Elektronika

Najlepšie bluetooth reproduktory s rádiom | Test a recenzie

Nejlepšie bluetooth reproduktor s rádiomKierkegaard, dánsky filozof, napísal: „Žijeme svoje životy pohybujúc sa vpred a potom im porozumieme pohľadom späť.“ To je aj dôvod, prečo máme radi veci z minulosti. Prejavuje sa to mnohými spôsobmi a niekedy aj tak, že nás oslovia veci, ktoré vyzerajú „autenticky“. Milujeme veci zo 60. alebo 70. rokov alebo iných desaťročí. Naša hudba, naše gadgety, dokonca niekedy aj náš nábytok a zariadenie, to všetko spadá pod tento dáždnik. Produkty, na ktoré sa chystáme dnes pozrieť, robia presne to isté a vracajú nás späť v čase. Bluetooth je moderná technológia. Stala sa nevyhnutnou súčasťou našich životov a najmä súčasťou nášho zážitku „z počúvania“, zatiaľ čo FM rádio je už vyradené takmer zo všetkých audio oblastí nášho života. S týmto na pamäti sa pozrime na niektoré vysokokvalitné reproduktory s rádiom a nájdime ten najlepší bluetooth reproduktor s rádiom konkrétne pre vás…

Najlepšie bluetooth reproduktory s rádium na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.JBL Tuner2 čierny

+ stabilná a kvalitná značka
+ Bluetooth 4.2
+ výdrž batérie 12 hodín
+ široký rozsah frekvencií
[usr 5 text="true" tooltip="true"]99 EURČítať recenzie
2.Niceboy RAZE 3 Titan

+ Bluetooth 5.0
+ výkon 50 W
+ podpora SBC
+ kapacita batérie 5000 mAh
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]62,90 EURČítať recenzie
3.Niceboy RAZE 3 Radion

+ vodotesné a prachuvzdorné telo
+ funkcie powerbanky
+ možnosť prijímať hands-free hovory
+ výdrž až 24 hodín
+ dobrý pomer cena / výkon
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]37,9 EURČítať recenzie
4.Media-Tech Boombox MT3145

+ kvalitný a silný reproduktor
+ robustná konštrukcia
+ diaľkové ovládanie
+ 3" subwoofer
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]28,8 EURČítať recenzie
5.SENCOR SSS 3800

+ výkon 60 W
+ 5 svetelných modov
+ frekvenčný rozsah 40 Hz – 15 kHz
+ funkcia karaoke
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]109 EURČítať recenzie
6.Niceboy RAZE mini

+ kompaktný dizajn
+ prehrávanie z USB kľúča a SD karty
+ praktické pútko
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]15,9 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku bluetooth reproduktorov s rádiom


Čo je to bluetooth reproduktor s rádiom?

Hudba je dôležitou súčasťou nášho života. Kedysi sme ju počúvali len doma alebo v kaviarňach. Dnes si môžeme hudbu „vziať so sebou“ kamkoľvek ideme. Ale naše telefóny, bez ohľadu na to, aké dobré sú, nikdy nebudú znieť tak dobre ako priemerný reproduktor. Bez ohľadu na to, či máte drahý JBL alebo lacný neznačkový reproduktor, bude znieť oveľa lepšie ako váš telefón.

Vďaka technológii Bluetooth sa reproduktory stali prenosnými, dokonca väčšími. Môžete usporiadať aj malú párty vonku bez toho, aby ste sa museli starať o káble, batérie atď. A v prípade, že vám dôjdu skladby, ktoré máte radi a v telefóne alebo SD karte nie je nič, čo by ste chceli počúvať, prevezme to rádio. Pretože bluetooth reproduktor s rádiom spája výhody klasického prenosného Bluetooth reproduktora s výhodami rádia. Na jednej strane môžete prehrávať hudbu zo svojho smartfónu, na druhej strane môžete kedykoľvek prepnúť na príjem rádia a počúvať FM stanice alebo dokonca stanice DAB+.

Ako vybrať bluetooth reproduktor s rádiom?

Bluetooth reproduktor s rádiom je vo všeobecnosti zariadenie s dvoma hlavnými funkciami, rádiom a reproduktorom! Preto sú tieto zariadenia vždy tak trochu zmesou oboch. Zariadenia nemajú kvalitu príjmu HIFI rádia ani basy a zvuk drahého Bluetooth reproduktora!

Kvalitný bluetooth reproduktor s rádiom by však v každom prípade mal mať nasledujúce vlastnosti:

  • dobrá výdrž batérie aspoň 8–10 hodín, maximum je tu 15 hodín
  • možnosti prehrávania tiež napríklad cez micro SD kartu alebo pripojenie 3,5 mm jack
  • dobrý pomer ceny a výkonu, t.j. zariadenie by nemalo stáť viac ako 100 € (okrem zariadení Smart Home)
  • mnohé zariadenia ponúkajú aj špeciálne funkcie, ako napríklad budík, vodotesné puzdro, hands-free systém alebo štýlový LED displej

A sú tu tiež ďalšie aspekty, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli model, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Nasledujúce kritériá zohrávajú dôležitú úlohu pri rozhodovaní o kúpe.

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je pre väčšinu používateľov reproduktorov Bluetooth najdôležitejším kritériom. Aký je však „dobrý“ zvuk, to pociťuje každý inak. Každý reproduktor má svoj vlastný dizajn a výkon. Výsledkom je, že všetky znejú trochu inak. Niektoré zariadenia Bluetooth majú nižšiu hlasitosť zvuku alebo nedostatočné basy. Niektoré reproduktory sú jednoducho príliš tiché pre svoje okolie a Bluetooth reproduktor musí presvedčiť v prvom rade kvalitou zvuku. Hlasný reproduktor totiž nie je automaticky kvalitným reproduktorom. Kvalita závisí od veľkosti, vstavanej technológie a ďalších funkcií.

Platí pravidlo, že čím je reproduktor kompaktnejší a štíhlejší, tým je zvuk slabší. Pred kúpou je preto dôležité reproduktor podrobiť dôkladnému testu. Veľkú úlohu zohráva subjektívny dojem pri počúvaní hudby. Rozlišovanie si vyžadujú aj rôzne hudobné žánre či reprodukcia reči. Dôležitú úlohu v kvalite zvuku zohráva aj takzvaný štandard prenosu. Kodeky alebo algoritmy komprimujú prenášané signály. Pre kvalitnú reprodukciu zvuku sú zvyčajne podporované zodpovedajúce kodeky, ako napríklad AAC alebo aptX. Kodeky sú zodpovedné za lepší prenos zvuku. Takéto informácie nájdete na obale.

Vo všeobecnosti však treba poznamenať nasledovné:

  • reproduktory Bluetooth nikdy neznejú tak dobre ako káblové reproduktory. Technológia prenosu Bluetooth nevyhnutne vedie k stratám.
  • menšie a ľahké Bluetooth zariadenia majú slabšie basy ako väčšie a ťažšie zariadenia. Súvisí to s tým, že basy potrebujú na rozvinutie určitú hlasitosť.
  • drahé zariadenia majú zvyčajne lepšiu kvalitu zvuku ako lacné, čo sa aj dá očakávať. Je to vďaka dizajnu a lepšej elektronike.

Výkon batérie

Bluetooth reproduktory s rádiom majú integrovanú batériu. Pre mobilné použitie je veľmi dôležitá stabilná výdrž batérie, inak sa kúpa neoplatí. Výdrž batérie sa líši v závislosti od modelu. Niektoré modely majú výdrž pod 10 hodín, iné dokážu prehrávať hudbu až 24 hodín. Väčšina reproduktorov dokáže prehrávať hudbu 10 až 15 hodín.

Náš tip: Uistite sa, že reproduktor má LED indikátor stavu batérie, aby ste okamžite videli, keď je úroveň nabitia batérie nízka.

Okrem predpovedanej kapacity reproduktora hrá v téme výdrže batérie rozhodujúcu rolu hlasitosť, ktorá ovplyvňuje výdrž. To znamená, že čím vyššie dáte hlasitosť, tým skôr sa batéria vzdá. Presný vplyv hlasitosti na výdrž batérie jednotlivých reproduktorov sa líši od modelu k modelu. Udávaná maximálna výdrž batérie je zvyčajne meradlom pri konštantnej polovičnej hlasitosti. Čísla sú preto myslené ako približné.

Konektivita

Väčšina zariadení Bluetooth s rádiom ponúka aj iné pripojenia na prehrávanie obľúbenej hudby!

Kvalitný reproduktor by mal mať okrem pripojenia Bluetooth aj nasledujúce rozhrania:

  • AUX pripojenie pre 3,5 mm jack
  • Slot na micro SD kartu na prehrávanie hudby z karty

Vlastnosti

Bluetooth reproduktory sú logicky vždy vybavené funkciou Bluetooth, no aj tu sú rozdiely. Koncept existuje od roku 1999 a odvtedy sa neustále vyvíjajú nové verzie. Verzia 4.0 je energeticky úsporná, rýchlo sa pripája a má dobrý prenos. Táto verzia je však z roku 2009 a je už o niečo staršia.

Verzia 4.2 veľmi dbá na nižšiu spotrebu energie. Napriek tomu sa zvýšila a stabilizovala prenosová rýchlosť medzi zariadeniami. Mnoho ľudí pracuje s mierne upravenou verziou 4.X. Najnovšia verzia Bluetooth je 5.0. S rýchlosťou 2 Mbyte/s ponúka dvojnásobnú prenosovú rýchlosť ako jej predchodca, osemnásobnú prenosovú kapacitu a štvornásobný dosah (až 200 metrov mimo miestností). Väčšina Bluetooth reproduktorov ponúka aj AUX vstup pre audio káble na priame prepojenie vysielača a prijímača. Niektoré zo zariadení majú tiež pripojenie WLAN alebo USB.

Veľkosť/hmotnosť

Veľkosť a hmotnosť budú hrať rolu v závislosti od toho, čo chcete s reproduktorom robiť. Ak veľa cestujete a chcete mať reproduktor vždy so sebou, je vhodný model, ktorý je čo najľahší a najkompaktnejší. Mali by ste si však uvedomiť, že možno budete musieť urobiť kompromis v kvalite zvuku. Najmenšie zariadenia vážia menej ako 500 gramov. Štandardné Bluetooth reproduktory s rádiom vážia okolo jedného kilogramu, zatiaľ čo veľké stojace reproduktory môžu vážiť cez 3 kilogramy.

Veľmi ľahký reproduktor nemá dostatočnú kapacitu na to, aby mal prepracovanú a kvalitnú technológiu. Zhruba od 600 gramov sa reproduktory stávajú kvalitnejšími. Je však dôležité mať na pamäti, že rozmery a hmotnosť idú vždy ruka v ruke. Kompaktné modely zvyčajne poskytujú zvuk iba pre interiér.  Hmotnosť svedčí o zabudovanej technológii.

Testy a recenzie odporúčajú…

Spoznajte TOP 3 najlepšie hodnotených Bluetooth reproduktorov s rádiom, ktoré sú momentálne dostupné na našom trhu.

ION Audio Tailgater

Je to pevná, dobre skonštruovaná jednotka vyrobená z MDF s niekoľkými plastovými kovaniami a má zosilnené rohy, takže vydrží zopár nárazov. nárazov. Má kompaktnú veľkosť, ale nie je ľahký, váži takmer 8 kg. Zabudovaný je basový a výškový reproduktor. Majú frekvenčný rozsah 77 Hz-20 kHz. Je dimenzovaný na 50 wattov, ale v RMS je to pravdepodobne okolo 25-30 wattov. Má AM a FM a môžete uložiť šesť AM staníc a šesť FM staníc. Na prednej strane je jasný displej, ktorý poskytuje základné informácie o konektivite. Má mikrofón, takže by to mohol byť skvelý malý základný karaoke stroj na párty.

JBL Tuner 2

Je neuveriteľne praktický. Je robustný, na spodnej strane má gumené nožičky, aby zostal v bezpečí, funguje ako dva typy rádia a môžete ho jednoducho spárovať s telefónom a počúvať hudbu podľa vášho výberu. Až 12-hodinová výdrž batérie znamená, že sa nebudete musieť tak často starať o napájanie. Je trochu ťažký, ale dáva mu to dojem robustnosti, ktorý potrebujete, keď sa vydáte von. JBL Tuner 2 vyzerá celkom nenápadne a nezaberá príliš veľa miesta. Pre každého, kto hľadá DAB/FM rádio s jednoduchým ovládaním, ktoré slúži aj ako Bluetooth reproduktor, je JBL Tuner 2 dobrou voľbou.

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II

Bose SoundLink Bluetooth je označený ako MINI, ale výrobca môže.  Funkcie, s ktorými prichádza, však mini rozhodne nie sú. Pri plnom nabití dokáže bežať približne 10 hodín nepretržite. Dizajn je dokonalý. Je jednoduchý dizajn bez akéhokoľvek preháňania zo strany výrobcov. Tlačidlá sú umiestnené v hornej časti. Tento reproduktor môžete použiť na počúvanie hudby, počúvanie obľúbených staníc FM a mnoho ďalších. Je ľahko prenosný, čo znamená, že ho môžete nosiť so sebou kamkoľvek idete.


Lacné bluetooth reproduktory s FM rádiom už od 15,9 EUR

Pomohol vám náš test bluetooth reproduktorov s FM rádiom? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší bluetooth reproduktor s FM rádiom na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

7 − four =