Nábytok

Kvalitné sedacie súpravy – moderné, rohové i v tvaru U

Kvalitné sedacie súpravy Kvalitné sedacie súpravy je dominantou obývacích izieb. Pri kúpe by ste mali myslieť na to, že usádzate nielen seba, ale aj hostí, preto si treba premyslieť počet miest na sedenie. Aj pre jednu osobu je vhodnejšia sedačka pre dvoch až troch ľudí, pretože okrem prípadných hostí sa v nej dá pohodlne čítať kniha, popíjať čaj alebo si len tak zdriemnuť počas poobedňajšej siesty.

Kvalitné sedačky dokážu poskytnúť dostatok miesta aj viacčlenným rodinám. Mnohé majú v cene už ja praktickú taburetku a/alebo kreslá, takže si viete sedaciu súpravu rozložiť podľa toho, ako vám to najlepšie vyhovuje.

My sme pre vás pripravili zaujímavé informácie, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri výbere a kúpe. Môžete si pozrieť tipy na najlepšie sedacie súpravy a nechať sa inšpirovať.

[ssba]

Kvalitné moderné sedacie súpravy podľa nás – TOP 12 modelov

Rohová Toniks New
od 539.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Rohová LUTON
od 389.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Rohová MAGNA
od 527.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Rohová Puntos
od 579.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Rohová Brato
od 628.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Rohová LIMENA
od 749.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Kožená VACO
od 1212.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Kožená TREK ROH U
od 1629.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
STILO v tvare U
od 529.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
ROY v tvare U
od 799.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
ORAGION
od 455.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Sedacia zostava HUGOR
od 599.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]

Ukázať celú ponuku sedacích súprav


Ako vybrať kvalitnú sedaciu súpravu?

  • Priestorové možnosti. Sedacia súprava nemá byť v priestore obývačky príťažou, ale jej účelom je dotvárať pohodlie. Má byť užitočným doplnkom pre chvíle radosti a oddychu, nie rušiť. Určite by ste mali zohľadniť veľkosť sedacej súpravy a premyslieť si kreslá, taburetky a ďalšie doplnky. Nie je vhodné sedačku natlačiť k radiátoru, alebo ju otočiť operadlom k dverám.
  • Počet miest na sedenie. Počet miest na sedenie priamo súvisí s veľkosťou sedačky. Nemôžete chcieť malú sedačku pre piatich a naopak, ak vítate málo hostí nepotrebujete sedačkou zabrať polovicu obývačky. Zohľadnite počet detí, alebo, či deti v blízkej budúcnosti plánujete a pouvažujte nad tým, či viete menšiu sedačku vkusne doplniť kreslami alebo šikovnými taburetkami. Tieto kreslá či taburetky pokojne môžu byť pestrejšie, čo vnesie do obývačky farby a veselosť.
  • Účel používania. Ak sedíte na sedačke len občas, pretože si podriemete napríklad v spálni a radšej sledujete televízor z pohodlia postele medzi vankúšmi, určite máte sa sedačku iné nároky než tí, ktorí ju plánujú aktívne využívať každý deň. Zamyslite sa nad účelom používania, a podľa toho vyberajte. Pre prípad pohostenia cez noc viete svoju pozornosť pri kúpe zamerať na kvalitné rozkladacie sedacie súpravy.
  • Povrchový materiál. Najčastejšie sú v ponuke sedačky z kože alebo látky. Niektoré domácnosti však zmodernizovali obývačku aj vďaka netradičným ratanovým zostavám na sedenie.
  • Tvar sedačky. Sedačka môže byť klasická/jednoduchá, rohová „L“ alebo v tvare „U“. Najlepšie sa ľudia porozprávajú v prípade sedačiek tvare „U“ alebo pri rohových, pretože na seba vidia. Pri jednoduchých sedia všetci na jednej úrovni a musia sa k sebe vytáčať.

Ako vybrať farbu sedacej súpravy?

Sedačky pestrých farieb sú výrazné a dokážu interiér oživiť, ale po čase vedia omrzieť a vy dostanete chuť na inú, v inej farbe. V ponuke je množstvo sedačiek najrôznejších farieb, z ktorých si určite vyberie každý. Skúsiť môžete aj kvalitné české sedacie súpravy.

Ak chcete, aby vás jedna sedačka bavila aj keď napríklad zmeníte nábytok alebo premaľujete steny, vyberte sedaciu súpravu neutrálnej farby – biela, čierna, béžová, slonovinová, zemitá, sivá. Fádnejšiu farbu sedačky kedykoľvek oživíte pestrými doplnkami, nápaditým nábytkom alebo farebnými vankúšikmi.

Kedy je rohová sedačka ľavá alebo pravá?

Postavte sa pred sedačku čelom, oproti nej, a keď je kratšia časť vľavo je to ľavý typ rohovej sedačky. Platí to aj opačne, ak je kratšia časť sedačky vpravo, je to pravý typ rohovej sedačky.

Niektorí výrobcovia s snahe vyhovieť zákazníkom čo najviac, priniesli na trh rohové sedačky s flexibilnou kratšou časťou, čiže raz môžete mať pravý roh a inokedy zas ľavý podľa toho, ako práve meníte svoju obývačku.

Existujú sedačky na každodenné spanie?

Áno. Ale môžete pouvažovať napríklad nad vyklápacou posteľou, ktorá cez deň vyzerá ako komoda, no večer z nej vyklopíte plnohodnotnú posteľ. Ak ale chcete jeden kus nábytku využívať na sedenie aj spanie, skúste kvalitné sedačky na každodenné spanie typu klik-klak.

Nemusíte ich komplikovane vysúvať alebo skladať, jednoducho len časť na opieranie sklopíte a máte plochu veľkosti priemerného matraca na spanie. Rovnako rýchlo ju ráno „ohnete“ na sedačku.

Aké rôzne druhy textilných sedačiek poznáme?

Textilné poťahy na sedačkách môžu najčastejšie byť zhotovené z:

  • Bavlnená látka: patrí medzi klasiku, ktorá sa dnes už používa len veľmi málo, nakoľko takéto sedačky neboli stálofarebné a nemali ani dlhú životnosť, pri pravidelnom používaní každý deň sa rýchlo opotrebili;
  • Mikrovlákno: modernejší materiál, príjemný na dotyk pre pokožku a celkom dobre sa udržiava v prípade zašpinenia;
  • Žinilka: 50 % bavlna a 50 % PES, materiál príjemný na dotyk pre pokožku, ale ťažšie sa čistí a udržiava v peknom stave;
  • Mikroplyš: povrch v celku dobre odolný voči niektorým nečistotám, dá sa dobre čistiť.

Čo je teflónová úprava na textilných sedačkách?

Teflónová úprava znamená, že povrch lepšie odolá nečistotám, napríklad rozliata voda hneď nevsiakne ale chvíľu sa udrží na povrchu, a tiež sa menej prachu usadí na povrchu.

Čo znamená hustota väzby látky?

Hustota väzby sa udáva v gramoch na m2 a čím je hustota vyššia, tým je látka odolnejšia voči pretrhnutiu.

Aké sú hlavné výhody / nevýhody sedačiek z kože?

Ak máte v domácnosti dieťa a/alebo domáce zvieratko, nič neoceníte viac než sedačku z kože – jednoducho iba nastriekate čistiaci alebo dezinfekčný prostriedok, utriete papierovou utierkou a sedačka je opäť čistá a dokonca aj dezinfikovaná. Kožené sedacie súpravy pôsobia luxusnejším dojmom, niektoré môžu mať aj úložný priestor a byť vysúvacie v prípade ak potrebujete súrne nechať návštevu u seba prespať. Sú nadčasové a zvládnu aj rozliatu kávu, čaj i mlieko. Z drvivej väčšiny kožených sedačiek očistíte aj fixky a pero.

Nevýhodou je iba fakt, že časom môžu pod vplyvom opotrebenia popraskať.


Lacné sedacie súpravy už od 284 EUR

Pomohol vám náš test kvalitných sedacích súprav? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie moderné sedacie súpravy, klasické, rohové, v tvaru U, 3+2+1 lebo 3+1+1 na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eighteen − 1 =