Auto / Moto

Test autobatérií

Autobatérie Najjednoduchšia je výmena autobatérie priamo v autoservise, kde nemusíte vy, ako majiteľ auta riešiť správny typ. Nie každý motorista chce túto výmenu nechať na servis – viacerí sa spoliehajú na vlastnú šikovnosť, prípadne chcú batériu zakúpiť, a potom len odniesť na výmenu. Ak patríte k tým odvážnejším, potrebujete predovšetkým poznať správny typ autobatérie.

Okrem toho, že tu nájdete aktuálny test autobatérií, získate aj odpovede na najčastejšie otázky. Dozviete sa základné informácie, na základe ktorých omnoho ľahšie zakúpite správnu autobatériu pre svoje auto aj bez toho, aby ste mali k autu manuál od výrobcu. Navyše náš šikovný test prináša tie najlepšie autobatérie na trhu, čím získate prehľad a lepšie sa zorientujete v ponuke viacerých výrobcov.

Na tejto stránke test autobatérií stále aktualizujeme podľa novších výsledkov testovacích spoločností. Ak ale máte svoje vlastné skúsenosti s nejakou značkou, alebo ste vyskúšali jednu zo spomenutých značiek a chcete sa podeliť o svoje poznatky, zapojte sa do diskusie; pomôžete tak ostatným s výberom.

[ssba]

Test – najlepšie autobatérie – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Exide Premium 12V 77Ah 760A, EA770


[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]68,90 EURČítať recenzie
2.Varta Blue Dynamic 12V 74Ah 680A
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]77,00 EURČítať recenzie
3.Exide Premium 12V 100Ah 900A
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]94,90 EURČítať recenzie
4.Varta Silver Dynamic 12V 77Ah 780A
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]76,99 EURČítať recenzie
5.Bosch S5 12V 77Ah 780A
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]79,00 EURČítať recenzie
6.Banner Power Bull 12V 60Ah 510A
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]79,00 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOBATÉRIÍ


Zdroj obrázků: www.heureka.sk

V nemeckých testoch autobatérií uspeli najmä výrobcovia – Exide, Varta a Bosch. Kúpou autobatérie tejto značky zrejme chybu neurobíte, pretože patria na trhu medzi to najlepšie.

Najlepšie autobatérie (recenzie)

1. Exide Premium 12V 77Ah 760A EA770

Náš výber začneme autobatériou pre moderné autá Exide Premium, ktorá má praktické rýchle nabíjanie Carbon Boost 2.0 – podľa výrobcu sa nabíja až dvakrát rýchlejšie v porovnaní s inými autobatériami s podobnými parametrami, čo určite ocení každý vodič. Nás zaujala aj zlepšená vodivosť autobatérie vďaka novej povrchovej štruktúre a aj uhlík na záporných doskách. Autobatéria je bezúdržbová a podľa hodnotení mnohých vodičov je spoľahlivá v akomkoľvek počasí.

Napätie: 12 V. Kapacita: 77 Ah. Štartovací prúd: 760 A.


Ukázať v obchode


2. Varta Blue Dynamic 12V 74Ah 680A 574 012 068

Známa značka vyrábajúca najrôznejšie batérie ponúka samozrejme aj batérie do auta. Pre klasickejšie autá s bežnou výbavou elektroniky a bez systému „stop – start“ je toto aj podľa mnohých hodnotení vodičov ideálna autobatéria. Naštartujete s ňou aj v tuhšej zime, rýchlo na nabíja a ako bonus je ešte aj odolnejšia voči koróziám. Je bezúdržbová, má prímes kalcia navyše a systém odolnosti proti hlbokému vybitiu.

Napätie: 12 V. Kapacita: 74 Ah. Štartovací prúd: 680 A.


Ukázať v obchode


3. Exide Premium 12V 100Ah 900A EA1000

Máte moderné auto s bohatou elektronickou výbavou? Potom určite potrebujete naozaj spoľahlivú autobatériu, ktorá bude mať dostatok „šťavy“ aj v tuhých mrazoch a aj v horúcich letných dňoch. Zvláda moderné autá, ktoré sú denne vyťažené nielen jazdením v rámci mesta a majú moderné elektronické systémy. Je bezúdržbová a jej rýchle nabíjanie ocenia viacerí aktívny vodiči. Aj v hodnoteniach vodičov obstála vynikajúco.

Napätie: 12 V. Kapacita: 100 Ah. Štartovací prúd: 900 A.


Ukázať v obchode


4. Varta Silver Dynamic 12V 77Ah 780A 577 400 078

Autobatéria s označením Silver Dynamic je o radu vyššia než nami už spomenutá Blue Dynamic od značky Varta. Aj táto je určená pre autá bez systému „stop – start“, ale spĺňa nároky všetkých áut s bohatšou výbavou elektroniky. Má vyššiu štartovaciu silu než Blue Dynamic a aj tu milo poteší prímes kalcia. Autobatéria je samozrejme bezúdržbová a jej cena bude mne mnohých vodičov viac než priaznivá vzhľadom na dobrú kvalitu značky Varta.

Napätie: 12 V. Kapacita: 77 Ah. Štartovací prúd: 780 A.


Ukázať v obchode


5. Bosch S5 12V 77Ah 780A 0 092 S50 080

V našom výbere nesmie chýbať autobatéria od značky Bosch. Táto sa pýši nielen vysokou odolnosťou, ale aj minimálnym samovybíjaním čo ešte viac zvyšuje jej spoľahlivosť lebo ako vieme, autobatérie sa mierne vybíjajú aj pri nečinnosti auta. Má tiež vyšší štartovací výkon za studena v porovnaní s inými autobatériami s podobnými parametrami, a to až o 30 percent. Výrobca tiež uvádza dlhšiu životnosť. Je bezúdržbová.

Napätie: 12 V. Kapacita: 77 Ah. Štartovací prúd: 780 A.


Ukázať v obchode


6. Banner Power Bull 12V 60Ah 510A P60 68

Zaujímavá je aj táto autobatéria, ktorá je ideálna do všetkých bežných áut s priemernou výbavou elektroniky. Motoristov poteší nielen dvojitou ochranou proti vytečeniu, a to až do uhla náklonu 55°, ale aj šikovnou optimalizáciou pre studený štart. Ako bonus navyše je vyššia odolnosť voči vibráciám. Aj tu nájdete prímes kalcia navyše a batéria je aj v tomto prípade bezúdržbová. Jej nabíjanie je štandardné, jednoduché ale efektívne.

Napätie: 12 V. Kapacita: 60 Ah. Štartovací prúd: 420 A.


Ukázať v obchode


Ako mám vybrať najlepší autobatériu?

 1. Napätie autobatérie. Drvivá väčšina osobných áut potrebuje autobatériu s napätím 12 V. Len veľmi staré autá (trabant a staršie) potrebujú batériu s napätím 6 V.
 2. Štartovací prúd. Vo všeobecnosti sa pohybuje okolo hodnoty 600 A.
 3. Kapacita batérie. Pri benzínových autách stačí kapacita okolo 60 Ah, dieslové autá potrebujú kapacitu nad 70 Ah.
 4. Pólovanie batérie. Dá sa zovšeobecniť, že európske autá majú kladný pól vpravo, autá ázijskej výroby vľavo. Pri niektorých modeloch áut to ale nemusí platiť.
 5. Prečítajte údaje na starej batérií. Na záver tá najlepšia rada: ak sú údaje na starej batérií ešte čitateľné, vyčítajte z nich čo najviac informácií. Určite tam bude uvedené napätie, kapacita batérie a štartovací prúd. Stará batéria môže orientačne poslúžiť aspoň rozmerovo pri kúpe novej.
 6. Bezúdržbová alebo s údržbou. Bezúdržbová je vhodnejšia do novších typov áut, staršie autá potrebujú batériu s údržbou.
 7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test autobatérií vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Treba novú autobatériu nabiť?

Nová autobatéria je pripravená na použitie, netreba ju nabíjať.

Ako vybrať autobatériu ak nepoznám údaje a nemám istotu správnosti parametrov?

Vyhľadajte zoznam kompatibilných autobatérii online na základe značky auta, typu auta a roku výroby.

Nakupovať online, alebo v kamennom obchode?

Online zvyknú byť ceny nižšie, navyše seriózne eshopy ponúknu poradenstvo online, alebo prostredníctvom emailu, prípadne telefonicky. Do kamennej predajne zas môžete starú autobatériu doniesť, a na základe toho vybrať novú.


Lacné AUTOBATÉRIE už od 33,40 EUR

Pomohol vám náš test autobatérií? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie autobatérie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

43 komentárov

Kliknite tu pre zanechanie komentára

11 + sixteen =

 • Tak isto v Suzuki Swift 1,3 máme akumulátor od roku 2007 a ešte je stále funkčný je od firmy Delphi 36 Ah 180 A a auto štartuje . V Opel Corsa sme mali akumulátor od firmy ACDelco vydržala 11 rokov. Na našom trhu už nedostať.

 • Dobrý v aute mám od 2007 baterku…dal som ju nabijať ,co som samozrejme nemusel bo auto islo…len tak preventivne som chcel a pri nabijaní buble co to znamená??

 • Hovorí sa že žiadna nová autobateria nevydrží toľko čo pôvodná. Za seba môžem potvrdiť že to bude pravda lebo včera sa nám porucala po 10r nejaká Tudor originál z Megane2. Dnes prišla nová Varta a nejak sa mi nepozdáva. Nová mala 12.5V, dal som ju preventívne na nabíjačku a už 3 hodiny má pod 50% kapacity. Mám divný pocit či som nekúpil ležiaka. Nevie niekto ako vyčítať vek Varty? Na konektoroch nič vyrazene neni

  • Ja mám ten istý problém, dátum som našiel na + póle alebo – póle už si nepamätám zvrchu vygravírovaný v tvare týždeň/rok, napr. 51/21. Volal som predajcovi prečo mi poslal starú ku.vu a vyhováral sa mi ako slizký had.

  • Kamarát a to čo si robil s tou baterkou od Exide?? Mne vydržala 4 roky v Peugeot 306 1,9 D 51 kW a ešte po havárii (nie mojou vinou) a prevrátenie sa na strechu som ju vytiahol z vraku a vyše 4 týždne som o ňu ani nezakopol a dal som ju do Audi A3 1,9 TDi 81 kW a šlape dodnes s ohnutým (-) mínusovým pólom..
   Na 1 ťuk chytilo a nikdy by som už inú ani nechcel..
   Bosch a Varta jedna RIŤ, nevydržia žiadnu zimu..
   EXIDE mi na brnk chytila v -21°C po 2 týždňoch úplne bez problémov..

 • Všade sa hovorí, že nová batéria sa nemusí nabíjať a už je pripravená na použitie.  No ja s týmto tvrdením nesúhlasim. Už druhý krát sa mi stalo,  že som si doniesol z obchodu domov vybitú batériu ( 11,27 volt ).

  • V serióznom obchode pred vyplnením záručného listu batériu premerajú, kvalitný obchod má aj profi širokospektrálnu nabíjačku s tlačidlom na záťažový rýchlotest. (to je veľké ako malá komoda, nie sú to krabičky do garáže..). Totiž meranie baterie “naprázdno” ešte nedáva informáciu, ako sa bude batéria správať v prevádzke, a aj keď sa tvári ako nabitá, treba ju premerať na záťaž, len to má máloktorý obchod, jedine ozaj bateriový špecialisti….

 • Ahojte chcel by som poradit ako dlho a na kolko amperov nabijat autonabijacku: https://autobaterie.heureka.cz/varta-blue-dynamic-12v-74ah-680a-574-012-068/specifikace/

  stalo sa mi v aprili ze som na parkovisku ostal stat a teraz sa mi to prihodilo znova. 4 dni auto stalo po dvoch dnoch po tuhych mrazoch co boli tento vikend som bol v nedelu na obed prestartovat nehat povrcat.
  No dnes rano uz nic ani prd…
  Dal som ju nabijat tak na 5 a no postupne mi ampere klesaju . V predajni autobaterii kde mi odporucili ju dat nabijat az na 7 amperov co sa mi zdalo vela. viete mi poradit?

 • Jedine banner!  Vydrzala mi 10 rokov a to bez nabijania!!!  62ah peugeot 2.0l, teraz mam vartu 60ah od r.2016 a 2 raz nabijam,

  • Tak, Banner, zvlášť novšie typy (rada power, starting, atď., sú vysoko kvalitné na opakované štarty, studené štarty a tak….

 • Dobrý deň varta ma sklamala vydržala dva roky a mesiac, mal som Sylver teraz exide prémium uvidím čo vydrzi

 • Exide Premium 100ah 900A vydržala 3,5roka čiže najväčšia cárašina akú som kedy mal, predtým fiaamka vydržala 7 rokov…..teraz obyčajná poľská najlacnejšia na trhu wertteile 95ah 800A drží už 3roky

  • Exide Premium EA1000 100ah 900A nevydrzala ani cele 2 roky, nasledne sla na reklamaciu do dvoch rokov, prisla mi odpoved ze bateria je umerne opotrebovana svojmu veku.

 • V Honde Accord 2.O LS mám batériu BANNER Power Bull 63 Ah od r.2004 dodnes. Funguje O.K.

 • Mám TOURAN rok 2006.Baterka začína odchádzať.Po 11tich rokoch ďakujem a dám za ňu na modlenie.

 • Ja mám batériu Varta DE VAO 5k0 915 105 A 12V 44Ah 220A DIN 360A EN/SAE s magickým okom od výroby vo vozidle FABIA II 1,2 HTP r.v. 2010 a dnes som objednal novú batériu BARS Platinum 12V 53Ah nakoľko ma predajca odhováral od nových modelov batérií 2017 VARTA a BOSCH pretože sú vyrábané na jednej linke a údajne je na ne veľa reklamácií v súčasnej dobe a presvedčili ma aj recenzie na batérie BARS a hlavne ich cena. Pôvodná VARTA je síce ešte plne funkčná ale v zimnom období už trošku kašle a nie som zástancom nabíjania. Keď batéria začne kašlať netreba sa kašlať a treba kúpiť novú veď tie ceny na to že musia vydržať aspoň 5 rokov nie sú také hrozné. Ved aj tejto VARTE už ťahá na 8-smy rok a ďalšiu zimu už neriskujem nech ide do šrotu veď je to len batéria netreba z batérií robiť alebo písať o nich ako o atómových elektrárňach. ĽUDIA SÚ TO LEN BATÉRIE a každá nová Vám naštartuje auto a bude vám všetko v aute aj fungovať. Nerobme z batérií atómovú vedu a hlavne ich nezoraďujme od prvého po sté miesto pretože každá splní to na čo bola vyrobená.

 • v suzuke swift mám orginal bateriu Delphi 36AH 180A 10 zimu, jazdím denne do práce 4 + 4 km, 2X bola pri kempovaní vybitá tak,
  že cvakol štarter a ticho – potlačili ma a OK, druhý raz som som parkoval pri stane na šikmej ploche a znova ok, nikdy nebola na nabíjačke a regler mi reguluje dobíjanie pri 14,7V. Vyvracia to teoriu dobíjania batérie mimo vozidla. Bateria delphi sa asi nedá kúpť, prešiel som snáď všetky stránky na internete, tak čo vy na to mudrci ?

    • prezila a ma za sebou 60 hod.desulfatizacie, zaciatok 14V/ 1A, poslednych 24 hod. 16V/0,35A,(max. 2,% z kapacity baterie,ja 1% z 36Ah) a magicke oko po 24hod.nabijania ako zelena  na  semafore a napätie po18 hod. po nabijani  a v aute pri napajani palubneho pocitaca,imobilizera atd.13.05V,skratka ako nova.                      desulfatizacia   pulznym nabijanim (v mojom pripade nabijackou  z roku 1975 CS vyroby s dvojitym vinutim transformatora a jednou usmernovacou diodov na jednu polvlnu striedaveho napätia},pre lepsiu pulzaciu som jedno vinutie odpojil,teda absolutne ziadne vyhladene jednosmerne  napätie, na ktore by ani tranisor nehral,iba sumel pre rusenie. Fakt sa da zdanlivo kaput bateria ozivit cca na75% pri rozlozeni sulfatu na Pb a SO4, modernou autonabijackou to nikdy
      nedosiahnete,lebo stoja za ho..o.Dajte svoje poznatky

    • vazeni, je 15.3.2021 a bateria je dva roky po desulfatizacii 1x rocne nabita pred zimou a v zime jazdena max.25 km tyzdenne  (len 2-3x na nakupy do mestas  s min.10-mi nastartovaniami).Pred 3 tyzdnami zhaslo zelene magicke oko, ale auto aj potom pri -10 st. celzia po tyzdni statia pred panelakom startuje ako  s novou bateriou do 2 sekund po otoceni klucikom v spinacej skrinke. Desulfatizacia baterie, ktoru som previedol je ako sen ,nakolko pred 2 rokmi bola bateria kaput. Este podotykam, ze auto stoji  v aprili a maji + oktober bez pohnutia ,nakolko som v zahranici a manzelka momentalne uz viac rokov nejazdi. Osobne som mal v autach len akumy,ale je to asi zjavne aj o znacke. Podla recenzii vsak dnes ako dochodca  a byvaly mechanik a potom technik spalovacich moorov viem,ze nikdy si nekupim bateriu exide toboz vartu – dajte svoje skusenosti, ktore sa vzdy zidu

 • Mám Vartu Blue dynamic 44Ah už 7 rokov vo Fieste. Väčšinou jazdím krátke trasy a preventívne ju 3-4 krát do roka nabijam. Zatiaľ nesklamala a som spokojný. A teraz sa význam v kvalite. Milión ľudí má milión názorov aj skúsenosti.

 • Svata pravda. Varta silver dinamic 74 Ah 750 A start. prud. Bateria ma cca taky cas 3 roky a za tyzden ju nabijam druhy krat. Jednoducho je po smrti. Mam focus combi 1.8 tdci 2008 rv. Bola mi predavana, ze aka je super. Bola. Doteraz nevedela co je nabijanie a zrazu s dna na den je death. Poucenie? Nikdy viac Varta!!! Baterie s prvovyroby vydrzali aj 7,8 a viac rokov a toto co pride potom je jeden velky omyl a obycajny biznis a ksef na zakaznikov.

  • Pripájam sa so zlou skúsenosťou s Varta Silver Dynamic 74Ah, kúpená 08/13 a už riešim jej výmenu. Jazdím síce aj krátke trasy (BA a okolie), ale občas aj Praha, takže normálne priemerná prevádzka. Predtým som mal Bosch, tiež odišla po 4 rokoch. Asi sa vrátim k Akume, nemecká kvalita už nikdy (a nielen v aku).

   • Tatáž zkušenost s Varta Silver Dynamic 63Ah, je “mrtvá” po 5,5 letech jízdy tak 70/30 krátké (ca 6km) dlouhé trasy (nad 100km) a co vím, tak jednom vybítí, kdy už jsem nenastartoval.

 • 4 rocna Varta Silver – 74Ah, 780A, pre Peugeot 2.0 0 100kW, po 4 rokoch ma po celej noci na nabijacke na teste kapacitu na 71% – status vymenit. nech si kazdy spravi sam obraz o tom. a to jazdnim pravidelne dlhe trasy a raz za cas mesto

 • Robino je to presne tak ako hovory predajca, zatial ziadna varta mi nevydrzala viac ako tri roky a vzdy je to rovnake, na druhu zimu baterka obcas nenastartuje a na jesen tretieho roku uz nechce startovat pri chladnesjom pocasi a cez mraz uz sa nechyta vobec… Problem testov je v tom ze nezohladnuju ani netestuju niekolko rocne baterky a tym padom su tie testy velmi skreslene…

 • Chcem kúpit novú autobateriu a som rozčarovaný s informácii predajcov. Neodporúčajú mi VARTU silver dynamic 12V (77Ah,780A), že má nízku životnosť (max 3-4 roky) a že prezentovane parametre (780A) štartovací prúd sa nikdy nedosiahli. predajca mi odporučil aj ked parametre sú nižšie autobateriu banner že tá je najlepšia. U vás ale táto autobateria je hodnotena na 6 mieste. Tak neviem teraz či ma zavádza predajca alebo ako to je. Vedeli by ste mi poslat namerane hodnoty pri teste naautobateriu Varta 12v (77Ah , 780A) a Exit premium 12V (77Ah,760A) aby som sa vedel správne rozhodnút . poprípade vaše doporučenie na kúpu ( som majitelom diesloveho auta 1,9 TDi , 81kw- Seat Toledo).
  Dakujem za rady vopred
  PLŠIK

  • Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Sami autobatérie netestujeme (viz. rubrika o nás), ale vychádzame z testov iných organizácií hlavne z Nemecka a tie skúmame. Tam dopadli veľmi dobre batérie značky Exide Premium a ani hodnotenie zákazníkov nie je zlé. Značka Banner je síce až na 6. mieste, čo ale neznamená, že je to batéria zlá (stále od nás dostala hodnotenie 4 hviezdičky), skrátka len podľa testov sú aj batérie lepšie. Odporúčam nejaké zdroje na preskúmanie: Vergleich, TestBerichte. Pred 4 dňami tiež vyšiel test Autozeitung, kde Banner získal 5. miesto, Exide Premium 3. miesto, Varta Silver (750A) 2. miesto.

  • Prave dnes mi umrela varta silver d. 12V 77Ah 780A. Kupoval som v 11 mesiaci roku 2014. Dnes bateria nafuknuta. Rano som uz nenastartoval. Zajtra idem pre novu. Ale Varta to uz asi nebude. Mam octaviu 1.9 tdi 77kw. Originalna bateria tam bola od roku 2006 do roku 2014. Takze ak by sa dala niekde zohnat original z skody tak asi zoberem tu.

  • Dobrý den, pročetl jsem celou diskuzi k tématu a jsem nucen reagovat. Bateriemi se zabývám profesionálně více jak 25 roků. Nedejte na žádné testy. Pokud chcete špičkovou baterii, sežeňte si MOLL nebo Hankook (stejná baterie je Car Fit Premium Quality od APM). Ale i tyto baterie mohou být KO za dva roky. Teoretická životnost baterie je cca 12 až 14 let. Kvalita baterie a podmínky provozu potom životnost snižují. Například, pokud bude baterie pracovat v teplotě 40 stupňů, bude mít poloviční životnost než baterie ve 20 stupních. Nejčastějším problémem dnes je malý provoz nebo provoz převážně na krátkých trasách. Baterie se ne zcela dobíjí a díky technologii Ca/Ca podléhají rychle nevratné sulfataci. Ponecháte-li baterii v částečně vybitém stavu, je její zničení otázkou maximálně roku. Proto je potřeba v takových případech pravidelně baterii kontrolovat a dobíjet, abyste zachovali maximální možnou životnost. A k VARTĚ, jistě to není špatná baterie a splňuje deklarované parametry. Bohužel všichni výrobci čelí tvrdému konkurenčnímu boji a podvodům v levných bateriích. Výsledkem je, že se šetří kde se dá. Varta Blue Dynamic 44Ah (544402) měla v době uvedení na trh hmotnost 12,6 kg, dnes má již jen 11,5 kg. Z toho je vidět, kam vývoj směřuje. Přitom nároky nových aut na energii jsou stále větší, takže životnosti 6 a více let jsou již spíš minulostí.

   • Bateriu MOLL som kupil s autom. Po 4 rokoch je KO. Napetie som pravidelne kontroloval a zavadu na alternatore som opravil, ked bolo treba.
    Myslim si ze baterie, tak ako ostatne suciastky su v druhovyrobe rovnakej kvality a normalny clovek sa k nim nedostane.
    Bateria z vyroby vzdy vydrzi 8 rokov. Kupena potom uz len 4.

    Martin.

   • Aj ja ďakujem za Váš odborný názor, ešte by som dodal, že pri novších autách ktoré majú tzv. dobíjací manažment je potrebné výmenu batérie “zaregistrovať” aby si riadiaca jednotka mohla správne dobíjať batériu, pri výmene batérie s inou ako pôvodnou kapacitou treba pomocou diagnostiky túto zmenu “nakodovať” zasa aby riadiaca jednotka vedela správne menežovať dobíjanie batérie…Ak sa toto neudeje tak dobíjanie nefunguje správne, čo má za následok značne zníženú životnosť novej batérie, pretože je dobíjaná ako stará batéria, prípadne prebíjaná. Treba sa pri výmene vždy spýtať v servise na to, ak o tom nič nevedia tak ten servis za moc nestojí.

  • Mam bateriu banner 44Ah v aute 10 rokou som s nou nad mieru spokojni nabijam vzdy pred zimou ale pri tichto mrazoch januar 2017 uz citit ze melie z posledneho tak hned idem kupovat druhu samozrejme banner.

   • Zaujimalo by ma o ku presne banner bateriu sa jedna videla som viac druhov tychto baterí power, starting ,running a podobne dakujem za info.