Auto / Moto

Test kamier do auta

autokamera TrueCam A4 Kamera do auta (DVR kamera – Digital Video Recorder camera) sa v súčasnosti využíva ako „čierna skrinka“ automobilov, pretože sa záznam ňou nahraný používa v niektorých prípadoch ako dôkaz pri vyšetrovaní (zrážka cyklistu, stret so zverou, opitý chodec, atď.). Najlepšia kamera do auta toho ale zvládne viac – disponuje totiž viacerými vychytávkami a moderným dizajnom, čiže je menej nápadná.

Test kamier do auta vám pomôže zorientovať sa v naozaj bohatej ponuke výrobcov tak, aby ste si vedeli vybrať naozaj správne. Test zohľadňoval okrem názorov odborníkov z tejto oblasti aj výsledky testovacích spoločností, a tak sa môžete nechať inšpirovať. Nezabúdajte na to, že najlepšia autokamera je tá, ktorá vyhovuje predovšetkým vám ako vodičovi. Okrem toho vám poradíme na čo sa treba pri kúpe zamerať.

[ssba]

Test – Najlepšia autokamera – TOP 7

Názov modeluRozlišenie (px)Uhol záberuHodnotenieCena od
1.Niceboy PILOT XR
3840×2160170°[usr 5 text="true" tooltip="true"]129 EURDetail produktu
2.CEL-TEC K4 Dual GPS
3840×2160160°[usr 5 text="true" tooltip="true"]183 EURDetail produktu
3.Mio MiVue 792
1920×1080140°[usr 5 text="true" tooltip="true"]155 EURDetail produktu
4.NAVITEL R300 GPS
1920×1080140°[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]77 EURDetail produktu
5.TrueCam A6
1920x1080130°[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]119 EURDetail produktu
6.Lamax Drive C7
1920x1080150°[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]64 EURDetail produktu
7.Niceboy Pilot Q1
1920×1080140°[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]30 EURDetail produktu

Ukázať celú ponuku KAMER DO AUTA


Ako vybrať najlepšiu kameru do auta?

 1. Full HD. V prípade kamery do auta vyberajte len full HD a väčšie rozlíšenie a nikdy nič iné. Rozlíšenie 640 x 480 nie je postačujúce a HD 720p (1280 x 720) nemusí stačiť na prípadné dokazovanie. Zmysel má v tomto prípade jedine kamera s full HD 1080p (1920 x 1080) a viac. Minimom je 30 fps, určite nie menej.
 2. Pozorovací uhol, alebo tiež uhol snímania. Mal by byť od 110° do 150°, prípadne až do 170°, aby bolo na záberoch vidieť všetko podstatné. Ak by mala kamera väčší uhol objekty by mohli byť skreslené. Menší uhol zas nezachytí oproti idúce vozidlá alebo semafory, takže by video bolo pravdepodobne nepoužiteľné v prípadoch dokazovania.
 3. Funkcie kamery. Určite by autokamera mala mať možnosť automatického vypnutia displeja (pokiaľ displej má) pretože by vás zapnutý displej mohol rozptyľovať počas šoférovania. Veľmi užitočná a vlastne aj nevyhnutná je funkcia automatického nahrávania, aby kamera bola schopná pracovať nepretržite vždy keď ju potrebujete (keď sa pamäťová karta zaplní kamera automaticky premaže staré videá). Samozrejmosťou je dátum a čas vnorený do videa.
 4. Optika kamery. Šošovka z plastu robí kameru o čosi lacnejšou, ale zas na druhej stranie nie je veľmi trvácna. Sklenená šesťvrstvová si dosť dobre poradí so svetlom. Všeobecne platí, že ak je optika kvalitná, kamera si poradí aj menej osvetlenou cestou.
 5. Kódovanie videa. Bežné kamery urobia video vo formáte M-JPEG, ale video takto zaberie viac miesta čo si vyžaduje väčšiu pamäťovú kartu. Ak je video vo formáte .mkv alebo H264 alebo x246, ušetríte priestor na pamäťovej karte. Štandardne jedna hodina záznamu zaberie priemerne 6 hodín, takže podľa toho treba riešiť kapacitu pamäťovej karty.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test kamier do auta vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Čo je G senzor?

Je to gravitačný senzor, ktorý v prípade nárazu auta alebo prudkého zabrzdenia, zamkne nahrávanie a natočené video uloží do zvláštneho priečinku. Videozáznam tak zostane zachovaný.

Čo je Motion Detect?

Autokamera spustí nahrávanie, ak zaznamená pohyb. Využijete to jedine v prípade, že chcete kameru nechať v aute po čas parkovania. Inak sa kamera zapína v drvivej väčšine prípadov hneď po naštartovaní (tzv. automatický štart).

Čo je WDR (Wide Dynamic Range)?

WDR zabezpečí jasnejší a stabilnejší obraz aj v zhoršených podmienkach.

Aký držiak je najlepší?

Držiak musí vyhovovať vám a vášmu autu. Vo všeobecnosti by mal byť pevný a krátky; krátky zabezpečí schovanie za spätné zrkadlo a pevný zmierni nárazy počas šoférovania.

Ako je to s právnou stránkou používania kamery do auta?

Máte povinnosť oznámiť osobe, s ktorou sa idete zhovárať, že bude na zázname. Keď záznam nič nedokazuje musíte ho do 7 dní vymazať.

Zdroje:

 1. Kamery do auta DOD TEC – Oficiálny distribútor DOD pre SR a ČR

Lacné KAMERY DO AUTA už od 35 EUR

Pomohol vám náš test autokamer? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie kamery do auta na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

4 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × four =

 • Štandardne jedna hodina záznamu zaberie priemerne 6 hodín…
  Asi chceli napisat, ze jedna hodina zaberie 6 GigaBajtov, (alebo ze standardne jedna hodina zaberie priemerne 60 minut 🙂

 • TreuCam A7s.
  špičková kamera čo sa týka možností a podpory jazyku.
  Veľmi nekvalitný čip, kvalita nedosahuje ani formát SD, zbytočne vyhodené peniaze. HD a HDplus je iba matematický prepočet. Po zapnutí ostrosti na “najvyššia”, je tam plno rušivých artefaktov. ŠPZ rozpoznáte iba ak stojíte a auto je pred vami…

 • Dobrý deň.

  Ako je to s kamerou do auta v spätnom zrkadle? Je doporučená odborníkmi? Má nejaké skryté nedostatký? Ďakujem