Šport / Outdoor

Test pingpongových stolov

Stol na stolný tenis Stiga Každá športová aktivita má pozitívny vplyv na naše celkové zdravie. V prípade hry pingpong cibríte svoju schopnosť sústrediť sa, trénujete pozornosť a rozhýbete vlastne celé telo. Každý, kto už hral túto hru vie, ako dokážu bolieť po poriadnej hre nielen nohy. Navyše sa pri tejto hre odreagujete, takže je pre mnohých ľudí vynikajúcou očistou psychiky. Po náročnom dni alebo pri rôznych problémoch je dôležité sústrediť sa aj na niečo príjemné. Ako bonus pracujete na svojej zdravej súťaživosti.

Kvalitný pingpongový stôl je ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Pri kúpe zohľadnite predovšetkým svoje vlastné nároky, finančné a aj priestorové možnosti. Dôležité je, aby vám nový pingpongový stôl priniesol veľa radosti.
Možno vám pri rozhodovaní pomôže aj náš test pingpongových stolov. Nájdete v ňom prehľadné informácie, rady a aj odpovede na často kladené otázky kupujúcich. Pevne veríme, že nasledujúce riadky budú pre vás nápomocné.

Ďakujeme, že rebríček pingpongových stolov zdieľate na sociálnych sieťach a tešia nás vaše pozitívne reakcie na našu prácu.

Budeme radi, ak aj tento test pingpongových stolov obohatíte vlastnými postrehmi zapojením sa do diskusie v závere.

Najlepšie pingpongové stoly na trhu

ProduktHrúbka doskyHmotnosťHodnotenieCena odRecenzie
1.SPONETA S7-62i
25 mm113 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]660 EURČítať recenzie
2.Stiga Elite Roller Advance
22 mm103 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]605 EURČítať recenzie
3.SPONETA S6-52i
22 mm101 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]660 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Pinton
15 mm70 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]335 EURČítať recenzie
5.STIGA Action Roller
16 mm70 kg[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]270 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku pingpongových stolov


Aké sú najlepšie pingpongové stoly na trhu?

 1. SPONETA S7-62i
 2. Stiga Elite Roller Advance
 3. SPONETA S6-52i
 4. inSPORTline Pinton
 5. STIGA Action Roller

Ako vybrať najlepší pingpongový stôl?

 • Indoor alebo outdoor pingpongový stôl. Pingpongové stoly určené na používanie v exteriéry sú z odolnejších materiálov, tie na použitie v interiéry sú naozaj len na domáce použitie, niekde v miestnosti, kde je teplota stála. Hneď na začiatku si preto treba definovať, kde chceme hrať.
 • Priestorové možnosti. Nejde tu len o samotný rozmer pingpongových stolov, ale tiež o vaše možnosti, čo sa týka priestoru. Okolo stola sa budete aktívne hýbať, a teda určite nechcete rozbiť nejakú skrinku, alebo na záhrade narážať nohou o záhradnú hojdačku za sebou. Nechajte v okolí pingpongového stola voľné miesto približne 10 x 10 metrov.
 • Konštrukcia pingpongových stolov. Rozlišujeme skladacie pingpongové stoly a pingpongové stoly, ktoré sa poskladať nedajú. Ak máte celoročne dostatok miesta na svojej záhrade, môžete si dovoliť nerozkladací pingpongový stôl. Interiérové pingpongové stoly sú v drvivej väčšine skladacie. V ponuke sú aj kvalitné pingpongové stoly pre jednu osobu.
 • Kvalita prevedenia a materiálov. Kvalitný pingpongový stôl vám bude dobre slúžiť celé roky, a to aj pri jeho aktívnom používaní. Je len na vás, koľko môžete investovať a ako často plánujete pingpong hrať. Najlepšie pingpongové stoly majú vrchnú hrúbku dosky 25 mm a pýšia sa označením ITTF od Medzinárodnej federácie stolného tenisu. Pre domácich nadšencov či rodiny s deťmi sú v ponuke aj lacnejšie pingpongové stoly.
 • Spôsob uchytenia sieťky na pingpongovom stole. Aj sieťku si treba všímať pri kúpe. Predovšetkým je dôležité, či ju dokáže zmontovať a namontovať jedna osoba, alebo budete potrebovať asistenciu. Samozrejme, záleží aj na jej kvalite a výške – štandardom je sieťka vysoká 15,25 centimetrov (platí pre najlepšie pingpongové stoly).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test pingpongových stolov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké príslušenstvo potrebujem k pingpongovému stolu?

Nie je pravidlom, že k pingpongovému stoju dostanete aj príslušenstvo, resp. nie je stále pribalené.

Praktický môže byť držiak na loptičky, držiak na sieťku alebo držiak na rakety pre hráčov. Pre pingpongové stoly do interiéru aj exteriéru je vhodné mať čistič určený na pingpongové stoly, aby sa nepoškodil nejakými agresívnymi čistidlami povrch dosky. Užitočná je aj ochranná plachta.

Čo znamená zámok dosky pingpongového stola?

Najlepšie pingpongové stoly, ktoré sa skladajú, majú aj tzv. zámok dosky. V rozloženom ale aj v zloženom stave viete dosku  stola uzamknúť, takže zostane bezpečne poskladaná alebo rozložená.

Sú v ponuke aj pingpongové stoly pre jednu osobu?

Áno. Niektoré skladacie pingpongové stoly majú možnosť sklopiť len jednu stranu dosky, takže môže hrať jedna osoba (hrá oproti sklopenej strane). Nemusíte tak čakať na spoluhráča, lebo nie vždy je možnosť hrať vo dvojici.

Aké vlastnosti má kvalitná doska pingpongového stola?

Platí jednoduché pravidlo – hoďte z 30 cm nad doskou pingpongovú loptičku a ak sa odrazí od dosky do výšky asi 23 cm, je doska kvalitná.

Samozrejme, nie vždy a nie všade máme do sebou pingpongovú loptičku a aj samotné pingpongové loptičky sú rôznej kvality. Podľa federácie ITTF (Medzinárodná federácia stolného tenisu) má byť vrchná časť dosky (alebo tiež horná časť dosky) vysoká 22 alebo 25 mm.

Pingpongové stoly na domáce použitie nie sú profesionálne a záleží od materiálu. Plastová vrchná časť môže mať aspoň 5 mm, vrchná časť z dreva aspoň 19 mm. Čím hrubšia, tým viac záťaže znesie.

Má pingpongový stôl výškovo nastaviteľné nožičky?

Pingpongový stôl musí stáť pevne na rovnej ploche. Kvalitné stoly majú nastavenie nožičiek, aby ste prípadné nerovnosti v milimetroch zarovnali. V interiéry je ideálna drevená podlaha alebo iná podlaha, na ktorej sa hráči nepošmyknú (trebárs dlažba nie je vhodná). V exteriéry je taktiež zabezpečenie rovnej plochy nevyhnutnosťou.


Lacné pingpongové stoly už od 185 EUR

Pomohol vám náš test pingpongových stolov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší pingpongový stôl na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × 3 =