Auto / Moto

Test elektroskútrov

Elektroskuter Racceway Smart Elektroskútre si už získali viaceré veľkomestá, kde je problém zaparkovať a doprava sa značne komplikuje nielen počas špičky. A naozaj vedia zaujať – sú tiché, omnoho menej náročné na údržbu a ich “tankovanie” je fakt lacné v porovnaní so spaľovacími skútrami.

Čoraz viac riešime otázku ekológie, no zároveň sa chceme pohybovať po meste rýchlo. Najlepšie elektroskútre súčasnosti si tak získali aj našu pozornosť a pripravili sme test pre všetkých, ktorí chcú vyskúšať takýto spôsob prepravy.

Test elektrických skútrov zahŕňa nielen rady a užitočné informácie, ako to už v našich článkoch býva zvykom, ale zamerali sme sa aj na to, ako vybrať kvalitný elektroskúter bez vodičáku – mnohí chcú žiť dynamicky a prepravovať sa z miesta na miesto rýchlejšie bez auta či bez vodičského oprávnenia. Elektrické skútre sú tak aktuálne pre širokú verejnosť, stačí sa len zorientovať v ponuke a vedieť, čo chcete.

Veríme, že rebríček bude pri nakupovaní pre vás nápomocný a vyberiete si kvalitný model, ktorý splní vaše očakávania. Budeme radi, keď aj vy obohatíte článok vlastnými názormi a postrehmi zapojením sa do diskusie v závere článku.

[ssba]

Test – najlepšie elektroskútre – TOP 6

ProduktDojazdMax. rýchlosťHodnotenieCena odRecenzie
1.NIU M+ Sport
až 100 km45 km/h[usr 5 text="true" tooltip="true"]1890 EURČítať recenzie
2.Racceway SMART
až 65 km48 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1390 EURČítať recenzie
3.NIU NQi GTS PRO
až 135 km70 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4900 EURČítať recenzie
4.Racceway E-BABETA

"bez vodičáku"
až 55 km25 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1020 EURČítať recenzie
5.Racceway CENTURY
až 50 km45 km/h[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2270 EURČítať recenzie
6.Racceray E-Moped

"bez vodičáku"
až 40 km25 km/h[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1010 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku elektrických skútrov


Aké sú najlepšie elektroskútre na trhu?

  1. NIU M+ Sport
  2. Racceway SMART
  3. NIU NQi GTS PRO
  4. Racceway E-BABETA
  5. Racceway CENTURY
  6. Racceray E-Moped

Ako vybrať najlepší elektrický skúter?

  • Dojazd elektrických skútrov. Drvivú väčšinu kupujúcich zaujíma dojazd. Tento údaj priamo súvisí nielen s kapacitou batérie, ale aj so štýlom jazdy, s podmienkami v teréne, ako aj s hmotnosťou jazdca. V zásade majú elektroskútre dojazd priemerne okolo 50 km, tie najlepšie viac ako 100 km.
  • Doba nabíjania elektrických skútrov. Niektoré modely vedia byť nabité na plnú kapacitu do 5 hodín. Tento údaj sa líši v závislosti od batérie, ktorú daný elektroskúter má. Niektoré elektroskútre sú nabité za 4 hodiny, iné za 6 hodín. Najdlhšia doba nabíjania elektroskútrov, s akou sme sa stretli, bola 7 hodín.
  • Rýchlosť jazdy s elektroskútrom. Najlepšie elektroskútre na trhu vám doprajú aj skvelý pocit z jazdy, nakoľko ich rýchlosť dosahuje 45 km/h, u niektorých je to viac. V prípade, že hľadáte kvalitný elektroskúter bez vodičského preukazu, rýchlosť musí byť daná výrobcom maximálne 25 km/h.
  • Údaje o výkone. Aj keď zaujímavá je maximálna rýchlosť, neprehliadnite pri kupovaní ani výkon. Niektoré modely majú výkon viac ako 2000 W. Pokiaľ chcete cenovo dostupný základ, výkon sa bude pohybovať okolo 1000 W. Výkon elektroskútra ovplyvňuje svižnosť jazdy, schopnosť ísť do kopca, ale aj jeho nosnosť.
  • Brzdy v elektroskútroch. Kotúčové brzdy sú o čosi spoľahlivejšie, nevyžadujú náročnú údržbu, no na druhej strane sa často premietnu do ceny elektroskútra. Klasikou sú bubnové brzdy, taktiež bezúdržbové.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test elektrických skútrov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú výhody elektroskútra s vyberateľnou batériou?

Vyberateľná batéria znamená, že ju viete z elektroskútra vybrať a nabiť šikovne trebárs aj v kancelárii alebo doma. Odnesiete ju teda so sebou a nabijete prakticky kdekoľvek. Mnohé elektroskútre majú túto možnosť.

Nevyberateľná batéria je pevne v elektrickom skútri, a teda potrebujete elektroskúter dostať k miestu nabíjania. Je to praktické vtedy, aj máte napríklad garáž.

Ako sa zorientovať v parametroch batérie pri elektrických skútroch?

Pri kúpe elektroskútra treba okrem doby nabíjania pri batériách riešiť napríklad aj typ batérie.

Olovená batéria je lacnejšia, len málokedy vyberateľná a treba ju často nabíjať. V súčasnosti sa takmer nepoužíva.

Väčšina má súčasnosti lítiové batérie, podobné tým v smartfónoch, ktoré sú ľahké (v konečnom dôsledku teda odľahčia aj samotný skúter, čo je samozrejme plus) a praktickejšie, čo sa týka nabíjania. Takéto batérie sú spravidla vyberateľné, nabijete ich teda kdekoľvek.

Ako vybrať elektrický skúter keď nemám vodičský preukaz?

Kvalitný elektroskúter bez vodičáku musí spĺňať 2 základné podmienky – výrobcom udanú maximálnu rýchlosť najviac 25 km/h, a zároveň výkon najviac 250 W. Takto spadajú do kategórie elektrobickylov, v skutočnosti sú však výbavou porovnateľné s “plnohodnotnými” elektroskútrami. Sú komfortné, spoľahlivé, ideálne na cestu do školy alebo do práce. Elektrické skútre bez vodičáku sú ideálne naozaj pre každého, kto nechce chodiť všade len pešo.

Akú nosnosť majú elektrické skútre?

Elektrické skútre majú nosnosť priemerne 120 kg, niektoré kvalitné aj 180 kg.

Má elektroskúter možnosť úložného priestoru?

Áno. Mnohé majú úložný priestor, tzv. predný alebo zadný nosič, prípadne aspoň háčik na zavesenie nákupnej tašky.

Aké značky elektroskútrov sú populárne?

Medzi obľúbené značky elektroskútrov patrí napríklad Raceway a NIU. Medzi cenovo dostupné patria aj tie od značky Hecht.

Sú elektroskútre naozaj jednoduchšie na údržbu?

V porovnaní s klasickými skútrami podľa majiteľov, áno. Najčastejšie treba skontrolovať pneumatiky, brzdy a časom ložiská a tlmiče. Kontrola motora, svetiel či zavesenia kolies patrí medzi bežné servisné úkony. Neriešite napríklad olej, spojku či výmenu reťaze.

Aký je lacný základ pri elektroskútroch?

Lacným základom je napríklad model s maximálnou rýchlosťou 25 km/h. Výkon najviac 250 W, dojazd 55 km a nosnosť do 120 kg. Cena sa pohybuje okolo 1 000 €.

S akým dojazdom sa môžem stretnúť pri elektroskútroch?

Najlepšie elektroskútre majú dojazd 140 km. Priemer je však skôr okolo hranice 50-60 km.


Lacné elektroskútre už od 1010 EUR

Pomohol vám náš test elektrických skútrov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný elektroskúter na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

one × 3 =