre bábiky s taškou
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]31 EURČítať recenzie
4.EURO BABY - Hlboký kočík
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]34 EURČítať recenzie
5.PlayTo Športový kočík
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]18,50 EURČítať recenzie
6.PlayTo Multifunkčný kočík
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
7.DeCuevas 90096
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]14 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kočíkov pre bábiky


Aké sú najlepšie kočíky pre bábiky na trhu?

 1. Doris 5v1 vo veľkom sete 5v1 s príslušenstvom
 2. Drevený kočík pre bábiky ružový
 3. Bino Kočík pre bábiky s taškou
 4. EURO BABY – Hlboký kočík pre bábiky – ružovo/sivý
 5. PlayTo Športový kočík pre bábiky Olivie, ružová
 6. PlayTo Multifunkčný kočík pre bábiky Elsa, ružovo-čierna
 7. DeCuevas 90096 Skladací golfové palice Classic Romantic 56 cm

Ako vybrať najlepší kočík pre bábiky?

 • Vek dieťaťa. Vek dieťaťa je dôležitý kvôli výške rukoväte. Ak je kočík primalý, dieťa sa musí zohnúť, čo neprospieva chrbtici a ak je vysoký dieťa neuvidí pred seba. Najnovšie kočíky pre bábiky majú nastaviteľnú rúčku, vďaka ktorej kočík rastie spolu s dieťaťom.
 • Konštrukcia a materiály. Najlacnejšie kočíky sú plastové, tie najdrahšie z prútia. Plastové sa jednoducho opláchnu pri zašpinení aj hadicou s čistou vodou niekde na záhrade. Kovová konštrukcia potrebuje napríklad po daždi poriadne dosucha utrieť všetky časti, aby ste predišli poškodeniu. Prútené sú krásne aj keď dieťa vyrastie, mnohé rodiny majú potom takýto kočík ako okrasu niekde v zimnej záhrade. Vracajú sa aj drevené kočíky, ktoré sú určené predovšetkým pre najmenšie dievčatká.
 • Skladnosť, zloženie a rozloženie. Určite budete chcieť kočík pre bábiky poskladať, a to nielen počas cestovania do auta, ale aj v detskej izbe alebo vonku, keď sa dieťa už nebude chcieť hrať. Drevené kočíky obvykle neviete len tak poskladať, kovové a plastové väčšinou áno. Túto informáciu si vždy pred kúpou pozrite pri konkrétnom kočíku. Mal by sa dať poskladať a rozložiť rýchlo a bezpečne, aby ho nevedelo len tak rozložiť/zložiť malé dieťa.
 • Príslušenstvo ku kočíku. K niektorým kočíkom pre bábiky viete dokúpiť slnečník, tašku na nákup alebo aj tašku pre všetky maličkosti, ktoré bude malá mamička potrebovať (plienky pre bábiku, fľaška na pitie a pod.).
 • Dizajn a farba. Tmavá farba vybledne, na svetlej vidieť škvrny. Práve kvôli tomu jednoducho nechajte, aby si dieťa vybralo farbu, akú chce. Kočík pre bábiky má slúžiť malej mamičke, ona sa s ním má hrať, a teda musí sa páčiť predovšetkým jej. Motívy z rozprávky alebo ružová farba, výber by mal byť len na nej. Ak kupujete pre dieťa kamarátky štatistiky vravia, že sa najviac kupuje ružová, fialová, tyrkysová, červená a rozličné postavičky z aktuálnych rozprávok.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test detských kočíkov pre bábiky na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Môžem poťah vyprať?

Najlepší kočík pre bábiky určite bude mať snímateľný poťah, aby ste ho v prípade zašpinenia mohli vyprať v práčke, prípadne návod na umytie. Záleží aj na použitých materiáloch, drevený kočík stačí utrieť vlhkou handričkou. Niektoré textílie sú odolné a postačí vám jemnejší saponát a teplá voda.

Aké rôzne kočíky pre bábiky sú momentálne dostupné na trhu?

 • Drevené kočíky pre bábiky sú spravidla určené pre najmenšie dievčatká, do troch rokov. Nedajú sa väčšinou poskladať, takže zostávajú potom v celku ako milá ozdoba. Materiál je prírodný, farby by mali byť taktiež hypoalergénne. Dieťa sa o takýto kočík rado opera, učí sa lepšie chodiť pretože je stabilný.
 • Plastové kočíky pre bábiky sú populárne nielen kvôli nižšej cene, ale aj kvôli nižšej hmotnosti, takže keď sa dieťa už nebude chcieť hrať odnesiete ho v jednej ruke bez námahy domov z ihriska. Mnohé z nich sú skladacie. Sú v rôznych veľkostiach pre všetky vekové kategórie.
 • Plastové kočíky pre deti sú aj ako kočík a detské chodítko v jednom, dieťa sa vie oprieť a učí sa chodiť s obľúbenou hračkou v kočíku.
 • Kočíky pre bábiky s kovovou konštrukciou sú stabilnejšie, ale po daždi potrebujú poriadne presušiť. Obvykle sú pre väčšie dievčatká.
 • Prútené kočíky pre bábiky sú obľúbené pre svoju krásu podobne ako drevené, sú pre dievčatká od 3 rokov. Ide o kvalitné kočíky pre bábiky s nádychom retro štýlu, neskôr sa stávajú okrasou detskej izby.

Ako vybrať kočík pre bábiky podľa veku dieťaťa?

Orientačne: dieťa do troch rokov potrebuje výšku rukoväte do 65 centimetrov, nie viac. Dieťa vo veku od 3 do 4 rokov potrebuje výšku do 70 centimetrov, dieťa 4 až 6 ročné by malo mať rukoväť vo výške do 75 centimetrov.

Sú dostupné aj kočíky pre dvojčatá?

Áno. V ponuke sú aj kočíky pre bábiky určené dvojčatám.


Lacné kočíky pre bábiky už od 18 EUR

Pomohol vám náš test detských kočíkov pre bábiky? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný kočík pre bábiky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × four =