Test alkohol testerov

alkohol tester alkohit x60 Kedysi ste po vypití alkoholického nápoja museli dúfať, že ste už triezvy a môžete bezpečne sadnúť za volant alebo ísť bez rizika do práce. Dnes ale nemusíte len dúfať – kvalitný alkohol tester je cenovo dostupný a spoľahlivý natoľko, že nameraným hodnotám môžete dôverovať a bez ohrozenia seba i ostatných šoférovať po párty, alebo sa sústrediť na nové úlohy z práce.

Okrem toho, že je alkohol tester domácim pomocníkom, používajú ho aj zamestnávatelia kvôli neohláseným kontrolám. Otestovať sa môžete však už doma, aby ste v práci „nenafúkali“.

Či už kupujete model pre domáce použitie, alebo ste zamestnávateľom, pomôžeme vám v nasledujúcich riadkoch nájsť najlepší alkohol tester. Tento test alkohol testerov je navyše doplnený o zaujímavé postrehy a rady, ktoré vám môžu pri kúpe pomôcť.

Budeme radi, ak rebríček doplníte o vlastné názory a postrehy – pomôžete tak ostatným našim čitateľom. Ďakujeme, že sa zapájate do diskusie a tvoríte obsah testov spolu s nami.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie alkohol testery – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.V-net AL 5500
5 out of 5 stars (5 / 5)49,90 EURČítať recenzie
2.V-net DA-8000
5 out of 5 stars (5 / 5)143,70 EURČítať recenzie
3.Alkohit X5
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)81,30 EURČítať recenzie
4.Alkohit X60
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)128,40 EURČítať recenzie
5.Sencor SCA BA50FC
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)54,99 EURČítať recenzie
6.V-net AL-2500
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)33,55 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku alkohol testerov


Ako vybrať najlepší alkohol tester?

  • Presnosť merania. Alkohol tester si kupujete preto, aby ste mali istotu, že vždy budete vedieť, ako na tom ste po vypití alkoholických nápojov. Presnosť merania je preto najdôležitejším parametrom, ktorý treba sledovať a na ktorom pri kúpe záleží najviac. Kvalitný alkohol tester má vedieť namerať aj nulovú hladinu alkoholu. Niektoré však merajú až od 0,2 promile, čo môže byť niekedy mätúce. Plaťte radšej za kvalitu a vyberajte spomedzi tých lepších alkohol testerov.
  • Alkohol tester s displejom. Drvivá väčšina alkohol testerov má displej, čo je omnoho praktickejšie a jednoduchšie na používanie, pretože nameranú hodnotu máte hneď zobrazenú. Je už len na vás a na vašom vkuse, či dáte prednosť väčšiemu displeju alebo menšiemu.
  • Typ čidla. Poznáme palivové články nazývané aj ako Fuel Cell, alebo polovodičové čidlá. Pokiaľ chcete používať alkohol tester príležitostne, menej často, vystačíte si s polovodičovým čidlom. Ak chcete merať hladinu alkoholu častejšie, profesionálnejšie, investujte do fuel cell alkohol testera.
  • Pripojenie k PC a tlač. Najmä zamestnávatelia ocenia, keď ich nový alkohol tester bude mať možnosť pripojenia k PC a/alebo k tlačiarni. Nameranú hodnotu tak budete môcť vytlačiť a archivovať, alebo archivovať elektronicky v záložkách podľa jednotlivých zamestnancov.
  • Náhradné náustky. V rámci hygieny a presnosti merania má mať každý alkohol tester vymeniteľný náustok, teda je dobré už pri kúp zistiť dostupnosť náhradných náustkov. Po meraní je nutné použitý náustok vyhodiť a pri ďalšom meraní použiť nový.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test alkohol testerov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aký je rozdiel medzi palivovým článkom a polovodičovým čidlom pri alkohol testeroch?

Palivový článok (fuel cell) zvládne aj tisíc meraní s vysokou presnosťou a spravidla aj s dlhšou životnosťou. Polovodičové čidlo zvládne stovky meraní s malými odchýlkami, ktoré sú vždy uvedené (teda ešte pred kúpou viete s akou odchýlkou meria daný alkohol tester).
Oboje alkohol testery sú spoľahlivé, avšak na použitie vo firmách sa odporúčajú skôr fuel cell alkohol testery.

Je výmena náustkov komplikovaná?

Nie. Použitý náustok sa vyberie, nový sa nasadí. Najlepšie alkohol testery majú systém vymieňania maximálne jednoduchý, napríklad „Slide n click“, čiže náustok nasuniete a on presne sadne na tester.

Aké sú hlavné rozdiely medzi lacným a drahým alkohol testerom?

Lacné alkohol testery okolo 40 € udávajú obvykle presnosť +/- 15 %. Sú na batérie, meranie urobia za 5 sekúnd a mnohé z nich merajú už od 0 promile.

Stredná trieda alkohol testerov ponúka presné meranie s odchýlkou okolo +/- 10 %. Sú tiež na batérie, takže ich viete zobrať so sebou. Sú skvelým kompromisom medzi drahým alkohol testerom a lacným alkohol testerom.

Drahšie alkohol testery sú napájané do elektrickej siete, už nie sú na baterky. Čas merania je približne 4 sekundy a zvládnu prevádzkovú teplotu od 10°C do 400°C. Presnosť je podobná ako pri strednej triede, ale často ponúkajú napríklad uchovávanie väčšieho množstva nameraných hodnôt, preto si takéto testery kupujú najmä firmy. Cena takýchto alkohol testerov môže byť aj viac ako 300 €.

Môžem alkohol tester prenášať?

Áno. Väčšina alkohol testerov je na batérie, ktoré viete bežne kúpiť, takže nie je s prenášaním žiaden problém. Môžete ho mať so sebou na cestách alebo na chate, kdekoľvek.

Potrebuje alkohol tester na prenášanie nejaké puzdro?

Najlepší alkohol tester má v cene pribalené už aj puzdro, v ktorom ho viete prenášať. Ak puzdro nie je pribalené, prenášajte ho napríklad v batožine spolu s ostatnými vecami mimo kľúčov a ostatných ostrejších predmetov, aby sa nezničil poškriabaním.

Má alkohol tester pamäť nameraných hodnôt?

Niektoré majú vlastnú pamäť alebo ich viete pripojiť k PC, vďaka čomu nie je problém ukladať namerané hodnoty. Ta možnosti pripojenia, ako aj na pamäť alkohol testera, sa pýtajte ešte pred kúpou predávajúceho.

Aká funkcia navyše je ešte užitočná:

Určite oceníte funkciu automatického vypnutia – nič sa nestane, keď zabudnete alkohol tester po použití vypnúť, lebo sa pri nečinnosti po čase sám vypne.


Lacné alkohol testery už od 17.50 EUR

Pomohol vám náš test alkohol testerov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný alkohol tester na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *