Nábytok Počítače a príslušenstvo

Najlepšie kancelárske stoličky

kancelárská stolička DXRacer OH FD01 NR Sedenie za počítačom sa týka aj tých, ktorí nemajú sedavé zamestnanie, pretože všetci si chceme prečítať emailovú poštu a pozrieť internetové stránky s novinkami. Sedenie za počítačom pre vás nemusí byť utrpením, ak si správne vyberiete kancelársku stoličku s oporou pre chrbticu.

Najlepšie kancelárske stoličky dnes už vedia poskytnúť spoľahlivú oporu pre spodnú časť chrbtice, nezaťažujú krčné stavce, vďaka opierke hlavy a užitočný vie byť aj pohyblivý sedák s náklonom podľa toho, ako sa ňom sedíte. Sledujte vždy aktuálny test kancelárskych stoličiek pre vašu inšpiráciu a ako je u nás zvykom, aj tento test sme obohatili o praktické rady.

Najdôležitejšie je pre každého z nás zdravie, na ktoré by sme mali myslieť aj počas práce za kancelárskym stolom alebo počas domácej pohody za notebookom alebo pri hraní PC hier. Kvalitné kancelárske stoličky nie sú teda luxusom, ale nevyhnutnosťou pre každého z nás.

[ssba]

Test – najlepšie kancelárske stoličky – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.DXRacer OH/FD01/N
[usr 5 text="true" tooltip="true"]242 EURČítať recenzie
2.Antares ERGOHUMAN
[usr 5 text="true" tooltip="true"]479 EURČítať recenzie
3.Halmar Relax
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie
4.ANTARES SCOPE
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]173 EURČítať recenzie
5.Tempo Kondela TWIST
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
6.Mercury FISH BONES
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]239 EURČítať recenzie
7.Antares Tennessee
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kancelárskych stoličiek


Ako vybrať najlepšie kancelárske stoličky?

  • Nastaviteľnosť. Platí jednoduché pravidlo: čím viac nastavení stolička má, tým lepšie sa prispôsobí presne vašej postave.
  • Počet hodín strávených sedením. Pokiaľ sedíte za pracovným stolom menej ako štyri hodiny denne, môžete si dovoliť zakúpiť aj lacnejšiu kancelársku stoličku, pretože viete sedenie kompenzovať pohybom. Klasické sedavé zamestnanie trvajúce osem hodín vyžaduje naozaj kvalitnú kancelársku stoličku s bohatými možnosťami nastavenia tak, aby vaša chrbtica trpela čo najmenej.
  • Materiál kancelárskej stoličky. Nielen kreslá, ale i niektoré kancelárske stoličky sú zhotovené z kože, buď pravej alebo z ekokože. Sú nenáročné na údržbu, ale nie každému vyhovuje sadnúť si na kožu hlavne v lete, kedy nosíme krátke nohavice s odhalenou pokožkou. Látkové, čalúnené stoličky, sú náročnejšie na čistenie v porovnaní s koženými, ale na druhej strane sa skvelo hodia do chladnejších a/alebo klimatizovaných miestností, kde sa až tak nespotíme. Do tretice tu máme populárne sieťoviny na ktorých sa pokožka nespotí, ale na druhej strane v zimných priestoroch nie sú práve najobľúbenejšie.
  • Kolieska. Na koberce sú ideálne tvrdé kolieska, na drevené podlahy a dlažby sú určené mäkké kolieska. Na trhu sú však aj stoličky s univerzálnymi kolieskami, ktoré sú mäkké v strede a po okrajoch tvrdšie.
  • Záruka na kancelársku stoličku. Kancelárska stolička je kus nábytku, ktorý bude takmer počas celého roka aktívne používaný, a preto si pri kúpe treba všímať aj trvanie záruky. Štandardná dvojročná záruka nie je postačujúca; kupovať by ste mali od výrobcov poskytujúcich trojročnú, v ideálnom prípade päťročnú záruku.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kancelárskych stoličiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Musím si kancelársku stoličku pred kúpou vyskúšať?

Áno, mali by ste pokiaľ máte takúto možnosť. V ideálnom prípade nájdete skvelú kancelársku stoličku v klasickej kamenej predajni, kde si ich môžete rovno vyskúšať viacero. Kupovať však môžete aj online a ak sa vám bude na nej zle sedieť, máte nárok ju vrátiť (spravidla do 14 dní).

Aké vlastnosti by malo mať operadlo?

Operadlo musí byť zaoblené, tvarované podľa prirodzených zaoblení chrbta. Samozrejmosťou by malo byť aspoň nastavenie výšky operadla a jeho sklon. Práve operadlo je najdôležitejšou časťou celej kancelárskej stoličky.

Je bedrová opierka nevyhnutnosťou?

Áno, najmä ak sedíte viac ako štyri hodiny denne. Ide o zvlášť opierku v dolnej časti chrbta, ktorá bude podopierať spodnú časť chrbtice, čo je mimoriadne dôležité pre vaše zdravie.

Ako viem polohovať sedák?

V súčasnosti sú na trhu kancelárske stoličky s tzv. výkyvným sedákom, ktorý sa nakláňa dopredu a dozadu podľa toho, ako sa počas sedenia nakláňate aj vy. Ak sú vaše finančné možnosti obmedzené alebo vás chrbtica nebolí, investujte radšej do poriadnej opierky nakoľko si mnohí vedia vystačiť aj s pevne osadeným sedákom. Je to však veľmi príjemný bonus.

Sú opierky rúk dôležité?

Niektoré kancelárske stoličky majú výškovo nastaviteľné alebo pod rôznym uhlom do strán vybočujúce opierky. Podopieranie rúk pomáha zamedziť nesprávnemu pokrčeniu ramien. Opäť platí, že na detailoch záleží najmä tým, ktorých chrbát už bolí alebo majú sedavé zamestnanie dlhšie ako sú štyri hodiny.


Lacné kancelárske stoličky už od 29 EUR

Pomohol vám náš test kancelárskych stoličiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú kancelársku stoličku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twenty + nine =

  • Mal som mercury Fish Bones a bol som s ňou celkom spokojný, ale kvôli chrbtu som si kúpil zdravotnú stoličku Adaptic a túto teda môžem všetkým odporučiť! Ak má človek problémy s chrbtom tak je podľa mňa naozaj najlepší si kúpiť zdravotnú stoličku.