Auto / Moto

Test autosedačiek (veľká aktualizácia 2022)

Autosedačka Maxi-CosiPreprava dieťaťa v aute musí byť bezpečná, a tak treba hľadať naozaj spoľahlivú autosedačku. Výrobcovia dnes už predávajú zväčša certifikované detské autosedačky pre rok 2022, všímať si treba predovšetkým crash testy, počas ktorých je simulovaná dopravná nehoda. Len tak totiž máte istotu, že konkrétna detská sedačka naozaj dieťa ochráni. Aj preto je dobré prečítať si test autosedačiek, ktorý prináša prehľadne zoradené najlepšie detské autosedačky na trhu.

Náš test zohľadňuje nielen názory odborníkov, ale predovšetkým kladieme dôraz na výsledky testov rozličných spoločností. Najlepšia detská autosedačka musí poskytnúť bezpečnú ochranu dieťaťa – to je napokon podstatou kúpi autosedačky pre dieťa. Pred kúpou si vždy doprajte čas na porovnávanie a získavanie informácií.

[ssba]

Test autosedačiek 0-13 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny 0+ vo veku od narodenia dieťaťa do veku 12 – 18 mesiacov s hmotnosťou 0 až 13 kg.

HodnotenieCena odRecenzie
1.ROMER set Baby-Safe 3 i-Size
+ základňa Flex Base Isense
+Dualfix iSense
[usr 5 tooltip="true" text="true"]700 EURČítať recenzie
2.Cybex Aton M 2018
[usr 5 tooltip="true" text="true"]270 EURČítať recenzie
3.Cybex Aton 5 Gold
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]130 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Test autosedačiek 9-18 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny I vo veku od 1 do 4 rokov dieťaťa s hmotnosťou 9 až 18 kg.

HodnotenieCena odRecenzie
1.Joie i-Spin 360
[usr 5 tooltip="true" text="true"]410 EURČítať recenzie
2.Britax Römer Duo plus
[usr 5 tooltip="true" text="true"]280 EURČítať recenzie
3.BRITAX RÖMER Autosedačka King II
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]210 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Test autosedačiek 15-36 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny II / III vo veku od 4 do 12 rokov s hmotnosťou 15 až 36 kg.

HodnotenieCena odRecenzie
1.Cybex Solution S i-Fix Gold
[usr 5 tooltip="true" text="true"]190 EURČítať recenzie
2.JOIE Traver
[usr 5 tooltip="true" text="true"]160 EURČítať recenzie
3.Britax Römer Adventure
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]80 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Test autosedačiek 9-36 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny I / II / III vo veku od 1 do 12 rokov s hmotnosťou 9 až 36 kg.

HodnotenieCena odRecenzie
1.Cybex PALLAS S-FIX 2022
[usr 5 tooltip="true" text="true"]295 EURČítať recenzie
2.KIDDY Guardianfix3 2022
[usr 5 tooltip="true" text="true"]290 EURČítať recenzie
3.Joie Trillo Shield 2022
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]180 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Ako vybrať najlepšiu autosedačku?

 1. Váha dieťaťa. Nie vek, ale váha dieťaťa je najpodstatnejším údajom, od ktorého závisí kúpa autosedačky. Nikdy nekupujte väčšiu autosedačku, a tiež nenechávajte dieťa sedieť v malej autosedačke – dieťa nemá dostatočnú oporu a znižuje sa miera bezpečnosti.
 2. Upevnenie a inštalácia. Väčšina sedačiek je upevnená bezpečnostným pásom, no poniektoré drahšie modely disponujú systémom Isofix, ktorý umožňuje ešte pevnejšie pripevnenie sedačky o sedadlo. Čo sa týka inštalácie, mala by byť čo najjednoduchšia, aby vás tento úkon príliš neznechucoval zakaždým, keď budete potrebovať dieťa previesť v aute.
 3. Sedačka musí spĺňať základnú normu. Staršia norma, ale ešte stále platná, je ECE R 44/03. Novšia norma je označená ako ECE R 44/04. Každá autosedačka by mala spĺňať minimálne tento základ.
 4. Poťahový materiál. Niektoré novšie sedačky majú snímateľné poťahy, ktoré môžete bez problémov v prípade potreby vyprať, a potom naspäť navliecť na sedačku. Je to detail, ktorý ale mnohé mamičky ocenia.
 5. Pohodlie. Detská autosedačka by mala byť pohodlná, nech sa v nej dieťa necíti stiesnene a nekomfortne. Zvoľte preto radšej mäkšie a na dotyk príjemnejšie materiály. Ak je dieťa staršie vezmite ho na nákup so sebou, aby so mohlo do autosedačky sadnúť – vy uvidíte či mu daná veľkosť sedí a ono vyjadrí svoje pocity zo sedenia v nej.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test detských autosedačiek vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Odkedy môžem používať podsedák namiesto celej autosedačky?

Podsedák je vhodný najskôr od 6 rokov dieťaťa, kedy je kostra pevnejšia a dieťa nepotrebuje až takú oporu pri sedení. Výhoda podsedákov je nielen v cene, ale sú tiež skladnejšie, ľahšie sa pripevňujú a deti v nich sedia radšej nakoľko sa necítia tak obmedzene, ako v bežných autosedačkách. Na druhej strane v nich dieťa nie je chránené proti bočným nárazom tak, ako je tomu v celej autosedačke.

Je systém Isofix vhodný do každého auta?

Nie. Obvykle len novšie autá (cca od roku výroby 2009) majú zadné sedadlá uspôsobené na používanie detských autosedačiek s týmto systémom. Konkrétne váš typ auta si viete overiť na internete, alebo pozrite manuál od auta.

Aké sú kategórie autosedačiek?

Detské autosedačky delíme do nasledujúcich skupín:

 • skupina 0 a 0+ – do najviac 12 kíl váhy dieťaťa (približne do jedného roka), ide o tzv. „vajíčka“, ktoré môžete pokojne prenášať spolu s dieťaťom;
 • skupina 1 – od 9 do 18 kíl (približne do 4 rokov), tieto detské autosedačky zvyknú byť polohovateľné;
 • skupina 2 – od 15 do 25 kíl (približne do 7 rokov);
 • skupina 3 od 22 do 36 kíl (približne do 12 rokov).

Najlepšie značky autosedačiek

Britax – Römer

V roku 1966 predstavila nemecká značka Britax Römer svoj prvý výrobok, ktorým bola práve detská autosedačka.

V roku 1977 ako úplne prvý priniesli na trh autosedačku so systémom Isofix v spolupráci s automobilkou Volkswagen. Ako vieme, neskôr malo systém Isofix už každé auto a používame ho dodnes. Značka Britax Römer neustále napreduje a svoje výrobky testuje ďaleko nad rámec stanovený zákonom. Kvalita a bezpečnosť sú na prvom mieste.

Autosedačky Britax Römer sú overené rokmi a patria medzi najlepšie na trhu. Okrem bezpečnosti sa môžete spoľahnúť aj na komfort, a to i v prípade, že cestujete s dieťatkom dlhšie trasy. Tieto detské autosedačky určite stoja za vašu pozornosť.

Cybex

Celosvetovo známa značka autosedačiek Cybex je právom obľúbená aj u mnohých celebrít. Dizajnér a zakladateľ pochádza z Čiech, hlavné sídlo má firma v Nemecku.

Značka Cybex spája funkčnosť a dizajn. Ich autosedačky, kočíky a ostatné produkty sú jednoducho krásne aj na pohľad. Detské autosedačky Cybex získali množstvo ocenení z oblasti bezpečnosti, napríklad v Dánsku ocenenie od FDM, v Nemecku od Stiftung Warentest a samozrejme vysoké hodnotenie od automobilovej asociácie ADAC. Aj ich jedinečný dizajn získal známe ocenenie Red Dot Design Awards.

Od roku 2014 spolupracuje značka Cybex so skúsenou firmou Goodbaby International Holdings so sídlom v Číne. Táto spolupráca priniesla zaujímavé výsledky a ešte sa určite budeme mať na čo tešiť.

Petite & Mars

Značka Petite & Mars je spojením Čiech a Slovenska, čo by ste pravdepodobne podľa názvu neodhadli.

Avšak práve tento jednoduchý názov dopomohol k presadeniu značky Petite & Mars aj v zahraničí. Výborné detské autosedačky Petite & Mars sú spojením bezpečnosti a komfortu. Okrem toho, že sú ich detské autosedačky mimoriadne pohodlné pre dieťatko, komfort pociťujú tiež rodičia – značka Petite & Mars totiž myslí aj na požiadavky rodičov, aby bolo používanie čo najjednoduchšie.

Za expanziou značky po Európe stojí výborná cena produktov, vysoká kvalita a atraktívny dizajn. Popri autosedačkách nájdete od značky Petite & Mars aj skvelé kočíky, interaktívne podložky na hranie, alebo dokonca výplachy pre noštek.

Maxi Cosi

Značka Maxi Cosi ponúka na svoje modely detských autosedačiek podľa oficiálnych informácii doživotnú záruku. Aj to svedčí o ich zanietení pre bezpečnosť.

Detská sedačka práve od Maxi Cosi dostala ako vôbec prvá v roku 1984 v hodnotení ADAC päť hviezdičiek, konkrétne išlo o model autosedačky Cabriofix. Svoje nároky na bezpečnosť dodnes nepoľavili a značka Maxi Cosi má stále čo ponúknuť. Ich ikonické detské autosedačky sú mimoriadne pohodlné pre dieťatko a veľmi jednoduché na používanie pre rodičov – modely autosedačiek “click – and – go” si pochvaľujú rodičia aj u nás na Slovensku.

Maxi Cosi patrí pod výrobcu Dorel Industries Inc., ktorý sídli v Kanade. Pokiaľ hľadáte kvalitnú detskú autosedačku, určite si pozrite. Budete milo prekvapený bezpečnosťou, kvalitou výroby a v neposlednom rade i komfortom.

Recaro

Skúsenosti s výrobou sedadiel do pretekárskych automobilov priviedli značku až k detským autosedačkám. Značka Recaro vznikla v roku 1906 a v súčasnosti ich autosedačky patria medzi najlepšie na trhu.

Od roku 1921 má značka Recaro zákazníkov ako BMW, Maybach, Bugatti či Opel a tieto skúsenosti plynule doviedli značku k výrobe detských autosedačiek, ktoré sú zhotovené s maximálnou presnosťou a s vysokou bezpečnosťou. Podľa mnohých rodičov ide o najlepšie detské autosedačky na dlhé cestovanie, pretože ako ukázali testy, tieto autosedačky znižujú pri čelnom náraze zaťaženie hlavy dieťatka až o 64 % menej v porovnaní so zákonom stanovenými hodnotami. Značka Recaro tak svoje autosedačky vyrába ešte o kúsok precíznejšie, než sú zákonom stanovené minimá pre bezpečnosť detí.

Recaro má naozaj širokú škálu pôsobnosti. Okrem detských autosedačiek si môžete pozrieť aj ich ostatné doplnky pre deti.

Zopa

V roku 1992 bola založená značka Zopa, ktorá svoje detské autosedačky vyvíja i dizajnuje v Čechách. V ich ponuke nájdete autosedačky, kočíky a tiež napríklad turistické nosiče.

Značka Zopa nás očarila cenovou dostupnosťou, minimalizmom, jednoduchými farbami a v neposlednom rade samozrejme tiež bezpečnosťou. V mnohých diskusiách sa objavujú práve detské autosedačky Zopa kvôli ich univerzálnosti – nadčasový dizajn a klasické farby, vďaka ktorým sa hodia do každého auta.

Keď už budete pozerať autosedačky od Zopa, určite si pozrite aj ich šikovné cestovné postieľky. Celý sortiment, ktorému sa venuje značka Zopa, je venovaný detičkám do troch rokov. Určite si vyberiete, navyše za dobré ceny.

Kiddy

Nemecká značka Kiddy je na trhu približne štyridsať rokov a za ten čas priniesla viaceré inovácie a komfort pre deti v autách na cestách.

Ergonómia týchto detských autosedačiek bola certifikovaná nezávislým združením ortopédov – máte istotu, že dieťatko bude v zdravej polohe počas celej doby cestovania, a to aj v prípade dlhších trás. Obzvlášť dobre hodnotené sú ich autosedačky z kategórie od 0 do 15 mesiacov, ktoré poskytujú batoľaťu pohodlie ako v bavlnke.

Autosedačky Kiddy nesmú v našom výbere chýbať, nakoľko ide o obľúbeného výrobcu aj u nás. Keď už budete pozerať ich sortiment, nezabudnite na doplnky, napríklad dáždnik k vajíčku alebo sieťku proti hmyzu. Ide o praktické maličkosti, ktoré ocení nejeden rodič.

Joie

Anglicko, rok 2011 – vznikajúca značka Joie má ambície vyrábať detské autosedačky lepšie, modernejšie a predovšetkým funkčnejšie. Joie ako prvá značka priniesla novú kategóriu autosedačiek 0 – 36 kg, ktorá je veľmi obľúbená a dobre predávaná.

Značka Joie získala viaceré ocenenia za jednoduchosť, praktickosť a dizajn. Taktiež tieto detské autosedačky boli ocenené v ADAC testoch ako bezpečné. Nám sa páči, že priniesli minimalistické autosedačky v dostupnej cene a v modernom dizajne. V začiatkoch oslovili najmä mladých rodičov, neskôr si získali pozornosť naprieč viacerými krajinami a čoraz viac rodičov im dôveruje aj na Slovensku.

Aktuálne nájdete autosedačky, kočíky a ďalšiu výbavu pre deti od Joie vo viac ako 50 krajinách sveta. Kvalitná poťahová látka, dostupná cena a bezpečie – vlastne, to je všetko, čo od detskej autosedačky očakávate.

Kinderkraft

Poľská značka Kinderkraft bola založená v roku 2011 a od svojho vzniku stihla osloviť mnohých rodičov aj u nás. Postupne nájdete detské kočíky či autosedačky Kinderkraft po celej Európe a niet sa čomu čudovať.

Za expanziou značky Kinderkraft stojí pravdepodobne okrem iného aj cenová dostupnosť. Za výbornú cenu dostanete modernú, bezpečnú a dizajnovo atraktívnu detskú autosedačku. Ako bonus sú ich výrobky pre deti zladené, takže môžete mať kočík aj autosedačku v jednom štýle, čo je príjemný detail. No a pre kočíky sa pýšia dostupnosťou náhradných častí, aby si rodičia nemuseli robiť starosti.

Ak hľadáte cenovo dostupnú modernú autosedačku, pozrite si sortiment značky Kinderkraft. Ide o precízne vyrobené detské autosedačky, ku ktorým môžete mať šikovné doplnky alebo rovno aj farebne zladený kočík.

Caretero

Poľsko, rok 2009 – na trh prišla nová značka Caretero s myšlienkou ponúkať rodinám výborný pomer ceny a kvality. Podarilo sa a dnes sú ich detské autosedačky samozrejmosťou v mnohých domácnostiach.

Mnohí rodičia hľadajú detskú autosedačku s myšlienkou, že najdôležitejšia je bezpečnosť. Práve takých osloví možno značka Caretero, pri ktorej za skvelú cenu dostanete dizajnovo prepracované a funkčné detské autosedačky. Navyše, Caretero počúva svojich zákazníkov a neustále inovuje aj rozširuje ponuku. Od tejto značky môžete mať tiež kočík, šikovnú cestovnú postieľku, vysokú stoličku alebo hračky.

Detské autosedačky Caretero prekvapia priedušným materiálom, ktorý vyhovuje dieťaťu aj v letných dňoch počas dlhých ciest autom. Možno aj vďaka tomu nájdete autosedačky Caretero aj v Nórsku, Holandsku, Španielsku či v Maďarsku. No a už aj na Slovensku.

Peg Perego

História tejto talianskej značky siaha až do jej založenia v roku 1949, kedy Peg Perego začala vyrábať modernejšie kočíky a jedálenské stoličky pre deti. Peg Perego ako prvý výrobca priniesol na trh výškovo nastaviteľnú jedálenskú stoličku pre deti.

Ich výrobky sa stali rýchlo trendom, pretože boli nadčasové, prepracované, niektoré dokonca farebnejšie ako tie od vtedajšej konkurencie. Rodičia si zamilovali dizajn aj kvalitu, no a dnes si aj my môžeme dopriať časom overenú kvalitu – detské autosedačky Peg Perego patria medzi najlepšie i najznámejšie na trhu. Autodesačky Peg Perego sú bezpečné, prepracované, spoľahlivé a komfortné pre dieťa aj rodičov čo sa týka používania.

Značka Peg Perego prináša bezpečné a kvalitné výrobky pre deti už viac ako sedemdesiat rokov. Keď milujete klasiku, pozrite si autosedačky Peg Perego.

ABC Design

Nemecko, rok 1989 – značka Monbebe začala vyrábať najprv detské kočíky, ktoré sú vlastne dodnes mimoriadne obľúbené vo viacerých krajinách vrátane Slovenska. Od roku 1993 pôsobí pod názvom ABC Design a medzičasom expandovala do viac ako 40 krajín sveta.

Značka ABC Design sa venuje nielen návrhom, ale aj výrobe a vývoju svojich produktov. Navyše zákazníkom ponúka autorizované predajne, čiže sa zameriava aj na predaj. Detské autosedačky ABC Design nesmú v našom výbere značiek chýbať, pretože získali viaceré ocenenia a ich nadčasový dizajn je niekedy až neuveriteľný.

Autosedačky ABC Design vás prekvapia funkčnosťou – môžete ich pokojne nasadiť na konštrukciu kočíka od ABC Design a šetriť tak svoj čas i priestor v domácnosti. Určite si teda pozrite nielen ponuku detských autosedačiek, ale i kočíkov, a možno si vyberiete rovno celý set.


Lacné AUTOSEDAČKY už od 45 EUR

Pomohol vám náš test autosedačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie detské autosedačky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

30 komentárov

Kliknite tu pre zanechanie komentára

six − five =

 • Dobrý deň,

  Potreboval by som poradiť ohľadom autosedačky Britax Romer Advansafix III Sickt. Našiel som len hodnotenie Stiftung Warentest, kde bola ohodnotená ako uspokojivá, avšak bezpečnosť dobrá. Nenašiel som žiadne hodnotenie od ADAC o bezpečnosti. Viete poradiť? Dakujem

 • Zdravim,
  Dufam ze poradite.
  Nahanam autosedacku pre dcerku ktora ma skoro 14 mesiacov a vysku uz cxa 85cm.
  Mame Ford Fiestu z roku 2006/2007 ktora nema Isofix uchyty a tiez sa nedaju navarit (overovane priamo vo Forde).
  Musi sa dat upevnit iba/aj bezpecnostnymi pasmi. Najradsej by som dcerku vozila co najdlhsie v protismere no vzhladom na to ze ju musim mat za sedadlom vodica to asi nebude mozne.
  Boli mi odporucene Maxi-Cosi Tobi a Maxi-Cosi Opal, neviem sa ale dopatrat k testom – neviete nahodou nieco viac?
  Popripade prosim poradte aj inu autosedacku (rada si necham poradit), najdolezitejsia je pre mna bezpecnost a pozitivne crash testy.
  Dakujem krasne.
  S pozdravom,
  Miriam

  • Dobrý deň, radí vám dobre. Čo sme našli z našich zdrojov, tak Maxi Cosi Tobi bola testovaná v roku 2015 v nemeckom ADACu a dopadla celkom slušne (2,4 – hodnotenie dobré). Všeobecne má táto kategória autosedačiek vždy trochu horšie hodnotenie. Vypichujeme z hodnotenia “Dobre vyrobená detská autosedačka pre upevnenie pásom. Ramenné popruhy sa dajú sklopiť, čo uľahčuje prezliekanie dieťaťa. Výrobca odporúča, aby detská sedačka nebola používaná dlhšie ako päť rokov. Priemerné riziko zranenia pri prednom a bočnom náraze. Inštalácia nie je ľahká, ale vzpera dieťaťa funguje dobre. Nízke riziko nesprávne prevádzky. Veľmi dobrá opierka nôh, dobré polstrovanie, priaznivé miesto na sedenie. Pohľad pre dieťa von je trochu horšie.

   Čo sa týka modelu Maxi Cosi Opal, ten sme v žiadnom teste nenašli.

 • Dobry den, potrebovala by som poradit nejaku dobru autosedacku 0-18kg, 9-18kg , kt. je obojsmerna, ma Iofix a da sa pripevnit aj bezp. pasmi auta. Ak take nieco vobec existuje 🙂 …DAkujem

  • Dobrý deň, autosedačku sme nenašli v žiadnom teste, to však neznamená, že nebude kvalitná. Zatiaľ sa teší dobrým recenziám a dokonca patrí aktuálne medzi najžiadanejšie autosedačky na trhu.

 • Dobry den,
  Chcela by som sa spytat na vas nazor. Starsi syn(3rocny vazi cca 13kg) ma autosedacku britax romer king 9-18kg. Mladsi ma 10mesiacov, vazi nieco cez 9kg. Potrebujeme pre neho autosedacku a nevieme sa rozhodnut ci mu posunut tu co mame a starsiemu kupit novu, alebo kupit novu mladsiemu a potom zas zmenit ked z nich vyrastu. Zda sa mi totiz ze este pre neho tato nie je veľmi vhodna, nakolko je este dost maly a bolo by pre neho asi vhodnejsie mat sedacku s moznostou priputania v protismere jazdy.
  Tak vas chcem poprosit o nazor a tiez pomoc pri vybere s tym, ze cena by mala byt tak do 200eur max.

 • Dobrý deň,

  Rozhodujeme sa medzi autosedačkou Recaro Monza Nova a Romer evolva 123 sict. Viete mi prosím poradiť?
  Ďakujem pekne ?

 • Dobrý deň. Chcel aby som sa opýtať aká je recenzia na túto detskú sedačku AVIONAUT Autosedačka Evolvair Expedition 2018. Ďakujem

  • Snažil som sa dohľadať o AVIONAUT Evolvair Expedition 2018 nejaké info, bohužiaľ bez úspechu. Odporúčam si však prečítať oficiálne stránky Avionaut.cz, kde je vyjadrenie k modelu Avionaut ULTRALITE – ten dopadol dobre v testoch bezpečnosti, problém bol zistený u nežiaducich látok.

  • Dobrý deň, práve táto sedačka (model 2017) nedopadla v testoch príliš sľubne. Citácia: “Dobrým príkladom je model Joie Every Stage. Výsledky nárazových skúšok boli v jeho prípade vyhodnotené silne podpriemerne, pričom najhoršie výsledky sa dosiahli pri čelnom náraze, a to najmä vo variante pre 9 až 18 kg.” Problém nie je v značke Joie, skôr v tom, že sa jedná o univerzálny model, ktorý funguje v každej kategórie nie na 100%. V Nemecku sme test tejto konkrétnej autosedačky nenašli, iné modely tejto značky boli ale hodnotené vcelku dobre.

 • Dobry den chcela by som sa opytat co hovorite na autosedacky 0-36 kg, zvazujeme kupu sedacky Joie Every Stage FX 2017, nakolko nam dcerka z vajicka velmi rychlo vyrastla mame Cybex Aton 5, ktoru sme kupili aj na zaklade Vasich recenzii 🙂 alebo je lepsie kupit sedacku 9-18 a potom 18-36? 🙂 dakujem velmi pekne za vasu odpoved a zelam pekny den 🙂

  • Dobrý deň, ťažko poradiť, jediné čo môžem napísať je môj vlastný názor. Tieto univerzálne kategórie majú vždy trochu horšie výsledky testov, pretože sa nezavďačí všetkým. Platilo to ale hlavne v minulých rokoch. Ovšem posledné 1-2 roky späť prešli tyhle sedačky inováciami a konečne sú “konkurencieschopné” a majú aj slušné výsledky v testoch. Stále to však o malý kúsok nestačí na jednotlivé kategórie.

 • Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať na autosedačku Britax Romer Evolva 1-2-3 plus 2018, uvažujeme nad jej kúpou. V testoch vyslovene tuto sme nenašli, no v specifikaciach má uvedenú najnovšiu normu..odporúčali by ste nám jej kúpu? Ďakujem

  • Dobrý deň, priamo sedačka Römer Evolva 123 Plus v žiadnej z testov nebola, aspoň podľa našich zdrojov. Len model Evolva 123 SL SICT, ten dopadol skôr priemerne. Nezostáva teda než sa rozhodnúť na základe recenzií. V Nemecku vychvaľujú predovšetkým možnosti konfigurácie, priestor pre dieťa a vysoké pohodlie. Čo sa naopak príliš nepáči je ťažká manipulácia a zložitá inštalácia.

  • Dobrý deň, je to autosedačka o ktoré nie je príliš informácií a recenzií (teda žiadne testy a pod.), Ťažko teda hodnotiť kvalitu a bezpečnosť bez týchto informácií. Dobré však je, že má certifikáciu ECE R44 / 04.

  • Dobrý deň, žiadny z našich zdrojov o tejto autosedačke nehovorí, ťažko teda súdiť. Je celkom ťažké zistiť aj nejaké väčšie recenzie zákazníkov. Ako plus vidím cenu a normu ECE R44 / 04 (tzn. že sa vezme min. akýchkoľvek 50 kusov na otestovanie). Ako mínus vidím žiadne dohľadateľné skúsenosti (človek nevie do čoho ide).

  • Dobry
   a vedeli by ste mi poradiť protismernu sedačku aspon0-18 ?
   Niečo kvalitne ale hlavne bezpecne?

   Dakujem!

   • Dobrý deň, počas posledných dvoch dní sme aktualizovali rebríček podľa najnovších testov, najmä ADAC 05/2017 a 11/2017. Síce tu nemáme kategórii 0-18 kg. Ale moje odporúčanie je autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size 2018 (starší model 11/2016 mal v ADAC 2,2), málinko horšie ale aktuálnejšie test mala autosedačka Recaro Zero.1 Elite 2017 (11/2017 – 2,5)

 • dobry vecer, prosim vas a nemecka znacka HEYNER Capsula MultiFix AERO 2015 Koala Grey

  nemate skusenosti??

  dakujem

  • Dobry den, mame detsku autosedacku znacky Heyner uz dva roky a zatial velka spokojnost. zo zaciatku bolo narocnejsie naucit sa, resp. prist na sposob odopinania autosedacky z auta, ale po troch pokusoch som to dostala do “ruky”. Material autosedacky je prijemny, polohovanie uz ma asi takmer kazda autosedacka. Zatial som ju nemusela ani prat, vsetko vycistim aj vlhcenymi obruskami 😀
   Jedine, co by som teda vytkla je ten sposob odopinania sedacky z auta.

 • Zdravim. Ja som zase prekvapeny, ze niesu v teste zahrnute sedacky znacky be safe, ktore dieta drzia proti smeru jazdy co mozno najdlsiu dobu (jeden typ dokonca do 25kg), co je omnoho bezpecnejsie nez po smere jazdy…

 • Dobry den, chcem sa spytat, preco nie su porovnavane detske autosedacky znacky RECARO. Dakujem.

  • Dobrý den, v testu nejsou zařazeny hlavně kvůli dostupnosti na Slovensku. Avšak, v německých testech velmi dobře dopadly dva typy: Recaro Privia v kategorii 0+ a Recaro Monza Nova 2 v kategorii II-III. PS: V následujících týdnech máme v plánu test autosedaček aktualizovat pro 1. polovinu roku 2016.

  • tiež by ma to zaujímalo, nakoľko máme Recaro a veľká spokojnosť – vyberal som podľa najlepšieho v roku 2014