Test snehových reťazí

Snehove reťazy Pewag Brenta Snehové reťaze síce nie sú u nás na Slovensku celoplošne počas zimy povinné, ale v niektorých oblastiach sú nevyhnutné kvôli námraze a kašovitému snehu. O nutnosti ich použitia vás bude informovať dopravná značka a pokiaľ ich nemáte, úsekom prejsť nemôžete. Aj preto je dobré mať so sebou počas zimy v kufri kvalitné najlepšie snehové reťaze s ktorými oveľa jednoduchšie prekonáte náročný terén.

Rôzne obchody a eshopy ponúkajú rozličné snehové reťaze, ale konečný výber musí byť len na vás. Na to, aby ste pre svoje auto kúpili kvalitu, potrebujete základné vedomosti. Zostavili sme náš test snehových reťazí s množstvom vytipovaných reťazí, ktoré patria aktuálne medzi najlepšie na trhu. Informácie pravidelne aktualizujeme, aby ste si kedykoľvek vedeli prečítať čerstvý test aj s návodom ako by ste mali snehové reťaze kupovať.

Navyše vám odpovieme na najčastejšie otázky kupujúcich a tešíme sa na vaše postrehy a názory, ktoré môžete písať do diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

V teste sme vychádzali najmä z výsledkov nemeckého autoklubu ADAC, rakúskeho webu Konsument a nemeckých auto / moto časopisov Reise Mobil, Auto Motor Sport a AutoTest.

Konečný výber veľkosti snehových reťazí, vždy záleží na veľkosti vašich pneumatík, typu a značky vozidla. Akú veľkosť snehových reťazí potrebujete zistíte vo vybranom eshope.

Test – najlepšie snehové reťaze – TOP 5

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Pewag Servo RS
5 out of 5 stars (5 / 5)79,86 EURČítať recenzie
2.Pewag SNOX Pro
5 out of 5 stars (5 / 5)101,95 EURČítať recenzie
3.Pewag Brenta 9
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)36 EURČítať recenzie
4.Thule CB-12
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)39 EURČítať recenzie
5.RUD matic Hybrid
4 out of 5 stars (4 / 5)97,50 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku snehových reťazí


Test – najlepšie snehové reťaze pre SUV – TOP 4

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Pewag Servo SUV RSV
5 out of 5 stars (5 / 5)116,27 EURČítať recenzie
2.Pewag SNOX SUV
5 out of 5 stars (5 / 5)157 EURČítať recenzie
3.THULE EASY FIT SUV
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)289,99 EURČítať recenzie
4.Thule XG-12 Pro
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)125 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku snehových reťazí


Ako vybrať najlepšie snehové reťaze?

  1. Nasadzovanie snehových reťazí. Už pri kúpe sa pýtajte v predajni na nasadzovanie snehových reťazí, prípadne si pozrite na internete videonávody. V ponuke sú rôzne reťaze, ktoré sa líšia aj spôsobom nasadzovania. Doma si potom v pokoji niekde v garáži alebo za mestom vyskúšajte kúpené zimné reťaze, čím získate prax a v teréne vám potom nasadzovanie pôjde rýchlejšie (keď budete v mraze nasadzovať reťaze prvý raz so skrehnutými rukami, budete to chcieť mať čo najskôr za sebou). Snehové reťaze si vždy rozložte pri pneumatike a ak sú pretočené napravte ich tak ako majú byť.
  2. Značkové alebo lacnejšie? Ak potrebujete reťaze pravidelnejšie, napríklad často cestujete do hôr, alebo prechádzate úsekmi kde sú povinné, dbajte na kvalitné značkové reťaze, čo sa naozaj postarajú o vašu bezpečnosť a vydržia viac než len jednu sezónu. Pokiaľ chcete mať zimné reťaze v aute len tak, pre istotu, vystačíte si s lacnejšími modelmi od menej známych značiek. Pozor – nekvalitné zimné reťaze vám môžu poškodiť dezén či zodrať pneumatiky.
  3. Zimné reťaze podľa terénu. V ponuke sú aj špičkové zimné reťaze určené do extrémnych podmienok. Poznajú ich vodiči cestujúci do Ruska, Fínska či Nórska. Sú odolné voči oderom, spevnené a vyznačujú sa dobrou životnosťou.
  4. Typ auta a veľkosť pneumatík. Niektorí vodiči najradšej kupujú snehové reťaze priamo v predajniach, kde im vedia predávajúci poradiť. Zohľadniť treba nielen terén a veľkosť pneumatík, ale vždy i typ auta.
  5. Automatické upínanie snehových reťazí. Aj skúsení vodiči majú problémy s nasadzovaním reťazí a tiež s ich upínaním. Našťastie sa dajú zakúpiť snehové reťaze s automatickým upínaním bez uväzovania očiek alebo háčikov – počas jazdy sa reťaze samé napnú a keď auto zastane mierne povolia, aby sa dali dať dolu. Klasické treba po asi 50 m jazdy skontrolovať a v prípade potreby dotiahnuť, čo v zime nie je veľmi pohodlné ani praktické.
  6. Snehové reťaze alebo autoponožky? Autoponožky sú z textilu a na Slovensku sú policajnými hliadkami akceptovateľné, no v zahraničí nemusia vždy stačiť a môžete dostať pokutu pokiaľ sú v danej oblasti nutné snehové reťaze. Autoponožky sa síce skôr opotrebia (v porovnaní s kvalitnými snehovými reťazami), ale sú k pneumatikám šetrnejšie, nasadzujú sa pohodlnejšie a sú dokonalé na príležitostné použitie niekde v menej náročných terénoch.
  7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test snehových reťazí vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Na ktorý pár pneumatík sa používajú snehové reťaze?

Pri autách s predným pohonom na predný pár pneumatík, pri zadnom pohone na zadný pár pneumatík.

Kedy nasadzovať snehové reťaze?

Snehové reťaze sa nasadzujú vždy včas, napríklad ak nevie ako náročný terén vás čaká montujte kolesá už pred strmým kopcom. Nasadzovanie keď zapadnete je oveľa náročnejšie a nie vždy možné.

Kedy sú snehové reťaze nevyhnutné?

Používajte ich všade tam, kde to prikazuje dopravná značka. Pre svoju vlastnú bezpečnosť ich použite napríklad na neudržiavanej ceste ku chatke, pri prejazde poľnou cestou, v náročnejších terénoch, na horách cestou na lyžovačku a pod.

Ako sa starať o snehové reťaze?

Údržba nie je náročná, stačí ich opláchnuť vodou bez použitia akýchkoľvek prípravkov a nechať voľne úplne vyschnúť. Dokonale osušené ich potom skladujte v obale.

Ako fungujú spreje na pneumatiky?

Spreje na pneumatiky nenahrádzajú snehové reťaze, ale pomôžu minimalizovať šmyk a zlepšiť priľnavosť k vozovke.

Tip: Ešte pred nasadením snehových reťazí odporúčame prezuť na kvalitné zimné pneumatiky.


Lacné REŤAZE už od 13,60 EUR

Pomohol vám náš test snehových reťazí? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie snehové reťaze na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *