Auto / Moto

Najlepšie sady na opravu čelného skla | Test a recenzie

Najlepšie sady na opravu čelného sklaS rastúcimi nákladmi a časom spojenými s návštevou opravovne čelných skiel mnohí majitelia automobilov ocenia DIY sady na opravu skla ako nákladovo efektívne a časovo úsporné riešenie. Ak necháte bez povšimnutia tento typ poškodenia môže sa zmeniť na vážny problém. Ak sa oň však postaráte dostatočne včas a poškodenie je menšie, dokážete ho opraviť aj bez toho, aby ste potrebovali pomoc profesionála. V obchodoch a online je k dispozícii množstvo cenovo dostupných a účinných súprav na opravu čelného skkla. Hoci nedokážu opraviť všetky typy poškodenia, odvádzajú skvelú prácu pri malých prasklinách. Náš dnešný sprievodca vám prezradí aká je najlepšia sada na opravu čelného skla a pomôže vám nájsť cenovo dostupné a pritom komplexné DIY riešenie.

Najlepšie sady na opravu čelného skla na trhu – TOP 4

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Súprava na opravu čelného skla EASY - GEKO
+ sada je opakovane použiteľná
+ po zaschnutí lepidlo odfarbí
+ účinne zastavuje ďalšie praskanie skla
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]10,20 EURČítať recenzie
2.Quixx Windshield Repair Kit
+ rýchle a jednoduché odstránenie poškodenia
+ vyrobenou technológiou LGT (technológia tekutého skla)
+ prvotriedny výsledok
+
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]16,20 EURČítať recenzie
3.Rain-X PROFESIONÁLNA SADA
+ obsahuje 1 g živice
+ funguje spoľahlivo na kruhových poškodeniach do veľkosti 2,5 cm
+ opraví praskliny do 30 cm
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]15,20 EURČítať recenzie
4.WINDSHIELD 1927
+ obsahuje žiletku s bezpečnostným úchytom
+ jednoduchá a rýchla oprava
+ presný aplikátor lepidla
[usr 4,2 text="true" tooltip="true"]19,95 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku sad na opravu čelného skla


Ako vybrať sady na opravu čelného skla?

Súpravy na opravu čelného skla zvyčajne používajú epoxidovú živicu na vyplnenie, utesnenie a stabilizáciu menších poškodení s priemerom 2 cm alebo menej. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by mali vodiči vykonať opravu čo najskôr. Príliš dlhé čakanie môže spôsobiť, že cestná špina a iné nečistoty preniknú do mikroskopických trhlín obklopujúcich prasklinu a zabránia efektívnemu priľnutiu epoxidu. Podobne aj zmeny teploty môžu spôsobiť, že prasklina sa po skle šíri ďalej. V tomto prípade už môže byť výmena čelného skla nevyhnutná.

Veda za väčšinou týchto súprav je podobná a hlavné rozdiely zahŕňajú metódu vstrekovania epoxidu do dutiny. Kvalitná sada na opravu čelného skla by mala obsahovať vákuovú striekačku na odstránenie nečistôt a vlhkosti, ktorá  vytvorí čistý povrch, na ktorý sa epoxid nanesie, čím sa nakoniec dosiahne účinná oprava. Konečný výsledok nemusí byť taký dobrý ako pri profesionálnej oprave, alebo kompletnej výmene čelného skla, no zmierni ďalšie škody za oveľa nižšiu cenu.

Pri výbere súpravy na opravu čelného skla majte na pamäti niekoľko faktorov, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Zmerajte veľkosť praskliny, alebo trhliny. Ak je príliš dlhá alebo veľká, budete potrebovať odbornú pomoc. Medzi ďalšie faktory, ktoré je potrebné zvážiť, patrí typ poškodenia, jednoduchosť použitia, objem materiálu na opravu a kvalita samotnej súpravy.

Typy súprav na opravu čelného skla

 • Sady na opravu čelného skla na báze živice – sú určené na vyplnenie a utesnenie trhlín a medzier. Tieto súpravy zvyčajne obsahujú zariadenie na správnu aplikáciu živice do odštiepenej alebo popraskanej oblasti. Niektoré môžu vyžadovať zmiešanie komponentov pred aplikáciou. Iné zas môžu na dosiahnutie najlepších výsledkov vyžadovať aplikáciu v tieni. Živica je zvyčajne číra, takže vytvorí opravu, ktorá je málo viditeľná.
 • Sady na opravu čelného skla na silikónovej báze – silikón je jedným z materiálov, s ktorými sa pracuje najjednoduchšie, pokiaľ ide o súpravy na opravu čelného skla. Množstvo silikónových súprav nevyžaduje zložité postupy ani veľa nástrojov, aby boli účinné. Silikón steká do trhlín a prasklín, čím vytvára silné tesnenie, ktoré pevne drží, keď je vystavené nárazom alebo vibráciám. Skontrolujte množstvo času potrebného na vytvrdzovanie, ako aj teploty, pri ktorých sa dá správne aplikovať.

Kľúčové faktory výberu sady na opravu čelného skla

 • Druh poškodenia – na čelnom skle sa môžu vyskytnúť mnohé druhy prasklín a trhlín. Poškodenie „býčie oko“ je stredová jamka s prasklinami v kruhovom vzore.  Takzvané „floater“ praskliny sa vyskytujú v strede skla a šíria sa ďalej. Trhliny v tvar polkruhu alebo mesiaca majú tiež tendenciu sa rozširovať. „Hviezdne“ praskliny sú spôsobené nárazom a vyzerajú ako výbuch hviezd. Môžete tiež zaznamenať kombinované praskliny s viac ako jedným typom ovplyvňujúcim čelné sklo.
 • Citlivosť na teplotu – keď používate súpravu na opravu čelného skla, zvážte teplotu a citlivosť materiálov, ktoré sú v sade obsiahnuté. Ak sa pokúsite opraviť praskliny alebo odlúpenia na čelnom skle v príliš chladnom počasí živica by sa mohla uchytiť bez toho, aby prasklinu správne „ošetrila“. Robte to pri vysokej teplote a živica nemusí vôbec stuhnúť. Na vytvrdenie živicovej náplasti bude kvalitná sada na opravu  čelného skla obsahovať pokyny pre najlepší teplotný rozsah na vykonanie opravy. Väčšina súprav odporúča vytvrdzovať opravu na priamom slnku, zatiaľ čo iné hovoria presný opak. Aby živica správne vytvrdla, je nevyhnutné dodržiavať pokyny k produktu. Vo všeobecnosti platí, že keď na opravu čelného skla zvolíte miernu teplotu a suché prostredie nemôžete nič pokazit.
 • Kvalita živice – ako zistíte, či živica, ktorá je súčasťou súpravy, stojí za vašu investíciu a úsilie? Nájdite takú, ktorý má hustejšiu a hrubšiu štruktúru a schne číro.. Chcete, aby živica zapadla do čelného skla bez toho, aby zanechala výraznú stopu. Hľadajte číro schnúcu živicu a recenzie zákazníkov o bezchybných, bezproblémových a neviditeľných konečných výsledkoch, poprípade online testy daného produktu. Okrem toho hľadajte zmienky o tom, ako dobre funguje živica opravnej súpravy rok, alebo viac po aplikácii. Súpravy živice nižšej kvality môžu schnúť v svetložltom odtieni.
 • Objem – jedna sada na opravu čelného skla by mala byť vhodná na jednu opravu malej praskliny na jednom čelnom skle.  V ideálnom prípade by ste mali potrebovať len malý objem, ale rozsiahle poškodenie znamená, že na vyplnenie a vyhladenie všetkých škôd budete potrebovať viac materiálu. Ak teda jedna oprava vyzerá, že si bude vyžadovať viacero súprav, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nachádzate už v teritóriu výmeny skla.

Ako použiť sadu na opravu čelného skla v 10 jednoduchých krokoch

 1. Odlepte papierovú podložku na lepiacej náplasti, aby ste odkryli jednu stranu lepidla. Prasklina nemôže byť väčšia ako kruhový výrez v strede tejto náplasti. Náplasť vycentrujte na prasklinu a nalepte ju na čistú a suchú stranu čelného skla smerujúcu von. Odlepte druhú stranu papierovej podložky a priložte podstavec – vylisovaný kus plastu s trubicou smerujúcou nahor – na lepidlo. Zarovnajte úchytky pre ľahké odstránenie.
 2. V prípade potreby premiešajte živicu. Nalejte  živicu do podstavca a naplňte ho až po vrch. Stlačte striekačku úplne nadol a pevne ju vložte do podstavca.
 3. Jednou rukou držte podstavec a pomaly vyťahujte piest striekačky – nebojte sa, živica sa nenatiahne. Pokračujte v naťahovaní piestu striekačky, kým nedosiahnete koniec jej funkčnej dĺžky. Niektoré  striekačky môžu mať sponu, ktorá zabráni náhodnému vybratiu injekčnej striekačky z podstavca. Vytiahnutím piestu nahor vytvoríte v injekčnej striekačke vákuum, ktoré bude pomaly vyťahovať vzduchové bubliny zo živice a preč z praskliny; zvnútra auta by ste mali vidieť vzduchové bubliny, ktoré pomaly opúšťajú prasklinu.
 4. Držte podstavec rukou, zatiaľ čo druhou rukou odstráňte injekčnú striekačku z podstavca. Znova vložte striekačku. Teraz pomaly zatlačte jej piest nadol, aby sa živica dostala do praskliny. Zvyčajne by ste mali prestať tlačiť približne pri polovici, tam kde to odporúčajú pokyny, alebo kde spona zastaví striekačku.
 5. Jemne zaklopte na okno kĺbmi prstov, aby ste uvoľnili všetky vzduchové bubliny zachytené v praskline. Ak je v praskline oblasť, ktorá nie je naplnená, stlačte injekčnú striekačku o niečo ďalej. Len trochu (1 cm), inak riskujete že  budete musieť začať odznova.
 6. Pozrite si pokyny, ako dlho má striekačka zostať v tejto polohe. Po vytvrdnutí epoxidovej živice odstráňte náplasť a podstavec.
 7. Zatiaľ nič neutierajte! Uchopte živicu a dajte kvapku, alebo dve priamo na vrch praskliny.
 8. Uchopte opravný prúžok a položte ho na vrch praskliny s kvapkami živice. Položte ho pod uhlom, aby ste zabránili zachyteniu vzduchových bublín. Jemne držte prúžok prstami, zatiaľ čo pomocou žiletky vytlačte všetky vzduchové bubliny. Nechajte vytvrdnúť počas odporúčaného času.
 9. Na odstránenie opravného prúžku použite ostrú žiletku. Neťahajte ho len tak! Položte prst na vrch praskliny a pomocou žiletky prerušte spojenie medzi prúžkom a sklom po obvode praskliny. Nakoniec prúžok otočením odstráňte, aby ste z vnútra praskliny nevytiahli živicu.
 10. Pomocou žiletky kolmo na sklo zoškrabte zvyšky živice.

Lacné sady na opravu čelného skla už od 10 EUR

Pomohol vám náš test sad na opravu čelného skla? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší sady na opravu čelného skla na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 × one =