Auto / Moto

Test nosičov bicyklov na ťažné zariadenie

nosič na tažné zariadenie Pokiaľ máte dostatočne veľké SUV auto, alebo sa vám chce zdvíhať bicykle zakaždým až na strechu auta, potom je asi všetko v poriadku. No pre všetkých praktických a pohodlných ľudí, ktorých navyše zaujíma aj bezpečnosť jazdy za volantom, ponúkajú viaceré značky pohodlný spôsob prepravy bicyklov – nosiče bicyklov upevnené na ťažné zariadenie auta. Výhoda je nielen v bezpečnosti a efektívnosti takejto prepravy bicyklov, ale tiež v pohodlnosti a praktickosti.

Prehľadný test nosičov bicyklov na ťažné zariadenie poskytne všetkým majiteľom áut aktuálne informácie o tom, ktoré nosiče sú najlepšie hodnotené testovacími spoločnosťami zo zahraničia. Svoj najlepší nosič bicyklov si tak vyberiete jednoduchšie a rýchlejšie. Samozrejme, náš rebríček obohacujeme o odpovede na časté otázky kupujúcich a tešíme sa na všetky komentáre od našich čitateľov.

Test tak tvoria okrem odborných znalostí zahraničných testovacích spoločností aj naši čitatelia.

[ssba]

Najlepšie nosiče bicyklov na ťažné zariadenie podľa nás – TOP 7 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Thule VeloCompact 926
Počet bicyklov: 3
Max. zaťaženie: 60 kg
Šírka: 126 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 EURČítať recenzie
2.Thule EasyFold XT 934
Počet bicyklov: 4
Max. zaťaženie: 60 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]700 EURČítať recenzie
3.Thule VeloSpace XT 938
Počet bicyklov: 2
Max. zaťaženie: 60 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]515 EURČítať recenzie
4.Hakr Trip 3 Middle
Počet bicyklov: 3
Max. zaťaženie: 60 kg
Šírka: 110 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]295 EURČítať recenzie
5.Peruzzo Pure Instinct 4
Počet bicyklov: 4
Max. zaťaženie: 60 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]330 EURČítať recenzie
6.Buzz Quatro
Počet bicyklov: 4
Max. zaťaženie: 60 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]350 EURČítať recenzie
7.Menabo ALPHARD PLUS
Počet bicyklov: 3
Max. zaťaženie: 50 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]300 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nosičov bicyklov


Aké sú najlepšie nosiče bicyklov na ťažné zariadenie na trhu?

 1. Thule VeloCompact 926
 2. Thule EasyFold XT 934
 3. Thule VeloSpace XT 938
 4. Hakr Trip 3 Middle
 5. Peruzzo Pure Instinct 4
 6. Buzz Quatro
 7. Menabo ALPHARD PLUS

Ako vybrať najlepší nosič bicyklov na ťažné zariadenie?

 • Počet miest na prepravu bicyklov. Koľko bicyklov môžete prepraviť na jednom takomto nosiči, určuje konkrétny typ nosiča na ťažné zariadenie. Je to teda rôzne. Spravidla takýto nosič zvládne prepraviť až štyri bicykle naraz, čo postačí rodinke s dvoma deťmi.
 • Spôsob pripevnenia na ťažné zariadenie auta. Ako možno už viete, takýto nosič sa pripája podobne, ako prívesný vozík. Má buď 2 koncovky na 7 pólové pripojenie a 13 pólové pripojenie, alebo adaptér. V oboch prípadoch by nemal byť problém s pripojením k vášmu autu.
 • Prístup do kufra auta. V ponuke výrobcov sú aj šikovné nosiče na bicykle schopné sklopiť sa, vďaka čomu sa jednoducho dostanete do kufra auta bez toho, aby ste museli nosič z ťažného odpájať. Určite sa z praktického hľadiska oplatí popremýšľať práve nad nosičom bicyklov práve s takouto funkciou.
 • Nosnosť ťažného zariadenia vášho auta. Dôležitejšie ako nosnosť samotného nosiča bicyklov je poznať nosnosť ťažného zariadenia na vašom aute a podľa toho sa pri výbere a kupovaní nosiča zariadiť. Menšie autá majú orientačne nosnosť ťažného zariadenia do 50 kíl, stredná trieda áut zvládne približne 75 kíl a autá triedy off-road si poradia s nákladom do 100 kíl. Tento veľmi dôležitý údaj je individuálny a musíte ho pred kúpou nosiča na ťažné zariadenie poznať.
 • Cena nosičov bicyklov na ťažné zariadenie. Lacnejšie nosiče sa pohybujú v cenách približne 400 eur a sú určené pre tri bicykle s nosnosťou do 45 kíl. V cenách okolo 600 eur sú nosiče schopné prepraviť štyri bicykle s nosnosťou asi 65 kíl. Niektoré nosiče v pohode prepravia aj ťažké elektrobickyle.
 • Vychytávky. Drahšie modely sa väčšinou ľahšie montujú, ale aj pri lacnejších prídete cvikom na pre seba vlastný spôsob rýchleho zapojenia. Niektoré nosiče majú dokonca rampu, po ktorej viete bicykle naozaj bez námahy dostať na nosič a upevniť (nemusíte ich zdvíhať ani o centimeter zo zeme, čo určite oceníte najmä pri elektrobicykloch).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nosičov bicyklov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Od akej ceny viem zakúpiť kvalitnejší nosič pre bicykle na ťažné zariadenie auta?

Približne od 300 eur vyššie už viete nájsť spoľahlivé nosiče, s ktorými prepravíte svoje bicykle. Takéto nosiče prepravia v drvivej väčšine tri bicykle, štvrtý si vyžaduje väčší a teda i drahší nosič.

Aké sú výhody takéhoto nosiča pre bicykle na ťažné zariadenie auta?

 • Medzi hlavné výhody patrí predovšetkým bezpečnosť – takéto nosiče upevnené na ťažnom zariadení vyšli v mnohých testoch autoklubov ako bezpečnejšie v porovnaní s nosičmi na streche auta. Okrem toho nie je narušená aerodynamika auta čo šetrí spotrebu paliva auta.
 • Nespornou výhodou je praktická stránka takýchto nosičov – nielen pre ženy, ale i pre mužov nie je celkom pohodlné zdvíhať bicykle až nad úroveň strechy auta a takto ich upevňovať. Podstatne jednoduchšie je ich upevňovať za autom. Ak ste vlastníkom elektrobicykla zaiste viete, čo znamená zdvíhať ho a niekam prenášať.
 • Keď zmeníte auto, že si kúpite časom nové, starý nosič znova upevníte bez problémov na ťažné zariadenie svojho nového auta. Strešný nosič vám pravdepodobne nebude pasovať a musíte zakúpiť nový, čo je investícia navyše.
 • Ak budete chcieť nosič na ťažné zariadenie predať, nemáte problém – je kompatibilné so všetkými autami s ťažným zariadením, samozrejme ak sa bude zhodovať nosnosť ťažného zariadenia s nosnosťou nosiča.
 • Výhodou je i plachta, ktorou budete vedieť v prípade nepriazne počasia bicykle prikryť a ochrániť tak pred dažďom či snehom. Opäť úplne bez námahy viete prekryť bicykle bez nejakého načahovania sa.

Aké sú nevýhody takéhoto nosiča pre bicykle na ťažné zariadenie auta?

 • Nutnosť mať na nosiči ŠPZ je pre niektorých nevýhodou. Môžete požiadať buď o vydanie tretej ŠPZ, alebo zadnú ŠPZ svojho auta premiestňovať na nosič. Pohodlnejšie je nechať si vystaviť jednoducho tretiu ŠPZ.
 • Nosič musí byť evidovaný podobne ako prívesný vozík. Aktuálne informácie vám však povedia na oddelení evidencie.

Lacné nosiče bicyklov už od 150 EUR

Pomohol vám náš test nosičov bicyklov na ťažné zariadenie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný nosič bicyklov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

16 + eighteen =