Záhrada

Test záhradných hojdačiek

NABBI Evan záhradná hojdačka Záhradné hojdačky sa stali akýmsi synonymom pre odpočinok. Ak máte dostatok voľného priestoru na svojej záhrade, určite popremýšľajte nad záhradnou hojdačkou – budete si môcť v pohodlí domova vychutnať chvíľu len pre seba.

Hojdanie totiž na nás skutočne pôsobí upokojujúco, pomáha zmierniť stres a uvoľňuje napätie. Možno aj vy po celom dni plnom pracovného zhonu vypnete svoju myseľ až počas hojdania sa na záhradnej hojdačke pri speve vtáčikov na čerstvom vzduchu. Najlepšie záhradné hojdačky vydržia dobre slúžiť aj niekoľko sezón, preto je dobré vedieť vybrať si správne.

Ponuka je naozaj bohatá, a preto sme sa rozhodli pripraviť test, aby sme vám priniesli objektívne informácie. Pevne veríme, že tento náš prehľadný rebríček bude pre vás nápomocný a naše informácie vám pomôžu lepšie sa rozhodnúť pri nakupovaní.

Ďakujeme za všetky zdieľania na sociálnych sieťach a budeme radi, ak sa v závere zapojíte do diskusie s vlastnými postrehmi, ktoré článok obohatia o skúsenosti našich čitateľov.

[ssba]

Najlepšie záhradné hojdačky na trhu

ProduktRozmeryMateriálHodnotenieCena odRecenzie
1.Nabbi Lilly
230x120x164 cmkov[usr 5 text="true" tooltip="true"]192 EURČítať recenzie
2.Nabbi Palau
94x94x194 cmumelý ratan[usr 5 text="true" tooltip="true"]147 EURČítať recenzie
3.Nabbi Ines
215x130x170 cmkov[usr 5 text="true" tooltip="true"]239 EURČítať recenzie
4.Hollywood Montenegro
250/185/140cmplast/ocel[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]180 EURČítať recenzie
5.Igotherm OTELO BX 1017
100×100×200cm ocel/umely ratan[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]219 EURČítať recenzie
6.Tempo Kondela ULANA
194x116x165 cmkov[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]170 EURČítať recenzie
7.Happy Green STRIPY II
170x153x170 cmkov[usr 4 text="true" tooltip="true"]64 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku záhradných hojdačiek


Aké sú najlepšie záhradné hojdačky na trhu?

 1. Hojdačka Nabbi Lilly
 2. Nabbi Palau
 3. Nabbi Ines
 4. Hollywood Montenegro
 5. Igotherm OTELO BX 1017
 6. Tempo Kondela ULANA
 7. Happy Green STRIPY II

Ako vybrať najlepšiu záhradnú hojdačku?

 • Rozmery záhradnej hojdačky. Pri rozmeroch je mimoriadne dôležité myslieť nielen na samotnú veľkosť záhradnej hojdačky, ale zohľadnite aj priestor okolo nej, aby ste sa naozaj mohli hojdať a nie len plytko kolísať. Ak plánujete záhradnú hojdačku umiestniť niekam pod stromy alebo pod striešku, nezabudnite odmerať výšku.
 • Počet osôb. Najvyhľadávanejšie sú záhradné hojdačky pre tri osoby a záhradné hojdačky len pre jednu osobu. Pokiaľ si radi vychutnávate chvíle osamote a v tichosti svojej záhradky, nepotrebujete riešiť veľkú záhradnú hojdačku pre niekoľko osôb, lebo vám dokonalý komfort poskytne záhradná hojdačka určená pre jednu osobu. Rodiny s deťmi alebo seniori premýšľajú často nad väčšími záhradnými hojdačkami, aby sa zabavili trebárs vnúčatá počas rodinnej grilovačky. Najväčšie záhradné hojdačky majú miesto pre štyri osoby.
 • Nosnosť záhradnej hojdačky. Nosnosť súvisí s počtom miest na sedenie, pričom štandardom je nosnosť okolo 240 kg pre tri osoby. V ponuke sú aj modely s nosnosťou do 300 kg, aby ste mali prípadnú rezervu.
 • Materiál záhradnej hojdačky. Drevo je menej vyhľadávaným materiálom, lebo vyžaduje pravidelnú starostlivosť a ide aj o cenovo náročnejšie hojdačky. Obľúbený je vysoko odolný umelý ratan, alebo záhradné hojdačky s kovovou konštrukciou. Pri kúpe sa zaujímajte aj o materiál textilných častí, najmä či sa dá prať a či odolá dažďu. Kvalitná hojdačka na záhradu môže mať aj striešku z textilu, ktorý chráni pred UV lúčmi, takže aj keď je vonku ostré slnko ste skutočne v tieni.
 • Celková kvalita. Kvalitná hojdačka na záhradu bude mať naozaj stabilnú, masívnu konštrukciu, ktorá vás aj vašich blízkych unesie pri hojdaní. Nesmú byť viditeľné chyby v opracovaní, ako napríklad trčiace skrutky alebo ostré hrany (je to nebezpečné bez ohľadu na to či máte alebo nemáte deti).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test záhradných hojdačiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody záhradných hojdačiek z dreva?

Drevo je pri správnej a pravidelnej starostlivosti pevný materiál, ktorý sa vynikajúco hodí do záhrady, pretože krásne splynie s okolím. Kvalitná hojdačka na záhradu z dreva vie mať nosnosť aj 400 kg vďaka dobrej stabilite.

Drevená hojdačka je cenovo náročnejšia a vyžaduje pravidelnú starostlivosť. V opačnom prípade podlieha vysúšaniu, rôznym škodcom a po častom navlhnutí hnilobe.

Najlepšie modely sú vyrobené z teakového, cyprusového, cédrového alebo jedľového dreva. Najmenej vhodné je dubové drevo.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody kovových záhradných hojdačiek?

Naozaj kvalitná hojdačka na záhradu z kovu, resp. s kovovou konštrukciou, potrebuje len minimálnu starostlivosť. Pokiaľ výrobca použil kvalitné ochranné nátery, odolá korodovaniu, prípadne po niekoľkých sezónach bude potrebovať vrstvu ochranného náteru. Nevýhodou pri lacnejších modeloch je nie celkom správne ošetrenie kovových častí a niekedy aj horšia stabilita celej záhradnej hojdačky.

Odolá záhradná hojdačka z umelého ratanu aj mrazom?

Tie naozaj najlepšie záhradné hojdačky z umelého ratanu na našom trhu skutočne môžu byť na záhrade aj počas zimy, len ich treba dôkladne prikryť ochrannou plachtou.

Akú starostlivosť potrebuje záhradná hojdačka?

Pokyny k starostlivosti uvádza vždy výrobca, preto sa treba riadiť informáciami, ktoré nájdete pri kúpe pribalené.

Vo všeobecnosti je ideálne záhradnú hojdačku odložiť po sezóne napríklad do zasklenej zimnej záhrady, alebo ju zloženú nechať v pivnici či v garáži. Ak nemáte takúto možnosť, zvoľte ochrannú plachtu, aby ste minimalizovali vplyv počasia.

Ako vybrať záhradnú hojdačku pre jednu osobu?

Absolútny komfort a pokoj na záhradke vám zaručí záhradná hojdačka pre jednu osobu. V ponuke sú záhradné siete na hojdanie, záhradné kreslo na hojdanie a populárne sú tzv. závesné vajíčka, do ktorých sa môžete pohodlne schúliť so šálkou dobrej kávy.

Ak preferujete komfort, potom vás oslovia záhradné hojdačky pre jednu osobu v štýle ležadla – viete si pohodlne ležať a len tak sa pokojne hojdať. Výrobcovia ponúkajú tiež nádherné dizajnové hojdačky pre jednu osobu, stačí si len vybrať podľa vlastných nárokov.


Lacné záhradné hojdačky už od 70 EUR

Pomohol vám náš test záhradných hojdačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie hojdačky na záhradu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × four =