Auto / Moto

Test zimných pneumatík 2020

Zimné pneumatiky Povinnosť meniť letné pneumatiky za zimné vyplýva nielen zo zákona, ale aj zo zodpovednosti vodiča jazdiť bezpečne počas zimných mesiacov. Každý vodič chce pre svoje auto vybrať tie najlepšie zimné pneumatiky, no ponuka je tak široká, že je dobré spoľahnúť sa na objektívny test zimných pneumatík predtým než sa rozhodnete pre konkrétnu značku.

My vám prinášame výsledky renomovaných testovacích spoločností (predovšetkým ADAC, ACE, AUTOBILD, AUTOKLUB ČR atď.), ktoré každoročne zverejňujú nové rebríčky kvalitných pneumatík. Prehľadný test zimných pneu je to najlepšie, čo môžete preštudovať pred kúpou pneumatík. Zároveň je tu možnosť pridávať vlastné komentáre, takže ak máte nejaké skúsenosti s danou značkou pneumatík, poraďte ďalším vodičom s výberom.

Okrem testov a hodnotení vám v stručných bodoch poradíme s výberom a odpovieme na najčastejšie otázky vodičov.

[ssba]

Najlepšie zimné pneumatiky pre malé, stredné, veľké vozidlá

HodnotenieCena odRecenzie
1.Goodyear UltraGrip Performance+
[usr 5 text="true" tooltip="true"]od 81 EURČítať recenzie
2.Continental WinterContact TS 860
[usr 5 text="true" tooltip="true"]od 50 EURČítať recenzie
3.Continental ContiWinterContact TS 850 P
[usr 5 text="true" tooltip="true"]od 92 EURČítať recenzie
4.Bridgestone Blizzak lm005
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]od 54 EURČítať recenzie
5.Dunlop Winter Sport 5
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]od 73 EURČítať recenzie
6.Michelin Pilot Alpin PA4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]od 128 EURČítať recenzie
7.Nokian WR D4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]od 39 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zimných pneumatík


Najlepšie zimné pneumatiky pre SUV

HodnotenieCena odRecenzie
1.Nokian WR SUV 4
[usr 5 text="true" tooltip="true"]od 84 EURČítať recenzie
2.Continental WinterContact TS 850P SUV
[usr 5 text="true" tooltip="true"]od 105 EURČítať recenzie
3.Continental CrossContact Winter
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]od 62 EURČítať recenzie
4.Pirelli Scorpion Winter
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]od 104 EURČítať recenzie
5.Dunlop Winter Sport 5
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]od 73 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zimných pneumatík


Ako vybrať najlepšie zimné pneumatiky?

 • Rozmer pneumatík pre vaše auto. V technickom preukaze vášho auta nájdete rozmery pneumatík, ktoré sú vhodné presne pre vaše auto. Ak tento preukaz nemáte pri sebe, vyhľadajte informáciu online na základe značky a typu auta. Kupujte vždy len pneumatiky schválené pre vaše auto, nikdy nie iné.
 • Dezén pneumatík. Symetrické pneumatiky sú vhodné do miest, kde je vozovka udržiavaná. Asymetrické zvoľte na menej udržiavané cesty napríklad mimo mesta.
 • Široké alebo úzke. Úzke sú lepšie na neudržiavanejšie cesty, kde budú kolesá menej prešmykovať. Širšie oceníte v meste na jazdenie po kašovitejšom snehu.
 • Trieda pneumatík. Vysoká trieda je vhodná pre naozaj náročných vodičov, ktorí očakávajú nové materiály, špičkové jazdné vlastnosti a maximálnu bezpečnosť (. Stredná trieda je najčastejšie kupovaná, pretože je akýmsi kompromisom medzi priveľmi drahými a príliš lacnými pneumatikami. Ekonomická trieda pneumatík je vhodná pre všetkých nenáročných vodičov.
 • Značka. Drahšie značky obvykle ponúkajú kvalitnejší materiál pneumatík, takže ak sa rozhodujete medzi dvoma značkami, vyberte radšej tú drahšiu. Je lepšie jazdiť na kvalitnejších pneumatikách, pretože sú to jediné, čo vás s vozovkou spája.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test zimných pneumatík na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Kedy kupovať zimné pneumatiky?

Zimné pneumatiky by mali mať dezén o hrúbke aspoň 3 milimetre; ak je váš tenší, pneumatiky už nie sú vhodné a potrebujete nové. Taktiež je dobré meniť celú súpravu štyroch pneumatík po šiestich rokoch, pretože aj materiál pneumatík má svoju životnosť bez ohľadu na to, ako často jazdíte.

Je výhodné zakúpiť ojazdené pneumatiky?

Nie. Netušíte ako dlho bolo na nich jazdené, pretože každý predajca bude tvrdiť ako práve jeho pneumatiky sú málo používané. Mohli byť zle skladované, čo sa prejaví na ich vlastnostiach. V konečnom dôsledku budete platiť dvakrát – najprv menej za ojazdené, neskôr však i tak zakúpite za plnú sumu nové, lebo ojazdené nebudú až tak spoľahlivé.

Aké triedy pneumatík poznáme?

 • Ekonomická trieda pneumatík znamená cenovo najdostupnejšie pneumatiky na trhu. Sú ideálne na pokojné šoférovanie po meste, čiže najviac vyhovujú nenáročným vodičom, ktorí vlastnia auto nízkej až strednej triedy.
 • Stredná trieda pneumatík ponúka dobré pneumatiky za dobré ceny. Sú ideálne na každodenné jazdenie aj pre autá vyššej triedy. Ak požadujete od zimných pneumatík kvalitu, no nechcete prehnane veľa platiť, zvoľte práve pneumatiky strednej triedy.
 • Vysoká trieda (pneumatiky premium) vyhovujú náročným vodičom, ktorí majú radi inovácie a nové vlastnosti pneumatík. Najčastejšie sa kupujú pre športové autá, limuzíny a väčšie osobné autá.

Aké dezény pneumatík poznáme?

 • Symetrický dezén má dobré jazdné vlastnosti na suchej aj na mokrej vozovke, takže ho pomerne často nájdete na letných pneumatikách.
 • Smerový dezén je často využívaný práve na zimných pneumatikách, lebo dobre odvádza vodu. Pneumatiky so smerovým dezénom kupujú aj majitelia športovejších áut, pretože sú na vozovke stabilné.
 • Asymetrický dezén je výhodnou kombináciou vlastností symetrického a smerového dezénu. Často sa kupujú pneumatiky s týmto dezénom či už ide o zimné alebo letné pneumatiky.

Je nutné meniť všetky štyri pneumatiky naraz?

Áno. Nielenže ušetríte za výmenu pneumatík (lebo ich prezujete naraz iba jedenkrát), ale zároveň zvýšite bezpečnosť jazdy a neznížite schopnosti svojho auta.

Aké sú najlepšie značky pneumatík?

 • Medzi prémiové značky patria: Continental, Michelin, Pirelli, GoodYear.
 • Medzi pneumatiky strednej triedy radíme podľa nášho názoru značky ako: Nokian, Dunlop, Barum, Hankook, Sava, Kleber.
 • Medzi pneumatiky najnižšej triedy radíme najmä čínske pneumatiky a značky ako Nexen alebo Kormoran.

Lacné zimné pneu už od xx EUR

Pomohol vám náš test zimných pneumatík? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie zimné pneu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × four =