Auto / Moto

Test navigácii do auta

Navigacia do auta Garmin NuviAutonavigácia sa stala bežným spoločníkom nejedného šoféra. Okrem bezpečného prepravenia z miesta A do miesta B, zvládnu najlepšie navigácie do auta predpokladať a upozorniť na zápchy, vyznačiť najbližšiu čerpaciu stanicu alebo aj vyznačiť prejazd cez komplikovanejšiu križovatku realistickým zobrazením konkrétnej križovatky.

Našim cieľom je poradiť vám pri výbere novej navigácie a ponúknuť aktuálny test zostavený na základe expertov z tejto oblasti. Test navigácii do auta teda vyberá tie najlepšie navigácie na trhu, ktoré v testoch obstáli. Aby sme však priniesli aj objektivitu, môžete sa s nami podeliť o svoje skúsenosti.

Test autonavigácii do auta sa stane šikovným sprievodcom, s ktorým určite kúpite tú správnu navigáciu. Vďaka jednoduchému rebríčku sa lepšie zorientujete v ponuke a zistíte, čo vám vyhovuje najviac.

[ssba]

Test – najlepšie navigácie do auta – TOP 6

 Posledná aktualizacia pre: LETO 2018 
HodnotenieCena odRecenzie
1.Tomtom START 62 Europe LIFETIME
5 out of 5 stars (5 / 5)179 EURČítať recenzie
2.Garmin Drive 51 LMT-S Lifetime
5 out of 5 stars (5 / 5)139 EURČítať recenzie
3.TomTom Start 20 Europe Lifetime
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)129 EURČítať recenzie
4.Navitel T700 Lifetime
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)105,12 EURČítať recenzie
5.TomTom GO 520 World Lifetime
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)259 EURČítať recenzie
6.GPS Mio Spirit 5400 CZ/SK Lifetime
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)67 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku NAVIGÁCII


Ako vybrať najlepšiu navigáciu do auta?

  1. Veľkosť displeja a rozlíšenie. Menší displej má menšie tlačidlá na klávesnici, takže by sa vám adresy mohli zadávať horšie, na druhej strane niekomu priveľký displej zavadzia a radšej siahne po menšom. Čo sa týka rozlíšenia, vždy vyberajte to lepšie, aby ste aj na malom displeji videli detaily.
  2. Aktualizácie máp. Ako vyriešil výrobca autonavigácie aktualizovanie máp? Niektorí majú každú aktualizáciu spoplatnenú, iní ich ponúkajú až doživotne zdarma. Štandardne sa ponúkajú aktualizácie po dobu dvoch rokov, čo je zároveň aj záručná doba. Najlacnejšie modely podporujú aktualizácie napríklad tri mesiace, potom sú platené.
  3. Režim online a režim offline. Zistite si, čo všetko navigácia ponúka keď budete len offline bez pripojenia na internet.
  4. Doplnkové funkcie. Zamyslite sa nad tým, aké ďalšie funkcie budete potrebovať. Pokiaľ nevyužijete prehrávanie hudby prostredníctvom navigácie, zbytočne za to nepriplácajte. Pre niekoho je užitočná aj možnosť pripojenia cúvacej kamery; na displeji navigácie potom uvidíte, čo je za vami po zaradení spiatočky. Populárna je funkcia Bluetooth, nech môžete jedným tlačidlom na navigácii prijímať hovory.
  5. Výdrž batérie. Pri navigácii je to dosť podstatný údaj, pokiaľ nechcete mať stále pripojenú nabíjačku.
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test navigácii do auta vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Čo ponúka funkcia TMC?

TMC prijímač, Traffic Message Control, je mimoriadne užitočný, pretože ponúkne napríklad aktuálne dopravné informácie z vysielania, budete mať prehľad o tvorbe zápch a o nehodách na vašej trase. Ak má autonavigácia TMC, budete potrebovať aj RDS TMC anténu.

Čo ponúka funkcia Point Of Interest?

Navigácia má preddefinované tzv. „body záujmu“; na mapke budú zobrazené napríklad nemocnice, čerpacie stanice, autoservisy, hotely či reštaurácie v blízkosti vašej trasy. Modernejšie vyznačia aj radary.

Čo ponúka funkcia PhotoReal?

Funkcia PhotoReal (alebo PhotoView či podobné názvy) vyznačí komplikovanejšie križovatky rovno na reálnej fotke z miesta, na ktorom sa práve nachádzate, aby ste sa vedeli správne zaradiť do patričného jazdného pruhu alebo, aby ste bez komplikácii prešli inou náročnou časťou cesty.

Čo ponúka funkcia HUD?

HUD (Head Up Display) zobrazí na čelnom skle dôležité informácie, napríklad maximálnu povolenú rýchlosť. Takáto navigácia obsahuje v balení aj fóliu, ktorú treba umiestniť na čelné sklo vodiča.

Ako sa využíva interaktívna mapa?

Navigácia zobrazí detailnejšie informácie o mieste na mapke, na ktoré ste ťukli prstom.

Čo zvládne jednoduchá navigácia do auta?

Pre nenáročných sú dostupné navigácie s menším displejom, ktoré ponúknu hlasové pokyny, aby nebolo nutné stále sledovať displej a spravidla majú prednastavené mapy pre cca 21 európskych štátov.

Čo zvládne navigácia pre náročných?

Cenovo náročnejšie navigácie do auta chytia televízny signál, majú bohatšie príslušenstvo (napríklad puzdro), ponúkajú doživotné aktualizácie máp, vyhľadajú trasu podľa viacerých kritérií (najrýchlejšia, najekonomickejšia, cesta s minimálnymi zápchami, cesta s čo najviac obchvatmi, atď.), budovy sú v 3D, pre vernejšie zobrazenie.

Ďalej sú schopné ukázať presný pruh v ktorom máte pokračovať v jazde, zvyknú mať viac máp, USB výstup a iné funkcie navyše.


Lacné NAVIGACIE DO AUTA už od 39,90 EUR

Pomohol vám náš test navigácii do auta? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie navigácie do auta na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Téma

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára